2024-06-19   04:02:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turneringen, stævne 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 9 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Kaltoft 2013 Esbjerg Svømmeklub 153 1:36.66
50m: 43.15
100m: 1:36.66
(53.51)
2 Clara Mathiasen 2013 Esbjerg Svømmeklub 118 1:45.22 +8.56
50m: 48.60
100m: 1:45.22
(56.62)
3 Mille Møller Jacobsen 2013 Esbjerg Svømmeklub 94 1:53.56 +16.90
50m: 1:53.56
4 Kaya Biltoft Wormstrup 2013 Esbjerg Svømmeklub 87 1:56.42 +19.76
50m: 53.45
100m: 1:56.42
(1:02.97)
5 Marie Fur Lisby 2013 Esbjerg Svømmeklub 73 2:03.30 +26.64
50m: 55.18
100m: 2:03.30
(1:08.12)
6 Sofie Laustsen 2013 Swim Team Odense 66 2:07.37 +30.71
50m: 57.57
100m: 2:07.37
(1:09.80)
7 Naja Haubjerg Mortensen 2013 Swim Team Odense 40 2:30.82 +54.16
50m: 1:18.92
100m: 2:30.82
(1:11.90)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:17:35
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 10-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 200 1:28.30
50m: 41.31
100m: 1:28.30
(46.99)
2 Sophia Perrier 2011 Esbjerg Svømmeklub 183 1:31.00 +2.70
50m: 41.09
100m: 1:31.00
(49.91)
3 Cecilie Lygum Kristensen 2011 Esbjerg Svømmeklub 161 1:35.04 +6.74
50m: 45.36
100m: 1:35.04
(49.68)
4 Lærke Lykke-Kjeldsen 2011 Esbjerg Svømmeklub 152 1:36.84 +8.54
50m: 47.58
100m: 1:36.84
(49.26)
5 Clara Kirk Øgendahl 2012 Kolding SK 150 1:37.27 +8.97
50m: 47.56
100m: 1:37.27
(49.71)
6 Vera Luna Alstrup-Lopez 2011 Frem Odense 132 1:41.40 +13.10
50m: 46.89
100m: 1:41.40
(54.51)
7 Astrid Sottrup-Jensen 2011 Esbjerg Svømmeklub 128 1:42.37 +14.07
50m: 46.32
100m: 1:42.37
(56.05)
8 Emily Pedersen 2012 Esbjerg Svømmeklub 123 1:43.88 +15.58
50m: 46.63
100m: 1:43.88
(57.25)
9 Dicte Kay Myntman 2011 Swim Team Odense 121 1:44.37 +16.07
50m: 48.68
100m: 1:44.37
(55.69)
10 Vera Damgaard 2012 Swim Team Odense 121 1:44.50 +16.20
50m: 51.13
100m: 1:44.50
(53.37)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:17:35
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 12-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Søe 2008 Fredericia Svømmeklub 578 1:02.05
50m: 29.64
100m: 1:02.05
(32.41)
2 Rosa Ella Kjems 2008 Esbjerg Svømmeklub 402 1:10.01 +7.96
50m: 34.58
100m: 1:10.01
(35.43)
3 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 399 1:10.23 +8.18
50m: 35.35
100m: 1:10.23
(34.88)
4 Caroline Sølbech Larsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 398 1:10.25 +8.20
50m: 33.37
100m: 1:10.25
(36.88)
5 Johanne Riber 2008 Fredericia Svømmeklub 395 1:10.45 +8.40
50m: 34.50
100m: 1:10.45
(35.95)
6 Esther Korsholm 2008 Fredericia Svømmeklub 389 1:10.80 +8.75
50m: 32.86
100m: 1:10.80
(37.94)
7 Olivia MacArtney 2008 Esbjerg Svømmeklub 376 1:11.60 +9.55
50m: 33.56
100m: 1:11.60
(38.04)
8 Amalie Haals Jensen 2009 Esbjerg Svømmeklub 371 1:11.91 +9.86
50m: 35.61
100m: 1:11.91
(36.30)
9 Johanne Falkenby Skytte 2008 Esbjerg Svømmeklub 347 1:13.58 +11.53
50m: 35.24
100m: 1:13.58
(38.34)
10 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg 344 1:13.77 +11.72
50m: 34.54
100m: 1:13.77
(39.23)
11 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub 334 1:14.46 +12.41
50m: 35.75
100m: 1:14.46
(38.71)
12 Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub 304 1:16.85 +14.80
50m: 35.29
100m: 1:16.85
(41.56)
13 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 300 1:17.21 +15.16
50m: 36.29
100m: 1:17.21
(40.92)
14 Sofie Barack Søe 2008 Esbjerg Svømmeklub 297 1:17.49 +15.44
50m: 37.00
100m: 1:17.49
(40.49)
15 Nanna Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 296 1:17.59 +15.54
50m: 38.18
100m: 1:17.59
(39.41)
16 Mille Nørskov Kaltoft 2009 Esbjerg Svømmeklub 295 1:17.61 +15.56
50m: 35.30
100m: 1:17.61
(42.31)
17 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 294 1:17.70 +15.65
50m: 37.45
100m: 1:17.70
(40.25)
18 Gry Skou Mortensen 2009 Fredericia Svømmeklub 294 1:17.71 +15.66
50m: 36.28
100m: 1:17.71
(41.43)
19 Mathilde Sofie Karmar 2008 Esbjerg Svømmeklub 289 1:18.14 +16.09
50m: 36.21
100m: 1:18.14
(41.93)
20 Cecilie Nielsen 2009 Svømmeklubben Grindsted 269 1:20.04 +17.99
50m: 38.48
100m: 1:20.04
(41.56)
21 Mille Strømkjær 2009 Frem Odense 253 1:21.72 +19.67
50m: 40.24
100m: 1:21.72
(41.48)
22 Xenia Vissing Sig 2009 Fredericia Svømmeklub 250 1:22.08 +20.03
50m: 39.99
100m: 1:22.08
(42.09)
23 Signe Sejr Bentsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 238 1:23.43 +21.38
50m: 38.51
100m: 1:23.43
(44.92)
24 Lea Huynh Hareskov 2008 Kolding SK 235 1:23.77 +21.72
50m: 38.38
100m: 1:23.77
(45.39)
25 Maria Berg 2010 Kolding SK 229 1:24.44 +22.39
50m: 39.90
100m: 1:24.44
(44.54)
26 Thea Aggerholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 227 1:24.69 +22.64
50m: 39.99
100m: 1:24.69
(44.70)
27 Liv Rong Hansen 2010 Esbjerg Svømmeklub 210 1:26.94 +24.89
50m: 40.83
100m: 1:26.94
(46.11)
28 Clara Galsgaard Tveskov 2009 Frem Odense 210 1:26.98 +24.93
50m: 40.18
100m: 1:26.98
(46.80)
29 Frida Agerskov 2009 Esbjerg Svømmeklub 203 1:27.86 +25.81
50m: 39.86
100m: 1:27.86
(48.00)
30 Sofie Fur Lisby 2010 Esbjerg Svømmeklub 200 1:28.38 +26.33
50m: 41.43
100m: 1:28.38
(46.95)
31 Kaisa Spilling 2010 Svømmeklubben Sønderborg 199 1:28.50 +26.45
50m: 43.06
100m: 1:28.50
(45.44)
32 Aksah Perrier 2009 Esbjerg Svømmeklub 195 1:29.05 +27.00
50m: 40.76
100m: 1:29.05
(48.29)
33 Caroline Trolle Pedersen 2009 Fredericia Svømmeklub 184 1:30.86 +28.81
50m: 44.64
100m: 1:30.86
(46.22)
34 Alberte Hummelhoff 2010 Nyborg Svømmeklub 181 1:31.34 +29.29
50m: 42.57
100m: 1:31.34
(48.77)
35 Martha Buchholtz 2010 Esbjerg Svømmeklub 153 1:36.56 +34.51
50m: 43.81
100m: 1:36.56
(52.75)
36 Ida Elsborg Gorecki 2010 Frem Odense 150 1:37.24 +35.19
50m: 45.34
100m: 1:37.24
(51.90)
37 Mathilde Mathiasen 2010 Esbjerg Svømmeklub 123 1:43.91 +41.86
50m: 48.03
100m: 1:43.91
(55.88)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:17:35
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Johanne Pedersen 2005 Nyborg Svømmeklub 604 1:01.15
50m: 28.61
100m: 1:01.15
(32.54)
2 Anna Mai Andersen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 508 1:04.77 +3.62
50m: 30.87
100m: 1:04.77
(33.90)
3 Sophie Møller Madsen 2005 Fredericia Svømmeklub 499 1:05.16 +4.01
50m: 31.15
100m: 1:05.16
(34.01)
4 Carolina Schlander 2007 Esbjerg Svømmeklub 461 1:06.90 +5.75
50m: 31.76
100m: 1:06.90
(35.14)
5 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg 434 1:08.25 +7.10
50m: 32.23
100m: 1:08.25
(36.02)
6 Mathilde Vestergaard 2006 Nyborg Svømmeklub 429 1:08.55 +7.40
50m: 32.72
100m: 1:08.55
(35.83)
7 Helena Bett Andersen 2007 Frem Odense 399 1:10.20 +9.05
50m: 33.40
100m: 1:10.20
(36.80)
8 Stephanie de Bruijn 2005 Kolding SK 389 1:10.78 +9.63
50m: 32.24
100m: 1:10.78
(38.54)
9 Sofie Skibelund Olesen 2007 Svømmeklubben Sønderborg 389 1:10.79 +9.64
50m: 34.06
100m: 1:10.79
(36.73)
10 Marie Hartmann Johansen 2007 Frem Odense 377 1:11.52 +10.37
50m: 34.84
100m: 1:11.52
(36.68)
11 Christina Dracea Horsbøl 2007 Esbjerg Svømmeklub 353 1:13.10 +11.95
50m: 34.53
100m: 1:13.10
(38.57)
12 Sofie Damm Johansen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 351 1:13.29 +12.14
50m: 34.48
100m: 1:13.29
(38.81)
13 Maya K. Alstrup-Lopez 2007 Frem Odense 342 1:13.88 +12.73
50m: 34.95
100m: 1:13.88
(38.93)
14 Maja Germansen 2007 Fredericia Svømmeklub 304 1:16.85 +15.70
50m: 36.10
100m: 1:16.85
(40.75)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:17:35
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anne R. Kristiansen 1996 Frem Odense 434 1:08.26
50m: 31.95
100m: 1:08.26
(36.31)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:17:35
24-04-2022 16:00.42 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner