2024-06-17   03:35:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turneringen, stævne 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 16, 200m Medley Damer 9 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Kaltoft 2013 Esbjerg Svømmeklub 138 4:03.54
50m: 56.32
100m: 1:58.30
(1:01.98)
150m: 3:08.08
(1:09.78)
200m: 4:03.54
(55.46)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 15:04:48
Løb 16, 200m Medley Damer 10-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub 191 3:38.71
50m: 48.98
100m: 1:43.24
(54.26)
150m: 2:49.84
(1:06.60)
200m: 3:38.71
(48.87)
2 Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub 133 4:06.72 +28.01
50m: 1:03.63
100m: 2:02.61
(58.98)
150m: 3:15.26
(1:12.65)
200m: 4:06.72
(51.46)
- Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub DSQ arm fremfø start
Løb officielt kl.: 24-04-2022 15:04:48
Løb 16, 200m Medley Damer 12-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lea Timmermand 2008 Esbjerg Svømmeklub 410 2:49.76
50m: 36.13
100m: 1:20.86
(44.73)
150m: 2:13.29
(52.43)
200m: 2:49.76
(36.47)
2 Caroline Sølbech Larsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 335 3:01.54 +11.78
50m: 37.78
100m: 1:26.61
(48.83)
150m: 2:20.15
(53.54)
200m: 3:01.54
(41.39)
3 Andrea Wagner 2008 Swim Team Odense 332 3:02.01 +12.25
50m: 38.10
100m: 2:23.61
(1:45.51)
150m: 3:02.01
(38.40)
4 Elena Mendoza 2009 Kolding SK 321 3:04.16 +14.40
50m: 37.94
100m: 1:26.73
(48.79)
150m: 2:21.47
(54.74)
200m: 3:04.16
(42.69)
5 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense 315 3:05.35 +15.59
50m: 41.61
100m: 1:29.30
(47.69)
150m: 2:23.99
(54.69)
200m: 3:05.35
(41.36)
6 Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub 303 3:07.74 +17.98
50m: 39.72
100m: 1:31.53
(51.81)
150m: 2:26.51
(54.98)
200m: 3:07.74
(41.23)
7 Trine Larsen 2009 Frem Odense 299 3:08.42 +18.66
50m: 40.45
100m: 1:28.83
(48.38)
150m: 2:28.72
(59.89)
200m: 3:08.42
(39.70)
8 Amalie Haals Jensen 2009 Esbjerg Svømmeklub 299 3:08.56 +18.80
50m: 42.52
100m: 1:30.67
(48.15)
150m: 2:27.58
(56.91)
200m: 3:08.56
(40.98)
9 Mille Nørskov Kaltoft 2009 Esbjerg Svømmeklub 295 3:09.35 +19.59
50m: 41.93
100m: 1:33.52
(51.59)
150m: 2:26.85
(53.33)
200m: 3:09.35
(42.50)
10 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted 279 3:12.86 +23.10
50m: 41.16
100m: 1:35.00
(53.84)
150m: 2:27.28
(52.28)
200m: 3:12.86
(45.58)
11 Stine Pedersen 2008 Kolding SK 275 3:13.78 +24.02
50m: 42.63
100m: 1:32.76
(50.13)
150m: 2:27.74
(54.98)
200m: 3:13.78
(46.04)
12 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub 272 3:14.59 +24.83
50m: 45.40
100m: 1:37.54
(52.14)
150m: 2:34.54
(57.00)
200m: 3:14.59
(40.05)
13 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 268 3:15.47 +25.71
50m: 42.03
100m: 1:35.63
(53.60)
150m: 2:33.27
(57.64)
200m: 3:15.47
(42.20)
14 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub 262 3:16.99 +27.23
50m: 46.34
100m: 1:40.24
(53.90)
150m: 2:33.72
(53.48)
200m: 3:16.99
(43.27)
15 Matilde Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 256 3:18.47 +28.71
50m: 45.09
100m: 2:35.79
(1:50.70)
150m: 3:18.47
(42.68)
16 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub 245 3:21.53 +31.77
50m: 47.47
100m: 1:40.86
(53.39)
150m: 2:38.67
(57.81)
200m: 3:21.53
(42.86)
17 Julie Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 242 3:22.22 +32.46
50m: 45.50
100m: 1:36.60
(51.10)
150m: 2:40.75
(1:04.15)
200m: 3:22.22
(41.47)
18 Fie Nørregaard 2009 Kolding SK 229 3:25.91 +36.15
50m: 47.99
100m: 1:44.54
(56.55)
150m: 2:40.07
(55.53)
200m: 3:25.91
(45.84)
19 Thea Aggerholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 226 3:26.89 +37.13
50m: 47.22
100m: 1:41.30
(54.08)
150m: 2:38.73
(57.43)
200m: 3:26.89
(48.16)
20 Wilma Stubager Knudsen 2009 Kolding SK 207 3:32.97 +43.21
50m: 40.67
100m: 2:49.35
(2:08.68)
150m: 3:32.97
(43.62)
21 Alma Schmidt 2009 Kolding SK 198 3:36.21 +46.45
50m: 51.15
100m: 1:46.20
(55.05)
150m: 2:51.14
(1:04.94)
200m: 3:36.21
(45.07)
22 Gry Skou Mortensen 2009 Fredericia Svømmeklub 197 3:36.45 +46.69
50m: 50.54
100m: 1:46.77
(56.23)
150m: 2:52.61
(1:05.84)
200m: 3:36.45
(43.84)
23 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 196 3:37.03 +47.27
50m: 53.77
100m: 1:49.13
(55.36)
150m: 2:57.97
(1:08.84)
200m: 3:37.03
(39.06)
24 Sofie Fur Lisby 2010 Esbjerg Svømmeklub 184 3:41.37 +51.61
50m: 48.60
100m: 1:45.32
(56.72)
150m: 2:54.00
(1:08.68)
200m: 3:41.37
(47.37)
25 Maria Berg 2010 Kolding SK 182 3:42.41 +52.65
50m: 46.66
100m: 1:46.97
(1:00.31)
150m: 2:52.19
(1:05.22)
200m: 3:42.41
(50.22)
26 Frida Agerskov 2009 Esbjerg Svømmeklub 171 3:46.79 +57.03
50m: 52.27
100m: 1:47.52
(55.25)
150m: 2:58.53
(1:11.01)
200m: 3:46.79
(48.26)
27 Lærke Johannsen 2009 Nyborg Svømmeklub 165 3:49.93 +1:00.17
50m: 55.10
100m: 1:52.17
(57.07)
150m: 3:00.34
(1:08.17)
200m: 3:49.93
(49.59)
28 Mia Enevold Pedersen 2010 Frem Odense 159 3:52.58 +1:02.82
50m: 50.65
100m: 1:50.62
(59.97)
150m: 2:57.40
(1:06.78)
200m: 3:52.58
(55.18)
29 Sofie Boulund 2009 Kolding SK 129 4:09.49 +1:19.73
50m: 58.62
100m: 2:05.68
(1:07.06)
150m: 3:13.65
(1:07.97)
200m: 4:09.49
(55.84)
- Aksah Perrier 2009 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 24-04-2022 15:04:48
Løb 16, 200m Medley Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 451 2:44.37
50m: 32.71
100m: 1:14.43
(41.72)
150m: 2:05.95
(51.52)
200m: 2:44.37
(38.42)
2 Atalie R. L. Pedersen 2007 Swim Team Odense 412 2:49.38 +5.01
50m: 38.22
100m: 1:24.00
(45.78)
150m: 2:10.76
(46.76)
200m: 2:49.38
(38.62)
3 Sarah Qvist 2007 Nyborg Svømmeklub 384 2:53.47 +9.10
50m: 39.50
100m: 1:26.39
(46.89)
150m: 2:14.53
(48.14)
200m: 2:53.47
(38.94)
4 Alberte Kirk Langschwager 2007 Kolding SK 297 3:08.83 +24.46
50m: 42.40
100m: 1:33.81
(51.41)
150m: 2:26.41
(52.60)
200m: 3:08.83
(42.42)
5 Inés Mendoza 2007 Kolding SK 266 3:15.89 +31.52
50m: 41.13
100m: 1:33.78
(52.65)
150m: 2:28.99
(55.21)
200m: 3:15.89
(46.90)
6 Kristine Walløe Poulsen 2007 Fredericia Svømmeklub 248 3:20.65 +36.28
50m: 45.09
100m: 1:32.56
(47.47)
150m: 2:36.00
(1:03.44)
200m: 3:20.65
(44.65)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 15:04:48
Løb 16, 200m Medley Damer 18 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anne-Sofie Pii 1970 Frem Odense 289 3:10.69
50m: 42.89
100m: 1:33.61
(50.72)
150m: 2:29.64
(56.03)
200m: 3:10.69
(41.05)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 15:04:48
24-04-2022 15:12.46 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner