2022-07-04   14:35:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turneringen, stævne 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 17, 4x100m Medley Mix  - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Fredericia Mix 1 17 Fredericia Svømmeklub 4:29.86
Christian Damborg Thomsen 2005 0503AG 29.20 1:00.38 1:00.38
Kresten Skau Hansen 2005 0595AF 34.50 1:14.92 2:15.30
Sophie Møller Madsen 2005 0536BA 32.63 1:12.41 3:27.71
Mathilde Søe 2008 0864AL 29.54 1:02.15 4:29.86
2 Nyborg 19 Nyborg Svømmeklub 4:33.78 +3.92
Frederik Nielsen 2006 0659AD 30.91 1:03.31 1:03.31
Barbara Ammentorp 2003 0354AW 38.95 1:25.95 2:29.26
Teodor Thuelund 2005 0577AH 28.78 1:03.99 3:33.25
Maja Johanne Pedersen 2005 0578AE 28.38 1:00.53 4:33.78
3 STO 1 15 Swim Team Odense 4:54.71 +24.85
Hjalmer Lunden 2008 0821AK 36.06 1:14.94 1:14.94
Atalie R. L. Pedersen 2007 0752AS 41.62 1:29.35 2:44.29
Gustav Bøttiger 2008 0849AI 29.54 1:04.90 3:49.19
Andrea Wagner 2008 0852AA 31.51 1:05.52 4:54.71
4 Sønderborg Mix 17 Svømmeklubben Sønderborg 5:00.02 +30.16
Karoline Hellesøe 2006 0678AQ 37.37 1:19.11 1:19.11
Silas Åkerlind 2005 0551AC 37.53 1:20.50 2:39.61
Boris Gamishev 2007 0717AA 32.29 1:14.95 3:54.56
Anna Mai Andersen 2006 0622AR 31.14 1:05.46 5:00.02
5 PowerPuff Pigerne 15 Frem Odense 5:08.07 +38.21
Conrad Johansen 2008 0897AQ 36.11 1:15.45 1:15.45
Marie Hartmann Johansen 2007 0776AJ 41.51 1:31.30 2:46.75
Julian Vitus Pedersen 2007 0775AA 30.20 1:07.24 3:53.99
Trine Larsen 2009 0954AF 34.46 1:14.08 5:08.07
6 Nyborg 1 18 Nyborg Svømmeklub 5:09.51 +39.65
Cathrine Høst 2004 0406AM 37.57 2:00.62 2:00.62
Sarah Qvist 2007 0794AO 53.99 1:18.78 3:19.40
Oskar Mühring 2006 0679AD 1:13.79 1:50.11 5:09.51
Lukas Skov Christiansen 2005 0539AM 5:09.51 5:09.51
7 Esbjerg Alphas 15 Esbjerg Svømmeklub 5:23.74 +53.88
Jeppe Bech Bøgedal 2008 0819AF 36.74 1:16.20 1:16.20
Rosa Ella Kjems 2008 0882AH 42.51 1:32.64 2:48.84
Lea Timmermand 2008 0826AE 39.59 1:28.21 4:17.05
Jonas Cheuk Lam Tse 2007 0717AH 31.16 1:06.69 5:23.74
8 Ed, Edd og Eddy 15 Frem Odense 5:25.11 +55.25
Amalie Jørgensen 2010 1018AB 43.69 1:31.81 1:31.81
Helena Bett Andersen 2007 0768AG 46.30 1:39.40 3:11.21
Conrad Elsborg Gorecki 2008 0835AD 31.50 1:11.38 4:22.59
Harald Heyde Engvad 2007 0751AH 29.96 1:02.52 5:25.11
9 Kolding Red lightning 16 Kolding SK 5:29.48 +59.62
Tobias Hesse 2007 0797AO 38.17 1:17.31 1:17.31
Emilie Boulund 2006 0606AU 46.73 1:37.10 2:54.41
Ebbe Als Olsen 2007 0701AI 37.11 1:20.17 4:14.58
Signe Magelund Møller 2006 0618AS 35.94 1:14.90 5:29.48
10 Esbjerg Vikings 15 Esbjerg Svømmeklub 5:36.20 +1:06.3
Sebastian Drachmann 2008 0841AL 40.21 1:22.76 1:22.76
Mathilde Sofie Karmar 2008 0876AN 44.85 1:38.67 3:01.43
Johanne Falkenby Skytte 2008 0858AP 36.61 1:20.96 4:22.39
Nicolai Varny Sørebø 2007 0741AR 33.96 1:13.81 5:36.20
11 Esbjerg Ultra Mix 14 Esbjerg Svømmeklub 5:42.79 +1:12.9
Oscar Hågensen 2008 0837AG 39.95 1:23.58 1:23.58
39.95 1:23.58 1:23.58
Thea Aggerholm 2009 0974AI 46.39 1:40.45 3:04.03
46.39 1:40.45 3:04.03
Nikolai Elgaard 2009 0973AC 36.28 1:25.57 4:29.60
36.28 1:25.57 4:29.60
Caroline Sølbech Larsen 2009 0954AG 34.12 1:13.19 5:42.79
34.12 1:13.19 5:42.79
12 STO 2 15 Swim Team Odense 5:53.44 +1:23.5
Noah Quistgaard 2008 0827AS 45.30 1:30.58 1:30.58
Matilde Aagaard Christensen 2009 0942BE 50.58 1:47.30 3:17.88
Anders Beier 2007 0703AO 36.94 1:17.94 4:35.82
Julie Aagaard Christensen 2009 0940BE 37.60 1:17.62 5:53.44
13 Nyborg 2 16 Nyborg Svømmeklub 6:03.24 +1:33.3
Jakob Kristensen 2009 0961BA 1:32.03 2:12.22 2:12.22
Philip Park-Nielsen 2007 0709AM 50.62 1:33.97 3:46.19
Ida Friis Mikkelsen 2010 1040AF 1:37.72 2:17.05 6:03.24
Mathilde Vestergaard 2006 0606AI 6:03.24 6:03.24
14 Charlie og chokoladefabrikken 15 Frem Odense 6:04.02 +1:34.1
Viktor Hjortkær Wintervad 2008 0881AH 41.33 1:23.14 1:23.14
Sille Nisted Petersen 2009 0944AF 51.40 1:49.42 3:12.56
Maya K. Alstrup-Lopez 2007 0702AQ 45.49 1:42.27 4:54.83
Sylvester Neto 2007 0707AH 32.44 1:09.19 6:04.02
15 Johnny Bravo 15 Frem Odense 6:04.90 +1:35.0
Oliver Jørgensen 2008 0849AF 38.04 1:19.91 1:19.91
Mille Strømkjær 2009 0980BA 48.05 1:43.26 3:03.17
Emil A. Larsen 2007 0785AH 37.50 1:21.32 4:24.49
Ida Elsborg Gorecki 2010 1034AG 47.79 1:40.41 6:04.90
16 Esbjerg Mini Mix 1 12 Esbjerg Svømmeklub 6:10.98 +1:41.1
Mikkel Guldager Stougaard 2010 1079AF 1:39.93 2:24.14 2:24.14
1:39.93 2:24.14 2:24.14
Dicte Underbjerg 2010 1098AE 55.78 1:34.45 3:58.59
55.78 1:34.45 3:58.59
Jonas Staghøj Andersen 2010 1011AD 46.93 1:26.37 5:24.96
46.93 1:26.37 5:24.96
Liv Rong Hansen 2010 1038AJ 46.02 5:24.96
46.02 5:24.96
17 Fredericia Mix 3 13 Fredericia Svømmeklub 6:32.27 +2:02.4
Berthram Byskov 2009 0975AE 47.88 1:39.16 1:39.16
Caroline Trolle Pedersen 2009 0936BA 50.56 1:46.19 3:25.35
Malthe Petersen 2009 0955BE 46.63 1:44.23 5:09.58
Gry Skou Mortensen 2009 0934BD 38.35 1:22.69 6:32.27
18 Nyborg 5 14 Nyborg Svømmeklub 6:41.51 +2:11.6
Tilde Johannsen 2011 1192AC 54.39 1:52.36 1:52.36
Ella Krogshede 2009 0920AJ 47.35 1:40.87 3:33.23
Hjalte Møller Carlsen 2008 0889AD 44.01 1:39.99 5:13.22
Noah Andersen 2009 0953AB 41.58 1:28.29 6:41.51
19 Red Tornados 14 Kolding SK 6:49.37 +2:19.5
Alexander Fræhr Piihl 2008 0815AM 44.28 1:31.56 1:31.56
Fie Nørregaard 2009 0912BF 49.03 1:43.50 3:15.06
Alma Schmidt 2009 0982BH 51.88 1:49.34 5:04.40
Mikkel Stig Langløkke 2010 1039AM 51.28 1:44.97 6:49.37
20 Disney-prinsesserne 13 Frem Odense 7:12.32 +2:42.4
Clara Galsgaard Tveskov 2009 0984BH 56.56 1:57.23 1:57.23
Neset Demiral 2009 0905AC 50.13 1:51.35 3:48.58
Kevin Cao 2010 1093AN 48.20 1:45.66 5:34.24
Vera Luna Alstrup-Lopez 2011 1184AB 44.80 1:38.08 7:12.32
- Esbjerg Mini Mix 2 12 Esbjerg Svømmeklub DSQ tyvstar
Rasmus Neuber 2010 1039AF 43.35 1:31.63 1:31.63
43.35 1:31.63 1:31.63
Louie Lindblad 2010 1087AF 40.44 1:28.50 3:00.13
40.44 1:28.50 3:00.13
Mie Bech Bøgedal 2010 1072AF
Signe Sejr Bentsen 2010 1074AF
- Fredericia Mix 2 15 Fredericia Svømmeklub DSQ tyvstar
Frederik Billesø Beck 2008 0815AA 35.88 1:15.71 1:15.71
Maja Germansen 2007 0776BA 46.14 1:41.13 2:56.84
Mathias Møller Madsen 2008 0899AH 31.53 1:14.60 4:11.44
Johanne Riber 2008 0846AP
- Giffelgnaskerne 16 Swim Team Odense DSQ ingen 
Louis Stæhr Bentsen 2010 1031AB
Phillip Gram 2006 0671AR
Martin Kjeldsen 2007 0705AO
Besian Selaci 2007 0735AO
- Nyborg 4 14 Nyborg Svømmeklub DSQ fl flyb s
Filip Stadnicki 2009 0947AC 49.37 1:40.97 1:40.97
Oliver Nielsen 2010 1025AE
Dicte S. Falkenstrøm 2008 0814AA
Nanna Steen Mühring 2009 0928AA
- FREM Mix 52 Frem Odense DNS
Trine Guldberg 1999 9946AD
Anne-Sofie Pii 1970 7014AA
Sylvester Neto 2007 0707AH
Anders Bo Pedersen 1981 8191AA
- Nyborg 3 14 Nyborg Svømmeklub DNS
Ida Marie Bo Nielsen 2008 0852AT
Rolf Hjalmar Nielsen 2008 0849AM
Alexander Kirk 2008 0863AD
Frida Steen Mühring 2009 0938AA
Løb officielt kl.: 24-04-2022 15:40:00
24-04-2022 16:00.19 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner