2024-06-16   03:41:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turneringen, stævne 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 9 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Kaltoft 2013 Esbjerg Svømmeklub 183 47.49
2 Kaya Biltoft Wormstrup 2013 Esbjerg Svømmeklub 110 56.29 +8.80
3 Mille Møller Jacobsen 2013 Esbjerg Svømmeklub 95 59.01 +11.52
4 Line Marie Soost 2013 Esbjerg Svømmeklub 91 59.84 +12.35
5 Sofie Laustsen 2013 Swim Team Odense 78 1:02.93 +15.44
6 Marie Fur Lisby 2013 Esbjerg Svømmeklub 64 1:07.35 +19.86
7 Naja Haubjerg Mortensen 2013 Swim Team Odense 49 1:13.70 +26.21
- Clara Mathiasen 2013 Esbjerg Svømmeklub DSQ tyvstart
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:59
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 10-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub 256 42.45
2 Sophia Perrier 2011 Esbjerg Svømmeklub 203 45.88 +3.43
3 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 200 46.08 +3.63
4 Jemima Patterson 2011 Esbjerg Svømmeklub 153 50.35 +7.90
5 Emily Pedersen 2012 Esbjerg Svømmeklub 150 50.76 +8.31
6 Lærke Lykke-Kjeldsen 2011 Esbjerg Svømmeklub 147 51.08 +8.63
7 Vera Luna Alstrup-Lopez 2011 Frem Odense 135 52.50 +10.05
8 Astrid Sottrup-Jensen 2011 Esbjerg Svømmeklub 133 52.76 +10.31
9 Vera Damgaard 2012 Swim Team Odense 133 52.79 +10.34
10 Dicte Kay Myntman 2011 Swim Team Odense 124 54.07 +11.62
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:59
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 12-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Søe 2008 Fredericia Svømmeklub 564 32.65
2 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 400 36.60 +3.95
3 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg 349 38.32 +5.67
4 Esther Korsholm 2008 Fredericia Svømmeklub 339 38.69 +6.04
5 Olivia MacArtney 2008 Esbjerg Svømmeklub 326 39.20 +6.55
6 Elena Mendoza 2009 Kolding SK 297 40.43 +7.78
7 Vera Nantsen 2008 Kolding SK 290 40.75 +8.10
8 Amalie Haals Jensen 2009 Esbjerg Svømmeklub 287 40.90 +8.25
9 Signe Sejr Bentsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 279 41.28 +8.63
10 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 268 41.80 +9.15
11 Ida Riddersholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 261 42.21 +9.56
12 Cecilie Nielsen 2009 Svømmeklubben Grindsted 259 42.28 +9.63
13 Xenia Vissing Sig 2009 Fredericia Svømmeklub 253 42.65 +10.00
14 Gry Skou Mortensen 2009 Fredericia Svømmeklub 252 42.70 +10.05
15 Alma Schmidt 2009 Kolding SK 244 43.13 +10.48
16 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub 243 43.22 +10.57
17 Sofie Barack Søe 2008 Esbjerg Svømmeklub 242 43.29 +10.64
18 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 241 43.30 +10.65
19 Aksah Perrier 2009 Esbjerg Svømmeklub 234 43.78 +11.13
20 Maria Berg 2010 Kolding SK 227 44.21 +11.56
21 Anna Lindstedt 2010 Nyborg Svømmeklub 209 45.43 +12.78
22 Liv Rong Hansen 2010 Esbjerg Svømmeklub 205 45.75 +13.10
23 Frida Agerskov 2009 Esbjerg Svømmeklub 193 46.66 +14.01
24 Wilma Stubager Knudsen 2009 Kolding SK 181 47.65 +15.00
25 Kaisa Spilling 2010 Svømmeklubben Sønderborg 174 48.30 +15.65
26 Ida Elsborg Gorecki 2010 Frem Odense 165 49.17 +16.52
27 Alberte Hummelhoff 2010 Nyborg Svømmeklub 162 49.48 +16.83
28 Clara Galsgaard Tveskov 2009 Frem Odense 155 50.14 +17.49
29 Martha Buchholtz 2010 Esbjerg Svømmeklub 138 52.12 +19.47
30 Sofie Boulund 2009 Kolding SK 134 52.69 +20.04
31 Mathilde Mathiasen 2010 Esbjerg Svømmeklub 123 54.20 +21.55
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:59
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Johanne Pedersen 2005 Nyborg Svømmeklub 554 32.85
2 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 488 34.26 +1.41
3 Sophie Møller Madsen 2005 Fredericia Svømmeklub 446 35.29 +2.44
4 Anna Mai Andersen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 434 35.63 +2.78
5 Signe Jensen 2007 Svømmeklubben Sønderborg 430 35.72 +2.87
6 Anna Dora Bernsdorf 2006 Fredericia Svømmeklub 429 35.77 +2.92
7 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg 406 36.41 +3.56
8 Stephanie de Bruijn 2005 Kolding SK 405 36.45 +3.60
9 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 367 37.67 +4.82
10 Sarah Qvist 2007 Nyborg Svømmeklub 363 37.80 +4.95
11 Marie Hartmann Johansen 2007 Frem Odense 355 38.10 +5.25
12 Sofie Skibelund Olesen 2007 Svømmeklubben Sønderborg 341 38.59 +5.74
13 Emilie Boulund 2006 Kolding SK 336 38.78 +5.93
14 Alberte Kirk Langschwager 2007 Kolding SK 321 39.37 +6.52
15 Kristine Walløe Poulsen 2007 Fredericia Svømmeklub 277 41.34 +8.49
16 Signe Magelund Møller 2006 Kolding SK 272 41.63 +8.78
17 Inés Mendoza 2007 Kolding SK 262 42.15 +9.30
18 Maja Germansen 2007 Fredericia Svømmeklub 262 42.16 +9.31
19 Lærke Ør Knudsen 2006 Fredericia Svømmeklub 261 42.17 +9.32
20 Maya K. Alstrup-Lopez 2007 Frem Odense 248 42.94 +10.09
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:59
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Trine Guldberg 1999 Frem Odense 498 34.02
2 Cathrine Høst 2004 Nyborg Svømmeklub 412 36.24 +2.22
3 Hanna Ferchof 2002 Frem Odense 380 37.22 +3.20
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:59
24-04-2022 16:00.36 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner