2024-06-17   03:32:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turneringen, stævne 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Stæhr Bentsen 2012 Swim Team Odense 127 1:53.11
50m: 55.83
100m: 1:53.11
(57.28)
2 Lucas Cheuk Wing Tse 2012 Esbjerg Svømmeklub 105 2:00.25 +7.14
50m: 56.74
100m: 2:00.25
(1:03.51)
3 Mathias Jittipat Nielsen 2012 Esbjerg Svømmeklub 100 2:02.36 +9.25
50m: 56.79
100m: 2:02.36
(1:05.57)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:26:14
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub 255 1:29.63
50m: 41.85
100m: 1:29.63
(47.78)
2 Jonathan R. S. Pedersen 2011 Swim Team Odense 156 1:45.44 +15.81
50m: 51.34
100m: 1:45.44
(54.10)
3 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub 137 1:50.10 +20.47
50m: 50.76
100m: 1:50.10
(59.34)
4 Carl Trebbien 2011 Swim Team Odense 136 1:50.39 +20.76
50m: 51.03
100m: 1:50.39
(59.36)
5 Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub 127 1:53.04 +23.41
50m: 53.84
100m: 1:53.04
(59.20)
6 David Beck Poulsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 123 1:54.33 +24.70
50m: 53.66
100m: 1:54.33
(1:00.67)
7 Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 120 1:55.09 +25.46
50m: 55.13
100m: 1:55.09
(59.96)
8 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub 112 1:57.96 +28.33
50m: 56.06
100m: 1:57.96
(1:01.90)
9 Oscar Salskov Iversen 2010 Esbjerg Svømmeklub 102 2:01.72 +32.09
50m: 54.57
100m: 2:01.72
(1:07.15)
10 Mikkel Stig Langløkke 2010 Kolding SK 98 2:02.99 +33.36
50m: 57.88
100m: 2:02.99
(1:05.11)
11 Aksel Dreyer Bøttiger 2011 Swim Team Odense 93 2:05.49 +35.86
50m: 57.95
100m: 2:05.49
(1:07.54)
12 Oskar Thompson 2011 Svømmeklubben Sønderborg 71 2:17.20 +47.57
50m: 1:06.23
100m: 2:17.20
(1:10.97)
- August Røn Wind 2011 Esbjerg Svømmeklub DSQ Start i crawl
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:26:14
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer 13-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Max Sierszecki 2007 Svømmeklubben Sønderborg 326 1:22.63
50m: 39.40
100m: 1:22.63
(43.23)
2 Jonas Cheuk Lam Tse 2007 Esbjerg Svømmeklub 322 1:22.95 +0.32
50m: 39.15
100m: 1:22.95
(43.80)
3 Rasmus Thy 2007 Fredericia Svømmeklub 313 1:23.76 +1.13
50m: 38.85
100m: 1:23.76
(44.91)
4 Ebbe Als Olsen 2007 Kolding SK 308 1:24.15 +1.52
50m: 39.73
100m: 1:24.15
(44.42)
5 Niels Peter E. Sørensen 2007 Svømmeklubben Grindsted 305 1:24.44 +1.81
50m: 37.19
100m: 1:24.44
(47.25)
6 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub 254 1:29.78 +7.15
50m: 42.52
100m: 1:29.78
(47.26)
7 Oliver Jørgensen 2008 Frem Odense 253 1:29.88 +7.25
50m: 42.15
100m: 1:29.88
(47.73)
8 Nicolai Varny Sørebø 2007 Esbjerg Svømmeklub 236 1:31.98 +9.35
50m: 42.76
100m: 1:31.98
(49.22)
9 Jesper Grosse-Schütte 2007 Fredericia Svømmeklub 214 1:35.08 +12.45
50m: 44.14
100m: 1:35.08
(50.94)
10 Tobias Hesse 2007 Kolding SK 206 1:36.29 +13.66
50m: 45.02
100m: 1:36.29
(51.27)
11 Hjalte Møller Carlsen 2008 Nyborg Svømmeklub 176 1:41.36 +18.73
50m: 46.36
100m: 1:41.36
(55.00)
12 Malthe Petersen 2009 Fredericia Svømmeklub 159 1:44.98 +22.35
50m: 48.67
100m: 1:44.98
(56.31)
13 Magne Nielsen Agergaard 2009 Swim Team Odense 141 1:49.03 +26.40
50m: 51.43
100m: 1:49.03
(57.60)
14 Neset Demiral 2009 Frem Odense 140 1:49.36 +26.73
50m: 48.04
100m: 1:49.36
(1:01.32)
15 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 138 1:49.82 +27.19
50m: 51.33
100m: 1:49.82
(58.49)
16 Jakob Kristensen 2009 Nyborg Svømmeklub 125 1:53.72 +31.09
50m: 51.39
100m: 1:53.72
(1:02.33)
17 Noam Lykke-Kjeldsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 107 1:59.74 +37.11
50m: 54.33
100m: 1:59.74
(1:05.41)
18 Adrian Valentin Andersen 2009 Esbjerg Svømmeklub 70 2:17.76 +55.13
50m: 1:05.07
100m: 2:17.76
(1:12.69)
- Harald Heyde Engvad 2007 Frem Odense DNS
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:26:14
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Teodor Thuelund 2005 Nyborg Svømmeklub 452 1:14.10
50m: 34.98
100m: 1:14.10
(39.12)
2 Peter Rom Poulsen 2005 Fredericia Svømmeklub 408 1:16.64 +2.54
50m: 36.06
100m: 1:16.64
(40.58)
3 Eskild Noah Johannsen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 386 1:18.11 +4.01
50m: 36.70
100m: 1:18.11
(41.41)
4 Felix Nielsen 2006 Fredericia Svømmeklub 291 1:25.76 +11.66
50m: 37.51
100m: 1:25.76
(48.25)
5 Niels Bjerrum 2005 Svømmeklubben Grindsted 220 1:34.12 +20.02
50m: 43.00
100m: 1:34.12
(51.12)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:26:14
24-04-2022 13:16.19 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner