2024-06-17   02:32:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turneringen, stævne 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 9 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Line Marie Soost 2013 Esbjerg Svømmeklub 81 2:28.09
50m: 1:10.45
100m: 2:28.09
(1:17.64)
2 Marie Fur Lisby 2013 Esbjerg Svømmeklub 78 2:30.06 +1.97
50m: 1:07.29
100m: 2:30.06
(1:22.77)
3 Kaya Biltoft Wormstrup 2013 Esbjerg Svømmeklub 53 2:49.89 +21.80
50m: 1:18.19
100m: 2:49.89
(1:31.70)
- Mille Møller Jacobsen 2013 Esbjerg Svømmeklub DSQ arm t ho5-100m
- Clara Mathiasen 2013 Esbjerg Svømmeklub DSQ ej synk ben0-100m
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:48:44
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 10-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sophia Perrier 2011 Esbjerg Svømmeklub 185 1:52.44
50m: 51.07
100m: 1:52.44
(1:01.37)
2 Clara Kirk Øgendahl 2012 Kolding SK 169 1:55.93 +3.49
50m: 1:05.01
100m: 1:55.93
(50.92)
3 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub 152 2:00.02 +7.58
50m: 1:13.37
100m: 2:00.02
(46.65)
4 Lærke Lykke-Kjeldsen 2011 Esbjerg Svømmeklub 146 2:01.64 +9.20
50m: 1:18.19
100m: 2:01.64
(43.45)
5 Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub 108 2:14.55 +22.11
50m: 1:03.67
100m: 2:14.55
(1:10.88)
6 Vera Luna Alstrup-Lopez 2011 Frem Odense 94 2:20.55 +28.11
50m: 2:20.55
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:48:44
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 12-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rosa Ella Kjems 2008 Esbjerg Svømmeklub 347 1:31.23
50m: 42.86
100m: 1:31.23
(48.37)
2 Mille Nørskov Kaltoft 2009 Esbjerg Svømmeklub 336 1:32.22 +0.99
50m: 42.09
100m: 1:32.22
(50.13)
3 Stine Pedersen 2008 Kolding SK 330 1:32.71 +1.48
50m: 43.67
100m: 1:32.71
(49.04)
4 Caroline Sølbech Larsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 316 1:34.12 +2.89
50m: 43.54
100m: 1:34.12
(50.58)
5 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted 307 1:35.06 +3.83
50m: 43.91
100m: 1:35.06
(51.15)
6 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub 300 1:35.78 +4.55
50m: 44.40
100m: 1:35.78
(51.38)
7 Mathilde Sofie Karmar 2008 Esbjerg Svømmeklub 284 1:37.45 +6.22
50m: 44.55
100m: 1:37.45
(52.90)
8 Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 279 1:38.14 +6.91
50m: 46.00
100m: 1:38.14
(52.14)
9 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense 277 1:38.32 +7.09
50m: 45.63
100m: 1:38.32
(52.69)
10 Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub 276 1:38.38 +7.15
50m: 46.70
100m: 1:38.38
(51.68)
11 Thea Aggerholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 262 1:40.15 +8.92
50m: 47.28
100m: 1:40.15
(52.87)
12 Fie Nørregaard 2009 Kolding SK 255 1:41.04 +9.81
50m: 46.42
100m: 1:41.04
(54.62)
13 Mille Strømkjær 2009 Frem Odense 250 1:41.79 +10.56
50m: 47.48
100m: 1:41.79
(54.31)
14 Lea Huynh Hareskov 2008 Kolding SK 245 1:42.39 +11.16
50m: 47.37
100m: 1:42.39
(55.02)
15 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub 236 1:43.71 +12.48
50m: 48.37
100m: 1:43.71
(55.34)
16 Sille Nisted Petersen 2009 Frem Odense 216 1:46.84 +15.61
50m: 50.01
100m: 1:46.84
(56.83)
17 Caroline Trolle Pedersen 2009 Fredericia Svømmeklub 216 1:46.85 +15.62
50m: 50.64
100m: 1:46.85
(56.21)
18 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub 216 1:46.88 +15.65
50m: 50.93
100m: 1:46.88
(55.95)
19 Signe Sejr Bentsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 177 1:54.05 +22.82
50m: 53.10
100m: 1:54.05
(1:00.95)
20 Kaisa Spilling 2010 Svømmeklubben Sønderborg 172 1:55.30 +24.07
50m: 53.31
100m: 1:55.30
(1:01.99)
21 Mia Enevold Pedersen 2010 Frem Odense 167 1:56.38 +25.15
50m: 1:56.38
22 Martha Buchholtz 2010 Esbjerg Svømmeklub 148 2:01.19 +29.96
50m: 56.27
100m: 2:01.19
(1:04.92)
23 Lærke Johannsen 2009 Nyborg Svømmeklub 143 2:02.57 +31.34
50m: 54.86
100m: 2:02.57
(1:07.71)
- Liv Rong Hansen 2010 Esbjerg Svømmeklub DNS
- Olivia MacArtney 2008 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:48:44
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Signe Jensen 2007 Svømmeklubben Sønderborg 430 1:24.92
50m: 40.27
100m: 1:24.92
(44.65)
2 Atalie R. L. Pedersen 2007 Swim Team Odense 391 1:27.64 +2.72
50m: 41.24
100m: 1:27.64
(46.40)
3 Marie Hartmann Johansen 2007 Frem Odense 384 1:28.21 +3.29
50m: 41.44
100m: 1:28.21
(46.77)
4 Helena Bett Andersen 2007 Frem Odense 272 1:38.87 +13.95
50m: 45.85
100m: 1:38.87
(53.02)
5 Maja Germansen 2007 Fredericia Svømmeklub 254 1:41.24 +16.32
50m: 47.73
100m: 1:41.24
(53.51)
6 Signe Magelund Møller 2006 Kolding SK 249 1:41.85 +16.93
50m: 46.18
100m: 1:41.85
(55.67)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:48:44
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Barbara Ammentorp 2003 Nyborg Svømmeklub 447 1:23.86
50m: 38.28
100m: 1:23.86
(45.58)
2 Anne-Sofie Pii 1970 Frem Odense 274 1:38.71 +14.85
50m: 47.78
100m: 1:38.71
(50.93)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:48:44
24-04-2022 13:33.50 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner