2024-06-17   04:01:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turneringen, stævne 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Cheuk Wing Tse 2012 Esbjerg Svømmeklub 119 3:27.23
50m: 45.91
100m: 1:39.95
(54.04)
150m: 2:35.56
(55.61)
200m: 3:27.23
(51.67)
2 Mathias Jittipat Nielsen 2012 Esbjerg Svømmeklub 117 3:28.25 +1.02
50m: 43.73
100m: 1:39.32
(55.59)
150m: 2:34.26
(54.94)
200m: 3:28.25
(53.99)
3 Sebastian Patterson 2012 Esbjerg Svømmeklub 67 4:09.93 +42.70
50m: 52.31
100m: 1:58.68
(1:06.37)
150m: 3:03.64
(1:04.96)
200m: 4:09.93
(1:06.29)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:03:17
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Staghøj Andersen 2010 Esbjerg Svømmeklub 320 2:29.07
50m: 33.00
100m: 1:11.41
(38.41)
150m: 1:49.96
(38.55)
200m: 2:29.07
(39.11)
2 Louis Stæhr Bentsen 2010 Swim Team Odense 291 2:33.87 +4.80
50m: 34.55
100m: 1:15.50
(40.95)
150m: 1:56.20
(40.70)
200m: 2:33.87
(37.67)
3 Kevin Cao 2010 Frem Odense 159 3:08.12 +39.05
50m: 39.42
100m: 1:27.50
(48.08)
150m: 2:19.97
(52.47)
200m: 3:08.12
(48.15)
4 Oscar Salskov Iversen 2010 Esbjerg Svømmeklub 139 3:16.82 +47.75
50m: 42.19
100m: 1:32.88
(50.69)
150m: 2:26.56
(53.68)
200m: 3:16.82
(50.26)
5 Oliver Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 129 3:21.76 +52.69
50m: 43.69
100m: 1:37.46
(53.77)
150m: 2:30.62
(53.16)
200m: 3:21.76
(51.14)
6 Mikkel Stig Langløkke 2010 Kolding SK 87 3:49.96 +1:20.89
50m: 51.87
100m: 1:54.31
(1:02.44)
150m: 2:53.80
(59.49)
200m: 3:49.96
(56.16)
- David Beck Poulsen 2010 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:03:17
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer 13-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg 514 2:07.29
50m: 29.45
100m: 1:02.31
(32.86)
150m: 1:35.02
(32.71)
200m: 2:07.29
(32.27)
2 Julian Vitus Pedersen 2007 Frem Odense 440 2:14.03 +6.74
50m: 29.76
100m: 1:03.77
(34.01)
150m: 1:40.44
(36.67)
200m: 2:14.03
(33.59)
3 Gustav Bøttiger 2008 Swim Team Odense 439 2:14.13 +6.84
50m: 30.36
100m: 1:04.72
(34.36)
150m: 1:41.05
(36.33)
200m: 2:14.13
(33.08)
4 Villads Isko Pimenta 2007 Esbjerg Svømmeklub 394 2:19.13 +11.84
50m: 29.82
100m: 1:06.19
(36.37)
150m: 1:44.13
(37.94)
200m: 2:19.13
(35.00)
5 Hjalmer Lunden 2008 Swim Team Odense 362 2:23.10 +15.81
50m: 32.26
100m: 1:08.79
(36.53)
150m: 1:46.61
(37.82)
200m: 2:23.10
(36.49)
6 Conrad Johansen 2008 Frem Odense 345 2:25.35 +18.06
50m: 32.93
100m: 1:09.87
(36.94)
150m: 1:48.00
(38.13)
200m: 2:25.35
(37.35)
7 Martin Kjeldsen 2007 Swim Team Odense 341 2:25.91 +18.62
50m: 33.45
100m: 1:10.88
(37.43)
150m: 1:49.34
(38.46)
200m: 2:25.91
(36.57)
8 Anders Beier 2007 Swim Team Odense 311 2:30.50 +23.21
50m: 34.05
100m: 1:13.17
(39.12)
150m: 2:30.50
(1:17.33)
9 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg 301 2:32.17 +24.88
50m: 35.33
100m: 1:14.31
(38.98)
150m: 1:55.49
(41.18)
200m: 2:32.17
(36.68)
10 Nikolai Elgaard 2009 Esbjerg Svømmeklub 296 2:32.88 +25.59
50m: 34.44
100m: 1:13.24
(38.80)
150m: 1:53.45
(40.21)
200m: 2:32.88
(39.43)
11 Besian Selaci 2007 Swim Team Odense 283 2:35.25 +27.96
50m: 35.19
100m: 1:14.75
(39.56)
150m: 1:57.36
(42.61)
200m: 2:35.25
(37.89)
12 Noah Quistgaard 2008 Swim Team Odense 235 2:45.12 +37.83
50m: 39.44
100m: 1:21.99
(42.55)
150m: 2:05.30
(43.31)
200m: 2:45.12
(39.82)
13 Mathias Jørgensen 2008 Swim Team Odense 216 2:49.99 +42.70
50m: 37.56
100m: 1:21.94
(44.38)
150m: 2:06.25
(44.31)
200m: 2:49.99
(43.74)
14 Jakob Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 180 3:00.58 +53.29
50m: 36.94
100m: 1:23.97
(47.03)
150m: 2:12.60
(48.63)
200m: 3:00.58
(47.98)
15 Filip Stadnicki 2009 Nyborg Svømmeklub 147 3:13.24 +1:05.95
50m: 39.74
100m: 1:31.00
(51.26)
150m: 2:22.20
(51.20)
200m: 3:13.24
(51.04)
16 Noam Lykke-Kjeldsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 143 3:14.80 +1:07.51
50m: 44.85
100m: 1:34.59
(49.74)
200m: 3:14.80
(3:14.80)
17 Adrian Valentin Andersen 2009 Esbjerg Svømmeklub 103 3:37.41 +1:30.12
50m: 48.16
100m: 1:45.76
(57.60)
150m: 2:44.82
(59.06)
200m: 3:37.41
(52.59)
- Berthram Byskov 2009 Fredericia Svømmeklub DSQ ej kor be ven100m
- Oliver Søe 2009 Fredericia Svømmeklub DSQ tyvstart
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:03:17
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silas Åkerlind 2005 Svømmeklubben Sønderborg 515 2:07.25
50m: 28.99
100m: 1:02.26
(33.27)
150m: 1:35.87
(33.61)
200m: 2:07.25
(31.38)
- Phillip Gram 2006 Swim Team Odense DSQ tyvstart
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:03:17
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jeppe Søgaard Rasmussen 2002 Fredericia Svømmeklub 385 2:20.11
50m: 30.38
100m: 1:06.14
(35.76)
150m: 1:43.20
(37.06)
200m: 2:20.11
(36.91)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:03:17
24-04-2022 12:13.15 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner