2024-06-17   03:03:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turneringen, stævne 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 8, 200m Frisvømning Damer 10-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Lygum Kristensen 2011 Esbjerg Svømmeklub 163 3:26.67
50m: 46.80
100m: 1:39.77
(52.97)
150m: 2:34.03
(54.26)
200m: 3:26.67
(52.64)
2 Jemima Patterson 2011 Esbjerg Svømmeklub 124 3:46.56 +19.89
50m: 46.97
100m: 2:47.39
(2:00.42)
150m: 3:46.56
(59.17)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:22:22
Løb 8, 200m Frisvømning Damer 12-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andrea Wagner 2008 Swim Team Odense 472 2:25.07
50m: 31.76
100m: 1:07.45
(35.69)
150m: 1:47.73
(40.28)
200m: 2:25.07
(37.34)
2 Ida Riddersholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 364 2:38.14 +13.07
50m: 34.33
100m: 1:16.82
(42.49)
150m: 1:58.88
(42.06)
200m: 2:38.14
(39.26)
3 Trine Larsen 2009 Frem Odense 353 2:39.80 +14.73
50m: 36.21
100m: 1:17.18
(40.97)
150m: 2:00.40
(43.22)
200m: 2:39.80
(39.40)
4 Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 344 2:41.13 +16.06
50m: 37.68
100m: 1:18.16
(40.48)
150m: 2:00.39
(42.23)
200m: 2:41.13
(40.74)
5 Julie Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 319 2:45.34 +20.27
50m: 38.22
100m: 1:20.09
(41.87)
150m: 2:04.25
(44.16)
200m: 2:45.34
(41.09)
6 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub 307 2:47.44 +22.37
50m: 36.72
100m: 1:19.20
(42.48)
150m: 2:03.35
(44.15)
200m: 2:47.44
(44.09)
7 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg 303 2:48.06 +22.99
50m: 36.65
100m: 1:20.01
(43.36)
150m: 2:04.70
(44.69)
200m: 2:48.06
(43.36)
8 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub 287 2:51.15 +26.08
50m: 38.05
100m: 1:22.70
(44.65)
150m: 2:07.53
(44.83)
200m: 2:51.15
(43.62)
9 Matilde Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 286 2:51.43 +26.36
50m: 38.53
100m: 1:23.43
(44.90)
150m: 2:08.19
(44.76)
200m: 2:51.43
(43.24)
10 Xenia Vissing Sig 2009 Fredericia Svømmeklub 233 3:03.35 +38.28
50m: 41.69
100m: 1:28.91
(47.22)
150m: 2:17.74
(48.83)
200m: 3:03.35
(45.61)
11 Anna Lindstedt 2010 Nyborg Svømmeklub 204 3:11.78 +46.71
50m: 42.87
100m: 1:33.58
(50.71)
150m: 2:24.01
(50.43)
200m: 3:11.78
(47.77)
12 Sille Nisted Petersen 2009 Frem Odense 193 3:15.26 +50.19
50m: 40.48
100m: 2:24.75
(1:44.27)
150m: 3:15.26
(50.51)
13 Clara Galsgaard Tveskov 2009 Frem Odense 189 3:16.66 +51.59
50m: 41.85
100m: 1:29.82
(47.97)
150m: 2:23.73
(53.91)
200m: 3:16.66
(52.93)
14 Alberte Hummelhoff 2010 Nyborg Svømmeklub 180 3:19.92 +54.85
50m: 43.34
100m: 1:35.15
(51.81)
150m: 2:28.74
(53.59)
200m: 3:19.92
(51.18)
15 Lærke Johannsen 2009 Nyborg Svømmeklub 171 3:23.32 +58.25
50m: 46.54
100m: 1:39.68
(53.14)
150m: 2:34.73
(55.05)
200m: 3:23.32
(48.59)
16 Ida Elsborg Gorecki 2010 Frem Odense 161 3:27.54 +1:02.47
50m: 46.18
100m: 1:40.67
(54.49)
150m: 2:36.60
(55.93)
200m: 3:27.54
(50.94)
17 Martha Buchholtz 2010 Esbjerg Svømmeklub 153 3:31.11 +1:06.04
50m: 46.58
100m: 1:40.34
(53.76)
150m: 2:37.76
(57.42)
200m: 3:31.11
(53.35)
18 Sofie Boulund 2009 Kolding SK 132 3:41.55 +1:16.48
50m: 49.03
100m: 1:45.40
(56.37)
150m: 2:44.29
(58.89)
200m: 3:41.55
(57.26)
19 Mathilde Mathiasen 2010 Esbjerg Svømmeklub 123 3:46.79 +1:21.72
50m: 47.80
100m: 1:47.39
(59.59)
150m: 2:47.42
(1:00.03)
200m: 3:46.79
(59.37)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:22:22
Løb 8, 200m Frisvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Mai Andersen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 514 2:21.02
50m: 32.37
100m: 1:08.74
(36.37)
150m: 1:46.08
(37.34)
200m: 2:21.02
(34.94)
2 Sophie Møller Madsen 2005 Fredericia Svømmeklub 506 2:21.73 +0.71
50m: 32.21
100m: 1:07.81
(35.60)
150m: 1:44.94
(37.13)
200m: 2:21.73
(36.79)
3 Carolina Schlander 2007 Esbjerg Svømmeklub 446 2:27.87 +6.85
50m: 32.55
100m: 1:10.33
(37.78)
150m: 1:48.96
(38.63)
200m: 2:27.87
(38.91)
4 Emilie Boulund 2006 Kolding SK 355 2:39.44 +18.42
50m: 36.62
100m: 1:17.04
(40.42)
150m: 1:59.46
(42.42)
200m: 2:39.44
(39.98)
5 Maya K. Alstrup-Lopez 2007 Frem Odense 346 2:40.86 +19.84
50m: 35.18
100m: 1:16.07
(40.89)
150m: 1:59.38
(43.31)
200m: 2:40.86
(41.48)
6 Christina Dracea Horsbøl 2007 Esbjerg Svømmeklub 344 2:41.09 +20.07
50m: 35.20
100m: 1:17.37
(42.17)
150m: 1:59.47
(42.10)
200m: 2:41.09
(41.62)
7 Lærke Ør Knudsen 2006 Fredericia Svømmeklub 290 2:50.62 +29.60
50m: 37.16
100m: 1:19.99
(42.83)
150m: 2:05.18
(45.19)
200m: 2:50.62
(45.44)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:22:22
Løb 8, 200m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anne R. Kristiansen 1996 Frem Odense 364 2:38.16
50m: 33.44
100m: 1:12.17
(38.73)
150m: 1:55.58
(43.41)
200m: 2:38.16
(42.58)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:22:22
24-04-2022 13:17.33 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner