Results for Brøndby Sommer Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
290 |
2:59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.39 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.89 |
198 |
3:24.05 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+24.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
147 |
3:45.18 |
+45.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.88 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
144 |
3:46.66 |
+46.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.00 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:10:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.62 |
283 |
3:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.83 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
267 |
3:04.51 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.25 |
(-8.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.95 |
253 |
3:07.96 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.59 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.99 |
253 |
3:08.05 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.49 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.91 |
247 |
3:09.48 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.93 |
240 |
3:11.31 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.80 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.84 |
226 |
3:15.05 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.31 |
(-7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.92 |
215 |
3:18.47 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.76 |
(+6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
177 |
3:31.51 |
+30.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.19 |
(-10.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
161 |
3:38.25 |
+37.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.62 |
158 |
3:39.86 |
+38.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.44 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.83 |
107 |
4:10.37 |
+1:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.61 |
|
|
DSQ |
|
|
|
EFB v 100m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:10:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.69 |
601 |
2:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.55 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
412 |
2:39.73 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.25 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
379 |
2:44.29 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.86 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
373 |
2:45.13 |
+24.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.53 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
348 |
2:48.99 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.54 |
(-7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
331 |
2:51.86 |
+30.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.51 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:10:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 15-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
464 |
2:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.46 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.76 |
393 |
2:42.26 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.03 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Lyse |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
375 |
2:44.88 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.42 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
353 |
2:48.17 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.42 |
(-26.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sandra Fly Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.87 |
164 |
3:36.95 |
+1:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:10:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 15:11.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|