2022-08-10   06:13:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Brøndby Sommer Cup 2022
Placering: Nørregård Arrangør Vest-Brøndby
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 11-12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Kruse Enemærke 2010 Glostrup Svømmeklub 407 5:15.50
Entry time: 5:39.00 (-23.50)
50m: 35.50
100m: 1:15.19
(39.69)
150m: 1:55.37
(40.18)
200m: 2:35.72
(40.35)
250m: 3:15.21
(39.49)
300m: 3:55.76
(40.55)
350m: 4:36.77
(41.01)
400m: 5:15.50
(38.73)
2 Leonora Sarauw Lundsgaard 2010 Hvidovre Svømmeklub 225 6:24.37 +1:08.87
50m: 43.02
100m: 1:31.18
(48.16)
150m: 2:20.70
(49.52)
200m: 3:10.21
(49.51)
250m: 4:00.08
(49.87)
300m: 4:49.30
(49.22)
350m: 5:38.91
(49.61)
400m: 6:24.37
(45.46)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 09:49:36
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Esther Bang Laursen 2009 Vest-Brøndby 530 4:48.93
Entry time: 4:55.78 (-6.85)
50m: 32.48
100m: 1:08.32
(35.84)
150m: 1:45.44
(37.12)
200m: 2:22.60
(37.16)
250m: 3:00.15
(37.55)
300m: 3:37.49
(37.34)
350m: 4:14.63
(37.14)
400m: 4:48.93
(34.30)
2 Naja Kammann 2008 Svømmeklubben MK31 527 4:49.45 +0.52
Entry time: 4:59.24 (-9.79)
50m: 33.79
100m: 1:10.69
(36.90)
150m: 1:48.25
(37.56)
200m: 2:26.12
(37.87)
250m: 3:03.56
(37.44)
300m: 3:40.13
(36.57)
350m: 4:15.75
(35.62)
400m: 4:49.45
(33.70)
3 Maddie Evers Kokholm 2008 Glostrup Svømmeklub 436 5:08.34 +19.41
Entry time: 5:00.13 (+8.21)
50m: 35.15
100m: 1:13.78
(38.63)
150m: 1:53.75
(39.97)
200m: 2:33.55
(39.80)
250m: 3:12.73
(39.18)
300m: 3:52.24
(39.51)
350m: 4:31.05
(38.81)
400m: 5:08.34
(37.29)
4 Cecilia Janning 2009 Vest-Brøndby 386 5:21.24 +32.31
Entry time: 5:21.24 (=)
50m: 35.57
100m: 1:15.04
(39.47)
150m: 1:56.33
(41.29)
200m: 2:38.26
(41.93)
250m: 3:19.43
(41.17)
300m: 4:00.54
(41.11)
350m: 4:41.53
(40.99)
400m: 5:21.24
(39.71)
5 Chilli Nordahl Thompson 2008 Svømmeklubben SHS Stevns 366 5:26.90 +37.97
50m: 35.55
100m: 1:15.43
(39.88)
150m: 1:56.92
(41.49)
200m: 2:39.09
(42.17)
250m: 3:21.60
(42.51)
300m: 4:04.37
(42.77)
350m: 4:47.00
(42.63)
400m: 5:26.90
(39.90)
6 Lisa Koerver Schmidt 2009 Glostrup Svømmeklub 336 5:36.39 +47.46
Entry time: 5:42.02 (-5.63)
50m: 36.25
100m: 1:19.06
(42.81)
150m: 2:02.65
(43.59)
200m: 2:46.35
(43.70)
250m: 3:30.39
(44.04)
300m: 4:12.50
(42.11)
350m: 4:55.41
(42.91)
400m: 5:36.39
(40.98)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 09:49:36
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 15-99 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Lyse 2007 Svømmeklubben MK31 433 5:08.99
Entry time: 5:05.14 (+3.85)
50m: 35.34
100m: 1:14.47
(39.13)
150m: 1:54.74
(40.27)
200m: 2:35.08
(40.34)
250m: 3:14.26
(39.18)
300m: 3:53.34
(39.08)
350m: 4:32.12
(38.78)
400m: 5:08.99
(36.87)
2 Liv Emilie Ryberg 2007 Frederikssund Svømmeklub 389 5:20.20 +11.21
Entry time: 5:32.10 (-11.90)
50m: 35.85
100m: 1:16.30
(40.45)
150m: 1:57.10
(40.80)
200m: 2:38.69
(41.59)
250m: 3:20.14
(41.45)
300m: 4:00.96
(40.82)
350m: 4:41.39
(40.43)
400m: 5:20.20
(38.81)
3 Lilja Skov 2007 Frederikssund Svømmeklub 381 5:22.51 +13.52
Entry time: 5:36.97 (-14.46)
50m: 34.74
100m: 1:13.61
(38.87)
150m: 1:53.93
(40.32)
200m: 2:35.57
(41.64)
250m: 3:17.30
(41.73)
300m: 3:59.88
(42.58)
350m: 4:38.53
(38.65)
400m: 5:22.51
(43.98)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 09:49:36
11-06-2022 09:55.02 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby
Document
Resultater
Brøndby Sommer Cup 2022
Placering: Nørregård Arrangør Vest-Brøndby
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 243 5:39.87
Entry time: 5:50.34 (-10.47)
50m: 37.61
100m: 1:18.94
(41.33)
150m: 2:02.14
(43.20)
200m: 2:46.59
(44.45)
250m: 3:30.73
(44.14)
300m: 4:13.98
(43.25)
350m: 4:57.39
(43.41)
400m: 5:39.87
(42.48)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 10:11:20
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Franck Kastrup 2009 Svømmeklubben MK31 339 5:04.38
Entry time: 5:09.57 (-5.19)
50m: 35.26
100m: 1:13.12
(37.86)
150m: 1:51.54
(38.42)
200m: 2:30.70
(39.16)
250m: 3:09.22
(38.52)
300m: 3:48.32
(39.10)
350m: 4:26.93
(38.61)
400m: 5:04.38
(37.45)
2 Bertram J. Trangbæk 2009 Vest-Brøndby 297 5:18.10 +13.72
Entry time: 5:11.24 (+6.86)
50m: 34.18
100m: 1:13.80
(39.62)
150m: 1:54.87
(41.07)
200m: 2:35.15
(40.28)
250m: 3:15.98
(40.83)
300m: 3:56.28
(40.30)
350m: 4:36.50
(40.22)
400m: 5:18.10
(41.60)
3 Felix Schnack 2009 Svømmeklubben SHS Stevns 291 5:19.96 +15.58
50m: 35.36
100m: 1:14.58
(39.22)
150m: 1:55.42
(40.84)
200m: 2:36.86
(41.44)
250m: 3:18.81
(41.95)
300m: 4:00.22
(41.41)
350m: 4:41.15
(40.93)
400m: 5:19.96
(38.81)
4 Jonathan Hornbech 2009 Svømmeklubben MK31 214 5:54.65 +50.27
50m: 38.06
100m: 1:22.48
(44.42)
150m: 2:08.56
(46.08)
200m: 2:54.16
(45.60)
250m: 3:39.43
(45.27)
300m: 4:25.38
(45.95)
350m: 5:10.89
(45.51)
400m: 5:54.65
(43.76)
5 Anton Tidemann Kjærsgaard 2009 Vest-Brøndby 184 6:12.95 +1:08.57
50m: 39.04
100m: 1:24.38
(45.34)
150m: 2:12.82
(48.44)
200m: 3:00.88
(48.06)
250m: 3:50.93
(50.05)
300m: 4:40.64
(49.71)
350m: 5:28.70
(48.06)
400m: 6:12.95
(44.25)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 10:11:20
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Loui Krag 2007 Frederikssund Svømmeklub 492 4:28.84
Entry time: 4:36.79 (-7.95)
50m: 29.53
100m: 1:03.36
(33.83)
150m: 1:37.76
(34.40)
200m: 2:12.47
(34.71)
250m: 2:47.17
(34.70)
300m: 3:21.91
(34.74)
350m: 3:56.36
(34.45)
400m: 4:28.84
(32.48)
2 Emil Harpøth 2008 Svømmeklubben MK31 412 4:45.06 +16.22
Entry time: 4:46.43 (-1.37)
50m: 31.78
100m: 1:07.78
(36.00)
150m: 1:44.38
(36.60)
200m: 2:21.28
(36.90)
250m: 2:57.58
(36.30)
300m: 3:34.04
(36.46)
350m: 4:10.37
(36.33)
400m: 4:45.06
(34.69)
3 Asger Gregersen 2008 Swim Team Taastrup 383 4:52.26 +23.42
Entry time: 5:33.81 (-41.55)
50m: 34.27
100m: 1:12.33
(38.06)
150m: 1:50.02
(37.69)
200m: 2:27.78
(37.76)
250m: 3:04.89
(37.11)
300m: 3:41.89
(37.00)
350m: 4:17.82
(35.93)
400m: 4:52.26
(34.44)
4 Thor Rosselló-Tang 2008 Svømmeklubben MK31 377 4:53.56 +24.72
Entry time: 5:01.01 (-7.45)
50m: 31.47
100m: 1:06.49
(35.02)
150m: 1:44.18
(37.69)
200m: 2:24.23
(40.05)
250m: 3:01.97
(37.74)
300m: 3:40.65
(38.68)
350m: 4:19.19
(38.54)
400m: 4:53.56
(34.37)
5 William Bugge 2008 Swim Team Taastrup 348 5:01.71 +32.87
Entry time: 5:01.11 (+0.60)
50m: 33.88
100m: 1:11.65
(37.77)
150m: 1:49.83
(38.18)
200m: 2:27.72
(37.89)
250m: 3:05.83
(38.11)
300m: 3:45.11
(39.28)
350m: 4:23.33
(38.22)
400m: 5:01.71
(38.38)
6 Noah Nygaard 2008 Vest-Brøndby 252 5:35.89 +1:07.05
Entry time: 5:52.78 (-16.89)
50m: 37.36
100m: 1:19.55
(42.19)
150m: 2:02.59
(43.04)
200m: 2:45.66
(43.07)
250m: 3:28.48
(42.82)
300m: 4:11.81
(43.33)
350m: 4:54.86
(43.05)
400m: 5:35.89
(41.03)
7 Christoffer Andersen 2007 Rønne Svømme Klub 219 5:52.00 +1:23.16
Entry time: 5:47.60 (+4.40)
50m: 37.60
100m: 1:20.89
(43.29)
150m: 2:05.66
(44.77)
200m: 2:50.71
(45.05)
250m: 3:36.97
(46.26)
300m: 4:22.30
(45.33)
350m: 5:08.69
(46.39)
400m: 5:52.00
(43.31)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 10:11:20
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 16-99 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rodi Cetinkaya 2006 Vest-Brøndby 557 4:17.96
Entry time: 4:15.44 (+2.52)
50m: 28.99
100m: 1:00.77
(31.78)
150m: 1:33.99
(33.22)
200m: 2:07.52
(33.53)
250m: 2:38.68
(31.16)
300m: 3:12.25
(33.57)
350m: 3:45.45
(33.20)
400m: 4:17.96
(32.51)
2 Joakim Schnack 2004 Svømmeklubben SHS Stevns 493 4:28.61 +10.65
Entry time: 4:29.47 (-0.86)
50m: 31.10
100m: 1:04.60
(33.50)
150m: 1:38.49
(33.89)
200m: 2:12.41
(33.92)
250m: 2:46.51
(34.10)
300m: 3:20.88
(34.37)
350m: 3:55.42
(34.54)
400m: 4:28.61
(33.19)
3 August Winkel Ravn 2006 Svømmeklubben MK31 491 4:28.92 +10.96
Entry time: 4:43.10 (-14.18)
50m: 29.83
100m: 1:03.19
(33.36)
150m: 1:37.22
(34.03)
200m: 2:11.80
(34.58)
250m: 2:46.57
(34.77)
300m: 3:21.24
(34.67)
350m: 3:55.74
(34.50)
400m: 4:28.92
(33.18)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 10:11:20
11-06-2022 10:12.11 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby
Document
Resultater
Brøndby Sommer Cup 2022
Placering: Nørregård Arrangør Vest-Brøndby
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer (Kage H9) 10 og yngre - Finale
Sponsor JDN Enterprise
Lagkageløb Heat 9
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karla Bødiker 2012 Glostrup Svømmeklub +0.71 277 39.23
Entry time: 39.74 (-0.51)
2 Astrid Schiermer Eriksen 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 192 44.37 +5.14
Entry time: 50.49 (-6.12)
3 Manola Spellerberg 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.84 173 45.86 +6.63
Entry time: 47.23 (-1.37)
4 Vega Vonsild Vestergaard 2012 Vest-Brøndby +0.61 156 47.53 +8.30
Entry time: 51.30 (-3.77)
5 Lilje Kodal 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 153 47.82 +8.59
Entry time: 46.83 (+0.99)
6 Vera Thers Hansen 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 143 48.89 +9.66
Entry time: 51.46 (-2.57)
7 Julie Lieberg 2013 Vest-Brøndby +0.82 133 50.06 +10.83
8 Ingrid Rytsel Diemer Fredslund 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.79 132 50.26 +11.03
Entry time: 54.30 (-4.04)
9 Luce Astrid Gade 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.89 128 50.76 +11.53
Entry time: 53.93 (-3.17)
10 Ronja Leonora Ahm-Jantzen 2012 Glostrup Svømmeklub +0.72 127 50.83 +11.60
Entry time: 50.99 (-0.16)
11 Gia Dick-Nielsen 2013 Glostrup Svømmeklub +0.90 124 51.25 +12.02
Entry time: 58.66 (-7.41)
12 Sophia Hetmar 2012 Svømmeklubben MK31 +0.66 124 51.30 +12.07
Entry time: 51.86 (-0.56)
13 Clara Duelund Højstrup 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 121 51.73 +12.50
Entry time: 53.41 (-1.68)
14 Thea Østrup 2013 Vest-Brøndby +0.79 115 52.62 +13.39
Entry time: 57.42 (-4.80)
15 Josefine Harpøth 2012 Svømmeklubben MK31 +0.76 111 53.23 +14.00
Entry time: 50.95 (+2.28)
16 Karlie Stær Nielsen 2013 Hovedstadens Svømmeklub +0.83 103 54.56 +15.33
Entry time: 59.13 (-4.57)
17 Aleksandra Monastyrska 2013 Glostrup Svømmeklub +0.83 103 54.60 +15.37
Entry time: 51.16 (+3.44)
18 Lillie Elton Koch 2013 Hovedstadens Svømmeklub 102 54.64 +15.41
Entry time: 53.88 (+0.76)
19 Sofia Zastrow Larsen 2013 Vest-Brøndby +0.78 102 54.74 +15.51
Entry time: 1:03.32 (-8.58)
20 Smilla Sommerlund 2013 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 101 54.91 +15.68
Entry time: 58.92 (-4.01)
21 Sonja Andersen 2012 Hvidovre Svømmeklub +0.90 100 55.09 +15.86
Entry time: 51.74 (+3.35)
22 Rosa Koerver Schmidt 2013 Glostrup Svømmeklub +0.75 100 55.10 +15.87
Entry time: 1:01.91 (-6.81)
23 Birte Alvilda Haunstrup Larsen 2013 Hovedstadens Svømmeklub +0.78 94 56.28 +17.05
Entry time: 1:13.41 (-17.13)
24 Ellinor Zeller 2013 Hovedstadens Svømmeklub 91 56.81 +17.58
Entry time: 59.46 (-2.65)
25 Isabella Plant 2013 Hovedstadens Svømmeklub +0.84 91 56.86 +17.63
Entry time: 1:08.87 (-12.01)
26 Josefine Petersen 2013 Vest-Brøndby +0.73 91 56.91 +17.68
27 Victoria Juul Lorenzen 2014 Vest-Brøndby 90 56.96 +17.73
Entry time: 55.51 (+1.45)
28 Alma Inge Monrad Wæsel 2013 Vest-Brøndby +0.90 89 57.29 +18.06
29 Neel Blichfeldt Kirkeby 2013 Glostrup Svømmeklub +0.82 82 58.73 +19.50
Entry time: 1:05.50 (-6.77)
30 Liva Hanne Munch Hammer 2014 Vest-Brøndby +0.83 68 1:02.67 +23.44
Entry time: 1:07.44 (-4.77)
31 Celine Bødiker 2015 Glostrup Svømmeklub 67 1:02.90 +23.67
Entry time: 1:09.10 (-6.20)
32 Selma Diemer-Færgemann 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 61 1:04.74 +25.51
Entry time: 1:11.11 (-6.37)
33 Rosa Juul Petersen 2013 Vest-Brøndby +0.61 57 1:06.50 +27.27
34 Josefine Birk Lund 2014 Glostrup Svømmeklub +0.91 52 1:08.55 +29.32
Entry time: 1:06.54 (+2.01)
35 Emmelie Juel 2014 Vest-Brøndby +0.59 43 1:12.88 +33.65
Entry time: 1:17.15 (-4.27)
- Anemone My Daneland 2012 Glostrup Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:02:18
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer (Kage H9) 11-12 år - Finale
Sponsor JDN Enterprise
Lagkageløb Heat 9
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Kruse Enemærke 2010 Glostrup Svømmeklub +0.66 384 35.20
Entry time: 39.25 (-4.05)
2 Nora Rosenkrantz 2010 Glostrup Svømmeklub +0.82 318 37.49 +2.29
Entry time: 40.93 (-3.44)
3 Carmen Grønkjær Thomsen 2011 Glostrup Svømmeklub +0.67 285 38.87 +3.67
Entry time: 42.15 (-3.28)
4 Lærke Kunoy Laugesen 2011 Glostrup Svømmeklub +0.90 278 39.21 +4.01
Entry time: 39.66 (-0.45)
5 Ellen Johanne Skovsgaard 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.93 252 40.51 +5.31
Entry time: 38.88 (+1.63)
6 Sofia Alichkina 2010 Svømmeklubben MK31 +0.82 227 41.93 +6.73
Entry time: 45.15 (-3.22)
7 Anna Dencher Nielsen 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.77 218 42.49 +7.29
Entry time: 41.01 (+1.48)
8 Cecilie Landwirt 2011 Glostrup Svømmeklub +0.70 217 42.58 +7.38
Entry time: 50.87 (-8.29)
9 Rosa Victoria Larsen 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.73 208 43.18 +7.98
Entry time: 44.16 (-0.98)
10 Laura Dybdahl 2010 Svømmeklubben MK31 +0.81 173 45.89 +10.69
Entry time: 46.82 (-0.93)
11 Liva Weisleder 2011 Vest-Brøndby +0.68 156 47.54 +12.34
12 Filippa Bulow Larsen 2011 Vest-Brøndby +0.75 152 47.96 +12.76
Entry time: 49.76 (-1.80)
13 Freja Skyum Wexøe 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.86 134 49.93 +14.73
Entry time: 50.25 (-0.32)
14 Ellen Moos Thomsen 2011 Glostrup Svømmeklub +0.92 127 50.81 +15.61
Entry time: 50.07 (+0.74)
15 Ida Saaby 2011 Hvidovre Svømmeklub 121 51.72 +16.52
Entry time: 52.83 (-1.11)
16 Evi Cecilie Dan Bøgh 2011 Svømmeklubben MK31 117 52.22 +17.02
Entry time: 57.12 (-4.90)
17 Sif Lundorf 2011 Glostrup Svømmeklub +0.90 108 53.74 +18.54
Entry time: 59.75 (-6.01)
18 Julie Pihl 2011 Svømmeklubben MK31 +0.67 100 55.01 +19.81
Entry time: 59.92 (-4.91)
19 Emma Gabel 2011 Svømmeklubben MK31 +0.85 92 56.66 +21.46
Entry time: 1:02.11 (-5.45)
- Ida Melholt Gentin 2011 Frederikssund Svømmeklub +0.94 DSQ Svøm på mave v/20m
SW 6.4 Svømning på maven
- Smilla-Maja Kusk 2010 Svømmeklubben MK31 +0.84 DSQ EFB
SW 6.4 Svømning på maven
- Agnes Nielsen 2011 Svømmeklubben MK31 +0.99 DNS
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:02:18
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer (Kage H9) 13-14 år - Finale
Sponsor JDN Enterprise
Lagkageløb Heat 9
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub +0.64 543 31.37
Entry time: 31.09 (+0.28)
2 Nynne Bugge 2008 Swim Team Taastrup +0.81 423 34.10 +2.73
Entry time: 34.71 (-0.61)
3 Freja Kobbernagel 2008 Vest-Brøndby +0.79 415 34.30 +2.93
Entry time: 33.38 (+0.92)
4 Alma Gottorp Sørensen 2009 Vest-Brøndby +0.67 414 34.33 +2.96
Entry time: 38.93 (-4.60)
5 Flora Rebecca Profeta 2008 Svømmeklubben MK31 +0.62 398 34.78 +3.41
Entry time: 36.25 (-1.47)
6 Victoria Sinding Vetlov 2009 Vest-Brøndby +0.66 395 34.89 +3.52
Entry time: 37.15 (-2.26)
7 Frida Fly Haastrup 2008 Svømmeklubben MK31 +0.61 379 35.36 +3.99
Entry time: 36.52 (-1.16)
8 Liva Friche Christensen 2008 Glostrup Svømmeklub +0.80 373 35.54 +4.17
Entry time: 35.16 (+0.38)
9 Frederikke M. Rasmussen 2008 Vest-Brøndby +0.78 355 36.15 +4.78
Entry time: 36.14 (+0.01)
10 Marie Munk 2008 Swim Team Taastrup +0.81 339 36.70 +5.33
Entry time: 35.92 (+0.78)
11 Sally Anna Usinger 2008 Vest-Brøndby +0.73 321 37.35 +5.98
Entry time: 40.28 (-2.93)
12 Laura Krak Hjorth 2009 Svømmeklubben MK31 +0.63 319 37.43 +6.06
Entry time: 38.17 (-0.74)
13 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.63 317 37.53 +6.16
Entry time: 37.61 (-0.08)
14 Maja F. E. Kamper 2008 Swim Team Taastrup +0.84 294 38.47 +7.10
Entry time: 39.42 (-0.95)
=15 Thilde Bødiker 2009 Glostrup Svømmeklub +0.80 284 38.91 +7.54
Entry time: 40.98 (-2.07)
=15 Olivia Maibøll Iversen 2009 Frederikssund Svømmeklub +0.79 284 38.91 +7.54
Entry time: 38.31 (+0.60)
17 Mia Kristensen 2009 Vest-Brøndby +0.78 280 39.11 +7.74
Entry time: 42.24 (-3.13)
18 Mia H Schnabelrauch 2009 Swim Team Taastrup +0.66 249 40.65 +9.28
Entry time: 40.70 (-0.05)
19 Karoline Melholt Gentin 2009 Frederikssund Svømmeklub +0.90 242 41.05 +9.68
Entry time: 40.92 (+0.13)
20 Liva-Silje Brobjerg Jensen 2009 Vest-Brøndby +0.72 224 42.15 +10.78
Entry time: 43.92 (-1.77)
- Vega Deneke Kure 2009 Glostrup Svømmeklub DNS
- Lamia Taslicukur 2008 Vest-Brøndby DNS
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:02:18
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer (Kage H9) 15-99 år - Finale
Sponsor JDN Enterprise
Lagkageløb Heat 9
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liva Gottorp Sørensen 2006 Vest-Brøndby +0.91 559 31.06
Entry time: 32.76 (-1.70)
2 Klara Fris Ottosen 2007 Frederikssund Svømmeklub +0.61 512 31.99 +0.93
Entry time: 32.51 (-0.52)
3 Ella Gohr Metz 2005 Vest-Brøndby +0.65 499 32.26 +1.20
Entry time: 31.80 (+0.46)
4 Malouca Laura Bruun 2007 Glostrup Svømmeklub +0.70 472 32.86 +1.80
Entry time: 34.19 (-1.33)
5 Rikke Therp 2006 Vest-Brøndby +0.70 451 33.38 +2.32
Entry time: 34.12 (-0.74)
6 Agnes Højsteen 2007 Vest-Brøndby +0.65 426 34.00 +2.94
Entry time: 33.82 (+0.18)
7 Amalie Møller 2007 Swim Team Taastrup +0.99 386 35.13 +4.07
Entry time: 35.14 (-0.01)
8 Mathilde Johansen 2007 Glostrup Svømmeklub +0.71 360 35.97 +4.91
Entry time: 35.70 (+0.27)
9 Sandra Bünsov Frederiksen 2007 Vest-Brøndby +0.72 349 36.34 +5.28
Entry time: 36.01 (+0.33)
10 Maria Agnes Jakobsen 2007 Swim Team Taastrup +0.73 347 36.40 +5.34
Entry time: 36.02 (+0.38)
11 Jasmin Freja Hansen Ünal 2007 Swim Team Taastrup +0.75 329 37.07 +6.01
Entry time: 37.07 (=)
12 Caroline Lindberg 2007 Frederikssund Svømmeklub +0.93 294 38.47 +7.41
Entry time: 39.39 (-0.92)
13 Zeline Maxine Helsengren Lint 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.77 261 40.04 +8.98
Entry time: 40.01 (+0.03)
14 Freja Fly Nielsen 2007 Svømmeklubben SHS Stevns +0.88 128 50.68 +19.62
Entry time: 55.52 (-4.84)
15 Sarah Dahl 2007 Svømmeklubben SHS Stevns +0.85 120 51.85 +20.79
Entry time: 51.88 (-0.03)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:02:18
11-06-2022 11:03.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby
Document
Resultater
Brøndby Sommer Cup 2022
Placering: Nørregård Arrangør Vest-Brøndby
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer (Kage H4) 11 og yngre - Finale
Sponsor Leave a Mark Consulting Group
Lagkageløb heat 4
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Johns 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.89 154 41.43
Entry time: 45.37 (-3.94)
2 Nikolaj Ikast Kjær Christensen 2012 Glostrup Svømmeklub +0.58 146 42.17 +0.74
Entry time: 43.32 (-1.15)
3 Alexander Bech 2011 Glostrup Svømmeklub +0.66 142 42.54 +1.11
Entry time: 46.70 (-4.16)
4 Oscar W. K. Christensen 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 140 42.72 +1.29
Entry time: 45.05 (-2.33)
5 Oliver Krogh 2011 Glostrup Svømmeklub +0.67 134 43.33 +1.90
Entry time: 44.54 (-1.21)
6 Lauge Danmark Knudsen 2011 Vest-Brøndby +0.80 126 44.25 +2.82
Entry time: 43.27 (+0.98)
7 Victor V. R. Ankerdal 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 123 44.66 +3.23
Entry time: 46.39 (-1.73)
8 Johannes P. Bertelsen 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 122 44.69 +3.26
Entry time: 45.47 (-0.78)
9 Mads Harpøth 2012 Svømmeklubben MK31 +0.78 121 44.92 +3.49
Entry time: 46.79 (-1.87)
10 Marcus Lindberg Carlsen 2011 Vest-Brøndby +0.97 120 44.93 +3.50
11 Jonathan A. R. Jensen 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 120 44.96 +3.53
Entry time: 45.36 (-0.40)
12 Daniel Kleis 2014 Vest-Brøndby +0.70 119 45.16 +3.73
Entry time: 52.58 (-7.42)
13 Vincent Klintø 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.94 117 45.39 +3.96
Entry time: 51.28 (-5.89)
14 Bastian Sørensen 2013 Hvidovre Svømmeklub +0.66 115 45.69 +4.26
Entry time: 48.00 (-2.31)
15 Jonas Krak Hjorth 2011 Svømmeklubben MK31 +0.77 106 46.86 +5.43
Entry time: 47.67 (-0.81)
16 Mikkel Sterup Abrahamsson 2011 Vest-Brøndby +0.68 98 48.17 +6.74
Entry time: 51.52 (-3.35)
17 Silas Dalsaa 2011 Vest-Brøndby +0.83 97 48.31 +6.88
18 Emil Contreras Kristensen 2011 Svømmeklubben MK31 +0.66 96 48.47 +7.04
Entry time: 59.65 (-11.18)
19 Viggo De Saint-Seine 2012 Glostrup Svømmeklub +0.97 94 48.78 +7.35
Entry time: 49.76 (-0.98)
20 Alvin Bøgh Carlsen 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.82 90 49.47 +8.04
Entry time: 55.86 (-6.39)
21 Daniel Lou 2011 Glostrup Svømmeklub +0.74 84 50.68 +9.25
Entry time: 54.10 (-3.42)
22 Arn Arvid A. Jørgensen 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.83 83 50.76 +9.33
Entry time: 50.16 (+0.60)
23 Kasper Emil Nielsen 2011 Svømmeklubben MK31 +0.68 82 51.11 +9.68
Entry time: 51.82 (-0.71)
24 Benjamin Primiterra 2011 Hvidovre Svømmeklub +0.76 78 51.88 +10.45
Entry time: 1:02.52 (-10.64)
25 Frederik Hansen 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 69 54.17 +12.74
Entry time: 1:02.47 (-8.30)
26 Ilyas Abdi 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.83 66 54.71 +13.28
Entry time: 52.73 (+1.98)
27 Owen William Parli Vedel 2013 Vest-Brøndby +0.95 63 55.78 +14.35
Entry time: 1:02.20 (-6.42)
28 Viggo Mondrup Hagn-Meincke 2011 Svømmeklubben MK31 +0.65 62 56.01 +14.58
29 Gregers Bertil Nash 2011 Svømmeklubben MK31 59 57.07 +15.64
Entry time: 1:00.42 (-3.35)
30 Eske Kramhøft 2013 Vest-Brøndby +0.69 57 57.52 +16.09
Entry time: 1:08.94 (-11.42)
31 Isak Rasmussen 2011 Svømmeklubben MK31 54 58.73 +17.30
Entry time: 57.48 (+1.25)
32 Meïssa Kiil-Nielsen 2012 Glostrup Svømmeklub +0.85 53 58.93 +17.50
33 Linus Hein 2012 Svømmeklubben MK31 +0.80 43 1:03.12 +21.69
Entry time: 1:04.37 (-1.25)
- Villum Nygaard 2011 Vest-Brøndby DNS
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:16:10
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer (Kage H4) 12-13 år - Finale
Sponsor Leave a Mark Consulting Group
Lagkageløb heat 4
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Jørgensen 2009 Swim Team Taastrup +0.62 276 34.09
Entry time: 35.17 (-1.08)
2 Emil Franck Kastrup 2009 Svømmeklubben MK31 +0.83 249 35.30 +1.21
Entry time: 35.35 (-0.05)
3 Marco Leang 2009 Glostrup Svømmeklub +0.76 230 36.24 +2.15
Entry time: 38.53 (-2.29)
4 Jakob Hansen 2009 Swim Team Taastrup +0.81 218 36.88 +2.79
Entry time: 36.13 (+0.75)
5 Jonathan V Ahm-Jantzen 2009 Glostrup Svømmeklub +0.83 216 37.01 +2.92
Entry time: 43.31 (-6.30)
6 Bertram Hallberg 2009 Rønne Svømme Klub +0.88 134 43.32 +9.23
Entry time: 42.01 (+1.31)
7 Gustav Brodersen Stibolt 2009 Rønne Svømme Klub +0.99 131 43.67 +9.58
Entry time: 45.00 (-1.33)
8 Filip Nielsen 2010 Rønne Svømme Klub +0.78 127 44.13 +10.04
Entry time: 45.58 (-1.45)
9 Vitus L. Vilsholm 2009 Rønne Svømme Klub +0.64 126 44.25 +10.16
Entry time: 42.39 (+1.86)
10 Nicolai Funch Madsen 2009 Rønne Svømme Klub +0.88 114 45.79 +11.70
Entry time: 51.53 (-5.74)
11 Buster Norup 2010 Svømmeklubben MK31 +0.90 111 46.15 +12.06
Entry time: 51.19 (-5.04)
12 Jacob Bornhøft Nielsen 2010 Vest-Brøndby +0.96 111 46.20 +12.11
Entry time: 45.02 (+1.18)
13 Christopher riis Anker 2009 Svømmeklubben SHS Stevns +0.73 109 46.44 +12.35
Entry time: 49.65 (-3.21)
14 Villiam Frandsen 2010 Rønne Svømme Klub +0.83 84 50.59 +16.50
15 Mads Harholt 2010 Svømmeklubben MK31 80 51.47 +17.38
Entry time: 52.83 (-1.36)
- Sigurd Haakansson 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.68 DSQ
SW 6.4 Svømning på maven
- Andreas Pedersen 2010 Svømmeklubben MK31 DNS
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:16:10
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer (Kage H4) 14-15 år - Finale
Sponsor Leave a Mark Consulting Group
Lagkageløb heat 4
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Tristan Nygaard 2008 Glostrup Svømmeklub +0.70 432 29.38
Entry time: 31.09 (-1.71)
2 Jakob Sanderhoff 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.71 253 35.11 +5.73
Entry time: 34.29 (+0.82)
3 Jacob Hwaiz 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.63 230 36.23 +6.85
Entry time: 36.25 (-0.02)
4 Emil Bantz Nielsen 2007 Frederikssund Svømmeklub +0.82 209 37.41 +8.03
Entry time: 41.25 (-3.84)
5 Gustav Buch 2007 Svømmeklubben SHS Stevns +0.72 204 37.72 +8.34
Entry time: 42.00 (-4.28)
6 Mads Ulslev Parbst 2008 Vest-Brøndby +0.68 178 39.43 +10.05
Entry time: 40.11 (-0.68)
- Anders Koch Jensen 2008 Glostrup Svømmeklub +0.71 DSQ EFB
SW 6.4 Svømning på maven
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:16:10
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer (Kage H4) 16-99 år - Finale
Sponsor Leave a Mark Consulting Group
Lagkageløb heat 4
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Emil Bækgaard 2002 Vest-Brøndby +0.78 471 28.55
Entry time: 28.99 (-0.44)
2 Lars Thor Sørensen 1999 Vest-Brøndby +0.59 446 29.07 +0.52
Entry time: 27.89 (+1.18)
3 Carl Emil Ljungdahl 2006 Vest-Brøndby +0.67 442 29.17 +0.62
Entry time: 29.46 (-0.29)
4 Bertram Olesen 2005 Frederikssund Svømmeklub +0.76 356 31.34 +2.79
Entry time: 32.86 (-1.52)
5 Asger Johansen 2003 Glostrup Svømmeklub +0.72 258 34.89 +6.34
Entry time: 32.52 (+2.37)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:16:10
11-06-2022 11:18.13 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby
Document
Resultater
Brøndby Sommer Cup 2022
Placering: Nørregård Arrangør Vest-Brøndby
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 5, 200m Medley Damer (Kage H4) 10 og yngre - Finale
Sponsor JDN Enterprise
Lagkageløb heat 4
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Salsabell Ava Banali 2012 Hovedstadens Svømmeklub 157 3:45.75
Entry time: 3:45.02 (+0.73)
50m: 53.26
100m: 1:53.60
(1:00.34)
150m: 2:55.14
(1:01.54)
200m: 3:45.75
(50.61)
2 Laura Høding Sauer 2012 Glostrup Svømmeklub 144 3:52.11 +6.36
50m: 56.51
100m: 1:57.08
(1:00.57)
150m: 3:02.37
(1:05.29)
200m: 3:52.11
(49.74)
3 Bellamy Lumen R. Holmberg 2012 Hovedstadens Svømmeklub 139 3:55.14 +9.39
Entry time: 4:32.51 (-37.37)
50m: 52.69
100m: 1:52.13
(59.44)
150m: 3:01.35
(1:09.22)
200m: 3:55.14
(53.79)
4 Selma Lundsgaard 2012 Hovedstadens Svømmeklub 108 4:15.70 +29.95
Entry time: 4:38.37 (-22.67)
50m: 1:03.97
100m: 2:03.90
(59.93)
150m: 3:15.47
(1:11.57)
200m: 4:15.70
(1:00.23)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:22:55
Løb 5, 200m Medley Damer (Kage H4) 11-12 år - Finale
Sponsor JDN Enterprise
Lagkageløb heat 4
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub 331 2:56.15
Entry time: 3:02.45 (-6.30)
50m: 38.81
100m: 1:23.01
(44.20)
150m: 2:13.87
(50.86)
200m: 2:56.15
(42.28)
2 Asta Kruse Enemærke 2010 Glostrup Svømmeklub 314 2:59.23 +3.08
Entry time: 2:53.51 (+5.72)
50m: 39.93
100m: 1:27.36
(47.43)
150m: 2:16.81
(49.45)
200m: 2:59.23
(42.42)
3 Alba Kunak 2010 Frederikssund Svømmeklub 312 2:59.61 +3.46
Entry time: 3:01.23 (-1.62)
50m: 37.87
100m: 1:25.23
(47.36)
150m: 2:17.89
(52.66)
200m: 2:59.61
(41.72)
4 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 307 3:00.50 +4.35
Entry time: 3:01.17 (-0.67)
50m: 38.84
100m: 1:25.07
(46.23)
150m: 2:21.35
(56.28)
200m: 3:00.50
(39.15)
5 Frederikke Krogdal Holse 2010 Vest-Brøndby 270 3:08.52 +12.37
50m: 42.16
100m: 1:28.62
(46.46)
150m: 2:28.22
(59.60)
200m: 3:08.52
(40.30)
6 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 262 3:10.41 +14.26
Entry time: 3:12.18 (-1.77)
50m: 42.57
100m: 1:31.21
(48.64)
150m: 2:30.11
(58.90)
200m: 3:10.41
(40.30)
7 Adrianna Isabel Romero 2010 Svømmeklubben MK31 257 3:11.43 +15.28
Entry time: 3:17.72 (-6.29)
50m: 20.20
100m: 1:31.99
(1:11.79)
150m: 2:27.36
(55.37)
200m: 3:11.43
(44.07)
8 Ina Højsteen 2010 Vest-Brøndby 239 3:16.31 +20.16
Entry time: 3:15.18 (+1.13)
50m: 42.43
100m: 1:30.62
(48.19)
150m: 2:34.25
(1:03.63)
200m: 3:16.31
(42.06)
9 Katrine Barslund Ellehauge 2010 Svømmeklubben MK31 199 3:28.56 +32.41
Entry time: 3:40.10 (-11.54)
50m: 47.29
100m: 1:38.53
(51.24)
150m: 2:43.03
(1:04.50)
200m: 3:28.56
(45.53)
10 Tilde Jensen 2010 Svømmeklubben MK31 194 3:30.34 +34.19
Entry time: 3:34.91 (-4.57)
50m: 47.93
100m: 1:42.63
(54.70)
150m: 2:41.19
(58.56)
200m: 3:30.34
(49.15)
11 Tilde Jespersen Trangbæk 2011 Vest-Brøndby 184 3:34.23 +38.08
50m: 53.76
100m: 1:43.93
(50.17)
150m: 2:48.49
(1:04.56)
200m: 3:34.23
(45.74)
12 Sofia Alichkina 2010 Svømmeklubben MK31 180 3:35.67 +39.52
Entry time: 4:00.77 (-25.10)
50m: 45.93
100m: 1:36.23
(50.30)
150m: 2:47.50
(1:11.27)
200m: 3:35.67
(48.17)
- Lissie Murphy 2010 Vest-Brøndby DSQ EFB v/75m
SW 6.4 Svømning på maven
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:22:55
Løb 5, 200m Medley Damer (Kage H4) 13-14 år - Finale
Sponsor JDN Enterprise
Lagkageløb heat 4
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naja Kammann 2008 Svømmeklubben MK31 544 2:29.25
Entry time: 2:27.88 (+1.37)
50m: 31.95
100m: 1:09.92
(37.97)
150m: 1:53.75
(43.83)
200m: 2:29.25
(35.50)
2 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup 514 2:32.11 +2.86
Entry time: 2:32.55 (-0.44)
50m: 32.23
100m: 1:13.03
(40.80)
150m: 1:55.92
(42.89)
200m: 2:32.11
(36.19)
3 Marie Munk 2008 Swim Team Taastrup 401 2:45.19 +15.94
Entry time: 2:38.32 (+6.87)
50m: 35.53
100m: 1:18.43
(42.90)
150m: 2:06.67
(48.24)
200m: 2:45.19
(38.52)
4 Louisa Kjerulf 2009 Svømmeklubben MK31 398 2:45.59 +16.34
Entry time: 2:44.90 (+0.69)
50m: 37.67
100m: 1:18.87
(41.20)
150m: 2:08.79
(49.92)
200m: 2:45.59
(36.80)
5 Frida Fly Haastrup 2008 Svømmeklubben MK31 372 2:49.29 +20.04
Entry time: 2:50.09 (-0.80)
50m: 34.83
100m: 1:19.04
(44.21)
150m: 2:11.22
(52.18)
200m: 2:49.29
(38.07)
6 Flora Rebecca Profeta 2008 Svømmeklubben MK31 372 2:49.43 +20.18
Entry time: 2:52.56 (-3.13)
50m: 36.68
100m: 1:17.70
(41.02)
150m: 2:11.24
(53.54)
200m: 2:49.43
(38.19)
7 Caroline Stefansen 2009 Vest-Brøndby 371 2:49.56 +20.31
Entry time: 2:59.86 (-10.30)
50m: 37.55
100m: 1:21.67
(44.12)
150m: 2:10.21
(48.54)
200m: 2:49.56
(39.35)
8 Thilde Bødiker 2009 Glostrup Svømmeklub 300 3:01.84 +32.59
Entry time: 2:57.22 (+4.62)
50m: 38.08
100m: 1:24.29
(46.21)
150m: 2:18.13
(53.84)
200m: 3:01.84
(43.71)
9 Laura Sandgreen 2008 Hvidovre Svømmeklub 293 3:03.35 +34.10
Entry time: 3:02.07 (+1.28)
50m: 39.77
100m: 1:27.84
(48.07)
150m: 2:22.80
(54.96)
200m: 3:03.35
(40.55)
10 Laura Krak Hjorth 2009 Svømmeklubben MK31 284 3:05.35 +36.10
Entry time: 3:05.88 (-0.53)
50m: 35.68
100m: 1:19.79
(44.11)
150m: 2:22.74
(1:02.95)
200m: 3:05.35
(42.61)
- Mille Therp 2009 Vest-Brøndby DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:22:55
Løb 5, 200m Medley Damer (Kage H4) 15-99 år - Finale
Sponsor JDN Enterprise
Lagkageløb heat 4
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Hartvig-Olsen 2004 Glostrup Svømmeklub 545 2:29.14
Entry time: 2:31.63 (-2.49)
50m: 31.21
100m: 1:11.78
(40.57)
150m: 1:55.24
(43.46)
200m: 2:29.14
(33.90)
2 Anna Blom Bygum 2006 Vest-Brøndby 499 2:33.55 +4.41
Entry time: 2:32.81 (+0.74)
50m: 31.10
100m: 1:10.45
(39.35)
150m: 1:56.92
(46.47)
200m: 2:33.55
(36.63)
3 Leonora M Postgaard 2006 Glostrup Svømmeklub 488 2:34.78 +5.64
Entry time: 2:34.40 (+0.38)
50m: 32.69
100m: 1:13.96
(41.27)
150m: 1:59.02
(45.06)
200m: 2:34.78
(35.76)
4 Ida Celine Sangstad Holst 2007 Glostrup Svømmeklub 438 2:40.36 +11.22
Entry time: 2:41.65 (-1.29)
50m: 34.70
100m: 1:18.21
(43.51)
150m: 2:03.21
(45.00)
200m: 2:40.36
(37.15)
5 Anna Piao Bergendorff 2007 Svømmeklubben MK31 397 2:45.67 +16.53
Entry time: 2:50.54 (-4.87)
50m: 38.40
100m: 1:23.29
(44.89)
150m: 2:09.60
(46.31)
200m: 2:45.67
(36.07)
6 Tanja H Nielsen 1996 Svømmeklubben SHS Stevns 383 2:47.80 +18.66
Entry time: 3:25.82 (-38.02)
50m: 34.03
100m: 1:15.86
(41.83)
150m: 2:06.12
(50.26)
200m: 2:47.80
(41.68)
7 Liv Emilie Ryberg 2007 Frederikssund Svømmeklub 349 2:53.05 +23.91
Entry time: 2:55.37 (-2.32)
50m: 38.69
100m: 1:22.04
(43.35)
150m: 2:12.98
(50.94)
200m: 2:53.05
(40.07)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:22:55
11-06-2022 11:25.03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby
Document
Resultater
Brøndby Sommer Cup 2022
Placering: Nørregård Arrangør Vest-Brøndby
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 6, 200m Medley Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Lyngkilde 2011 Glostrup Svømmeklub 189 3:10.75
50m: 41.31
100m: 1:30.15
(48.84)
150m: 2:29.04
(58.89)
200m: 3:10.75
(41.71)
2 Noah Kobbernagel 2011 Vest-Brøndby 148 3:26.87 +16.12
50m: 43.80
100m: 1:33.05
(49.25)
150m: 2:42.08
(1:09.03)
200m: 3:26.87
(44.79)
3 Malthe Larsen 2012 Hvidovre Svømmeklub 100 3:55.48 +44.73
Entry time: 3:50.50 (+4.98)
50m: 55.07
100m: 1:56.48
(1:01.41)
150m: 3:03.93
(1:07.45)
200m: 3:55.48
(51.55)
4 Alvin Bøgh Carlsen 2012 Hovedstadens Svømmeklub 76 4:18.78 +1:08.03
Entry time: 4:00.00 (+18.78)
50m: 1:02.72
100m: 2:05.15
(1:02.43)
150m: 3:23.94
(1:18.79)
200m: 4:18.78
(54.84)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:40:02
Løb 6, 200m Medley Herrer 12-13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gustavs Lopacinskis 2009 Frederikssund Svømmeklub 335 2:37.71
Entry time: 2:37.88 (-0.17)
50m: 32.11
100m: 1:12.18
(40.07)
150m: 2:01.41
(49.23)
200m: 2:37.71
(36.30)
2 Daniel Sabic 2009 Hvidovre Svømmeklub 282 2:47.17 +9.46
Entry time: 2:50.72 (-3.55)
50m: 34.58
100m: 1:17.65
(43.07)
150m: 2:09.04
(51.39)
200m: 2:47.17
(38.13)
3 Victor Schou 2010 Glostrup Svømmeklub 274 2:48.66 +10.95
Entry time: 2:46.55 (+2.11)
50m: 35.66
100m: 1:19.84
(44.18)
150m: 2:12.35
(52.51)
200m: 2:48.66
(36.31)
4 Thias Roland Zimling 2009 Svømmeklubben MK31 251 2:53.65 +15.94
Entry time: 3:02.57 (-8.92)
50m: 36.87
100m: 1:22.11
(45.24)
150m: 2:15.40
(53.29)
200m: 2:53.65
(38.25)
5 Oskar Julius Krogh Bill 2009 Svømmeklubben MK31 245 2:55.06 +17.35
Entry time: 2:59.61 (-4.55)
50m: 37.93
100m: 1:24.85
(46.92)
150m: 2:14.52
(49.67)
200m: 2:55.06
(40.54)
6 Anton Jønsson 2009 Vest-Brøndby 237 2:57.11 +19.40
Entry time: 2:54.10 (+3.01)
50m: 40.99
100m: 1:28.29
(47.30)
150m: 2:18.00
(49.71)
200m: 2:57.11
(39.11)
7 Rasmus Valentin Bayer 2010 Vest-Brøndby 232 2:58.36 +20.65
Entry time: 2:59.87 (-1.51)
50m: 39.33
100m: 1:23.92
(44.59)
150m: 2:16.32
(52.40)
200m: 2:58.36
(42.04)
8 Markus Tordrup 2010 Vest-Brøndby 217 3:02.26 +24.55
50m: 41.03
100m: 1:27.00
(45.97)
150m: 2:22.17
(55.17)
200m: 3:02.26
(40.09)
9 Magnus Kleis 2010 Vest-Brøndby 194 3:09.32 +31.61
Entry time: 3:17.72 (-8.40)
50m: 41.36
100m: 1:28.27
(46.91)
150m: 2:28.39
(1:00.12)
200m: 3:09.32
(40.93)
10 Florian Westarp Zornhagen 2009 Glostrup Svømmeklub 180 3:13.87 +36.16
Entry time: 3:11.52 (+2.35)
50m: 48.27
100m: 1:38.50
(50.23)
150m: 2:34.25
(55.75)
200m: 3:13.87
(39.62)
11 Ludvig Rasmussen 2010 Frederikssund Svømmeklub 180 3:14.08 +36.37
Entry time: 3:15.26 (-1.18)
50m: 43.18
100m: 1:36.83
(53.65)
150m: 2:30.65
(53.82)
200m: 3:14.08
(43.43)
12 Christoffer Midtgaard 2010 Frederikssund Svømmeklub 166 3:19.28 +41.57
Entry time: 3:11.78 (+7.50)
50m: 44.89
100m: 1:34.29
(49.40)
150m: 2:32.84
(58.55)
200m: 3:19.28
(46.44)
13 Alexander Birk Lund 2010 Glostrup Svømmeklub 157 3:22.88 +45.17
Entry time: 3:15.39 (+7.49)
50m: 45.58
100m: 1:38.64
(53.06)
150m: 2:39.15
(1:00.51)
200m: 3:22.88
(43.73)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:40:02
Løb 6, 200m Medley Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Alexander Nielsen 2008 Svømmeklubben MK31 395 2:29.32
Entry time: 2:32.12 (-2.80)
50m: 33.80
100m: 1:14.31
(40.51)
150m: 1:55.80
(41.49)
200m: 2:29.32
(33.52)
2 Eran Akar 2008 Svømmeklubben MK31 389 2:30.07 +0.75
Entry time: 2:30.54 (-0.47)
50m: 32.71
100m: 1:12.21
(39.50)
150m: 1:56.96
(44.75)
200m: 2:30.07
(33.11)
3 Emil Harpøth 2008 Svømmeklubben MK31 384 2:30.79 +1.47
Entry time: 2:30.97 (-0.18)
50m: 33.61
100m: 1:11.12
(37.51)
150m: 1:57.35
(46.23)
200m: 2:30.79
(33.44)
4 Karl-Emil Klinggård Niels 2007 Swim Team Taastrup 381 2:31.16 +1.84
Entry time: 2:32.34 (-1.18)
50m: 34.04
100m: 1:13.98
(39.94)
150m: 1:54.51
(40.53)
200m: 2:31.16
(36.65)
- Christoffer Andersen 2007