2022-10-04   13:00:06
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Brøndby Sommer Cup 2022

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Lørdag

Document
Resultater
Brøndby Sommer Cup 2022
Placering: Nørregård Arrangør Vest-Brøndby
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luce Astrid Gade 2012 Hovedstadens Svømmeklub 156 1:55.73
Entry time: 2:08.64 (-12.91)
50m: 54.45
100m: 1:55.73
(1:01.28)
2 Astrid Schiermer Eriksen 2012 Hovedstadens Svømmeklub 151 1:57.01 +1.28
Entry time: 1:57.84 (-0.83)
50m: 55.58
100m: 1:57.01
(1:01.43)
3 Laura Høding Sauer 2012 Glostrup Svømmeklub 149 1:57.38 +1.65
Entry time: 1:58.90 (-1.52)
50m: 56.75
100m: 1:57.38
(1:00.63)
4 Ingrid Rytsel Diemer Fredslund 2012 Hovedstadens Svømmeklub 148 1:57.89 +2.16
Entry time: 2:10.81 (-12.92)
50m: 55.43
100m: 1:57.89
(1:02.46)
5 Thea Østrup 2013 Vest-Brøndby 143 1:59.04 +3.31
50m: 57.17
100m: 1:59.04
(1:01.87)
6 Lilje Kodal 2012 Hovedstadens Svømmeklub 142 1:59.51 +3.78
Entry time: 2:05.88 (-6.37)
50m: 58.27
100m: 1:59.51
(1:01.24)
7 Smilla Sommerlund 2013 Hovedstadens Svømmeklub 115 2:07.89 +12.16
Entry time: 2:18.76 (-10.87)
50m: 1:00.44
100m: 2:07.89
(1:07.45)
8 Selma Lundsgaard 2012 Hovedstadens Svømmeklub 109 2:10.32 +14.59
Entry time: 2:18.93 (-8.61)
50m: 1:02.71
100m: 2:10.32
(1:07.61)
9 Elly Elisabeth Toth Larsen 2012 Hovedstadens Svømmeklub 99 2:14.64 +18.91
Entry time: 2:19.22 (-4.58)
50m: 1:05.23
100m: 2:14.64
(1:09.41)
10 Malia Hoffer 2012 Hovedstadens Svømmeklub 98 2:15.11 +19.38
Entry time: 2:15.00 (+0.11)
50m: 1:02.98
100m: 2:15.11
(1:12.13)
11 Selma Diemer-Færgemann 2012 Hovedstadens Svømmeklub 94 2:16.99 +21.26
Entry time: 2:23.27 (-6.28)
50m: 1:07.60
100m: 2:16.99
(1:09.39)
12 Josefine Harpøth 2012 Svømmeklubben MK31 90 2:18.91 +23.18
50m: 1:05.38
100m: 2:18.91
(1:13.53)
13 Lillie Elton Koch 2013 Hovedstadens Svømmeklub 81 2:23.66 +27.93
Entry time: 2:00.00 (+23.66)
50m: 1:09.65
100m: 2:23.66
(1:14.01)
14 Birte Alvilda Haunstrup Larsen 2013 Hovedstadens Svømmeklub 77 2:26.29 +30.56
Entry time: 2:57.49 (-31.20)
50m: 1:12.07
100m: 2:26.29
(1:14.22)
15 Ronja Leonora Ahm-Jantzen 2012 Glostrup Svømmeklub 75 2:27.31 +31.58
Entry time: 2:29.77 (-2.46)
50m: 1:10.32
100m: 2:27.31
(1:16.99)
16 Sophia Hetmar 2012 Svømmeklubben MK31 68 2:32.32 +36.59
50m: 1:10.77
100m: 2:32.32
(1:21.55)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:22:27
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Kruse Enemærke 2010 Glostrup Svømmeklub 350 1:28.46
Entry time: 1:33.44 (-4.98)
50m: 40.35
100m: 1:28.46
(48.11)
2 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub 310 1:32.14 +3.68
Entry time: 1:33.94 (-1.80)
50m: 43.78
100m: 1:32.14
(48.36)
3 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 242 1:39.99 +11.53
Entry time: 1:37.03 (+2.96)
50m: 47.27
100m: 1:39.99
(52.72)
4 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 234 1:41.18 +12.72
Entry time: 1:46.52 (-5.34)
50m: 47.75
100m: 1:41.18
(53.43)
5 Lærke Kunoy Laugesen 2011 Glostrup Svømmeklub 216 1:43.85 +15.39
Entry time: 1:48.44 (-4.59)
50m: 48.58
100m: 1:43.85
(55.27)
6 Carla Schønberg Grølsted 2010 Frederikssund Svømmeklub 213 1:44.40 +15.94
Entry time: 1:43.33 (+1.07)
50m: 50.51
100m: 1:44.40
(53.89)
7 Anna Andersen 2010 Svømmeklubben SHS Stevns 200 1:46.50 +18.04
Entry time: 1:43.84 (+2.66)
50m: 49.32
100m: 1:46.50
(57.18)
8 Matilde Melholt Gentin 2011 Frederikssund Svømmeklub 193 1:47.89 +19.43
Entry time: 1:50.99 (-3.10)
50m: 50.65
100m: 1:47.89
(57.24)
9 Freja Skyum Wexøe 2010 Frederikssund Svømmeklub 191 1:48.10 +19.64
Entry time: 1:43.78 (+4.32)
50m: 51.37
100m: 1:48.10
(56.73)
10 Smilla-Maja Kusk 2010 Svømmeklubben MK31 167 1:53.03 +24.57
Entry time: 1:58.46 (-5.43)
50m: 53.22
100m: 1:53.03
(59.81)
11 Kaya Rømer Jacobsen 2011 Hvidovre Svømmeklub 162 1:54.20 +25.74
Entry time: 1:57.75 (-3.55)
50m: 51.44
100m: 1:54.20
(1:02.76)
12 Ellen Moos Thomsen 2011 Glostrup Svømmeklub 124 2:04.87 +36.41
Entry time: 2:11.73 (-6.86)
50m: 58.03
100m: 2:04.87
(1:06.84)
13 Evi Cecilie Dan Bøgh 2011 Svømmeklubben MK31 97 2:15.42 +46.96
Entry time: 2:28.18 (-12.76)
50m: 1:04.01
100m: 2:15.42
(1:11.41)
14 Julie Pihl 2011 Svømmeklubben MK31 90 2:18.84 +50.38
Entry time: 2:33.63 (-14.79)
50m: 1:05.27
100m: 2:18.84
(1:13.57)
15 Emma Gabel 2011 Svømmeklubben MK31 79 2:24.75 +56.29
50m: 1:07.14
100m: 2:24.75
(1:17.61)
- Lissie Murphy 2010 Vest-Brøndby DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Agnes Nielsen 2011 Svømmeklubben MK31 DNS
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:22:27
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup 530 1:17.02
Entry time: 1:16.96 (+0.06)
50m: 36.65
100m: 1:17.02
(40.37)
2 Sally Anna Usinger 2008 Vest-Brøndby 415 1:23.58 +6.56
Entry time: 1:22.00 (+1.58)
50m: 40.14
100m: 1:23.58
(43.44)
3 Freja Kobbernagel 2008 Vest-Brøndby 393 1:25.12 +8.10
Entry time: 1:22.53 (+2.59)
50m: 39.76
100m: 1:25.12
(45.36)
4 Thilde Bødiker 2009 Glostrup Svømmeklub 351 1:28.35 +11.33
Entry time: 1:28.13 (+0.22)
50m: 42.06
100m: 1:28.35
(46.29)
5 Caroline Stefansen 2009 Vest-Brøndby 332 1:30.00 +12.98
Entry time: 1:26.69 (+3.31)
50m: 42.28
100m: 1:30.00
(47.72)
6 Mille Therp 2009 Vest-Brøndby 300 1:33.08 +16.06
Entry time: 1:35.45 (-2.37)
50m: 44.05
100m: 1:33.08
(49.03)
7 Mia H Schnabelrauch 2009 Swim Team Taastrup 267 1:36.83 +19.81
Entry time: 1:34.63 (+2.20)
50m: 45.61
100m: 1:36.83
(51.22)
8 Karoline Melholt Gentin 2009 Frederikssund Svømmeklub 264 1:37.16 +20.14
Entry time: 1:34.79 (+2.37)
50m: 45.90
100m: 1:37.16
(51.26)
9 Laura Sandgreen 2008 Hvidovre Svømmeklub 247 1:39.29 +22.27
Entry time: 1:40.66 (-1.37)
50m: 46.76
100m: 1:39.29
(52.53)
10 Lisa Koerver Schmidt 2009 Glostrup Svømmeklub 212 1:44.55 +27.53
Entry time: 1:45.61 (-1.06)
50m: 49.10
100m: 1:44.55
(55.45)
11 Olivia Maibøll Iversen 2009 Frederikssund Svømmeklub 206 1:45.57 +28.55
50m: 50.17
100m: 1:45.57
(55.40)
- Lamia Taslicukur 2008 Vest-Brøndby DNS
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:22:27
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer 15-99 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liva Gottorp Sørensen 2006 Vest-Brøndby 581 1:14.72
Entry time: 1:16.44 (-1.72)
50m: 35.22
100m: 1:14.72
(39.50)
2 Ella Gohr Metz 2005 Vest-Brøndby 485 1:19.33 +4.61
Entry time: 1:16.88 (+2.45)
50m: 37.66
100m: 1:19.33
(41.67)
3 Anna Blom Bygum 2006 Vest-Brøndby 451 1:21.26 +6.54
Entry time: 1:19.65 (+1.61)
50m: 38.23
100m: 1:21.26
(43.03)
4 Tanja H Nielsen 1996 Svømmeklubben SHS Stevns 449 1:21.43 +6.71
Entry time: 1:25.94 (-4.51)
50m: 38.09
100m: 1:21.43
(43.34)
5 Ida Celine Sangstad Holst 2007 Glostrup Svømmeklub 432 1:22.45 +7.73
Entry time: 1:23.61 (-1.16)
50m: 39.14
100m: 1:22.45
(43.31)
6 Maria Agnes Jakobsen 2007 Swim Team Taastrup 431 1:22.51 +7.79
Entry time: 1:20.10 (+2.41)
50m: 39.04
100m: 1:22.51
(43.47)
7 Anna Piao Bergendorff 2007 Svømmeklubben MK31 409 1:23.99 +9.27
Entry time: 1:24.85 (-0.86)
50m: 39.86
100m: 1:23.99
(44.13)
8 Jasmin Freja Hansen Ünal 2007 Swim Team Taastrup 349 1:28.55 +13.83
Entry time: 1:24.57 (+3.98)
50m: 42.38
100m: 1:28.55
(46.17)
9 Caroline Lindberg 2007 Frederikssund Svømmeklub 334 1:29.81 +15.09
Entry time: 1:27.78 (+2.03)
50m: 42.96
100m: 1:29.81
(46.85)
10 Liv Emilie Ryberg 2007 Frederikssund Svømmeklub 332 1:30.05 +15.33
Entry time: 1:31.05 (-1.00)
50m: 43.09
100m: 1:30.05
(46.96)
11 Amalie Møller 2007 Swim Team Taastrup 328 1:30.42 +15.70
Entry time: 1:28.28 (+2.14)
50m: 43.17
100m: 1:30.42
(47.25)
12 Sarah Dahl 2007 Svømmeklubben SHS Stevns 155 1:56.06 +41.34
Entry time: 1:54.89 (+1.17)
50m: 55.14
100m: 1:56.06
(1:00.92)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:22:27
11-06-2022 14:24.35 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner