2022-08-10   06:39:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Brøndby Sommer Cup 2022
Placering: Nørregård Arrangør Vest-Brøndby
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Johns 2011 Hovedstadens Svømmeklub 162 1:41.42
Entry time: 1:43.52 (-2.10)
50m: 46.46
100m: 1:41.42
(54.96)
2 Johannes P. Bertelsen 2011 Hovedstadens Svømmeklub 143 1:45.71 +4.29
Entry time: 1:47.86 (-2.15)
50m: 51.52
100m: 1:45.71
(54.19)
3 Theo Lyngkilde 2011 Glostrup Svømmeklub 135 1:47.70 +6.28
Entry time: 1:49.91 (-2.21)
50m: 51.76
100m: 1:47.70
(55.94)
4 Victor V. R. Ankerdal 2011 Hovedstadens Svømmeklub 131 1:48.74 +7.32
Entry time: 1:44.37 (+4.37)
50m: 50.37
100m: 1:48.74
(58.37)
5 Jonathan A. R. Jensen 2011 Hovedstadens Svømmeklub 122 1:51.55 +10.13
Entry time: 1:57.17 (-5.62)
50m: 54.41
100m: 1:51.55
(57.14)
6 Vincent Klintø 2011 Hovedstadens Svømmeklub 121 1:51.61 +10.19
Entry time: 1:58.94 (-7.33)
50m: 54.49
100m: 1:51.61
(57.12)
7 Daniel Lou 2011 Glostrup Svømmeklub 116 1:53.16 +11.74
Entry time: 1:53.88 (-0.72)
50m: 54.56
100m: 1:53.16
(58.60)
8 Oscar W. K. Christensen 2011 Hovedstadens Svømmeklub 114 1:54.02 +12.60
Entry time: 1:58.87 (-4.85)
50m: 55.71
100m: 1:54.02
(58.31)
9 Ask Bjerregaard Sæthre 2012 Hovedstadens Svømmeklub 113 1:54.42 +13.00
Entry time: 2:07.01 (-12.59)
50m: 54.09
100m: 1:54.42
(1:00.33)
10 Mads Harpøth 2012 Svømmeklubben MK31 100 1:59.05 +17.63
50m: 56.65
100m: 1:59.05
(1:02.40)
11 Kasper Emil Nielsen 2011 Svømmeklubben MK31 98 1:59.82 +18.40
Entry time: 2:03.62 (-3.80)
50m: 56.94
100m: 1:59.82
(1:02.88)
12 Malthe Larsen 2012 Hvidovre Svømmeklub 97 2:00.33 +18.91
Entry time: 1:55.50 (+4.83)
50m: 57.71
100m: 2:00.33
(1:02.62)
13 Bastian Sørensen 2013 Hvidovre Svømmeklub 95 2:01.25 +19.83
Entry time: 1:55.50 (+5.75)
50m: 55.27
100m: 2:01.25
(1:05.98)
14 Oliver Krogh 2011 Glostrup Svømmeklub 91 2:02.98 +21.56
Entry time: 2:01.48 (+1.50)
50m: 58.25
100m: 2:02.98
(1:04.73)
15 Arn Arvid A. Jørgensen 2011 Hovedstadens Svømmeklub 80 2:08.03 +26.61
Entry time: 2:04.49 (+3.54)
50m: 59.92
100m: 2:08.03
(1:08.11)
16 Jonas Krak Hjorth 2011 Svømmeklubben MK31 60 2:20.78 +39.36
50m: 1:07.34
100m: 2:20.78
(1:13.44)
- Gregers Bertil Nash 2011 Svømmeklubben MK31 DSQ
SW 7.2 Forkert cyklus med et armtag efterfulgt af et bentag
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:28:43
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan V Ahm-Jantzen 2009 Glostrup Svømmeklub 311 1:21.60
Entry time: 1:21.78 (-0.18)
50m: 38.50
100m: 1:21.60
(43.10)
2 Oskar Julius Krogh Bill 2009 Svømmeklubben MK31 257 1:26.97 +5.37
Entry time: 1:24.67 (+2.30)
50m: 40.73
100m: 1:26.97
(46.24)
3 Anton Jønsson 2009 Vest-Brøndby 229 1:30.40 +8.80
Entry time: 1:30.56 (-0.16)
50m: 43.83
100m: 1:30.40
(46.57)
4 Marco Leang 2009 Glostrup Svømmeklub 212 1:32.68 +11.08
Entry time: 1:36.06 (-3.38)
50m: 43.21
100m: 1:32.68
(49.47)
5 Ludvig Rasmussen 2010 Frederikssund Svømmeklub 202 1:34.27 +12.67
Entry time: 1:39.24 (-4.97)
50m: 44.09
100m: 1:34.27
(50.18)
6 Vitus L. Vilsholm 2009 Rønne Svømme Klub 145 1:45.27 +23.67
Entry time: 1:46.24 (-0.97)
50m: 49.12
100m: 1:45.27
(56.15)
7 Villiam Frandsen 2010 Rønne Svømme Klub 129 1:49.26 +27.66
Entry time: 2:04.81 (-15.55)
50m: 50.96
100m: 1:49.26
(58.30)
8 Gustav Brodersen Stibolt 2009 Rønne Svømme Klub 121 1:51.83 +30.23
Entry time: 1:56.09 (-4.26)
50m: 52.84
100m: 1:51.83
(58.99)
9 Alexander Birk Lund 2010 Glostrup Svømmeklub 114 1:54.03 +32.43
Entry time: 1:52.33 (+1.70)
50m: 53.31
100m: 1:54.03
(1:00.72)
10 Mads Harholt 2010 Svømmeklubben MK31 64 2:18.22 +56.62
50m: 1:03.33
100m: 2:18.22
(1:14.89)
- Buster Norup 2010 Svømmeklubben MK31 DSQ
SW 7.2 Ikke samtidige arme, eller i samme plan
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:28:43
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Schønberg Grølsted 2007 Frederikssund Svømmeklub 438 1:12.85
Entry time: 1:12.78 (+0.07)
50m: 34.42
100m: 1:12.85
(38.43)
2 Karl-Emil Klinggård Niels 2007 Swim Team Taastrup 408 1:14.59 +1.74
Entry time: 1:10.83 (+3.76)
50m: 35.53
100m: 1:14.59
(39.06)
3 Rasmus Alexander Nielsen 2008 Svømmeklubben MK31 380 1:16.39 +3.54
Entry time: 1:17.13 (-0.74)
50m: 36.32
100m: 1:16.39
(40.07)
4 Mads Dencher Nielsen 2007 Frederikssund Svømmeklub 349 1:18.60 +5.75
Entry time: 1:19.43 (-0.83)
50m: 36.81
100m: 1:18.60
(41.79)
5 Anders Koch Jensen 2008 Glostrup Svømmeklub 344 1:18.91 +6.06
Entry time: 1:21.31 (-2.40)
50m: 37.62
100m: 1:18.91
(41.29)
6 Rasmus Nyland 2007 Frederikssund Svømmeklub 317 1:21.14 +8.29
Entry time: 1:22.21 (-1.07)
50m: 37.94
100m: 1:21.14
(43.20)
7 Asger Gregersen 2008 Swim Team Taastrup 314 1:21.34 +8.49
Entry time: 1:22.90 (-1.56)
50m: 38.46
100m: 1:21.34
(42.88)
8 Eran Akar 2008 Svømmeklubben MK31 296 1:22.96 +10.11
Entry time: 1:21.11 (+1.85)
50m: 38.66
100m: 1:22.96
(44.30)
9 Lauritz Viborg Husum 2007 Frederikssund Svømmeklub 253 1:27.43 +14.58
Entry time: 1:25.72 (+1.71)
50m: 40.89
100m: 1:27.43
(46.54)
10 Emil Bantz Nielsen 2007 Frederikssund Svømmeklub 238 1:29.22 +16.37
Entry time: 1:38.14 (-8.92)
50m: 41.27
100m: 1:29.22
(47.95)
11 Oliver Hentzen Tordrup 2008 Vest-Brøndby 235 1:29.59 +16.74
Entry time: 1:25.84 (+3.75)
50m: 41.51
100m: 1:29.59
(48.08)
12 William Bugge 2008 Swim Team Taastrup 205 1:33.78 +20.93
Entry time: 1:34.61 (-0.83)
50m: 42.08
100m: 1:33.78
(51.70)
13 Noah Nygaard 2008 Vest-Brøndby 162 1:41.39 +28.54
Entry time: 1:38.98 (+2.41)
50m: 47.99
100m: 1:41.39
(53.40)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:28:43
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer 16-99 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Magnus Rasmussen 2006 Vest-Brøndby 540 1:07.93
Entry time: 1:07.11 (+0.82)
50m: 31.94
100m: 1:07.93
(35.99)
2 Bertram Olesen 2005 Frederikssund Svømmeklub 450 1:12.20 +4.27
Entry time: 1:12.55 (-0.35)
50m: 33.92
100m: 1:12.20
(38.28)
3 Asger Johansen 2003 Glostrup Svømmeklub 443 1:12.58 +4.65
Entry time: 1:07.84 (+4.74)
50m: 33.62
100m: 1:12.58
(38.96)
4 Mauritz Otzen 2005 Vest-Brøndby 419 1:13.90 +5.97
Entry time: 1:12.97 (+0.93)
50m: 35.17
100m: 1:13.90
(38.73)
5 Mads Bantz Nielsen 2004 Frederikssund Svømmeklub 410 1:14.49 +6.56
Entry time: 1:28.12 (-13.63)
50m: 34.04
100m: 1:14.49
(40.45)
6 Oskar Skov Grell 2002 Glostrup Svømmeklub 383 1:16.15 +8.22
Entry time: 1:14.43 (+1.72)
50m: 35.94
100m: 1:16.15
(40.21)
7 Carl Emil Ljungdahl 2006 Vest-Brøndby 362 1:17.58 +9.65
Entry time: 1:15.40 (+2.18)
50m: 36.25
100m: 1:17.58
(41.33)
8 August Winkel Ravn 2006 Svømmeklubben MK31 359 1:17.86 +9.93
Entry time: 1:17.63 (+0.23)
50m: 36.28
100m: 1:17.86
(41.58)
9 Asbjørn Brandt-Lassen 2006 Svømmeklubben MK31 342 1:19.10 +11.17
Entry time: 1:17.78 (+1.32)
50m: 37.10
100m: 1:19.10
(42.00)
10 Jacob Tykskov Marcussen 2006 Frederikssund Svømmeklub 245 1:28.35 +20.42
Entry time: 1:26.53 (+1.82)
50m: 41.98
100m: 1:28.35
(46.37)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 14:28:43
11-06-2022 14:29.52 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner