2022-11-26   19:27:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Brøndby Sommer Cup 2022
Placering: Nørregård Arrangør Vest-Brøndby
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karla Bødiker 2012 Glostrup Svømmeklub +0.72 290 2:59.67
Entry time: 3:00.39 (-0.72)
50m: 38.66
100m: 1:27.71
(49.05)
150m: 2:14.04
(46.33)
200m: 2:59.67
(45.63)
2 Frida Bjørk K. Hansen 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.89 198 3:24.05 +24.38
Entry time: 3:00.00 (+24.05)
50m: 46.55
100m: 1:39.96
(53.41)
150m: 2:32.13
(52.17)
200m: 3:24.05
(51.92)
3 Vega Vonsild Vestergaard 2012 Vest-Brøndby +0.67 147 3:45.18 +45.51
Entry time: 3:45.88 (-0.70)
50m: 56.78
100m: 1:54.57
(57.79)
150m: 2:52.30
(57.73)
200m: 3:45.18
(52.88)
4 Clara Duelund Højstrup 2012 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 144 3:46.66 +46.99
Entry time: 3:45.00 (+1.66)
50m: 53.23
100m: 1:52.61
(59.38)
150m: 2:51.72
(59.11)
200m: 3:46.66
(54.94)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:10:22
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 11-12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asta Kruse Enemærke 2010 Glostrup Svømmeklub +0.62 283 3:01.16
Entry time: 3:00.83 (+0.33)
50m: 41.09
100m: 1:26.83
(45.74)
150m: 2:16.11
(49.28)
200m: 3:01.16
(45.05)
2 Frederikke Krogdal Holse 2010 Vest-Brøndby +0.82 267 3:04.51 +3.35
Entry time: 3:13.25 (-8.74)
50m: 44.96
100m: 1:32.09
(47.13)
150m: 2:19.59
(47.50)
200m: 3:04.51
(44.92)
3 Lærke Kunoy Laugesen 2011 Glostrup Svømmeklub +0.95 253 3:07.96 +6.80
Entry time: 3:02.59 (+5.37)
50m: 43.99
100m: 1:32.47
(48.48)
150m: 2:22.29
(49.82)
200m: 3:07.96
(45.67)
4 Anna Dencher Nielsen 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.99 253 3:08.05 +6.89
Entry time: 3:09.49 (-1.44)
50m: 44.09
100m: 1:31.30
(47.21)
200m: 3:08.05
(3:08.05)
5 Ellen Johanne Skovsgaard 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.91 247 3:09.48 +8.32
50m: 45.75
100m: 1:35.24
(49.49)
150m: 2:22.91
(47.67)
200m: 3:09.48
(46.57)
6 Katrine Barslund Ellehauge 2010 Svømmeklubben MK31 +0.93 240 3:11.31 +10.15
Entry time: 3:11.80 (-0.49)
50m: 46.74
100m: 1:35.41
(48.67)
150m: 2:23.95
(48.54)
200m: 3:11.31
(47.36)
7 Ina Højsteen 2010 Vest-Brøndby +0.84 226 3:15.05 +13.89
Entry time: 3:22.31 (-7.26)
50m: 46.02
100m: 1:35.98
(49.96)
150m: 2:26.54
(50.56)
200m: 3:15.05
(48.51)
8 Tilde Jespersen Trangbæk 2011 Vest-Brøndby +0.92 215 3:18.47 +17.31
Entry time: 3:11.76 (+6.71)
50m: 47.61
100m: 1:39.28
(51.67)
150m: 2:30.17
(50.89)
200m: 3:18.47
(48.30)
9 Filippa Bulow Larsen 2011 Vest-Brøndby +0.75 177 3:31.51 +30.35
Entry time: 3:42.19 (-10.68)
50m: 50.71
100m: 1:44.66
(53.95)
150m: 2:40.11
(55.45)
200m: 3:31.51
(51.40)
10 Tilde Jensen 2010 Svømmeklubben MK31 +0.78 161 3:38.25 +37.09
Entry time: 3:30.00 (+8.25)
50m: 49.96
100m: 1:46.03
(56.07)
150m: 2:42.75
(56.72)
200m: 3:38.25
(55.50)
11 Liva Weisleder 2011 Vest-Brøndby +0.62 158 3:39.86 +38.70
Entry time: 3:37.44 (+2.42)
50m: 51.76
100m: 1:48.64
(56.88)
150m: 2:46.52
(57.88)
200m: 3:39.86
(53.34)
12 Sif Lundorf 2011 Glostrup Svømmeklub +0.83 107 4:10.37 +1:09.21
50m: 1:01.35
100m: 2:06.57
(1:05.22)
150m: 3:09.09
(1:02.52)
200m: 4:10.37
(1:01.28)
- Adrianna Isabel Romero 2010 Svømmeklubben MK31 +0.61 DSQ EFB v 100m
SW 6.4 Svømning på maven
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:10:22
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub +0.69 601 2:20.91
Entry time: 2:20.55 (+0.36)
50m: 32.63
100m: 1:07.65
(35.02)
150m: 1:44.57
(36.92)
200m: 2:20.91
(36.34)
2 Flora Rebecca Profeta 2008 Svømmeklubben MK31 +0.69 412 2:39.73 +18.82
Entry time: 2:47.25 (-7.52)
50m: 37.75
100m: 1:18.53
(40.78)
150m: 1:59.76
(41.23)
200m: 2:39.73
(39.97)
3 Frederikke M. Rasmussen 2008 Vest-Brøndby +0.79 379 2:44.29 +23.38
Entry time: 2:46.86 (-2.57)
50m: 39.19
100m: 1:20.75
(41.56)
150m: 2:03.50
(42.75)
200m: 2:44.29
(40.79)
4 Louisa Kjerulf 2009 Svømmeklubben MK31 +0.68 373 2:45.13 +24.22
Entry time: 2:48.53 (-3.40)
50m: 39.66
100m: 1:21.63
(41.97)
150m: 2:04.38
(42.75)
200m: 2:45.13
(40.75)
5 Laura Krak Hjorth 2009 Svømmeklubben MK31 +0.66 348 2:48.99 +28.08
Entry time: 2:56.54 (-7.55)
50m: 40.08
100m: 1:22.03
(41.95)
150m: 2:05.13
(43.10)
200m: 2:48.99
(43.86)
6 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.71 331 2:51.86 +30.95
Entry time: 2:55.51 (-3.65)
50m: 40.53
100m: 1:24.01
(43.48)
150m: 2:08.75
(44.74)
200m: 2:51.86
(43.11)
- Liva-Silje Brobjerg Jensen 2009 Vest-Brøndby +0.71 DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:10:22
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 15-99 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maya Amstrup Riis 2007 Vest-Brøndby +0.75 464 2:33.60
Entry time: 2:33.46 (+0.14)
50m: 36.68
100m: 1:15.96
(39.28)
150m: 1:55.85
(39.89)
200m: 2:33.60
(37.75)
2 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.76 393 2:42.26 +8.66
Entry time: 2:45.03 (-2.77)
50m: 37.81
100m: 1:19.19
(41.38)
150m: 2:00.65
(41.46)
200m: 2:42.26
(41.61)
3 Ellen Lyse 2007 Svømmeklubben MK31 +0.66 375 2:44.88 +11.28
Entry time: 2:42.42 (+2.46)
50m: 39.42
100m: 1:21.29
(41.87)
150m: 2:03.47
(42.18)
200m: 2:44.88
(41.41)
4 Anna Piao Bergendorff 2007 Svømmeklubben MK31 +0.70 353 2:48.17 +14.57
Entry time: 3:14.42 (-26.25)
50m: 40.64
100m: 1:23.37
(42.73)
150m: 2:06.56
(43.19)
200m: 2:48.17
(41.61)
5 Sandra Fly Nielsen 2005 Svømmeklubben SHS Stevns +0.87 164 3:36.95 +1:03.35
50m: 49.84
100m: 1:43.15
(53.31)
150m: 2:34.95
(51.80)
200m: 3:36.95
(1:02.00)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:10:22
11-06-2022 15:11.41 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner