2022-12-09   16:06:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Brøndby Sommer Cup 2022
Placering: Nørregård Arrangør Vest-Brøndby
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub +0.73 198 3:00.98
50m: 42.23
100m: 1:27.76
(45.53)
150m: 2:14.69
(46.93)
200m: 3:00.98
(46.29)
2 Nikolaj Ikast Kjær Christensen 2012 Glostrup Svømmeklub +0.63 158 3:15.10 +14.12
Entry time: 3:16.07 (-0.97)
50m: 47.49
100m: 1:37.14
(49.65)
150m: 2:27.90
(50.76)
200m: 3:15.10
(47.20)
3 Noah Kobbernagel 2011 Vest-Brøndby +0.69 150 3:18.48 +17.50
Entry time: 4:36.49 (-1:18.01)
50m: 46.65
100m: 1:36.60
(49.95)
150m: 2:28.13
(51.53)
200m: 3:18.48
(50.35)
4 Alexander Bech 2011 Glostrup Svømmeklub +0.67 149 3:19.07 +18.09
Entry time: 3:32.27 (-13.20)
50m: 47.80
100m: 1:40.25
(52.45)
150m: 2:31.82
(51.57)
200m: 3:19.07
(47.25)
5 Marcus Lindberg Carlsen 2011 Vest-Brøndby +0.92 126 3:30.33 +29.35
50m: 49.88
100m: 1:44.12
(54.24)
150m: 2:39.71
(55.59)
200m: 3:30.33
(50.62)
6 Lauge Danmark Knudsen 2011 Vest-Brøndby 112 3:38.79 +37.81
Entry time: 3:30.65 (+8.14)
50m: 50.66
100m: 1:45.91
(55.25)
150m: 2:42.50
(56.59)
200m: 3:38.79
(56.29)
7 Mikkel Sterup Abrahamsson 2011 Vest-Brøndby +0.64 108 3:41.46 +40.48
Entry time: 3:53.86 (-12.40)
50m: 52.67
100m: 1:49.03
(56.36)
150m: 2:46.20
(57.17)
200m: 3:41.46
(55.26)
8 Viggo De Saint-Seine 2012 Glostrup Svømmeklub +0.87 105 3:43.71 +42.73
50m: 54.48
100m: 1:51.67
(57.19)
150m: 2:48.27
(56.60)
200m: 3:43.71
(55.44)
9 Isak Rasmussen 2011 Svømmeklubben MK31 +0.86 67 4:19.74 +1:18.76
50m: 1:01.61
100m: 2:07.48
(1:05.87)
150m: 3:14.45
(1:06.97)
200m: 4:19.74
(1:05.29)
- Silas Dalsaa 2011 Vest-Brøndby +0.68 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Ewan Han Mitchell 2011 Vest-Brøndby +0.70 DSQ EFB v 25 m
SW 6.4 Svømning på maven
- Villum Nygaard 2011 Vest-Brøndby DNS
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:31:25
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gustavs Lopacinskis 2009 Frederikssund Svømmeklub +0.86 319 2:34.51
Entry time: 2:58.73 (-24.22)
50m: 36.51
100m: 1:15.98
(39.47)
150m: 1:56.19
(40.21)
200m: 2:34.51
(38.32)
2 Gustav Jørgensen 2009 Swim Team Taastrup +0.67 293 2:38.90 +4.39
Entry time: 2:39.20 (-0.30)
50m: 38.60
100m: 1:19.49
(40.89)
150m: 2:00.05
(40.56)
200m: 2:38.90
(38.85)
3 Emil Franck Kastrup 2009 Svømmeklubben MK31 +0.77 273 2:42.73 +8.22
Entry time: 2:45.01 (-2.28)
50m: 38.76
100m: 1:20.39
(41.63)
150m: 2:02.58
(42.19)
200m: 2:42.73
(40.15)
4 Victor Schou 2010 Glostrup Svømmeklub +0.80 269 2:43.44 +8.93
Entry time: 2:45.26 (-1.82)
50m: 39.37
100m: 1:21.80
(42.43)
150m: 2:04.21
(42.41)
200m: 2:43.44
(39.23)
5 Jakob Hansen 2009 Swim Team Taastrup +0.86 241 2:49.53 +15.02
Entry time: 3:11.59 (-22.06)
50m: 40.40
100m: 1:24.26
(43.86)
150m: 2:07.46
(43.20)
200m: 2:49.53
(42.07)
6 Bertram J. Trangbæk 2009 Vest-Brøndby +0.74 232 2:51.72 +17.21
Entry time: 3:05.47 (-13.75)
50m: 40.33
100m: 1:24.14
(43.81)
150m: 2:07.76
(43.62)
200m: 2:51.72
(43.96)
7 Magnus Kleis 2010 Vest-Brøndby +0.83 189 3:03.95 +29.44
Entry time: 3:10.65 (-6.70)
50m: 44.95
100m: 1:32.82
(47.87)
150m: 2:20.33
(47.51)
200m: 3:03.95
(43.62)
8 Markus Tordrup 2010 Vest-Brøndby +0.67 187 3:04.55 +30.04
Entry time: 3:17.99 (-13.44)
50m: 43.85
100m: 1:32.11
(48.26)
150m: 2:20.15
(48.04)
200m: 3:04.55
(44.40)
9 Rasmus Valentin Bayer 2010 Vest-Brøndby +0.74 185 3:05.17 +30.66
Entry time: 3:16.00 (-10.83)
50m: 45.42
100m: 1:33.05
(47.63)
150m: 2:20.59
(47.54)
200m: 3:05.17
(44.58)
10 Jonathan Hornbech 2009 Svømmeklubben MK31 +0.72 183 3:05.99 +31.48
50m: 44.68
100m: 1:33.13
(48.45)
150m: 2:20.65
(47.52)
200m: 3:05.99
(45.34)
11 Bertram Hallberg 2009 Rønne Svømme Klub +0.80 144 3:21.34 +46.83
Entry time: 4:09.88 (-48.54)
50m: 46.86
100m: 1:39.04
(52.18)
150m: 2:31.81
(52.77)
200m: 3:21.34
(49.53)
12 Filip Nielsen 2010 Rønne Svømme Klub +0.93 134 3:26.11 +51.60
Entry time: 4:11.23 (-45.12)
50m: 46.98
100m: 1:39.58
(52.60)
150m: 2:34.29
(54.71)
200m: 3:26.11
(51.82)
13 Jacob Bornhøft Nielsen 2010 Vest-Brøndby +0.63 130 3:28.23 +53.72
Entry time: 3:35.60 (-7.37)
50m: 48.34
100m: 1:41.92
(53.58)
150m: 2:35.74
(53.82)
200m: 3:28.23
(52.49)
- Florian Westarp Zornhagen 2009 Glostrup Svømmeklub +0.81 DSQ EFB v 175m
SW 6.4 Svømning på maven
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:31:25
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Tristan Nygaard 2008 Glostrup Svømmeklub +0.70 487 2:14.21
Entry time: 2:16.91 (-2.70)
50m: 31.05
100m: 1:05.04
(33.99)
150m: 1:40.11
(35.07)
200m: 2:14.21
(34.10)
2 Loui Krag 2007 Frederikssund Svømmeklub +0.96 434 2:19.51 +5.30
Entry time: 2:19.27 (+0.24)
50m: 32.02
100m: 1:07.82
(35.80)
150m: 1:44.15
(36.33)
200m: 2:19.51
(35.36)
3 Rasmus Alexander Nielsen 2008 Svømmeklubben MK31 +0.70 297 2:38.19 +23.98
Entry time: 3:05.08 (-26.89)
50m: 36.93
100m: 1:17.75
(40.82)
150m: 1:58.77
(41.02)
200m: 2:38.19
(39.42)
4 Thor Rosselló-Tang 2008 Svømmeklubben MK31 +0.65 294 2:38.69 +24.48
Entry time: 2:44.47 (-5.78)
50m: 36.62
100m: 1:18.44
(41.82)
150m: 1:59.22
(40.78)
200m: 2:38.69
(39.47)
5 Holger Larsen 2008 Svømmeklubben MK31 +0.87 279 2:41.64 +27.43
Entry time: 2:42.81 (-1.17)
50m: 38.28
100m: 1:19.35
(41.07)
150m: 2:00.94
(41.59)
200m: 2:41.64
(40.70)
6 Jacob Hwaiz 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.71 274 2:42.59 +28.38
Entry time: 2:46.19 (-3.60)
50m: 37.54
100m: 1:18.25
(40.71)
150m: 2:00.47
(42.22)
200m: 2:42.59
(42.12)
7 Mads Ulslev Parbst 2008 Vest-Brøndby +0.70 193 3:02.52 +48.31
Entry time: 2:58.41 (+4.11)
50m: 44.10
100m: 1:30.60
(46.50)
150m: 2:17.32
(46.72)
200m: 3:02.52
(45.20)
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:31:25
11-06-2022 15:51.20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner