2022-08-10   06:12:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Brøndby Sommer Cup 2022
Placering: Nørregård Arrangør Vest-Brøndby
Svømmeh 25m Stævne dato: 11. jun  2022 to 12. jun  2022
Løb 17, 4X50m Medley Damer 12 og yngre - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 GSK's Super girls 12 Glostrup Svømmeklub 334 2:27.52
Lærke Kunoy Laugesen 2011 1196AH +0.99 40.37 40.37
Asta Kruse Enemærke 2010 1016AB 41.93 1:22.30
Ella Kruse Enemærke 2010 1006AB 33.30 1:55.60
Nora Rosenkrantz 2010 1018AD 31.92 2:27.52
2 Fr.sund power girls 3 12 Frederikssund Svømmeklub 282 2:36.04 +8.52
Anna Dencher Nielsen 2010 1048AC +0.78 41.61 41.61
Carla Schønberg Grølsted 2010 1092AO 47.56 1:29.17
Alba Kunak 2010 1012AH 33.79 2:02.96
Ellen Johanne Skovsgaard 2010 1006AG 33.08 2:36.04
3 MK’s fiskepinde 12 Svømmeklubben MK31 258 2:40.62 +13.10
Katrine Barslund Ellehauge 2010 1056AH +0.73 42.98 42.98
Adrianna Isabel Romero 2010 1060AH 45.45 1:28.43
Nicoline Svarrer 2010 1062AH 37.96 2:06.39
Sofia Alichkina 2010 1084AP 34.23 2:40.62
4 Vest flyvefisk 12 Vest-Brøndby 230 2:46.98 +19.46
Tilde Jespersen Trangbæk 2011 1122AB +0.89 43.07 43.07
Lissie Murphy 2010 1074AD 47.58 1:30.65
Ina Højsteen 2010 1068AB 42.59 2:13.24
Frederikke Krogdal Holse 2010 1006AJ 33.74 2:46.98
5 HVSK piger 2 12 Hvidovre Svømmeklub 226 2:47.88 +20.36
Leonora Sarauw Lundsgaard 2010 1046AA +0.77 41.75 41.75
Karla S Enevoldsen 2010 1004AE 43.74 1:25.49
Malea Rosa A Nunez 2010 1072AA 42.03 2:07.52
Kaya Rømer Jacobsen 2011 1134AA 40.36 2:47.88
6 HSK superpiger 5 9 Hovedstadens Svømmeklub 217 2:50.22 +22.70
Lillie Elton Koch 2013 1358AC +0.84 54.32 54.32
Isabella Plant 2013 1318AC 58.82 1:53.14
Smilla Sommerlund 2013 1314AE 27.72 2:20.86
Ellinor Zeller 2013 1362AC 29.36 2:50.22
7 GSK's Wonder women 11 Glostrup Svømmeklub 181 3:00.77 +33.25
Karla Bødiker 2012 1276AB +0.61 41.17 41.17
Laura Høding Sauer 2012 1290AF 53.42 1:34.59
Carmen Grønkjær Thomsen 2011 1170AB 35.79 2:10.38
Ronja Leonora Ahm-Jantzen 2012 1296AD 50.39 3:00.77
8 Fr.sund power girls 4 12 Frederikssund Svømmeklub 175 3:02.71 +35.19
Rosa Victoria Larsen 2010 1094AO +0.98 46.01 46.01
Freja Skyum Wexøe 2010 1020AQ 50.21 1:36.22
Matilde Melholt Gentin 2011 1160AE 51.12 2:27.34
Ida Melholt Gentin 2011 1156AE 35.37 3:02.71
9 HSK superpiger 1 10 Hovedstadens Svømmeklub 151 3:11.86 +44.34
Frida Bjørk K. Hansen 2012 1254AA +0.81 46.46 46.46
Astrid Schiermer Eriksen 2012 1204AA 55.20 1:41.66
Lilje Kodal 2012 1242AA 50.99 2:32.65
Manola Spellerberg 2012 1262AA 39.21 3:11.86
10 HSK superpiger 2 10 Hovedstadens Svømmeklub 148 3:13.48 +45.96
Bellamy Lumen R. Holmberg 2012 1264AA +0.73 49.17 49.17
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund 2012 1232AB 53.04 1:42.21
Salsabell Ava Banali 2012 1296AA 49.18 2:31.39
Vera Thers Hansen 2012 1224AM 42.09 3:13.48
11 HSK superpiger 4 10 Hovedstadens Svømmeklub 99 3:41.24 +1:13.7
Elly Elisabeth Toth Larsen 2012 1230AB +0.98 57.67 57.67
Birte Alvilda Haunstrup Larsen 2013 1308AA 1:08.75 2:06.42
Frida Beck 2013 1346AA 48.01 2:54.43
Karlie Stær Nielsen 2013 1302AB 46.81 3:41.24
- HSK superpiger 3 10 Hovedstadens Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Selma Lundsgaard 2012 1222AA +0.96 53.47 53.47
Selma Diemer-Færgemann 2012 1252AB
Rose Ingrid Christoffersen 2012 1242AB
Clara Duelund Højstrup 2012 1226AB
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:38:25
Løb 17, 4X50m Medley Damer 13-99 år - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 VG17 Damer 1 17 VG 17 565 2:03.78
Ella Gohr Metz 2005 0542AS +0.58 32.52 32.52
Maya Amstrup Riis 2007 0708AA 33.80 1:06.32
Liva Gottorp Sørensen 2006 0694AD 29.92 1:36.24
Malouca Laura Bruun 2007 0714AF 27.54 2:03.78
2 VG17 Damer 2 16 VG 17 508 2:08.28 +4.50
Agnes Højsteen 2007 0714AE +0.74 34.46 34.46
Rikke Therp 2006 0628AF 35.53 1:09.99
Anna Blom Bygum 2006 0682AI 30.29 1:40.28
Leonora M Postgaard 2006 0666AD 28.00 2:08.28
3 Vestegnens Boss Ladies 1 15 Swim Team Taastrup 476 2:11.09 +7.31
Klara Rasmussen 2008 0868AG +0.70 32.83 32.83
Maria Agnes Jakobsen 2007 0716AS 36.54 1:09.37
Nynne Bugge 2008 0832AF 30.89 1:40.26
Marie Munk 2008 0818AD 30.83 2:11.09
4 Fr.sund power girls 1 15 Frederikssund Svømmeklub 469 2:11.74 +7.96
Klara Fris Ottosen 2007 0736AL +0.70 32.56 32.56
Caroline Lindberg 2007 0702AS 38.56 1:11.12
Julie Truelsen 2008 0854AE 31.70 1:42.82
Lilja Skov 2007 0708AP 28.92 2:11.74
5 VG17 Dansemus 14 VG 17 447 2:13.82 +10.04
Freja Kobbernagel 2008 0806AD +0.73 34.23 34.23
Liva Friche Christensen 2008 0848AF 38.12 1:12.35
Frederikke M. Rasmussen 2008 0884AH 32.20 1:44.55
Esther Bang Laursen 2009 0926AC 29.27 2:13.82
6 MK31 piger 1 15 Svømmeklubben MK31 431 2:15.52 +11.74
Ellen Lyse 2007 0768AO +0.67 35.79 35.79
Anna Piao Bergendorff 2007 0744AQ 38.57 1:14.36
Frida Fly Haastrup 2008 0884AM 33.33 1:47.69
Naja Kammann 2008 0826AM 27.83 2:15.52
7 VG17 Vild med Dansere 15 VG 17 394 2:19.56 +15.78
Lisa Koerver Schmidt 2009 0916AB +0.75 36.53 36.53
Ida Celine Sangstad Holst 2007 0716AF 38.09 1:14.62
Alma Gottorp Sørensen 2009 0954AB 32.50 1:47.12
Mia Kristensen 2009 0958AE 32.44 2:19.56
8 VG17 Danserinder 15 VG 17 371 2:22.40 +18.62
Thilde Bødiker 2009 0924AH +0.72 39.23 39.23
Sally Anna Usinger 2008 0898AR 38.87 1:18.10
Sandra Bünsov Frederiksen 2007 0766AC 32.50 1:50.60
Maddie Evers Kokholm 2008 0858AF 31.80 2:22.40
9 VG17 Er det snart jul? 13 VG 17 370 2:22.60 +18.82
Victoria Sinding Vetlov 2009 0988BA +0.87 35.88 35.88
Caroline Stefansen 2009 0902AF 40.92 1:16.80
Cornelia Matthesen 2009 0918AI 34.54 1:51.34
Cecilia Janning 2009 0968AE 31.26 2:22.60
10 Vestegnens Boss Ladies 2 15 Swim Team Taastrup 359 2:23.97 +20.19
Amalie Møller 2007 0762AK +0.85 35.85 35.85
Jasmin Freja Hansen Ünal 2007 0774AH 39.48 1:15.33
Maja F. E. Kamper 2008 0872AR 35.80 1:51.13
Mia H Schnabelrauch 2009 0954BD 32.84 2:23.97
11 HVSK piger 1 15 Hvidovre Svømmeklub 307 2:31.75 +27.97
Liva Toldwoss Aunsholm 2009 0904AA +0.60 38.43 38.43
Laura Sandgreen 2008 0826AB 45.30 1:23.73
Rosa Viola My Raagefelt 2007 0788AF 36.48 2:00.21
Zeline Maxine Helsengren
Lintrup
2007 0744AC 31.54 2:31.75
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:38:25
11-06-2022 15:51.30 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner