Resultater for Speedo Helsinki Swim Meet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Day 1 A Finals
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Speedo Helsinki Swim Meet
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne |
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 5, 2022 to Apr 6, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Freestyle Women - A Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gabriela Nikitina |
1994 |
Latvia |
+0.69 |
731 |
26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.25 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Pentti |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.66 |
716 |
26.45 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.01 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elisabet Mätlik |
2002 |
TOP Swim Club |
+0.67 |
712 |
26.50 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.75 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
+0.70 |
707 |
26.56 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.22 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Kellberg |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
707 |
26.57 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laurika Lint |
2002 |
Kalevi Ujumiskool |
+0.70 |
701 |
26.64 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.96 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Thormalm |
1996 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.71 |
696 |
26.70 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kertu Kaare |
2002 |
Kalevi Ujumiskool |
+0.71 |
695 |
26.71 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.09 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aurelia Roos |
2004 |
Pärnu Spordikool |
+0.67 |
673 |
27.00 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.25 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/5/2022 6:18:05 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Freestyle Women - B Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.72 |
683 |
26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sini Silvennoinen |
2002 |
Åbo Simklubb |
+0.66 |
679 |
26.92 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.57 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.68 |
669 |
27.06 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.34 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuuli Pippuri |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
653 |
27.28 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.54 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
651 |
27.31 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Vesalainen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
630 |
27.61 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.57 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anete Bollverk |
2003 |
Kalevi Ujumiskool |
+0.79 |
617 |
27.79 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/5/2022 6:18:05 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-05 18:18:08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|