2022-09-29   06:56:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för HEAD Summer Cup 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Resultat
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
Gren 3, 100m Ryggsim Damer A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap +0.91 478 1:13.44
50m: 35.67
100m: 1:13.44
(37.77)
2 Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap +0.70 429 1:16.15 +2.71
50m: 36.42
100m: 1:16.15
(39.73)
3 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap +0.79 397 1:18.16 +4.72
50m: 37.23
100m: 1:18.16
(40.93)
4 Marika Söderlund Larsson 2010 S 77 Stenungsund +0.64 390 1:18.62 +5.18
50m: 37.45
100m: 1:18.62
(41.17)
5 Saga Brattbakk 2010 Triton Lillestrøm +0.72 354 1:21.21 +7.77
50m: 39.95
100m: 1:21.21
(41.26)
6 Alma Brantemark 2011 Simklubben Neptun +0.67 348 1:21.63 +8.19
50m: 38.68
100m: 1:21.63
(42.95)
7 Leena Mainardis 2010 S 77 Stenungsund 345 1:21.90 +8.46
50m: 39.69
100m: 1:21.90
(42.21)
8 Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap +0.88 343 1:22.06 +8.62
50m: 38.78
100m: 1:22.06
(43.28)
9 Caroline Hermansson 2010 Täby Sim +0.78 342 1:22.09 +8.65
50m: 40.70
100m: 1:22.09
(41.39)
10 Maria Elizabeth Jefanov 2010 Audentese Spordiklubi +0.78 341 1:22.18 +8.74
50m: 40.28
100m: 1:22.18
(41.90)
11 Emilia Lindberg 2010 Södertörns Simsällskap +0.76 339 1:22.36 +8.92
50m: 39.51
100m: 1:22.36
(42.85)
12 Claire Luo 2010 Väsby Simsällskap +0.68 331 1:23.01 +9.57
50m: 39.26
100m: 1:23.01
(43.75)
13 Emma-Laura Rajamägi 2010 Audentese Spordiklubi +0.98 325 1:23.55 +10.11
50m: 39.81
100m: 1:23.55
(43.74)
14 Saga Jägare 2010 Upsala Simsällskap +0.63 324 1:23.60 +10.16
50m: 40.66
100m: 1:23.60
(42.94)
15 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap +0.69 315 1:24.42 +10.98
50m: 40.32
100m: 1:24.42
(44.10)
16 Sandra Malm 2010 Audentese Spordiklubi +0.83 311 1:24.73 +11.29
50m: 41.29
100m: 1:24.73
(43.44)
17 Freja Malmqvist 2012 Simklubben Neptun +0.87 310 1:24.83 +11.39
50m: 41.51
100m: 1:24.83
(43.32)
18 Hanna Emilie Rygg-Berg 2010 Triton Lillestrøm +0.86 304 1:25.36 +11.92
50m: 41.29
100m: 1:25.36
(44.07)
19 Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap +0.79 296 1:26.18 +12.74
50m: 42.59
100m: 1:26.18
(43.59)
20 vilma Holmer 2011 Södertörns Simsällskap +0.80 290 1:26.79 +13.35
50m: 42.42
100m: 1:26.79
(44.37)
21 Svea Röhss 2010 S 77 Stenungsund +0.70 283 1:27.45 +14.01
50m: 43.11
100m: 1:27.45
(44.34)
22 Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap +0.82 282 1:27.54 +14.10
50m: 42.81
100m: 1:27.54
(44.73)
23 Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap +0.81 279 1:27.82 +14.38
50m: 42.52
100m: 1:27.82
(45.30)
24 Leia Johansson 2010 S 77 Stenungsund +0.83 274 1:28.35 +14.91
50m: 42.03
100m: 1:28.35
(46.32)
25 Julienne Falk 2011 Väsby Simsällskap 272 1:28.63 +15.19
50m: 43.67
100m: 1:28.63
(44.96)
26 Alma Leinder 2010 Simklubben Neptun 271 1:28.68 +15.24
50m: 43.00
100m: 1:28.68
(45.68)
27 Moa Thurgren 2010 Wisby Simsällskap 270 1:28.85 +15.41
50m: 43.24
100m: 1:28.85
(45.61)
=28 Lina Alfani 2011 Väsby Simsällskap +0.59 266 1:29.30 +15.86
50m: 42.47
100m: 1:29.30
(46.83)
=28 Emily Hedlund 2011 Täby Sim +0.78 266 1:29.30 +15.86
50m: 41.90
100m: 1:29.30
(47.40)
30 Olivia Wennerberg 2010 Södertörns Simsällskap +0.87 266 1:29.32 +15.88
50m: 43.39
100m: 1:29.32
(45.93)
31 Vida Brink 2010 Spårvägen Simförening +0.68 261 1:29.82 +16.38
50m: 44.37
100m: 1:29.82
(45.45)
32 Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap +0.72 259 1:30.07 +16.63
50m: 43.42
100m: 1:30.07
(46.65)
33 Emma Skarde 2010 SK Speed +0.71 258 1:30.23 +16.79
50m: 43.18
100m: 1:30.23
(47.05)
34 Olivia Lamberstam 2010 Täby Sim +0.84 257 1:30.36 +16.92
50m: 42.11
100m: 1:30.36
(48.25)
35 Ida Persson 2010 Södertörns Simsällskap +0.85 253 1:30.77 +17.33
50m: 44.38
100m: 1:30.77
(46.39)
36 Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap +0.87 252 1:30.94 +17.50
50m: 44.33
100m: 1:30.94
(46.61)
37 Carolina Herlitz 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.96 250 1:31.12 +17.68
50m: 43.04
100m: 1:31.12
(48.08)
38 Isis Olin 2010 S 77 Stenungsund 249 1:31.24 +17.80
50m: 43.51
100m: 1:31.24
(47.73)
39 Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.61 238 1:32.64 +19.20
50m: 43.99
100m: 1:32.64
(48.65)
40 Wira Andersson 2010 Njurunda Simsällskap +0.57 238 1:32.67 +19.23
50m: 44.99
100m: 1:32.67
(47.68)
41 Marina Rankovic 2010 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.94 233 1:33.32 +19.88
50m: 45.28
100m: 1:33.32
(48.04)
42 Alva Ekström 2011 Wisby Simsällskap +0.61 233 1:33.33 +19.89
50m: 43.95
100m: 1:33.33
(49.38)
43 Mira Elingsdotter 2012 Simklubben Neptun +0.68 228 1:33.96 +20.52
50m: 45.39
100m: 1:33.96
(48.57)
44 Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 228 1:33.98 +20.54
50m: 45.11
100m: 1:33.98
(48.87)
45 Svea Helin 2010 Upsala Simsällskap +0.49 226 1:34.30 +20.86
50m: 45.20
100m: 1:34.30
(49.10)
46 Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening +0.85 222 1:34.84 +21.40
50m: 45.91
100m: 1:34.84
(48.93)
47 Frida Dunkars 2011 Väsby Simsällskap 218 1:35.38 +21.94
50m: 45.36
100m: 1:35.38
(50.02)
48 Minnah Lloyd 2011 Södertörns Simsällskap +0.77 217 1:35.49 +22.05
50m: 46.09
100m: 1:35.49
(49.40)
49 Matilda Kjellman 2011 Täby Sim +0.84 214 1:35.90 +22.46
50m: 45.51
100m: 1:35.90
(50.39)
50 Astrid Tegel 2010 Spårvägen Simförening +0.70 213 1:36.06 +22.62
50m: 45.47
100m: 1:36.06
(50.59)
51 Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening +0.66 212 1:36.29 +22.85
50m: 44.76
100m: 1:36.29
(51.53)
52 Alicia Ariamard 2010 Täby Sim +0.80 210 1:36.52 +23.08
50m: 46.60
100m: 1:36.52
(49.92)
53 Nova Svensson 2010 Södertörns Simsällskap +0.89 210 1:36.57 +23.13
50m: 47.34
100m: 1:36.57
(49.23)
54 Selma Widmark 2011 Upsala Simsällskap 207 1:36.99 +23.55
50m: 47.30
100m: 1:36.99
(49.69)
55 Christina Crona 2010 Simklubben Neptun +0.82 202 1:37.88 +24.44
50m: 47.81
100m: 1:37.88
(50.07)
56 Sigrid Wååg 2010 Spårvägen Simförening +0.79 199 1:38.24 +24.80
50m: 46.16
100m: 1:38.24
(52.08)
57 Tilde Hellström 2010 S 77 Stenungsund +0.67 193 1:39.26 +25.82
50m: 47.98
100m: 1:39.26
(51.28)
58 Ester Mesch 2010 Spårvägen Simförening +0.78 185 1:40.65 +27.21
50m: 49.10
100m: 1:40.65
(51.55)
59 Mira Bensryd 2010 S 77 Stenungsund +0.65 180 1:41.72 +28.28
50m: 48.70
100m: 1:41.72
(53.02)
60 Kerstin Aronsson 2010 Täby Sim +0.66 179 1:41.91 +28.47
50m: 48.10
100m: 1:41.91
(53.81)
61 Ella Edhäll 2010 Täby Sim +0.81 172 1:43.23 +29.79
50m: 50.71
100m: 1:43.23
(52.52)
62 Filippa Larsson 2011 Grums Simsällskap +0.87 169 1:43.71 +30.27
50m: 50.02
100m: 1:43.71
(53.69)
63 Sigrid Mueller 2011 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.77 167 1:44.28 +30.84
50m: 50.11
100m: 1:44.28
(54.17)
64 Nike Bubach 2010 S 77 Stenungsund +0.84 156 1:46.66 +33.22
50m: 49.73
100m: 1:46.66
(56.93)
65 Laura Mladenovski 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 144 1:49.46 +36.02
50m: 52.65
100m: 1:49.46
(56.81)
- Ebba Callberg 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 DSQ
- Linnea Falkare 2010 Täby Sim +0.93 DSQ
- Ida Hagspiel 2011 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 DSQ
- Emily-Pärli Jäärats 2011 Audentese Spordiklubi +0.65 DSQ
- Elsie Lund 2010 Upsala Simsällskap DSQ
- Wendela Melin 2010 Södertörns Simsällskap +0.68 DSQ
- Elsa Sigfelt 2010 Södertörns Simsällskap +0.98 DSQ
- Maja Wessén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 DNF
Grenen officiell:  2022-07-01 18:01:03
Gren 3, 100m Ryggsim Damer B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.69 501 1:12.33
50m: 34.06
100m: 1:12.33
(38.27)
2 Amelia Hanna Wierzbicka 2008 Triton Lillestrøm +0.66 489 1:12.90 +0.57
50m: 35.27
100m: 1:12.90
(37.63)
3 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap +0.64 486 1:13.03 +0.70
50m: 35.17
100m: 1:13.03
(37.86)
4 Isabella Andersen 2009 Lørenskog og Rælingen Kappsvø +0.72 473 1:13.73 +1.40
50m: 35.24
100m: 1:13.73
(38.49)
5 Iris Thorngren 2008 Upsala Simsällskap +0.72 464 1:14.16 +1.83
50m: 35.88
100m: 1:14.16
(38.28)
6 Gabriela Kuusk 2009 Audentese Spordiklubi +0.63 446 1:15.18 +2.85
50m: 36.47
100m: 1:15.18
(38.71)
7 Edith Lindgren 2009 Väsby Simsällskap +0.66 432 1:15.95 +3.62
50m: 36.17
100m: 1:15.95
(39.78)
8 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 430 1:16.11 +3.78
50m: 36.45
100m: 1:16.11
(39.66)
9 Victoria Jensen 2009 Simklubben Neptun +0.66 422 1:16.56 +4.23
50m: 36.49
100m: 1:16.56
(40.07)
10 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap +0.74 417 1:16.84 +4.51
50m: 37.57
100m: 1:16.84
(39.27)
11 Moa Forsgren 2008 Södertälje Simsällskap +0.69 410 1:17.30 +4.97
50m: 36.65
100m: 1:17.30
(40.65)
12 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.92 401 1:17.85 +5.52
50m: 37.38
100m: 1:17.85
(40.47)
13 Audrey Luo 2009 Väsby Simsällskap +0.80 399 1:18.00 +5.67
50m: 38.15
100m: 1:18.00
(39.85)
14 Jazmine Enström 2008 Wisby Simsällskap +0.83 398 1:18.06 +5.73
50m: 37.03
100m: 1:18.06
(41.03)
15 Ingrid Wium Arneson 2008 Bærumsvømmerne +0.61 392 1:18.46 +6.13
50m: 37.67
100m: 1:18.46
(40.79)
16 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap +0.66 388 1:18.71 +6.38
50m: 37.27
100m: 1:18.71
(41.44)
17 Sunniva Antonsen 2008 SK Speed +0.76 388 1:18.76 +6.43
50m: 37.48
100m: 1:18.76
(41.28)
18 Leila Georgsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.61 384 1:19.02 +6.69
50m: 37.79
100m: 1:19.02
(41.23)
19 Lykke Leah Hestad Solberg 2009 Bærumsvømmerne +0.68 382 1:19.14 +6.81
50m: 37.71
100m: 1:19.14
(41.43)
20 Ida Stenhagen 2008 Bærumsvømmerne +0.79 378 1:19.42 +7.09
50m: 38.38
100m: 1:19.42
(41.04)
21 Ida Tveiterås Green 2009 Triton Lillestrøm +0.64 378 1:19.44 +7.11
50m: 38.40
100m: 1:19.44
(41.04)
22 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.60 377 1:19.49 +7.16
50m: 38.05
100m: 1:19.49
(41.44)
23 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap +0.63 375 1:19.60 +7.27
50m: 37.83
100m: 1:19.60
(41.77)
24 Elsa  Larsson 2008 Njurunda Simsällskap +0.76 365 1:20.33 +8.00
50m: 39.01
100m: 1:20.33
(41.32)
25 Anni Alice Voll 2008 Audentese Spordiklubi +0.80 363 1:20.50 +8.17
50m: 38.84
100m: 1:20.50
(41.66)
26 Lilly Dorch Juliusson 2009 Södertörns Simsällskap +0.69 362 1:20.54 +8.21
50m: 37.41
100m: 1:20.54
(43.13)
27 Hanna Nordberg 2009 Njurunda Simsällskap +0.72 356 1:21.02 +8.69
50m: 39.36
100m: 1:21.02
(41.66)
28 Isabelle Nilsson 2008 Danderyd Simklubb +0.72 354 1:21.16 +8.83
50m: 39.82
100m: 1:21.16
(41.34)
29 Josefine Tønder Keul 2008 Lørenskog og Rælingen Kappsvø +0.58 353 1:21.26 +8.93
50m: 38.29
100m: 1:21.26
(42.97)
30 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun +0.76 350 1:21.48 +9.15
50m: 38.99
100m: 1:21.48
(42.49)
31 Katinka Mari Svenning 2009 Bærumsvømmerne +0.77 345 1:21.89 +9.56
50m: 39.73
100m: 1:21.89
(42.16)
32 Nicole Synnøve Knutsen 2008 Bærumsvømmerne +0.84 344 1:21.93 +9.60
50m: 39.40
100m: 1:21.93
(42.53)
33 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir +0.68 335 1:22.67 +10.34
50m: 39.45
100m: 1:22.67
(43.22)
34 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 332 1:22.96 +10.63
50m: 40.20
100m: 1:22.96
(42.76)
35 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap +0.70 325 1:23.48 +11.15
50m: 41.36
100m: 1:23.48
(42.12)
36 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening +0.73 319 1:24.08 +11.75
50m: 40.43
100m: 1:24.08
(43.65)
37 Eva Chipo Marova Andersen 2009 Triton Lillestrøm +0.71 318 1:24.09 +11.76
50m: 42.08
100m: 1:24.09
(42.01)
38 Agnes Klingh 2008 Väsby Simsällskap +0.76 306 1:25.24 +12.91
50m: 42.12
100m: 1:25.24
(43.12)
39 Arbenita Shala 2009 Triton Lillestrøm +0.82 305 1:25.27 +12.94
50m: 41.46
100m: 1:25.27
(43.81)
40 Sofia Olsson 2009 S 77 Stenungsund +0.77 305 1:25.32 +12.99
50m: 41.59
100m: 1:25.32
(43.73)
41 Elma Neuman 2008 Njurunda Simsällskap +0.56 302 1:25.60 +13.27
50m: 40.45
100m: 1:25.60
(45.15)
42 Ingrid Jonsson 2008 Simklubben Ägir +0.72 296 1:26.17 +13.84
50m: 41.43
100m: 1:26.17
(44.74)
43 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.66 295 1:26.25 +13.92
50m: 42.05
100m: 1:26.25
(44.20)
44 Freja Nilsson 2009 Wisby Simsällskap +0.87 292 1:26.53 +14.20
50m: 41.44
100m: 1:26.53
(45.09)
45 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap +0.86 289 1:26.88 +14.55
50m: 42.03
100m: 1:26.88
(44.85)
46 Hajana Monsen 2009 Triton Lillestrøm +0.86 288 1:26.91 +14.58
50m: 41.67
100m: 1:26.91
(45.24)
47 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap +0.71 284 1:27.34 +15.01
50m: 42.14
100m: 1:27.34
(45.20)
48 Andrea Halvorsen 2009 Bærumsvømmerne +0.69 270 1:28.87 +16.54
50m: 42.32
100m: 1:28.87
(46.55)
49 Moa Frejd 2008 Södertörns Simsällskap +0.64 269 1:28.95 +16.62
50m: 42.83
100m: 1:28.95
(46.12)
50 Téa Brännström 2008 Södertörns Simsällskap +0.86 265 1:29.41 +17.08
50m: 42.15
100m: 1:29.41
(47.26)
51 Yolanda Taxén 2009 Simklubben Neptun +0.75 265 1:29.43 +17.10
50m: 43.55
100m: 1:29.43
(45.88)
52 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap +0.72 262 1:29.77 +17.44
50m: 42.62
100m: 1:29.77
(47.15)
53 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap +0.77 262 1:29.78 +17.45
50m: 43.12
100m: 1:29.78
(46.66)
54 Ffion Rhys 2009 S 77 Stenungsund +0.97 259 1:30.10 +17.77
50m: 44.26
100m: 1:30.10
(45.84)
55 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb +0.85 257 1:30.31 +17.98
50m: 43.22
100m: 1:30.31
(47.09)
56 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 255 1:30.50 +18.17
50m: 43.83
100m: 1:30.50
(46.67)
57 Linnéa Christiane Johansen M 2008 Bærumsvømmerne +0.91 252 1:30.92 +18.59
50m: 43.76
100m: 1:30.92
(47.16)
58 Tindra Martinsson 2008 Väsby Simsällskap +0.84 250 1:31.16 +18.83
50m: 43.77
100m: 1:31.16
(47.39)
59 Haldis Jensen 2009 SK Speed +0.70 243 1:32.01 +19.68
50m: 43.76
100m: 1:32.01
(48.25)
60 Mathilda Orsi 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.86 240 1:32.42 +20.09
50m: 44.41
100m: 1:32.42
(48.01)
61 Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening +0.74 234 1:33.22 +20.89
50m: 43.50
100m: 1:33.22
(49.72)
62 Sara Skogman Elouazzani 2009 SK Speed +0.66 225 1:34.41 +22.08
50m: 44.93
100m: 1:34.41
(49.48)
63 Meya Berg 2009 Njurunda Simsällskap +0.73 223 1:34.60 +22.27
50m: 44.55
100m: 1:34.60
(50.05)
64 Lina Cecilie Mulford 2008 Bærumsvømmerne +0.78 223 1:34.65 +22.32
50m: 45.17
100m: 1:34.65
(49.48)
65 Josefine Maria Vik Williams 2009 SK Speed +0.98 220 1:35.03 +22.70
50m: 46.13
100m: 1:35.03
(48.90)
66 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.78 220 1:35.14 +22.81
50m: 43.32
100m: 1:35.14
(51.82)
67 Ellen Magnusdotter 2009 Njurunda Simsällskap +0.76 216 1:35.74 +23.41
50m: 46.42
100m: 1:35.74
(49.32)
68 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.75 207 1:36.99 +24.66
50m: 46.43
100m: 1:36.99
(50.56)
69 Haben Tsegay 2009 Njurunda Simsällskap +0.72 203 1:37.73 +25.40
50m: 48.54
100m: 1:37.73
(49.19)
70 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 202 1:37.80 +25.47
50m: 47.18
100m: 1:37.80
(50.62)
71 Hanna Sundström 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 201 1:38.05 +25.72
50m: 47.12
100m: 1:38.05
(50.93)
72 Alice Sjödin 2009 Njurunda Simsällskap +0.68 200 1:38.10 +25.77
50m: 48.37
100m: 1:38.10
(49.73)
73 Tuva Wålen Baardsen 2008 SK Speed +0.81 194 1:39.23 +26.90
50m: 47.68
100m: 1:39.23
(51.55)
74 Frida Amalie Sivle 2008 Bærumsvømmerne +0.82 192 1:39.55 +27.22
50m: 46.84
100m: 1:39.55
(52.71)
75 Alice Ernerfeldt 2008 Njurunda Simsällskap +0.75 184 1:41.00 +28.67
50m: 49.01
100m: 1:41.00
(51.99)
76 Nova Högberg 2008 Wisby Simsällskap 182 1:41.33 +29.00
50m: 48.89
100m: 1:41.33
(52.44)
77 Svea Strömwall 2009 Södertälje Simsällskap 180 1:41.64 +29.31
50m: 49.34
100m: 1:41.64
(52.30)
78 Ester Magnusdotter 2008 Njurunda Simsällskap +0.98 172 1:43.20 +30.87
50m: 51.28
100m: 1:43.20
(51.92)
- Oda Brennum 2008 Bærumsvømmerne +0.86 DSQ
- Lena Miloradovic 2009 Bærumsvømmerne +0.99 DSQ
- Leah Sundqvist 2009 Simklubben Ägir DNS
Grenen officiell:  2022-07-01 18:01:03
Gren 3, 100m Ryggsim Damer C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Klingberg 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.58 535 1:10.75
50m: 34.10
100m: 1:10.75
(36.65)
2 Filippa Hanikat 2007 Simklubben Neptun +0.59 488 1:12.95 +2.20
50m: 34.61
100m: 1:12.95
(38.34)
3 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun +0.65 465 1:14.11 +3.36
50m: 35.68
100m: 1:14.11
(38.43)
4 Julia Ottosson 2006 Södertälje Simsällskap +0.70 464 1:14.20 +3.45
50m: 35.45
100m: 1:14.20
(38.75)
5 Albertine Isabella Stene 2007 Lørenskog og Rælingen Kappsvø +0.52 458 1:14.48 +3.73
50m: 35.51
100m: 1:14.48
(38.97)
6 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir +0.57 455 1:14.65 +3.90
50m: 36.83
100m: 1:14.65
(37.82)
7 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun +0.72 441 1:15.47 +4.72
50m: 37.08
100m: 1:15.47
(38.39)
8 Nikoline Nørjordet Braaten 2007 Bærumsvømmerne +0.59 437 1:15.67 +4.92
50m: 35.30
100m: 1:15.67
(40.37)
9 Natali Plovits 2007 Audentese Spordiklubi +0.63 434 1:15.85 +5.10
50m: 36.69
100m: 1:15.85
(39.16)
10 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun +0.77 428 1:16.22 +5.47
50m: 35.89
100m: 1:16.22
(40.33)
11 Agnes Ottosson 2007 S 77 Stenungsund +0.73 406 1:17.53 +6.78
50m: 37.90
100m: 1:17.53
(39.63)
12 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.69 405 1:17.62 +6.87
50m: 36.55
100m: 1:17.62
(41.07)
13 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap +0.66 401 1:17.85 +7.10
50m: 37.93
100m: 1:17.85
(39.92)
14 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap +0.66 382 1:19.14 +8.39
50m: 37.90
100m: 1:19.14
(41.24)
15 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap +0.89 378 1:19.39 +8.64
50m: 38.28
100m: 1:19.39
(41.11)
16 Helene Elizabeth Nyheim Øste 2006 SK Speed +0.74 378 1:19.45 +8.70
50m: 37.62
100m: 1:19.45
(41.83)
17 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun +0.76 377 1:19.48 +8.73
50m: 38.26
100m: 1:19.48
(41.22)
18 Eira Melhus-Tangen 2007 Triton Lillestrøm +0.77 376 1:19.53 +8.78
50m: 37.92
100m: 1:19.53
(41.61)
19 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 372 1:19.85 +9.10
50m: 37.88
100m: 1:19.85
(41.97)
20 Wilma Danielsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 371 1:19.89 +9.14
50m: 39.13
100m: 1:19.89
(40.76)
21 Kristin Lyssandtræ 2007 Triton Lillestrøm +0.88 367 1:20.21 +9.46
50m: 39.29
100m: 1:20.21
(40.92)
22 Moa Sjödin 2007 Borlänge Simsällskap +0.70 359 1:20.76 +10.01
50m: 38.64
100m: 1:20.76
(42.12)
23 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund +0.73 347 1:21.74 +10.99
50m: 38.81
100m: 1:21.74
(42.93)
24 Helene Storbråten Volden 2007 Bærumsvømmerne +0.98 331 1:23.02 +12.27
50m: 40.22
100m: 1:23.02
(42.80)
25 Iris Wik 2006 Spårvägen Simförening +0.71 313 1:24.61 +13.86
50m: 40.32
100m: 1:24.61
(44.29)
26 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap +0.79 308 1:25.00 +14.25
50m: 40.99
100m: 1:25.00
(44.01)
27 Patra Ariyawong 2007 Triton Lillestrøm +0.69 294 1:26.37 +15.62
50m: 41.45
100m: 1:26.37
(44.92)
28 Tilde Bender Johansson 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.66 277 1:28.11 +17.36
50m: 41.15
100m: 1:28.11
(46.96)
29 Anna-Klara Sundström 2007 Njurunda Simsällskap +0.81 277 1:28.12 +17.37
50m: 41.22
100m: 1:28.12
(46.90)
30 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap +0.76 242 1:32.12 +21.37
50m: 44.74
100m: 1:32.12
(47.38)
31 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 207 1:37.03 +26.28
50m: 45.23
100m: 1:37.03
(51.80)
Grenen officiell:  2022-07-01 18:01:03
Gren 3, 100m Ryggsim Damer D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.65 489 1:12.92
50m: 35.16
100m: 1:12.92
(37.76)
2 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.80 448 1:15.04 +2.12
50m: 36.42
100m: 1:15.04
(38.62)
3 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap +0.60 353 1:21.25 +8.33
50m: 38.83
100m: 1:21.25
(42.42)
4 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.69 348 1:21.66 +8.74
50m: 38.88
100m: 1:21.66
(42.78)
5 Tilde Svegårdh 2005 Simklubben Ena +0.66 323 1:23.68 +10.76
50m: 39.73
100m: 1:23.68
(43.95)
6 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap +0.84 209 1:36.72 +23.80
50m: 45.13
100m: 1:36.72
(51.59)
Grenen officiell:  2022-07-01 18:01:03
2022-07-01 18:12:42 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner