2022-09-29   06:01:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för HEAD Summer Cup 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Resultat
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Vogt 2010 Upsala Simsällskap +0.60 297 1:17.69
50m: 37.47
100m: 1:17.69
(40.22)
2 Axel Svahn 2010 Väsby Simsällskap +0.66 287 1:18.52 +0.83
50m: 37.53
100m: 1:18.52
(40.99)
3 Anton Chubakov 2010 Simklubben Neptun +0.80 279 1:19.26 +1.57
50m: 38.98
100m: 1:19.26
(40.28)
4 David Kristian Holmberg Dahle 2010 Triton Lillestrøm +0.63 274 1:19.76 +2.07
50m: 39.43
100m: 1:19.76
(40.33)
5 Odin Melgård Skorstad 2010 SK Speed +0.75 266 1:20.54 +2.85
50m: 38.81
100m: 1:20.54
(41.73)
6 Rasmus Törnquist 2011 Upsala Simsällskap +0.67 243 1:22.99 +5.30
50m: 40.17
100m: 1:22.99
(42.82)
7 Dennis Pavlovic Cano 2010 Södertörns Simsällskap +0.70 237 1:23.71 +6.02
50m: 40.44
100m: 1:23.71
(43.27)
8 Thor Lieu 2011 Södertörns Simsällskap +0.95 226 1:25.04 +7.35
50m: 40.57
100m: 1:25.04
(44.47)
9 Tom Linander 2010 Simklubben Neptun +0.81 219 1:25.95 +8.26
50m: 43.08
100m: 1:25.95
(42.87)
10 Balder Baarholm 2010 Trondhjems svømme & livredni +0.85 214 1:26.61 +8.92
50m: 41.19
100m: 1:26.61
(45.42)
11 Haakon Stensby Frågåt 2010 Triton Lillestrøm +0.71 212 1:26.92 +9.23
50m: 43.75
100m: 1:26.92
(43.17)
12 Endre Østby 2010 SK Speed +0.72 212 1:26.94 +9.25
50m: 40.18
100m: 1:26.94
(46.76)
13 Bamse Karjanmaa 2010 Täby Sim +0.63 211 1:27.08 +9.39
50m: 42.04
100m: 1:27.08
(45.04)
14 Rastin Mortezaei Semnani 2010 Spårvägen Simförening +0.74 205 1:27.93 +10.24
50m: 42.77
100m: 1:27.93
(45.16)
15 Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap 197 1:29.03 +11.34
50m: 42.58
100m: 1:29.03
(46.45)
16 Lowe Kopparberg 2011 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.86 196 1:29.14 +11.45
50m: 43.52
100m: 1:29.14
(45.62)
17 Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening +0.62 195 1:29.30 +11.61
50m: 43.39
100m: 1:29.30
(45.91)
18 Sandor Brink 2010 S 77 Stenungsund +0.82 194 1:29.52 +11.83
50m: 44.68
100m: 1:29.52
(44.84)
19 Filip Granlund 2010 S 77 Stenungsund +0.80 176 1:32.44 +14.75
50m: 44.51
100m: 1:32.44
(47.93)
20 Lucas Pham 2010 SK Speed +0.59 175 1:32.69 +15.00
50m: 44.12
100m: 1:32.69
(48.57)
21 Eddie Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.67 160 1:35.43 +17.74
50m: 46.63
100m: 1:35.43
(48.80)
22 Noah Engerberg 2011 S 77 Stenungsund +0.83 157 1:35.97 +18.28
50m: 46.94
100m: 1:35.97
(49.03)
23 Alexander Brocke 2011 Simklubben Neptun +0.83 157 1:36.04 +18.35
50m: 47.67
100m: 1:36.04
(48.37)
24 Vishnu Sattanathan 2010 Trondhjems svømme & livredni +0.86 151 1:37.29 +19.60
50m: 48.17
100m: 1:37.29
(49.12)
25 Harley Andersson 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 144 1:38.81 +21.12
50m: 48.38
100m: 1:38.81
(50.43)
26 Oliver Svedin 2010 Väsby Simsällskap +0.59 143 1:39.03 +21.34
50m: 48.38
100m: 1:39.03
(50.65)
27 Maximilian Enström 2010 Wisby Simsällskap +0.70 141 1:39.51 +21.82
50m: 49.36
100m: 1:39.51
(50.15)
28 Linus Salminen 2010 Spårvägen Simförening +0.75 138 1:40.30 +22.61
50m: 49.51
100m: 1:40.30
(50.79)
29 Lucas Sundkvist 2010 Väsby Simsällskap 137 1:40.36 +22.67
50m: 48.95
100m: 1:40.36
(51.41)
30 Hugo Ek 2010 Väsby Simsällskap +0.84 127 1:43.06 +25.37
50m: 50.22
100m: 1:43.06
(52.84)
31 Jino Atiwit Osman 2010 Simklubben Ena +0.74 117 1:45.93 +28.24
50m: 50.78
100m: 1:45.93
(55.15)
32 Yuxi Zhu 2012 Täby Sim +0.88 113 1:46.99 +29.30
50m: 51.12
100m: 1:46.99
(55.87)
33 Viktor Ignjatovic 2010 Stockholmspolisens IF Simföreni 100 1:51.68 +33.99
50m: 55.26
100m: 1:51.68
(56.42)
- Jay Johansson Mohlin 2011 S 77 Stenungsund +0.78 DSQ
- Floyd Karlmark 2012 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.71 DSQ
- Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening +0.68 DSQ
- Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap +0.79 DSQ
Grenen officiell:  2022-07-01 18:36:39
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 463 1:07.02
50m: 32.48
100m: 1:07.02
(34.54)
2 Lukas Jonsgården 2008 Upsala Simsällskap +0.57 397 1:10.52 +3.50
50m: 34.28
100m: 1:10.52
(36.24)
3 Anders Watanabe 2008 Väsby Simsällskap +0.77 389 1:10.98 +3.96
50m: 33.90
100m: 1:10.98
(37.08)
4 Jonatan Frisendahl 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.68 381 1:11.52 +4.50
50m: 33.78
100m: 1:11.52
(37.74)
5 Elis Täljsten 2008 Njurunda Simsällskap +0.65 379 1:11.62 +4.60
50m: 34.23
100m: 1:11.62
(37.39)
6 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena +0.64 354 1:13.28 +6.26
50m: 35.01
100m: 1:13.28
(38.27)
7 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund +0.68 350 1:13.52 +6.50
50m: 35.09
100m: 1:13.52
(38.43)
8 Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun +0.76 339 1:14.32 +7.30
50m: 36.07
100m: 1:14.32
(38.25)
9 Daniel August Runge Borgås 2008 Triton Lillestrøm +0.71 338 1:14.43 +7.41
50m: 36.82
100m: 1:14.43
(37.61)
10 Axel Engman 2009 Wisby Simsällskap +0.76 336 1:14.51 +7.49
50m: 36.56
100m: 1:14.51
(37.95)
11 Jonathan Nilsson 2008 Simklubben Neptun +0.73 335 1:14.64 +7.62
50m: 36.18
100m: 1:14.64
(38.46)
12 Erik Förborgen 2008 Tyresö Simsällskap +0.76 322 1:15.62 +8.60
50m: 35.98
100m: 1:15.62
(39.64)
13 Erik Andrén 2009 Väsby Simsällskap +0.69 316 1:16.08 +9.06
50m: 36.25
100m: 1:16.08
(39.83)
14 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.59 304 1:17.08 +10.06
50m: 36.91
100m: 1:17.08
(40.17)
15 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 297 1:17.63 +10.61
50m: 37.73
100m: 1:17.63
(39.90)
16 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap +0.59 296 1:17.73 +10.71
50m: 36.94
100m: 1:17.73
(40.79)
17 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 Tyresö Simsällskap +0.76 296 1:17.76 +10.74
50m: 37.12
100m: 1:17.76
(40.64)
18 Bruno Peralta Dreher de Olivei 2008 Bærumsvømmerne +0.75 290 1:18.27 +11.25
50m: 37.33
100m: 1:18.27
(40.94)
19 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb +0.63 282 1:19.03 +12.01
50m: 37.97
100m: 1:19.03
(41.06)
20 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.57 272 1:19.98 +12.96
50m: 39.30
100m: 1:19.98
(40.68)
21 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 271 1:20.08 +13.06
50m: 38.94
100m: 1:20.08
(41.14)
22 Eren Jacob Knutslid 2008 Triton Lillestrøm +0.93 266 1:20.54 +13.52
50m: 39.29
100m: 1:20.54
(41.25)
23 Wilhelm Hestad Skinnar 2009 Triton Lillestrøm +0.78 256 1:21.64 +14.62
50m: 39.76
100m: 1:21.64
(41.88)
24 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap +0.76 238 1:23.61 +16.59
50m: 40.21
100m: 1:23.61
(43.40)
25 Elliot Eliassen 2009 S 77 Stenungsund +0.74 225 1:25.24 +18.22
50m: 41.34
100m: 1:25.24
(43.90)
26 Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap 214 1:26.66 +19.64
50m: 40.87
100m: 1:26.66
(45.79)
27 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.84 210 1:27.11 +20.09
50m: 42.41
100m: 1:27.11
(44.70)
28 Eric Svensson 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.64 210 1:27.14 +20.12
50m: 42.72
100m: 1:27.14
(44.42)
29 Adam Hniopek 2009 Väsby Simsällskap +0.73 207 1:27.60 +20.58
50m: 42.76
100m: 1:27.60
(44.84)
30 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap +0.90 205 1:27.82 +20.80
50m: 41.56
100m: 1:27.82
(46.26)
31 Elliot Back 2009 S 77 Stenungsund +0.68 199 1:28.77 +21.75
50m: 42.59
100m: 1:28.77
(46.18)
32 Arvid Fossum 2009 S 77 Stenungsund +0.80 183 1:31.18 +24.16
50m: 42.70
100m: 1:31.18
(48.48)
33 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.67 179 1:31.88 +24.86
50m: 44.96
100m: 1:31.88
(46.92)
34 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap +0.84 172 1:33.12 +26.10
50m: 44.55
100m: 1:33.12
(48.57)
35 Aksel Viken Refseth 2009 Trondhjems svømme & livredni +0.87 165 1:34.41 +27.39
50m: 46.80
100m: 1:34.41
(47.61)
36 August Malinoowsky 2009 Simklubben Neptun +0.78 163 1:34.76 +27.74
50m: 41.92
100m: 1:34.76
(52.84)
37 Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena +0.60 161 1:35.22 +28.20
50m: 46.49
100m: 1:35.22
(48.73)
38 Sebastian Mann 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.97 154 1:36.59 +29.57
50m: 45.90
100m: 1:36.59
(50.69)
39 Theo Linnér 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.81 153 1:36.83 +29.81
50m: 47.24
100m: 1:36.83
(49.59)
40 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.86 143 1:39.06 +32.04
50m: 49.43
100m: 1:39.06
(49.63)
41 Loke Karlsson 2009 Njurunda Simsällskap +0.77 131 1:42.08 +35.06
50m: 49.01
100m: 1:42.08
(53.07)
42 Theo Fromlet Kolsrud 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.96 119 1:45.29 +38.27
50m: 48.41
100m: 1:45.29
(56.88)
43 Rasmus Olsson 2009 Njurunda Simsällskap +0.86 107 1:49.04 +42.02
50m: 52.17
100m: 1:49.04
(56.87)
44 Adam Bonderud 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 99 1:51.86 +44.84
50m: 52.15
100m: 1:51.86
(59.71)
45 David Walker 2009 Spårvägen Simförening +0.78 74 2:03.14 +56.12
50m: 55.65
100m: 2:03.14
(1:07.49)
- Jakub Eliasz 2008 Södertörns Simsällskap DSQ
- Jonathan Sundqvist 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 DSQ
Grenen officiell:  2022-07-01 18:36:39
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap +0.62 523 1:04.32
50m: 31.23
100m: 1:04.32
(33.09)
2 Lukas Johansen Strande 2006 Bærumsvømmerne +0.74 501 1:05.27 +0.95
50m: 31.32
100m: 1:05.27
(33.95)
3 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 468 1:06.78 +2.46
50m: 32.65
100m: 1:06.78
(34.13)
4 Simon Jansson 2007 Upsala Simsällskap +0.68 453 1:07.47 +3.15
50m: 32.67
100m: 1:07.47
(34.80)
5 Even Littorin Birkeland 2006 Bærumsvømmerne +0.60 447 1:07.80 +3.48
50m: 32.16
100m: 1:07.80
(35.64)
6 Martin Sørlie Nordquist 2006 Bærumsvømmerne +0.69 444 1:07.93 +3.61
50m: 32.64
100m: 1:07.93
(35.29)
7 Sander Kadak 2006 Orca Swim Club +0.58 439 1:08.21 +3.89
50m: 32.24
100m: 1:08.21
(35.97)
8 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb +0.60 421 1:09.16 +4.84
50m: 33.19
100m: 1:09.16
(35.97)
9 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun +0.66 415 1:09.48 +5.16
50m: 33.42
100m: 1:09.48
(36.06)
10 Casper Larsson 2006 Grums Simsällskap +0.67 395 1:10.65 +6.33
50m: 33.52
100m: 1:10.65
(37.13)
11 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun +0.70 393 1:10.77 +6.45
50m: 34.08
100m: 1:10.77
(36.69)
12 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap +0.67 379 1:11.64 +7.32
50m: 34.38
100m: 1:11.64
(37.26)
13 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.62 357 1:13.04 +8.72
50m: 34.82
100m: 1:13.04
(38.22)
14 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb +0.66 355 1:13.20 +8.88
50m: 34.52
100m: 1:13.20
(38.68)
15 Ludvig Löfström 2006 Simklubben Neptun +0.62 354 1:13.28 +8.96
50m: 34.94
100m: 1:13.28
(38.34)
16 Rasmus Välk 2007 Orca Swim Club +0.82 348 1:13.65 +9.33
50m: 35.02
100m: 1:13.65
(38.63)
17 Sondre Furmyr Johansen 2006 Trondhjems svømme & livredni +0.76 342 1:14.09 +9.77
50m: 35.38
100m: 1:14.09
(38.71)
18 Noah Björkhed 2007 Väsby Simsällskap +0.74 317 1:16.04 +11.72
50m: 36.71
100m: 1:16.04
(39.33)
19 Magnus Arvid Sturm 2007 Triton Lillestrøm +0.81 300 1:17.39 +13.07
50m: 35.90
100m: 1:17.39
(41.49)
20 Hugo Krogstad 2007 Skuru Idrottsklubb +0.72 297 1:17.68 +13.36
50m: 36.06
100m: 1:17.68
(41.62)
21 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun +0.66 292 1:18.09 +13.77
50m: 37.16
100m: 1:18.09
(40.93)
22 Sixten Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.73 289 1:18.40 +14.08
50m: 37.15
100m: 1:18.40
(41.25)
23 Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.71 281 1:19.13 +14.81
50m: 37.92
100m: 1:19.13
(41.21)
24 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap +0.80 271 1:20.08 +15.76
50m: 40.12
100m: 1:20.08
(39.96)
25 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb +0.69 249 1:22.39 +18.07
50m: 39.19
100m: 1:22.39
(43.20)
26 Oliwer Tin Lundblad 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.60 235 1:23.93 +19.61
50m: 39.48
100m: 1:23.93
(44.45)
27 Gustav Jansson 2006 Södertörns Simsällskap +0.89 209 1:27.29 +22.97
50m: 41.41
100m: 1:27.29
(45.88)
28 Albert Nordling 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.58 126 1:43.21 +38.89
50m: 48.98
100m: 1:43.21
(54.23)
- Nilavan Gregory 2006 Triton Lillestrøm +0.71 DSQ
- Axel Kallin 2007 Simklubben Neptun +0.80 DSQ
Grenen officiell:  2022-07-01 18:36:39
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.59 540 1:03.66
50m: 30.86
100m: 1:03.66
(32.80)
2 Mathias Käär 2005 Orca Swim Club +0.61 531 1:04.00 +0.34
50m: 31.15
100m: 1:04.00
(32.85)
3 Anton Kanth 2004 Tyresö Simsällskap +0.58 483 1:06.04 +2.38
50m: 31.16
100m: 1:06.04
(34.88)
4 Mats Rehn 2002 Wisby Simsällskap +0.61 444 1:07.94 +4.28
50m: 32.39
100m: 1:07.94
(35.55)
5 Erik Dahle 2005 Lidingö Simklubb +0.67 261 1:21.04 +17.38
50m: 39.43
100m: 1:21.04
(41.61)
6 Max Johannes Bernes 2005 SK Speed +0.63 216 1:26.35 +22.69 S14
50m: 41.69
100m: 1:26.35
(44.66)
Grenen officiell:  2022-07-01 18:36:39
2022-07-02 10:09:56 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner