2024-07-25   09:35:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Trollhättan Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Trollhättan Meet Juni 2022
Plats: Arrangör: Trollhättans Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jun 2022 till den 5 jun 2022
Gren 1, 100m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Stenfeldt 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.67 1:30.90
50m: 42.70
100m: 1:30.90
(48.20)
2 Ruslana Hasselberg 2004 Trollhättans Simsällskap +0.56 1:35.43 +4.53
50m: 43.87
100m: 1:35.43
(51.56)
3 Maria Balslev 2004 Föreningen Varbergs Sim +0.80 1:37.45 +6.55
50m: 44.06
100m: 1:37.45
(53.39)
4 Clara Uddheim 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:43.40 +12.50
50m: 49.45
100m: 1:43.40
(53.95)
Grenen officiell:  2022-06-04 10:05:13
Gren 1, 100m Bröstsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilde Haugsnes 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.42 1:23.41
50m: 37.92
100m: 1:23.41
(45.49)
2 Gilma Janesjö 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.83 1:23.45 +0.04
50m: 39.23
100m: 1:23.45
(44.22)
3 Maja Borg 2006 Föreningen Uddevalla Sim 1:25.93 +2.52
50m: 39.63
100m: 1:25.93
(46.30)
4 Alice Wickberg 2007 Simklubben S02 1:26.93 +3.52
50m: 39.99
100m: 1:26.93
(46.94)
5 Saga Eriksson 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.60 1:27.25 +3.84
50m: 40.44
100m: 1:27.25
(46.81)
6 Elsa Vikarand 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.70 1:27.86 +4.45
50m: 41.06
100m: 1:27.86
(46.80)
=7 Ida Jacobsson 2007 Simklubben S02 +0.58 1:28.90 +5.49
50m: 41.75
100m: 1:28.90
(47.15)
=7 Filippa Sundqvist 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.62 1:28.90 +5.49
50m: 41.54
100m: 1:28.90
(47.36)
9 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim +0.69 1:30.15 +6.74
50m: 42.21
100m: 1:30.15
(47.94)
10 Stina Röhss 2007 S 77 Stenungsund 1:31.33 +7.92
50m: 42.88
100m: 1:31.33
(48.45)
11 Alice Olsson 2006 S 77 Stenungsund +0.67 1:32.08 +8.67
50m: 43.97
100m: 1:32.08
(48.11)
12 Frida Blom 2006 Trollhättans Simsällskap 1:32.78 +9.37
50m: 43.96
100m: 1:32.78
(48.82)
13 Alva Dittmer 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.66 1:35.58 +12.17
50m: 43.16
100m: 1:35.58
(52.42)
14 Filippa Halvardsson 2007 Simklubben S02 +0.61 1:35.88 +12.47
50m: 44.06
100m: 1:35.88
(51.82)
15 Felicia Haugland 2007 Kungälvs Simsällskap +0.64 1:38.07 +14.66
50m: 45.07
100m: 1:38.07
(53.00)
16 Linnéa Ottosson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.59 1:38.09 +14.68
50m: 44.74
100m: 1:38.09
(53.35)
17 Tilda Mildh 2006 Trollhättans Simsällskap 1:39.49 +16.08
50m: 47.91
100m: 1:39.49
(51.58)
18 Nina Ljunggren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.76 1:42.34 +18.93
50m: 48.76
100m: 1:42.34
(53.58)
19 Alma Göransson 2007 Föreningen Varbergs Sim 1:43.35 +19.94
50m: 48.73
100m: 1:43.35
(54.62)
20 Linn Blomberg 2006 Trollhättans Simsällskap 1:50.95 +27.54
50m: 52.77
100m: 1:50.95
(58.18)
21 Leia Hoang 2007 Simklubben S02 1:51.83 +28.42
50m: 52.66
100m: 1:51.83
(59.17)
22 Isabell Oswaldsson 2007 Simklubben Vänersborg 1:57.40 +33.99
50m: 53.50
100m: 1:57.40
(1:03.90)
- Sofia Tranberg 2006 Trollhättans Simsällskap DSQ
- Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
- Elsa Sverlander 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-06-04 10:05:13
Gren 1, 100m Bröstsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Billström 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.57 1:19.67
50m: 36.82
100m: 1:19.67
(42.85)
2 Fanny Falk 2008 S 77 Stenungsund 1:23.92 +4.25
50m: 39.44
100m: 1:23.92
(44.48)
3 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap +0.58 1:25.57 +5.90
50m: 40.78
100m: 1:25.57
(44.79)
4 Julia Blomqvist 2008 Göteborg Sim +0.61 1:27.56 +7.89
50m: 40.46
100m: 1:27.56
(47.10)
5 Tyra Sannehed 2008 Föreningen Uddevalla Sim +0.66 1:27.58 +7.91
50m: 40.65
100m: 1:27.58
(46.93)
6 Amanda Grönlund 2008 Simklubben Vänersborg +0.89 1:28.94 +9.27
50m: 41.49
100m: 1:28.94
(47.45)
7 Clara Zettergren 2008 Simklubben Elfsborg +0.67 1:29.35 +9.68
50m: 42.20
100m: 1:29.35
(47.15)
8 Nathalie Ceveryd 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.40 1:29.97 +10.30
50m: 42.94
100m: 1:29.97
(47.03)
9 Fatima Atac 2009 Trollhättans Simsällskap +0.70 1:30.16 +10.49
50m: 42.28
100m: 1:30.16
(47.88)
10 Liv Blomdahl 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:30.52 +10.85
50m: 42.11
100m: 1:30.52
(48.41)
11 Liv Olesen 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:31.16 +11.49
50m: 42.21
100m: 1:31.16
(48.95)
12 Nora Larsen Valkama 2009 Simklubben Elfsborg +0.64 1:32.87 +13.20
50m: 43.54
100m: 1:32.87
(49.33)
13 Tilda Sahlsten 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:32.94 +13.27
50m: 44.30
100m: 1:32.94
(48.64)
14 Elvira Wennersten 2008 Trollhättans Simsällskap +0.74 1:33.17 +13.50
50m: 43.33
100m: 1:33.17
(49.84)
15 Linnea Dicander 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.63 1:33.55 +13.88
50m: 44.01
100m: 1:33.55
(49.54)
16 Victoria Drew 2008 Simklubben Vänersborg +0.84 1:34.72 +15.05
50m: 42.72
100m: 1:34.72
(52.00)
17 Magdalena Ödman 2008 Simklubben Elfsborg +0.71 1:34.88 +15.21
50m: 43.68
100m: 1:34.88
(51.20)
18 Anna-Maria Al Khoury 2008 Simklubben S02 1:35.23 +15.56
50m: 44.06
100m: 1:35.23
(51.17)
19 Molly Andersson 2009 Trollhättans Simsällskap +0.61 1:35.89 +16.22
50m: 43.95
100m: 1:35.89
(51.94)
20 Elsa Gentzel 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.77 1:35.92 +16.25
50m: 44.35
100m: 1:35.92
(51.57)
21 Mimmi Falk 2009 S 77 Stenungsund 1:36.42 +16.75
50m: 45.52
100m: 1:36.42
(50.90)
22 Kara Brorson 2009 Simklubben S02 1:36.51 +16.84
50m: 45.43
100m: 1:36.51
(51.08)
23 Annie Alsterstad 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:37.10 +17.43
50m: 45.64
100m: 1:37.10
(51.46)
24 Clara Hansson 2009 Simklubben Elfsborg 1:37.31 +17.64
50m: 45.75
100m: 1:37.31
(51.56)
25 Emilia Skybro Wilhelmsson 2008 Simklubben Vänersborg 1:38.07 +18.40
50m: 46.33
100m: 1:38.07
(51.74)
26 Elly Härdig Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:38.61 +18.94
50m: 46.21
100m: 1:38.61
(52.40)
27 Lily Svanström 2008 Kungälvs Simsällskap 1:38.82 +19.15
50m: 46.81
100m: 1:38.82
(52.01)
28 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg +0.59 1:41.04 +21.37
50m: 47.80
100m: 1:41.04
(53.24)
29 Minnda Stude 2008 Kungälvs Simsällskap 1:41.39 +21.72
50m: 48.54
100m: 1:41.39
(52.85)
30 Moa Adebahr 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:42.65 +22.98
50m: 48.78
100m: 1:42.65
(53.87)
31 Lilian Werner 2008 Simklubben S02 +0.59 1:44.19 +24.52
50m: 48.23
100m: 1:44.19
(55.96)
32 Marta Jolkin 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.61 1:44.68 +25.01
50m: 49.51
100m: 1:44.68
(55.17)
33 Sanna Bodeklint 2008 Simklubben Elfsborg 1:44.73 +25.06
50m: 49.05
100m: 1:44.73
(55.68)
34 Siri Dahlin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:45.23 +25.56
50m: 51.14
100m: 1:45.23
(54.09)
35 Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg +0.68 1:45.45 +25.78
50m: 49.30
100m: 1:45.45
(56.15)
36 Ebba Andersson Hjelm 2009 S 77 Stenungsund +0.72 1:45.51 +25.84
50m: 48.91
100m: 1:45.51
(56.60)
37 Ffion Rhys 2009 S 77 Stenungsund 1:45.63 +25.96
50m: 49.96
100m: 1:45.63
(55.67)
38 Julia Skogsberg 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:46.13 +26.46
50m: 50.86
100m: 1:46.13
(55.27)
39 Imra Axelsson 2009 Simklubben S02 1:47.39 +27.72
50m: 50.13
100m: 1:47.39
(57.26)
40 Filippa Wier 2009 Göteborg Sim +0.73 1:47.41 +27.74
50m: 49.06
100m: 1:47.41
(58.35)
41 Rut Sund 2008 Lysekils Simsällskap 1:47.54 +27.87
50m: 49.53
100m: 1:47.54
(58.01)
42 Hedvig Granéli-Wedel 2008 Simklubben S02 +0.77 1:47.56 +27.89
50m: 50.31
100m: 1:47.56
(57.25)
43 Alva Nordberg-Karlden 2009 Föreningen Uddevalla Sim 1:48.22 +28.55
50m: 50.58
100m: 1:48.22
(57.64)
44 Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim +0.61 1:48.35 +28.68
50m: 49.29
100m: 1:48.35
(59.06)
45 Meja Westerlund 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.71 1:48.72 +29.05
50m: 50.34
100m: 1:48.72
(58.38)
46 Lea Westerberg 2009 Göteborg Sim 1:49.39 +29.72
50m: 50.25
100m: 1:49.39
(59.14)
47 Alice Hultén 2009 Föreningen Uddevalla Sim +1.00 1:49.78 +30.11
50m: 49.49
100m: 1:49.78
(1:00.29)
48 Anna Hall 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.83 1:52.19 +32.52
50m: 51.66
100m: 1:52.19
(1:00.53)
49 Molly Bodin 2008 Göteborg Sim +0.93 1:52.90 +33.23
50m: 51.85
100m: 1:52.90
(1:01.05)
50 Elmira Amini 2009 Simklubben S02 1:55.13 +35.46
50m: 51.48
100m: 1:55.13
(1:03.65)
51 Lova Arlfelt 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap +1.25 1:55.32 +35.65
50m: 53.16
100m: 1:55.32
(1:02.16)
52 Linnea Nestel Samuelsson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:58.86 +39.19
50m: 54.97
100m: 1:58.86
(1:03.89)
53 Izabella Andersson 2008 Trollhättans Simsällskap +0.91 2:01.45 +41.78
50m: 56.67
100m: 2:01.45
(1:04.78)
54 Tanya Salahuddin 2009 Göteborg Sim 2:10.14 +50.47
50m: 1:01.96
100m: 2:10.14
(1:08.18)
- Ronja Davidsson 2008 Kungälvs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-06-04 10:05:13
Gren 1, 100m Bröstsim Damer 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Elly Andersson 2011 Grums Simsällskap 1:40.92
50m: 47.74
100m: 1:40.92
(53.18)
Ebba Arrhén 2010 Göteborg Sim 1:46.82
50m: 49.41
100m: 1:46.82
(57.41)
Elin Asserståhl 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:42.28
50m: 48.89
100m: 1:42.28
(53.39)
Hatice Atac 2010 Trollhättans Simsällskap +0.74 1:45.23
50m: 48.79
100m: 1:45.23
(56.44)
Molly Bengtsson 2010 Föreningen Varbergs Sim 1:52.30
50m: 52.77
100m: 1:52.30
(59.53)
Mira Bensryd 2010 S 77 Stenungsund 1:53.41
50m: 53.57
100m: 1:53.41
(59.84)
Frida Berling 2012 Göteborg Sim +0.57 1:53.98
50m: 53.97
100m: 1:53.98
(1:00.01)
Isabelle Bjärmark 2012 Simklubben S02 2:02.02
50m: 57.20
100m: 2:02.02
(1:04.82)
Freija Carlsson 2010 Trollhättans Simsällskap 1:43.35
50m: 49.84
100m: 1:43.35
(53.51)
Klara Dalqvist 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:42.52
50m: 48.08
100m: 1:42.52
(54.44)
Märta Daneberg 2010 Föreningen Uddevalla Sim +0.67 1:39.98
50m: 46.06
100m: 1:39.98
(53.92)
Astrid Edvall 2010 Göteborg Sim 1:54.93
50m: 51.71
100m: 1:54.93
(1:03.22)
Iris Eidmar 2010 Simklubben S02 +0.75 1:48.34
50m: 50.94
100m: 1:48.34
(57.40)
Ingrid Eliasson 2010 Föreningen Uddevalla Sim +0.76 1:40.51
50m: 46.12
100m: 1:40.51
(54.39)
Nea Emanuelsson 2011 Kungsbacka Simsällskap DNS
Jonna Engstrand 2011 Simklubben Elfsborg 1:49.93
50m: 51.78
100m: 1:49.93
(58.15)
Tilda Engström Berg 2011 Trollhättans Simsällskap 1:59.29
50m: 56.30
100m: 1:59.29
(1:02.99)
Ylva-Li Engström 2010 Föreningen Uddevalla Sim +0.59 1:56.93
50m: 54.66
100m: 1:56.93
(1:02.27)
Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg +0.47 1:36.89
50m: 45.34
100m: 1:36.89
(51.55)
Lava Hagström 2011 Föreningen Varbergs Sim 2:02.72
50m: 55.55
100m: 2:02.72
(1:07.17)
Tuva-Li Hammar 2010 Trollhättans Simsällskap 1:42.26
50m: 49.01
100m: 1:42.26
(53.25)
Tilde Hellström 2010 S 77 Stenungsund 1:54.59
50m: 54.39
100m: 1:54.59
(1:00.20)
Elisabeth Henly 2011 Simklubben Elfsborg +0.71 1:54.89
50m: 52.40
100m: 1:54.89
(1:02.49)
Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap 1:50.30
50m: 52.85
100m: 1:50.30
(57.45)
Celia Höglund 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:30.13
50m: 41.02
100m: 1:30.13
(49.11)
Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap +0.54 1:30.66
50m: 42.80
100m: 1:30.66
(47.86)
Julia Jensen 2010 Göteborg Sim +0.82 1:43.77
50m: 47.63
100m: 1:43.77
(56.14)
Leia Johansson 2010 S 77 Stenungsund +0.58 1:26.44
50m: 39.68
100m: 1:26.44
(46.76)
Mollie Johansson 2012 Kungälvs Simsällskap 2:01.43
50m: 55.51
100m: 2:01.43
(1:05.92)
Josephine Karlsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:48.89
50m: 49.46
100m: 1:48.89
(59.43)
Lilia Laru 2010 Göteborg Sim 1:34.90
50m: 42.86
100m: 1:34.90
(52.04)
Emily Lindstrand-Ribberström 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:00.53
50m: 56.59
100m: 2:00.53
(1:03.94)
Liv Lorén 2012 Simklubben Elfsborg 2:09.52
50m: 1:03.25
100m: 2:09.52
(1:06.27)
Molly Magnusson 2010 Simklubben Elfsborg 1:54.11
50m: 54.31
100m: 1:54.11
(59.80)
Leena Mainardis 2010 S 77 Stenungsund 1:30.18
50m: 42.10
100m: 1:30.18
(48.08)
Molly Markusson 2010 Trollhättans Simsällskap +0.64 1:45.28
50m: 47.80
100m: 1:45.28
(57.48)
Maja Mossberg 2010 Simklubben S02 2:03.74
50m: 59.68
100m: 2:03.74
(1:04.06)
Moa Möller 2012 Simklubben S02 2:07.75
50m: 58.43
100m: 2:07.75
(1:09.32)
Elin Nelsén 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:54.88
50m: 55.16
100m: 1:54.88
(59.72)
Alva Nilsson 2012 Simklubben Elfsborg 2:03.98
50m: 56.71
100m: 2:03.98
(1:07.27)
Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg +0.63 1:37.78
50m: 45.65
100m: 1:37.78
(52.13)
Noelle Nyman 2010 Trollhättans Simsällskap 1:45.45
50m: 49.61
100m: 1:45.45
(55.84)
Filippa Nyström 2011 Kungsbacka Simsällskap 1:46.40
50m: 49.78
100m: 1:46.40
(56.62)
Aoife O`Connell 2010 Göteborg Sim +0.53 1:55.30
50m: 52.93
100m: 1:55.30
(1:02.37)
Tuva Paulin 2010 Simklubben S02 +0.64 1:49.12
50m: 50.62
100m: 1:49.12
(58.50)
Edith Pettersson 2012 Simklubben S02 1:54.10
50m: 52.58
100m: 1:54.10
(1:01.52)
Olivia Reismer 2011 Kungsbacka Simsällskap +0.61 1:37.81
50m: 46.28
100m: 1:37.81
(51.53)
Julia Rosman 2010 Kungälvs Simsällskap 1:35.36
50m: 44.77
100m: 1:35.36
(50.59)
Lilly Rydin 2010 Simklubben Elfsborg 1:45.15
50m: 50.04
100m: 1:45.15
(55.11)
Tyra Samefors 2010 Simklubben S02 2:02.63
50m: 55.70
100m: 2:02.63
(1:06.93)
Yrla sannehed 2010 Föreningen Uddevalla Sim 1:52.76
50m: 52.36
100m: 1:52.76
(1:00.40)
Tuva Skoglind 2011 Simklubben Elfsborg 1:42.85
50m: 48.09
100m: 1:42.85
(54.76)
Nova Stenström 2011 Föreningen Varbergs Sim 2:04.15
50m: 56.33
100m: 2:04.15
(1:07.82)
Iris Sternryd 2011 Föreningen Varbergs Sim 1:51.14
50m: 52.67
100m: 1:51.14
(58.47)
Alice Ståhl 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:42.91
50m: 47.30
100m: 1:42.91
(55.61)
Sarah Sume 2011 Simklubben Vänersborg 2:16.61
50m: 1:01.96
100m: 2:16.61
(1:14.65)
Hedvig Töpel 2010 Göteborg Sim DNS
Livia Vasiliagou Petersen 2011 Simklubben Elfsborg 1:55.98
50m: 56.01
100m: 1:55.98
(59.97)
Meja Werner 2010 Simklubben S02 1:59.45
50m: 55.39
100m: 1:59.45
(1:04.06)
Julia Wertheim 2011 Kungsbacka Simsällskap 1:42.88
50m: 49.03
100m: 1:42.88
(53.85)
Sara Wickberg 2011 Simklubben S02 1:54.90
50m: 53.40
100m: 1:54.90
(1:01.50)
Regina Zana 2010 Trollhättans Simsällskap +0.66 1:25.28
50m: 39.31
100m: 1:25.28
(45.97)
Cornelia Zander 2010 Kungälvs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-06-04 10:05:13
2022-06-04 10:06:50 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Trollhättans Simsällskap
Document
Resultat
Trollhättan Meet Juni 2022
Plats: Arrangör: Trollhättans Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jun 2022 till den 5 jun 2022
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie  Dahlström 2004 Föreningen Uddevalla Sim +0.67 1:02.42
50m: 28.60
100m: 1:02.42
(33.82)
2 Petter Lundberg 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.66 1:08.47 +6.05
50m: 30.33
100m: 1:08.47
(38.14)
- Sixten Bohlin 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.78 DSQ
Grenen officiell:  2022-06-04 10:15:59
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Jedbratt 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.84 1:09.14
50m: 31.19
100m: 1:09.14
(37.95)
2 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.69 1:09.23 +0.09
50m: 32.52
100m: 1:09.23
(36.71)
3 Max Andersson 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.55 1:09.39 +0.25
50m: 31.40
100m: 1:09.39
(37.99)
4 Josef Holmén 2007 Kungälvs Simsällskap +0.68 1:12.07 +2.93
50m: 33.32
100m: 1:12.07
(38.75)
5 Kevin Hallgren 2007 Föreningen Uddevalla Sim 1:12.34 +3.20
50m: 32.33
100m: 1:12.34
(40.01)
6 Viktor Forsberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.86 1:15.00 +5.86
50m: 33.79
100m: 1:15.00
(41.21)
7 Robin Razaghi 2007 Göteborg Sim +0.67 1:17.21 +8.07
50m: 31.41
100m: 1:17.21
(45.80)
8 Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim +0.56 1:17.35 +8.21
50m: 35.18
100m: 1:17.35
(42.17)
9 Anton Holmgren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.52 1:17.38 +8.24
50m: 35.46
100m: 1:17.38
(41.92)
10 Karl Minh Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap 1:17.62 +8.48
50m: 34.04
100m: 1:17.62
(43.58)
11 Robin Lindström 2007 Kungälvs Simsällskap +0.80 1:18.66 +9.52
50m: 34.62
100m: 1:18.66
(44.04)
12 Albert Karlsson 2007 Simklubben S02 +0.59 1:19.82 +10.68
50m: 35.44
100m: 1:19.82
(44.38)
13 Malte Öhlen 2007 Föreningen Varbergs Sim 1:21.72 +12.58
50m: 37.22
100m: 1:21.72
(44.50)
- Maximilian Thorsell 2007 Kungsbacka Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-06-04 10:15:59
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hans Feng 2008 Göteborg Sim +0.71 1:08.56
50m: 31.24
100m: 1:08.56
(37.32)
2 Axel Wigstrand 2008 Kungälvs Simsällskap +0.50 1:11.02 +2.46
50m: 32.81
100m: 1:11.02
(38.21)
3 Hugo Svensson 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.76 1:17.52 +8.96
50m: 35.64
100m: 1:17.52
(41.88)
4 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim +0.68 1:17.55 +8.99
50m: 35.21
100m: 1:17.55
(42.34)
5 Oscar Sabo 2008 Simklubben Elfsborg +0.77 1:20.06 +11.50
50m: 35.01
100m: 1:20.06
(45.05)
6 Jakob Högstedt 2009 Göteborg Sim +0.67 1:24.09 +15.53
50m: 36.44
100m: 1:24.09
(47.65)
7 Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:29.30 +20.74
50m: 38.50
100m: 1:29.30
(50.80)
8 Leonidas Tsoposidis 2008 Göteborg Sim 1:30.04 +21.48
50m: 39.13
100m: 1:30.04
(50.91)
Grenen officiell:  2022-06-04 10:15:59
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Filip Andersson 2010 Trollhättans Simsällskap +0.45 1:33.15
50m: 39.62
100m: 1:33.15
(53.53)
Alfred Eriksson 2011 Simklubben S02 1:57.96
50m: 49.96
100m: 1:57.96
(1:08.00)
Emil Holmström 2010 Kungälvs Simsällskap +0.77 1:20.14
50m: 36.27
100m: 1:20.14
(43.87)
Wilson Hult 2011 Kungälvs Simsällskap 1:27.89
50m: 39.92
100m: 1:27.89
(47.97)
Elias Kobel 2010 Kungälvs Simsällskap 1:33.22
50m: 38.75
100m: 1:33.22
(54.47)
Elias Magnusson 2010 Kungsbacka Simsällskap DNF
Theodor Wickström 2011 Simklubben Elfsborg 1:49.59
50m: 48.76
100m: 1:49.59
(1:00.83)
Grenen officiell:  2022-06-04 10:15:59
2022-06-04 10:16:44 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Trollhättans Simsällskap
Document
Resultat
Trollhättan Meet Juni 2022
Plats: Arrangör: Trollhättans Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jun 2022 till den 5 jun 2022
Gren 3, 200m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ingrid Toresäter 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.83 2:53.28
50m: 39.50
100m: 1:22.80
(43.30)
150m: 2:08.65
(45.85)
200m: 2:53.28
(44.63)
2 Elsa Olofsson 2004 Trollhättans Simsällskap +0.84 2:54.65 +1.37
50m: 39.85
100m: 1:23.81
(43.96)
200m: 2:54.65
(2:54.65)
Grenen officiell:  2022-06-04 10:37:53
Gren 3, 200m Ryggsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.90 2:39.11
50m: 37.04
100m: 1:17.43
(40.39)
150m: 1:59.05
(41.62)
200m: 2:39.11
(40.06)
2 Esther Ohlson-Prangeröd 2007 Strömstads Simförening +0.75 2:43.28 +4.17
50m: 38.08
100m: 1:19.02
(40.94)
150m: 2:02.29
(43.27)
200m: 2:43.28
(40.99)
3 Natalie Dahlberg 2006 Simklubben S02 +0.92 2:51.59 +12.48
50m: 41.56
100m: 1:27.17
(45.61)
150m: 2:10.77
(43.60)
200m: 2:51.59
(40.82)
4 Agnes Ottosson 2007 S 77 Stenungsund +0.70 2:53.22 +14.11
50m: 40.45
100m: 1:23.25
(42.80)
150m: 2:08.36
(45.11)
200m: 2:53.22
(44.86)
5 Hanna Carlsson 2006 Trollhättans Simsällskap +0.93 2:53.39 +14.28
50m: 39.33
100m: 1:23.05
(43.72)
150m: 2:09.54
(46.49)
200m: 2:53.39
(43.85)
6 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund +0.71 2:56.16 +17.05
50m: 41.21
100m: 1:26.25
(45.04)
150m: 2:11.60
(45.35)
200m: 2:56.16
(44.56)
7 Livia Kaipiainen 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.79 3:00.03 +20.92
50m: 40.43
100m: 1:26.56
(46.13)
150m: 2:13.09
(46.53)
200m: 3:00.03
(46.94)
8 Filippa Halvardsson 2007 Simklubben S02 +0.93 3:10.72 +31.61
50m: 44.29
100m: 1:32.12
(47.83)
150m: 2:23.74
(51.62)
200m: 3:10.72
(46.98)
9 Ebba Carlström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.64 3:14.23 +35.12
50m: 42.96
100m: 1:31.78
(48.82)
150m: 2:22.47
(50.69)
200m: 3:14.23
(51.76)
10 Julia Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap +0.69 3:14.29 +35.18
50m: 44.38
100m: 1:33.01
(48.63)
150m: 2:23.80
(50.79)
200m: 3:14.29
(50.49)
11 Alice Carlqvist 2007 Föreningen Varbergs Sim +0.97 3:40.97 +1:01.86
50m: 50.28
100m: 1:47.06
(56.78)
150m: 2:44.34
(57.28)
200m: 3:40.97
(56.63)
- Mira Groeger 2007 Göteborg Sim +0.74 DNF
Grenen officiell:  2022-06-04 10:37:53
Gren 3, 200m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aisling O`Connell 2008 Göteborg Sim +0.58 2:39.97
50m: 37.68
100m: 1:18.13
(40.45)
150m: 1:59.22
(41.09)
200m: 2:39.97
(40.75)
2 Clara Zettergren 2008 Simklubben Elfsborg +0.73 2:50.03 +10.06
50m: 38.88
100m: 1:23.79
(44.91)
150m: 2:08.51
(44.72)
200m: 2:50.03
(41.52)
3 Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg +0.66 2:53.09 +13.12
50m: 40.49
100m: 1:24.16
(43.67)
150m: 2:08.48
(44.32)
200m: 2:53.09
(44.61)
4 Frida Nielsen 2008 Föreningen Uddevalla Sim +0.79 2:54.30 +14.33
50m: 40.15
100m: 1:23.82
(43.67)
150m: 2:08.96
(45.14)
200m: 2:54.30
(45.34)
5 Isabelle Keen 2008 Göteborg Sim +0.85 2:54.78 +14.81
50m: 40.04
100m: 1:24.76
(44.72)
150m: 2:10.59
(45.83)
200m: 2:54.78
(44.19)
6 Alva Finnäs 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.65 2:55.90 +15.93
50m: 43.27
100m: 1:28.03
(44.76)
150m: 2:13.15
(45.12)
200m: 2:55.90
(42.75)
7 Adriana Zeqiraj 2009 Göteborg Sim +0.71 2:56.00 +16.03
50m: 41.03
100m: 1:25.31
(44.28)
150m: 2:11.08
(45.77)
200m: 2:56.00
(44.92)
8 Kerstin Saalman 2008 Göteborg Sim +0.68 2:57.90 +17.93
50m: 41.05
100m: 1:26.74
(45.69)
150m: 2:12.31
(45.57)
200m: 2:57.90
(45.59)
9 Julie Capkova 2008 Göteborg Sim +0.65 2:57.92 +17.95
50m: 41.07
100m: 1:26.07
(45.00)
150m: 2:13.48
(47.41)
200m: 2:57.92
(44.44)
10 Nathalie Ceveryd 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.80 2:58.70 +18.73
50m: 41.71
100m: 1:26.85
(45.14)
150m: 2:13.18
(46.33)
200m: 2:58.70
(45.52)
11 Mollie Berglund 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap +1.04 2:59.82 +19.85
50m: 41.74
100m: 1:25.60
(43.86)
150m: 2:12.74
(47.14)
200m: 2:59.82
(47.08)
12 Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.85 3:03.53 +23.56
50m: 41.29
100m: 1:28.50
(47.21)
150m: 2:16.87
(48.37)
200m: 3:03.53
(46.66)
13 Sophie Blomqvist 2008 Göteborg Sim +0.74 3:04.65 +24.68
50m: 41.93
100m: 1:29.79
(47.86)
150m: 2:18.10
(48.31)
200m: 3:04.65
(46.55)
14 Sofia Olsson 2009 S 77 Stenungsund +0.82 3:06.94 +26.97
50m: 44.79
100m: 1:33.03
(48.24)
150m: 2:22.86
(49.83)
200m: 3:06.94
(44.08)
15 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg +0.94 3:22.54 +42.57
50m: 51.27
100m: 1:42.23
(50.96)
150m: 2:34.97
(52.74)
200m: 3:22.54
(47.57)
16 Filippa Wier 2009 Göteborg Sim +0.77 3:26.99 +47.02
50m: 47.80
100m: 1:41.04
(53.24)
150m: 2:35.43
(54.39)
200m: 3:26.99
(51.56)
17 Filippa Rudolfsson 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.80 3:27.51 +47.54
50m: 49.09
100m: 1:41.45
(52.36)
150m: 2:36.65
(55.20)
200m: 3:27.51
(50.86)
18 Moa Adebahr 2009 Kungsbacka Simsällskap +1.04 3:27.94 +47.97
50m: 49.23
100m: 1:41.90
(52.67)
150m: 2:35.99
(54.09)
200m: 3:27.94
(51.95)
19 Gemma Lundh 2009 Göteborg Sim +0.78 3:49.97 +1:10.00
50m: 52.89
100m: 1:51.24
(58.35)
150m: 2:51.55
(1:00.31)
200m: 3:49.97
(58.42)
- Lova Arlfelt 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap +1.08 DSQ
Grenen officiell:  2022-06-04 10:37:53
Gren 3, 200m Ryggsim Damer 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Astrid Edvall 2010 Göteborg Sim +0.89 4:15.33
50m: 58.84
100m: 2:04.44
(1:05.60)
150m: 3:13.90
(1:09.46)
200m: 4:15.33
(1:01.43)
Molly Markusson 2010 Trollhättans Simsällskap +0.82 3:09.57
50m: 43.59
100m: 1:33.04
(49.45)
150m: 2:22.65
(49.61)
200m: 3:09.57
(46.92)
Maja Mossberg 2010 Simklubben S02 +0.88 4:01.26
50m: 55.10
100m: 1:58.69
(1:03.59)
150m: 3:01.84
(1:03.15)
200m: 4:01.26
(59.42)
Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg +0.89 3:19.35
50m: 48.14
100m: 1:40.55
(52.41)
150m: 2:32.43
(51.88)
200m: 3:19.35
(46.92)
Isis Olin 2010 S 77 Stenungsund +0.96 3:21.94
50m: 46.06
100m: 1:39.82
(53.76)
150m: 2:30.62
(50.80)
200m: 3:21.94
(51.32)
Tuva Skoglind 2011 Simklubben Elfsborg +0.74 3:31.82
50m: 51.70
100m: 1:46.77
(55.07)
150m: 2:41.92
(55.15)
200m: 3:31.82
(49.90)
Grenen officiell:  2022-06-04 10:37:53
2022-06-04 10:38:03 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Trollhättans Simsällskap
Document
Resultat
Trollhättan Meet Juni 2022
Plats: Arrangör: Trollhättans Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jun 2022 till den 5 jun 2022
Gren 4, 200m Frisim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Carlqvist 2004 Föreningen Varbergs Sim 2:15.95
50m: 30.99
100m: 1:04.43
(33.44)
150m: 1:39.80
(35.37)
200m: 2:15.95
(36.15)
2 Sixten Bohlin 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.74 2:23.27 +7.32
50m: 30.79
100m: 1:06.12
(35.33)
150m: 1:43.58
(37.46)
200m: 2:23.27
(39.69)
3 Willgot Malmström 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.68 2:23.74 +7.79
50m: 29.72
100m: 1:05.14
(35.42)
150m: 1:46.60
(41.46)
200m: 2:23.74
(37.14)
4 Wille Damber 2005 Göteborg Sim +0.66 2:26.24 +10.29
50m: 31.36
100m: 1:06.78
(35.42)
150m: 1:45.64
(38.86)
200m: 2:26.24
(40.60)
5 Felix Persson 2000 Simklubben Vänersborg +0.96 2:26.94 +10.99
50m: 33.72
100m: 1:11.79
(38.07)
150m: 1:50.46
(38.67)
200m: 2:26.94
(36.48)
Grenen officiell:  2022-06-04 11:33:35
Gren 4, 200m Frisim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Andersson 2006 Föreningen Uddevalla Sim +0.73 2:10.92
50m: 30.10
100m: 1:03.17
(33.07)
150m: 1:37.23
(34.06)
200m: 2:10.92
(33.69)
2 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim +0.62 2:14.31 +3.39
50m: 30.55
100m: 1:05.17
(34.62)
150m: 1:40.01
(34.84)
200m: 2:14.31
(34.30)
3 Josef Holmén 2007 Kungälvs Simsällskap 2:18.23 +7.31
50m: 31.77
100m: 1:06.77
(35.00)
150m: 1:43.82
(37.05)
200m: 2:18.23
(34.41)
4 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.68 2:19.40 +8.48
50m: 31.01
100m: 1:07.61
(36.60)
150m: 1:44.50
(36.89)
200m: 2:19.40
(34.90)
5 Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 +0.71 2:19.41 +8.49
50m: 31.17
100m: 1:06.53
(35.36)
150m: 1:42.85
(36.32)
200m: 2:19.41
(36.56)
6 Kevin Hallgren 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.63 2:20.44 +9.52
50m: 31.06
100m: 1:06.43
(35.37)
150m: 1:44.10
(37.67)
200m: 2:20.44
(36.34)
7 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 2:22.27 +11.35
50m: 31.31
100m: 1:07.90
(36.59)
150m: 1:46.07
(38.17)
200m: 2:22.27
(36.20)
8 Malte Öhlen 2007 Föreningen Varbergs Sim 2:23.08 +12.16
50m: 32.10
100m: 1:07.96
(35.86)
150m: 1:46.39
(38.43)
200m: 2:23.08
(36.69)
9 Lucas Ottosson 2007 Föreningen Varbergs Sim +0.89 2:25.10 +14.18
50m: 33.53
100m: 1:10.74
(37.21)
150m: 1:49.78
(39.04)
200m: 2:25.10
(35.32)
10 Lukas Engström 2007 Simklubben Elfsborg +0.60 2:25.16 +14.24
50m: 30.73
100m: 1:07.19
(36.46)
150m: 1:45.57
(38.38)
200m: 2:25.16
(39.59)
11 Simon Olofsson 2007 Trollhättans Simsällskap 2:26.81 +15.89
50m: 33.10
100m: 1:10.59
(37.49)
150m: 1:49.54
(38.95)
200m: 2:26.81
(37.27)
12 Viktor Forsberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim 2:27.37 +16.45
50m: 34.82
100m: 1:12.40
(37.58)
150m: 1:50.53
(38.13)
200m: 2:27.37
(36.84)
13 Luksa Krstulovic 2007 Göteborg Sim 2:28.19 +17.27
50m: 34.14
100m: 1:12.70
(38.56)
150m: 1:52.41
(39.71)
200m: 2:28.19
(35.78)
14 Oliver Klintelius 2007 Simklubben S02 2:31.96 +21.04
50m: 32.47
100m: 1:10.48
(38.01)
150m: 1:51.72
(41.24)
200m: 2:31.96
(40.24)
15 Anton Holmgren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.77 2:33.39 +22.47
50m: 33.89
100m: 1:14.11
(40.22)
150m: 1:54.86
(40.75)
200m: 2:33.39
(38.53)
16 Erik Göransson Emgård 2007 Göteborg Sim +0.66 2:43.25 +32.33
50m: 35.13
100m: 1:15.82
(40.69)
150m: 1:59.14
(43.32)
200m: 2:43.25
(44.11)
17 Leon Carlsson 2006 Strömstads Simförening +0.85 2:45.92 +35.00
50m: 36.21
100m: 1:17.96
(41.75)
150m: 2:01.80
(43.84)
200m: 2:45.92
(44.12)
18 Ludvig Kulin 2007 Göteborg Sim 2:53.35 +42.43
50m: 39.31
100m: 1:22.90
(43.59)
150m: 2:09.02
(46.12)
200m: 2:53.35
(44.33)
19 Victor Lidman 2007 Göteborg Sim 2:58.86 +47.94
50m: 35.45
100m: 1:21.79
(46.34)
150m: 2:11.41
(49.62)
200m: 2:58.86
(47.45)
- Maximilian Thorsell 2007 Kungsbacka Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-06-04 11:33:35
Gren 4, 200m Frisim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Behre 2009 Kungälvs Simsällskap +0.42 2:15.22
50m: 30.30
100m: 1:04.21
(33.91)
150m: 1:39.44
(35.23)
200m: 2:15.22
(35.78)
2 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund +0.70 2:17.09 +1.87
50m: 30.30
100m: 1:05.55
(35.25)
150m: 1:41.91
(36.36)
200m: 2:17.09
(35.18)
3 Viktor Alfredsson 2008 Simklubben Vänersborg 2:18.12 +2.90
50m: 31.11
100m: 1:05.75
(34.64)
150m: 1:41.67
(35.92)
200m: 2:18.12
(36.45)
4 Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap 2:18.78 +3.56
50m: 32.23
100m: 1:08.55
(36.32)
150m: 1:45.24
(36.69)
200m: 2:18.78
(33.54)
5 Hugo Svensson 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.88 2:23.73 +8.51
50m: 32.06
100m: 1:08.71
(36.65)
150m: 1:46.47
(37.76)
200m: 2:23.73
(37.26)
6 Hannes Aminoff 2009 Göteborg Sim +0.77 2:25.43 +10.21
50m: 33.27
100m: 1:09.78
(36.51)
150m: 1:47.78
(38.00)
200m: 2:25.43
(37.65)
7 Oscar Sabo 2008 Simklubben Elfsborg +0.75 2:26.40 +11.18
50m: 32.71
100m: 1:10.11
(37.40)
150m: 1:48.23
(38.12)
200m: 2:26.40
(38.17)
8 Linus Framme 2008 Kungälvs Simsällskap 2:27.01 +11.79
50m: 32.50
100m: 1:09.32
(36.82)
150m: 1:48.18
(38.86)
200m: 2:27.01
(38.83)
9 Axel Wärja 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.67 2:29.39 +14.17
50m: 33.98
100m: 1:12.94
(38.96)
150m: 1:52.01
(39.07)
200m: 2:29.39
(37.38)
10 Adam Ellison 2008 Simklubben S02 2:29.69 +14.47
50m: 33.86
100m: 1:13.14
(39.28)
150m: 1:52.56
(39.42)
200m: 2:29.69
(37.13)
11 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim 2:29.91 +14.69
50m: 34.08
100m: 1:12.74
(38.66)
150m: 1:52.00
(39.26)
200m: 2:29.91
(37.91)
12 Aston Perry 2009 S 77 Stenungsund 2:31.36 +16.14
50m: 34.59
100m: 1:13.77
(39.18)
150m: 1:54.13
(40.36)
200m: 2:31.36
(37.23)
13 Joel Stenström 2009 Föreningen Varbergs Sim +0.57 2:32.04 +16.82
50m: 33.57
100m: 1:12.48
(38.91)
150m: 1:52.75
(40.27)
200m: 2:32.04
(39.29)
14 Rasmus Olsson 2008 Trollhättans Simsällskap 2:32.14 +16.92
50m: 34.33
100m: 1:13.93
(39.60)
150m: 1:53.51
(39.58)
200m: 2:32.14
(38.63)
15 Leonidas Tsoposidis 2008 Göteborg Sim 2:32.40 +17.18
50m: 33.92
100m: 1:13.03
(39.11)
150m: 1:53.49
(40.46)
200m: 2:32.40
(38.91)
16 Nils Olsson 2009 Göteborg Sim +0.68 2:34.46 +19.24
50m: 33.83
100m: 1:13.02
(39.19)
150m: 1:53.86
(40.84)
200m: 2:34.46
(40.60)
17 Max Johansson 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.73 2:34.57 +19.35
50m: 33.71
100m: 1:12.77
(39.06)
150m: 1:54.97
(42.20)
200m: 2:34.57
(39.60)
18 Jon Zeqiraj 2008 Göteborg Sim +0.62 2:35.25 +20.03
50m: 34.57
100m: 1:14.94
(40.37)
150m: 1:56.38
(41.44)