2022-08-19   13:04:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM och St Erikssimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 insim 08.00

Document
Resultat
DM och St Erikssimmet Stockholm (50m)
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SDF/Spårvägen simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 jun 2022 till den 12 jun 2022
Gren 1, 4x100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Stockholmspolisens IF Simföre 24 Stockholmspolisens IF Simföreni 628 3:39.71
Gustav Niring 2004 AE6304 +0.67 28.37 1:00.27 1:00.27
Jacob Danielsson 1998 AB9798 +0.24 24.14 52.06 1:52.33
Pijus Guvenius 2003 AO0303 +0.39 26.78 55.95 2:48.28
Erik Falk 2003 AL0103 +0.23 24.34 51.43 3:39.71
2 Väsby Simsällskap 23 Väsby Simsällskap 627 3:39.82 +0.11
Marcus Johnsson 2002 AN2502 +0.60 26.34 55.51 55.51
Karl Frylmark 1999 AK6599 +0.17 26.19 55.39 1:50.90
Jonathan Douib 2000 AS8100 +0.32 25.54 53.92 2:44.82
William Malmborg 2003 AW8503 +0.40 26.22 55.00 3:39.82
3 Täby Sim Lag 1 19 Täby Sim 596 3:43.61 +3.90
Ludvig Berndtsson 2005 AR8705 +0.72 26.77 55.56 55.56
David Alonso 2003 AS6703 +0.19 26.01 56.46 1:52.02
Leo Güleryüz 2006 AA4906 +0.28 26.47 55.57 2:47.59
Noah Juhlin Fredriksson 2005 AI2505 +0.00 25.53 56.02 3:43.61
4 Solna Sundbyberg SS 04 LAG 1 21 Solna Sundbyberg SS 04 572 3:46.65 +6.94
Karl Palmqvist 2002 AZ6102 +0.77 26.90 56.64 56.64
Kalle Voigt 2001 AK8901 +0.15 27.37 56.26 1:52.90
Leo Jakobsson 2002 AG4302 +0.43 26.54 56.12 2:49.02
Linus Thörn 2002 AN6102 +0.31 26.93 57.63 3:46.65
5 Väsby Simsällskap lag 2 19 Väsby Simsällskap 558 3:48.56 +8.85
Eddie Peng 2007 AA7707 +0.64 27.74 56.74 56.74
Rasmus Skyving 2003 AB2703 +0.28 27.08 57.08 1:53.82
Jonatan Eriksson 2006 AB1106 +0.25 26.60 56.31 2:50.13
Oliver Munn 2007 AK7907 +0.36 27.64 58.43 3:48.56
6 Täby Sim Lag 2 19 Täby Sim 545 3:50.44 +10.73
Victor Karell 2003 AF7103 +0.69 26.78 56.97 56.97
Caspian Humble 2005 AO6705 +0.03 27.11 57.39 1:54.36
Hugo Westholm 2004 AI2904 +0.16 27.38 58.74 2:53.10
Eric Risland 2006 AZ2306 +0.26 26.77 57.34 3:50.44
7 Järfälla Simsällskap 18 Järfälla Simsällskap 538 3:51.34 +11.63
Nils Malmberg 2004 AI3504 +0.70 26.72 56.22 56.22
Henry Israelsson 2006 AK9706 +0.33 26.72 57.47 1:53.69
Carl Omberg 2005 AZ8105 +0.28 28.13 59.86 2:53.55
John Zetterqvist 2004 AH6504 +0.41 26.84 57.79 3:51.34
8 Solna Sundbyberg SS 04 LAG 2  19 Solna Sundbyberg SS 04 530 3:52.58 +12.87
Oskar Fridsell 2003 AS7503 +0.64 27.17 55.85 55.85
Gustav Aglert 2004 AY4304 +0.35 27.80 58.34 1:54.19
Alvin Johansson 2005 AV4705 +0.34 27.87 58.63 2:52.82
Malkolm Nömm 2005 AT6905 +0.17 27.84 59.76 3:52.58
9 Wisby Simsällskap 20 Wisby Simsällskap 520 3:54.05 +14.34
Benjamin Wirelius 2006 AS3306 +0.70 28.44 1:00.22 1:00.22
Jack Sjöberg 2005 AI3305 +0.45 28.11 1:00.02 2:00.24
Mats Rehn 2002 AW8902 +0.40 27.65 58.50 2:58.74
Elias Lyth 2004 AO8504 +0.41 27.00 55.31 3:54.05
10 Skuru Idrottsklubb 19 Skuru Idrottsklubb 509 3:55.75 +16.04
Adrian Ekström 2004 AV6104 +0.74 27.76 57.28 57.28
Alexander Lundström-Gars 2007 AS3107 +0.61 28.75 1:00.34 1:57.62
Arvid Nilsson 2003 AG2703 +0.42 27.92 1:00.71 2:58.33
Ted Wiker 2004 AE1304 +0.37 27.35 57.42 3:55.75
Grenen officiell:  2022-06-11 09:11:32
2022-06-11 09:11:52 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Eriksdalsbadet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner