2022-08-19   13:53:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM och St Erikssimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 insim 08.00

Document
Resultat
DM och St Erikssimmet Stockholm (50m)
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SDF/Spårvägen simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 jun 2022 till den 12 jun 2022
Gren 18, 100m Frisim Pojkar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Holmgren 2009 Täby Sim +0.70 377 1:04.88
50m: 30.52
100m: 1:04.88
(34.36)
2 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap +0.79 323 1:08.36 +3.48
50m: 32.83
100m: 1:08.36
(35.53)
3 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap +0.72 302 1:09.89 +5.01
50m: 33.58
100m: 1:09.89
(36.31)
4 Oscar Smids 2009 Täby Sim +0.76 299 1:10.13 +5.25
50m: 34.51
100m: 1:10.13
(35.62)
5 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening +0.70 296 1:10.37 +5.49
50m: 33.22
100m: 1:10.37
(37.15)
6 Martin Oskarsson 2009 Ösmo Simsällskap +0.66 281 1:11.54 +6.66
50m: 34.80
100m: 1:11.54
(36.74)
7 Max Alsen 2009 Täby Sim +0.73 278 1:11.82 +6.94
50m: 35.10
100m: 1:11.82
(36.72)
8 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap +0.74 265 1:13.03 +8.15
50m: 34.43
100m: 1:13.03
(38.60)
9 Einar Rutberg 2009 Danderyd Simklubb +0.70 249 1:14.53 +9.65
50m: 34.93
100m: 1:14.53
(39.60)
10 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim +0.70 243 1:15.08 +10.20
50m: 35.14
100m: 1:15.08
(39.94)
11 Luke Granlund 2009 Täby Sim +0.72 233 1:16.16 +11.28
50m: 34.85
100m: 1:16.16
(41.31)
12 Simon Hamzehnejad 2009 Södertörns Simsällskap +0.79 229 1:16.66 +11.78
50m: 37.08
100m: 1:16.66
(39.58)
13 Frank Jilkén 2009 Danderyd Simklubb +0.85 212 1:18.59 +13.71
50m: 37.14
100m: 1:18.59
(41.45)
14 Jacob Grefberg 2009 Täby Sim +0.63 212 1:18.63 +13.75
50m: 36.15
100m: 1:18.63
(42.48)
15 Nicolaos Georgiadis 2009 Spårvägen Simförening +0.71 212 1:18.67 +13.79
50m: 37.34
100m: 1:18.67
(41.33)
16 Malte Steinle 2009 Täby Sim +0.75 181 1:22.88 +18.00
50m: 39.69
100m: 1:22.88
(43.19)
17 Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening +0.79 162 1:25.95 +21.07
50m: 41.12
100m: 1:25.95
(44.83)
18 Theo Aster 2009 Ösmo Simsällskap +0.81 149 1:28.47 +23.59
50m: 40.78
100m: 1:28.47
(47.69)
19 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap +0.82 148 1:28.57 +23.69
50m: 42.62
100m: 1:28.57
(45.95)
20 Henry Lövkist 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.80 135 1:31.29 +26.41
50m: 43.69
100m: 1:31.29
(47.60)
Grenen officiell:  2022-06-11 11:34:27
2022-06-11 11:34:43 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Eriksdalsbadet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner