2024-06-17   03:56:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset XIX Gant Turku Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
XIX GANT Turku Junior Games
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Allas: 50m Päivämäärä: 07 05 2022 - 07 05 2022
Laji 1, 50m Vapaauinti T17, T10 T10 - Finaali
Sponsori: Kahvila Otava
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kaisa Turta 2012 Loimaan Uimaseura 217 39.37
Entry time: 39.98 (-0.61)
2 Siyuan Vivian Lu 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.89 196 40.71 +1.34
Entry time: 44.82 (-4.11)
3 Sara Kulmala 2012 Uimaseura Kaarina +0.73 148 44.72 +5.35
Entry time: 45.68 (-0.96)
4 Henni Pyy 2012 Loimaan Uimaseura +0.83 144 45.14 +5.77
Entry time: 53.19 (-8.05)
5 Flóra Jolsvai 2012 Gladius Kirkkonummi +0.76 137 45.85 +6.48
Entry time: 40.61 (+5.24)
6 Ella Mukkala 2012 Kankaanpään Uimarit 122 47.69 +8.32
Entry time: 49.68 (-1.99)
7 Saana Kinos 2012 Raision Urheilijat +0.63 121 47.85 +8.48
Entry time: 57.29 (-9.44)
8 Stella Räikkönen 2013 Aurajoen Uinti Ry +0.50 118 48.17 +8.80
Entry time: 53.82 (-5.65)
9 Chenmi Zhang 2013 Aurajoen Uinti Ry +0.53 115 48.63 +9.26
Entry time: 51.57 (-2.94)
10 Siiri Viskari 2012 Aurajoen Uinti Ry 111 49.18 +9.81
Entry time: 51.90 (-2.72)
11 Hildegard Brozinski 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.74 105 50.12 +10.75
Entry time: 48.83 (+1.29)
12 Elsa Satola 2012 Rauman Uimaseura +0.83 83 54.13 +14.76
Entry time: 53.38 (+0.75)
13 Anni Mäkitalo 2013 Kankaanpään Uimarit 67 58.24 +18.87
Entry time: 55.84 (+2.40)
Laji virallinen: 7.5.2022 10.12.03
Laji 1, 50m Vapaauinti T17, T10 T17 - Finaali
Sponsori: Kahvila Otava
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Minea Kumlander 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.72 604 27.99
Entry time: 27.63 (+0.36)
2 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.75 580 28.38 +0.39
Entry time: 28.54 (-0.16)
3 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb +0.74 566 28.60 +0.61
Entry time: 28.18 (+0.42)
4 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura +0.72 559 28.73 +0.74
Entry time: 28.26 (+0.47)
5 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.72 541 29.04 +1.05
Entry time: 28.25 (+0.79)
6 Ellen Kaituri 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.51 538 29.10 +1.11
Entry time: 28.12 (+0.98)
7 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb +0.75 528 29.28 +1.29
Entry time: 28.89 (+0.39)
8 Miisa Järvinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.70 526 29.31 +1.32
Entry time: 29.24 (+0.07)
9 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb +0.70 508 29.66 +1.67
Entry time: 29.91 (-0.25)
10 Rita Heinonen 2006 Raision Urheilijat +0.67 504 29.73 +1.74
Entry time: 29.74 (-0.01)
11 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb +0.64 484 30.13 +2.14
Entry time: 29.98 (+0.15)
12 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb +0.72 478 30.27 +2.28
Entry time: 29.39 (+0.88)
13 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb +0.72 471 30.42 +2.43
Entry time: 30.24 (+0.18)
14 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.75 466 30.51 +2.52
Entry time: 30.65 (-0.14)
15 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb 466 30.52 +2.53
Entry time: 29.46 (+1.06)
16 Hilla Känkänen 2006 Porin Uimaseura +0.75 455 30.77 +2.78
Entry time: 29.74 (+1.03)
17 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb +0.72 449 30.91 +2.92
Entry time: 30.27 (+0.64)
18 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb +0.69 443 31.03 +3.04
Entry time: 29.71 (+1.32)
19 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb +0.76 441 31.09 +3.10
Entry time: 30.58 (+0.51)
20 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb +0.58 438 31.16 +3.17
Entry time: 30.35 (+0.81)
21 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.78 437 31.19 +3.20
Entry time: 31.36 (-0.17)
22 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.68 435 31.22 +3.23
Entry time: 31.74 (-0.52)
23 Maikki Hämäläinen 2006 Uimaseura Kaarina +0.95 425 31.47 +3.48
Entry time: 31.25 (+0.22)
24 Vilma Keski-Korsu 2009 Åbo Simklubb +0.76 421 31.58 +3.59
Entry time: 31.37 (+0.21)
25 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.70 416 31.69 +3.70
Entry time: 30.59 (+1.10)
26 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb 415 31.73 +3.74
Entry time: 32.63 (-0.90)
27 Lotta Luotola 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.75 404 32.00 +4.01
Entry time: 30.74 (+1.26)
28 Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.82 403 32.03 +4.04
Entry time: 31.35 (+0.68)
29 Elsa Koskinen 2006 Åbo Simklubb +0.78 386 32.50 +4.51
Entry time: 33.11 (-0.61)
30 Henna Mäkelä 2009 Porin Uimaseura +0.70 385 32.53 +4.54
Entry time: 32.52 (+0.01)
31 Emma Nygård 2008 Åbo Simklubb +0.74 364 33.14 +5.15
Entry time: 33.26 (-0.12)
32 Elsi Tuominen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.76 340 33.90 +5.91
Entry time: 33.36 (+0.54)
33 Aino Norrdal 2006 Uimaseura Kaarina +0.78 326 34.39 +6.40
Entry time: 34.18 (+0.21)
34 Alina Vanhatalo 2006 Uimaseura Kaarina +0.54 324 34.44 +6.45
Entry time: 33.80 (+0.64)
35 Lova Sandberg 2009 Åbo Simklubb +0.74 316 34.75 +6.76
Entry time: 34.59 (+0.16)
36 Emma Laaksonen 2009 Salon Uimarit +0.89 313 34.86 +6.87
Entry time: 34.28 (+0.58)
37 Lilli Toivonen 2009 Salon Uimarit +0.77 282 36.09 +8.10
Entry time: 38.09 (-2.00)
38 Hanna Armanto 2009 Åbo Simklubb +0.55 275 36.37 +8.38
Entry time: 37.30 (-0.93)
39 Sofia Wigelius 2009 Åbo Simklubb +0.88 270 36.62 +8.63
Entry time: 36.57 (+0.05)
40 Essi Kallio 2008 Loimaan Uimaseura +0.78 268 36.68 +8.69
Entry time: 35.83 (+0.85)
41 Aada Kanervo 2009 Uimaseura Kaarina 238 38.17 +10.18
Entry time: 37.67 (+0.50)
42 Nella Nylund 2008 Åbo Simklubb +0.78 229 38.64 +10.65
Entry time: 37.96 (+0.68)
43 Yasemin Yilmaz 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.81 201 40.39 +12.40
Entry time: 37.89 (+2.50)
44 Ida-Riikka Pylkäs 2009 Åbo Simklubb 123 47.58 +19.59
Entry time: 48.19 (-0.61)
- Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb +0.60 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Minni-Maria Vesma 2007 Raision Urheilijat DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 7.5.2022 10.12.03
07-05-2022 10.14.03 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Åbo Simklubb
Document
Tulokset
XIX GANT Turku Junior Games
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Allas: 50m Päivämäärä: 07 05 2022 - 07 05 2022
Laji 2, 50m Vapaauinti P18, P11 P11 - Finaali
Sponsori: Intersport Sello
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb +0.75 246 33.34
Entry time: 34.07 (-0.73)
2 Gabriel Kannisto 2011 Porin Uimaseura +0.69 172 37.55 +4.21
Entry time: 36.94 (+0.61)
3 Matias Holma 2011 Loimaan Uimaseura 166 38.04 +4.70
Entry time: 38.64 (-0.60)
4 Peetu Oksanen 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.71 165 38.09 +4.75
Entry time: 39.89 (-1.80)
5 Miska Leivo 2012 Vesihelmen Uimaseura 148 39.49 +6.15
Entry time: 41.76 (-2.27)
6 Yicheng August Li 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.78 142 40.06 +6.72
Entry time: 45.05 (-4.99)
7 Jackson Erfe 2012 Uimaseura Kaarina +0.58 108 43.83 +10.49
Entry time: 47.67 (-3.84)
8 Niilo Arnell 2012 Åbo Simklubb +0.61 96 45.63 +12.29
Entry time: 45.31 (+0.32)
9 Justus Nieminen 2013 Loimaan Uimaseura +0.89 92 46.19 +12.85
Entry time: 49.19 (-3.00)
10 Toivo Lumiainen 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.85 89 46.83 +13.49
Entry time: 48.47 (-1.64)
11 Aleksi Pesonen 2012 Åbo Simklubb 79 48.69 +15.35
Entry time: 51.27 (-2.58)
12 Urho Ryyppö 2012 Åbo Simklubb +0.89 64 52.26 +18.92
Entry time: 48.48 (+3.78)
13 Reeti Ruohomäki 2012 Rauman Uimaseura +0.89 57 54.31 +20.97
- Lukas Salonius 2013 Uimaseura Kaarina DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 7.5.2022 10.22.24
Laji 2, 50m Vapaauinti P18, P11 P18 - Finaali
Sponsori: Intersport Sello
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb +0.63 560 25.36
Entry time: 25.03 (+0.33)
2 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb +0.55 510 26.16 +0.80
Entry time: 26.20 (-0.04)
3 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb +0.63 499 26.36 +1.00
Entry time: 26.47 (-0.11)
4 Veeti Hämäläinen 2006 Raision Urheilijat +0.67 476 26.78 +1.42
Entry time: 26.97 (-0.19)
5 Olli Havia 2004 Salon Uimarit +0.69 473 26.82 +1.46
Entry time: 26.76 (+0.06)
6 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb +0.68 459 27.10 +1.74
Entry time: 27.43 (-0.33)
7 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.66 446 27.36 +2.00
Entry time: 27.28 (+0.08)
8 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura +0.70 432 27.64 +2.28
Entry time: 27.70 (-0.06)
9 Venuel Suvila-Anton 2008 Raision Urheilijat +0.72 423 27.84 +2.48
Entry time: 28.04 (-0.20)
=10 Nardi Orenshtein 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.71 420 27.90 +2.54
Entry time: 29.10 (-1.20)
=10 Aaro Törnström 2006 Raision Urheilijat +0.70 420 27.90 +2.54
Entry time: 27.50 (+0.40)
12 Miika Nurminen 2005 Salon Uimarit +0.63 418 27.95 +2.59
Entry time: 28.31 (-0.36)
13 Kaapo Virtanen 2008 Åbo Simklubb +0.79 417 27.97 +2.61
Entry time: 28.09 (-0.12)
14 Axel Leppähaara 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.72 402 28.31 +2.95
Entry time: 28.10 (+0.21)
15 Einari Palmu 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.68 392 28.55 +3.19
Entry time: 27.78 (+0.77)
16 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb +0.69 380 28.85 +3.49
Entry time: 28.24 (+0.61)
17 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb +0.63 371 29.08 +3.72
Entry time: 29.53 (-0.45)
18 Eemeli Arnell 2005 Åbo Simklubb 370 29.11 +3.75
Entry time: 28.75 (+0.36)
19 Robert Pukki 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.73 363 29.30 +3.94
Entry time: 29.45 (-0.15)
20 Max Allén 2005 Åbo Simklubb +0.75 359 29.40 +4.04
Entry time: 28.46 (+0.94)
21 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb +0.72 347 29.75 +4.39
Entry time: 28.57 (+1.18)
22 Benjamin Salo 2006 Porin Uimaseura +0.79 344 29.82 +4.46
Entry time: 28.83 (+0.99)
23 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb +0.72 328 30.32 +4.96
Entry time: 29.76 (+0.56)
24 Juho Kallio 2007 Porin Uimaseura +0.60 327 30.33 +4.97
Entry time: 32.20 (-1.87)
25 Ilari Linderborg 2006 Åbo Simklubb +0.76 320 30.56 +5.20
Entry time: 31.08 (-0.52)
26 Eloi Norrman 2008 Åbo Simklubb +0.72 296 31.35 +5.99
Entry time: 31.63 (-0.28)
27 Roope Rantanen 2008 Åbo Simklubb +0.66 286 31.72 +6.36
Entry time: 32.42 (-0.70)
28 Jesper Isotalo 2007 Raision Urheilijat +0.71 282 31.88 +6.52
Entry time: 33.19 (-1.31)
29 Topi Heinonen 2008 Uimaseura Kaarina +0.86 279 31.97 +6.61
Entry time: 32.47 (-0.50)
30 Severi Saario 2008 Uinti-Vakka +0.74 278 32.03 +6.67
Entry time: 32.87 (-0.84)
31 Eliel Lintula 2007 Uimaseura Kaarina +0.85 241 33.56 +8.20
Entry time: 34.25 (-0.69)
32 Juska Nousiainen 2008 Åbo Simklubb +0.81 236 33.82 +8.46
Entry time: 34.55 (-0.73)
33 Tuomas Lumme 2008 Loimaan Uimaseura +0.85 230 34.09 +8.73
Entry time: 34.22 (-0.13)
34 Lauri Riitamaa 2007 Loimaan Uimaseura +0.68 188 36.44 +11.08
Entry time: 34.27 (+2.17)
35 Miro Kuosmanen 2008 Raision Urheilijat +0.64 181 36.90 +11.54
Entry time: 38.78 (-1.88)
36 Valtteri Mäkelä 2008 Loimaan Uimaseura +0.72 143 39.91 +14.55
Entry time: 42.21 (-2.30)
37 Max Kulmala 2008 Uimaseura Kaarina +0.80 137 40.47 +15.11
Entry time: 39.21 (+1.26)
- Eero Oksanen 2007 Åbo Simklubb DNS
Laji virallinen: 7.5.2022 10.22.24
07-05-2022 10.23.14 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Åbo Simklubb
Document
Tulokset
XIX GANT Turku Junior Games
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Allas: 50m Päivämäärä: 07 05 2022 - 07 05 2022
Laji 3, 200m Sekauinti T15, T13, T12, T11, T10 T10 - Finaali
Sponsori: Boomerang ProFashion Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Elsa Nevalainen 2012 Rauman Uimaseura +0.92 233 3:24.95
Entry time: 3:30.34 (-5.39)
50m: 47.59
100m: 1:41.70
(54.11)
150m: 2:42.37
(1:00.67)
200m: 3:24.95
(42.58)
2 Kaisa Turta 2012 Loimaan Uimaseura +0.86 194 3:37.57 +12.62
Entry time: 3:51.92 (-14.35)
50m: 53.44
100m: 1:48.96
(55.52)
150m: 2:50.27
(1:01.31)
200m: 3:37.57
(47.30)
3 Minttu Hellsten 2012 Rauman Uimaseura 179 3:43.71 +18.76
Entry time: 3:57.59 (-13.88)
50m: 51.18
100m: 1:48.43
(57.25)
150m: 2:53.34
(1:04.91)
200m: 3:43.71
(50.37)
4 Hilma Piitari 2012 Uinti-Vakka +0.55 167 3:48.65 +23.70
50m: 52.07
100m: 1:54.29
(1:02.22)
150m: 2:57.86
(1:03.57)
200m: 3:48.65
(50.79)
Laji virallinen: 7.5.2022 10.59.58
Laji 3, 200m Sekauinti T15, T13, T12, T11, T10 T11 - Finaali
Sponsori: Boomerang ProFashion Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Venla Pentikäinen 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.72 311 3:06.05
Entry time: 3:09.04 (-2.99)
50m: 39.31
100m: 1:23.77
(44.46)
150m: 2:23.57
(59.80)
200m: 3:06.05
(42.48)
2 Sienna Lehtola 2011 Rauman Uimaseura 262 3:16.86 +10.81
Entry time: 3:28.48 (-11.62)
50m: 44.38
100m: 1:36.92
(52.54)
150m: 2:34.58
(57.66)
200m: 3:16.86
(42.28)
3 Aino Rauta 2011 Åbo Simklubb +0.75 260 3:17.59 +11.54
Entry time: 3:22.89 (-5.30)
50m: 41.50
100m: 1:35.14
(53.64)
150m: 2:30.08
(54.94)
200m: 3:17.59
(47.51)
4 Aida Herranen 2011 Gladius Kirkkonummi +0.80 249 3:20.31 +14.26
Entry time: 3:19.68 (+0.63)
50m: 43.10
100m: 1:36.24
(53.14)
150m: 2:31.92
(55.68)
200m: 3:20.31
(48.39)
5 Siiri Alaluusua 2011 Raision Urheilijat +0.80 217 3:29.69 +23.64
Entry time: 3:29.65 (+0.04)
50m: 49.61
100m: 1:45.56
(55.95)
150m: 2:45.64
(1:00.08)
200m: 3:29.69
(44.05)
6 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura 217 3:29.82 +23.77
Entry time: 3:25.46 (+4.36)
50m: 47.89
100m: 1:43.28
(55.39)
150m: 2:43.81
(1:00.53)
200m: 3:29.82
(46.01)
7 Sofia Suojakari 2011 Porin Uimaseura 188 3:39.86 +33.81
Entry time: 3:38.59 (+1.27)
50m: 51.46
100m: 1:47.00
(55.54)
150m: 2:52.19
(1:05.19)
200m: 3:39.86
(47.67)
8 Lotta Kunttu 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.44 141 4:02.28 +56.23
50m: 57.13
100m: 2:02.66
(1:05.53)
150m: 3:06.71
(1:04.05)
200m: 4:02.28
(55.57)
9 Moona Korvala 2011 Kankaanpään Uimarit 137 4:04.60 +58.55
50m: 1:01.49
100m: 2:06.70
(1:05.21)
150m: 3:05.95
(59.25)
200m: 4:04.60
(58.65)
10 Venla Rainerma 2011 Kankaanpään Uimarit 122 4:14.09 +1:08.04
Entry time: 4:12.94 (+1.15)
50m: 1:04.90
100m: 2:02.64
(57.74)
150m: 3:16.45
(1:13.81)
200m: 4:14.09
(57.64)
- Miisa Pärssinen 2011 Rauman Uimaseura DSQ
SW 7.4 Pää ei rikkonut vedenpintaa uintisyklin aikana
Laji virallinen: 7.5.2022 10.59.58
Laji 3, 200m Sekauinti T15, T13, T12, T11, T10 T12 - Finaali
Sponsori: Boomerang ProFashion Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb +0.84 332 3:02.12
Entry time: 3:07.81 (-5.69)
50m: 40.73
100m: 1:29.81
(49.08)
150m: 2:23.82
(54.01)
200m: 3:02.12
(38.30)
2 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry 325 3:03.39 +1.27
Entry time: 3:05.48 (-2.09)
50m: 36.30
100m: 1:24.41
(48.11)
150m: 2:21.32
(56.91)
200m: 3:03.39
(42.07)
3 Pihla Kapanen 2010 Uimaseura Kaarina +0.84 296 3:09.12 +7.00
Entry time: 3:18.06 (-8.94)
50m: 43.14
100m: 1:32.59
(49.45)
150m: 2:29.86
(57.27)
200m: 3:09.12
(39.26)
4 Inkeri Rinnola 2010 Aurajoen Uinti Ry 295 3:09.43 +7.31
Entry time: 3:02.90 (+6.53)
50m: 45.40
100m: 1:31.60
(46.20)
150m: 2:28.54
(56.94)
200m: 3:09.43
(40.89)
5 Taimi Likki 2010 Rauman Uimaseura +0.82 277 3:13.37 +11.25
Entry time: 3:20.03 (-6.66)
50m: 46.83
100m: 1:35.17
(48.34)
150m: 2:32.25
(57.08)
200m: 3:13.37
(41.12)
6 Anna Liljeberg 2010 Åbo Simklubb +0.86 272 3:14.46 +12.34
Entry time: 3:12.98 (+1.48)
50m: 43.94
100m: 1:34.76
(50.82)
150m: 2:38.14
(1:03.38)
200m: 3:14.46
(36.32)
7 Sofia Huttunen 2010 Åbo Simklubb +0.85 270 3:14.99 +12.87
Entry time: 3:17.48 (-2.49)
50m: 44.03
100m: 1:33.90
(49.87)
150m: 2:33.83
(59.93)
200m: 3:14.99
(41.16)
8 Eevia Marjamäki 2010 Porin Uimaseura +0.70 260 3:17.47 +15.35
Entry time: 3:18.76 (-1.29)
50m: 47.03
100m: 1:38.27
(51.24)
150m: 2:35.00
(56.73)
200m: 3:17.47
(42.47)
9 Maria Laperie 2010 Gladius Kirkkonummi +0.81 238 3:23.30 +21.18
50m: 43.93
100m: 1:36.82
(52.89)
150m: 2:41.17
(1:04.35)
200m: 3:23.30
(42.13)
10 Maia Jauhonen 2010 Gladius Kirkkonummi +0.78 238 3:23.41 +21.29
50m: 39.89
100m: 1:33.25
(53.36)
150m: 2:41.03
(1:07.78)
200m: 3:23.41
(42.38)
11 Keona Avae 2010 Gladius Kirkkonummi +0.77 232 3:25.15 +23.03
Entry time: 3:33.83 (-8.68)
50m: 46.78
100m: 1:40.25
(53.47)
150m: 2:38.34
(58.09)
200m: 3:25.15
(46.81)
12 Inka Kajander 2010 Gladius Kirkkonummi +0.69 214 3:30.60 +28.48
Entry time: 3:30.16 (+0.44)
50m: 48.68
100m: 1:39.81
(51.13)
150m: 2:46.37
(1:06.56)
200m: 3:30.60
(44.23)
13 Olivia Vanne 2010 Uimaseura Kaarina +0.97 210 3:32.02 +29.90
Entry time: 3:40.70 (-8.68)
50m: 51.89
100m: 1:48.28
(56.39)
150m: 2:45.42
(57.14)
200m: 3:32.02
(46.60)
14 Saara Solkinen 2010 Salon Uimarit +0.67 193 3:38.12 +36.00
Entry time: 3:32.09 (+6.03)
50m: 47.85
100m: 1:45.68
(57.83)
150m: 2:53.91
(1:08.23)
200m: 3:38.12
(44.21)
15 Iina Raitaluoma 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.80 168 3:48.26 +46.14
Entry time: 4:13.86 (-25.60)
50m: 56.62
100m: 1:57.83
(1:01.21)
150m: 3:01.92
(1:04.09)
200m: 3:48.26
(46.34)
16 Elisa Turta 2010 Loimaan Uimaseura +0.95 157 3:53.78 +51.66
50m: 58.96
100m: 1:59.14
(1:00.18)
150m: 3:06.13
(1:06.99)
200m: 3:53.78
(47.65)
17 Aleksandra Mattila 2010 Rauman Uimaseura +0.90 156 3:53.81 +51.69
Entry time: 3:48.03 (+5.78)
50m: 58.89
100m: 1:59.12
(1:00.23)
150m: 3:02.47
(1:03.35)
200m: 3:53.81
(51.34)
18 Senni Helskyaho 2010 Salon Uimarit +0.77 154 3:55.18 +53.06
Entry time: 3:50.33 (+4.85)
50m: 51.55
100m: 1:49.71
(58.16)
150m: 3:08.19
(1:18.48)
200m: 3:55.18
(46.99)
19 Oona Kiiski 2010 Loimaan Uimaseura +0.95 126 4:11.33 +1:09.21
Entry time: 4:07.93 (+3.40)
50m: 1:01.07
100m: 2:05.16
(1:04.09)
150m: 3:14.14
(1:08.98)
200m: 4:11.33
(57.19)
Laji virallinen: 7.5.2022 10.59.58
Laji 3, 200m Sekauinti T15, T13, T12, T11, T10 T13 - Finaali
Sponsori: Boomerang ProFashion Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.73 498 2:39.08
Entry time: 2:40.04 (-0.96)
50m: 33.96
100m: 1:17.57
(43.61)
150m: 2:02.12
(44.55)
200m: 2:39.08
(36.96)
2 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti Ry 476 2:41.45 +2.37
Entry time: 2:43.67 (-2.22)
50m: 32.89
100m: 1:14.65
(41.76)
150m: 2:05.70
(51.05)
200m: 2:41.45
(35.75)
3 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb +0.79 455 2:43.92 +4.84
Entry time: 2:44.84 (-0.92)
50m: 34.58
100m: 1:15.79
(41.21)
150m: 2:04.71
(48.92)
200m: 2:43.92
(39.21)
4 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb +0.78 451 2:44.36 +5.28
Entry time: 2:45.09 (-0.73)
50m: 36.46
100m: 1:18.97
(42.51)
150m: 2:08.67
(49.70)
200m: 2:44.36
(35.69)
5 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb +0.73 439 2:45.93 +6.85
Entry time: 2:47.49 (-1.56)
50m: 37.83
100m: 1:20.13
(42.30)
150m: 2:10.28
(50.15)
200m: 2:45.93
(35.65)
6 Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.67 403 2:50.69 +11.61
Entry time: 2:54.28 (-3.59)
50m: 35.80
100m: 1:17.73
(41.93)
150m: 2:11.25
(53.52)
200m: 2:50.69
(39.44)
7 Vilma Keski-Korsu 2009 Åbo Simklubb +0.91 373 2:55.08 +16.00
Entry time: 2:58.59 (-3.51)
50m: 37.46
100m: 1:24.02
(46.56)
150m: 2:16.02
(52.00)
200m: 2:55.08
(39.06)
8 Lili Kannisto 2009 Porin Uimaseura +0.79 364 2:56.53 +17.45
Entry time: 2:56.36 (+0.17)
50m: 38.71
100m: 1:21.51
(42.80)
150m: 2:14.99
(53.48)
200m: 2:56.53
(41.54)
9 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi +0.77 314 3:05.53 +26.45
Entry time: 3:12.87 (-7.34)
50m: 43.21
100m: 1:27.50
(44.29)
150m: 2:19.55
(52.05)
200m: 3:05.53
(45.98)
10 Ida sulonen 2009 Åbo Simklubb +0.78 269 3:15.21 +36.13
Entry time: 3:08.41 (+6.80)
50m: 40.42
100m: 1:31.03
(50.61)
150m: 2:34.08
(1:03.05)
200m: 3:15.21
(41.13)
11 Sara Hakonen 2009 Porin Uimaseura 247 3:20.86 +41.78
Entry time: 3:17.41 (+3.45)
50m: 45.48
100m: 1:40.70
(55.22)
150m: 2:37.53
(56.83)
200m: 3:20.86
(43.33)
12 Lova Sandberg 2009 Åbo Simklubb +0.71 239 3:23.09 +44.01
50m: 49.24
100m: 1:44.00
(54.76)
150m: 2:42.00
(58.00)
200m: 3:23.09
(41.09)
13 Saara Sällilä 2009 Porin Uimaseura +0.80 192 3:38.56 +59.48
Entry time: 3:56.40 (-17.84)
50m: 48.12
100m: 1:47.62
(59.50)
150m: 2:52.93
(1:05.31)
200m: 3:38.56
(45.63)
- Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb +0.54 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 7.5.2022 10.59.58
Laji 3, 200m Sekauinti T15, T13, T12, T11, T10 T14 - Finaali
Sponsori: Boomerang ProFashion Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit +0.75 617 2:28.07
Entry time: 2:28.43 (-0.36)
50m: 30.70
100m: 1:08.87
(38.17)
150m: 1:53.09
(44.22)
200m: 2:28.07
(34.98)
2 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb +0.59 612 2:28.49 +0.42
Entry time: 2:31.13 (-2.64)
50m: 32.23
100m: 1:08.70
(36.47)
150m: 1:54.06
(45.36)
200m: 2:28.49
(34.43)
3 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.75 573 2:31.77 +3.70
Entry time: 2:31.20 (+0.57)
50m: 31.28
100m: 1:09.97
(38.69)
150m: 1:56.33
(46.36)
200m: 2:31.77
(35.44)
4 Venla Holma 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.78 544 2:34.41 +6.34
Entry time: 2:34.89 (-0.48)
50m: 31.05
100m: 1:10.00
(38.95)
150m: 1:58.08
(48.08)
200m: 2:34.41
(36.33)
5 Hanna Törmä 2007 Porin Uimaseura +0.87 474 2:41.70 +13.63
Entry time: 2:39.58 (+2.12)
50m: 33.84
100m: 1:15.82
(41.98)
150m: 2:04.67
(48.85)
200m: 2:41.70
(37.03)
6 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit +0.77 460 2:43.27 +15.20
Entry time: 2:40.13 (+3.14)
50m: 33.67
100m: 1:15.51
(41.84)
150m: 2:04.57
(49.06)
200m: 2:43.27
(38.70)
7 Amanda Ruusuvaara 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.78 442 2:45.52 +17.45
Entry time: 2:46.60 (-1.08)
50m: 35.57
100m: 1:15.80
(40.23)
150m: 2:08.32
(52.52)
200m: 2:45.52
(37.20)
8 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb +0.63 431 2:46.84 +18.77
Entry time: 2:53.83 (-6.99)
50m: 35.69
100m: 1:17.26
(41.57)
150m: 2:09.36
(52.10)
200m: 2:46.84
(37.48)
9 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.76 416 2:48.84 +20.77
Entry time: 2:48.22 (+0.62)
50m: 37.90
100m: 1:19.54
(41.64)
150m: 2:12.02
(52.48)
200m: 2:48.84
(36.82)
10 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.74 412 2:49.48 +21.41
Entry time: 2:42.96 (+6.52)
50m: 36.76
100m: 1:17.20
(40.44)
150m: 2:09.76
(52.56)
200m: 2:49.48
(39.72)
11 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.77 407 2:50.18 +22.11
Entry time: 2:48.69 (+1.49)
50m: 36.59
100m: 1:24.18
(47.59)
150m: 2:11.73
(47.55)
200m: 2:50.18
(38.45)
12 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb +0.42 396 2:51.72 +23.65
Entry time: 2:52.73 (-1.01)
50m: 35.38
100m: 1:20.89
(45.51)
150m: 2:13.69
(52.80)
200m: 2:51.72
(38.03)
13 Linnea Azzola 2007 Porin Uimaseura +0.74 395 2:51.86 +23.79
Entry time: 2:51.88 (-0.02)
50m: 35.74
100m: 1:22.18
(46.44)
150m: 2:11.36
(49.18)
200m: 2:51.86
(40.50)
14 Rebekka Pihl 2008 Porin Uimaseura +0.74 369 2:55.78 +27.71
Entry time: 2:54.81 (+0.97)
50m: 36.04
100m: 1:19.36
(43.32)
150m: 2:11.33
(51.97)
200m: 2:55.78
(44.45)
15 Meea Marjamäki 2008 Porin Uimaseura +0.86 327 3:02.88 +34.81
Entry time: 3:06.12 (-3.24)
50m: 39.82
100m: 1:27.55
(47.73)
150m: 2:23.99
(56.44)
200m: 3:02.88
(38.89)
16 Lotta Luotola 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.84 308 3:06.68 +38.61
Entry time: 2:53.09 (+13.59)
50m: 40.12
100m: 1:29.23
(49.11)
150m: 2:26.60
(57.37)
200m: 3:06.68
(40.08)
17 Minttu-Ilona Saine 2008 Porin Uimaseura +0.75 295 3:09.33 +41.26
Entry time: 3:08.63 (+0.70)
50m: 39.69
100m: 1:26.91
(47.22)
150m: 2:23.55
(56.64)
200m: 3:09.33
(45.78)
18 Veera Vilhelma Kiukkonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.85 259 3:17.75 +49.68
Entry time: 3:17.53 (+0.22)
50m: 43.09
100m: 1:35.91
(52.82)
150m: 2:33.33
(57.42)
200m: 3:17.75
(44.42)
19 Nea Niemi 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.85 234 3:24.53 +56.46
Entry time: 3:33.71 (-9.18)
50m: 45.08
100m: 1:40.13
(55.05)
150m: 2:43.22
(1:03.09)
200m: 3:24.53
(41.31)
20 Eevi Klaara Orenshtein 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.78 188 3:40.10 +1:12.03
50m: 55.56
100m: 1:45.68
(50.12)
150m: 2:50.39
(1:04.71)
200m: 3:40.10
(49.71)
21 Ada Sunnarborg 2008 Gladius Kirkkonummi +0.80 172 3:46.62 +1:18.55
Entry time: 3:41.31 (+5.31)
50m: 50.96
100m: 1:52.22
(1:01.26)
150m: 3:00.61
(1:08.39)
200m: 3:46.62
(46.01)
22 Yasemin Yilmaz 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.81 163 3:50.57 +1:22.50
Entry time: 3:38.85 (+11.72)
50m: 53.03
100m: 1:52.45
(59.42)
150m: 3:01.08
(1:08.63)
200m: 3:50.57
(49.49)
Laji virallinen: 7.5.2022 10.59.58
07-05-2022 11.01.35 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Åbo Simklubb
Document
Tulokset
XIX GANT Turku Junior Games
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Allas: 50m Päivämäärä: 07 05 2022 - 07 05 2022
Laji 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P11 - Finaali
Sponsori: Ortomat Herpola
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb +0.82 221 3:08.52
Entry time: 3:11.26 (-2.74)
50m: 40.85
100m: 1:29.99
(49.14)
150m: 2:28.76
(58.77)
200m: 3:08.52
(39.76)
2 Matias Holma 2011 Loimaan Uimaseura +0.77 151 3:33.96 +25.44
Entry time: 3:30.74 (+3.22)
50m: 48.91
100m: 1:45.15
(56.24)
150m: 2:49.67
(1:04.52)
200m: 3:33.96
(44.29)
3 Frans Friman 2011 Åbo Simklubb +0.76 114 3:54.75 +46.23
50m: 59.57
100m: 2:02.33
(1:02.76)
150m: 3:08.34
(1:06.01)
200m: 3:54.75
(46.41)
- Peetu Oksanen 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.58 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Akseli Tauluvuori 2011 Rauman Uimaseura +0.85 DSQ
SW 8.2 Käsien pallautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella
Laji virallinen: 7.5.2022 11.22.09
Laji 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P12 - Finaali
Sponsori: Ortomat Herpola
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.72 261 2:58.25
Entry time: 3:00.43 (-2.18)
50m: 38.85
100m: 1:23.72
(44.87)
150m: 2:19.48
(55.76)
200m: 2:58.25
(38.77)
2 Lauri Seppälä 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.75 212 3:11.10 +12.85
Entry time: 3:10.40 (+0.70)
50m: 41.23
100m: 1:30.04
(48.81)
150m: 2:27.48
(57.44)
200m: 3:11.10
(43.62)
3 Eemeli Havia 2010 Salon Uimarit +0.66 192 3:17.54 +19.29
Entry time: 3:21.19 (-3.65)
50m: 43.14
100m: 1:33.96
(50.82)
150m: 2:32.42
(58.46)
200m: 3:17.54
(45.12)
4 Venni Alho 2010 Aurajoen Uinti Ry 170 3:25.51 +27.26
Entry time: 3:23.80 (+1.71)
50m: 51.09
100m: 1:43.90
(52.81)
150m: 2:42.85
(58.95)
200m: 3:25.51
(42.66)
5 Eino Kytöjoki 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.88 170 3:25.62 +27.37
Entry time: 3:22.83 (+2.79)
50m: 50.05
100m: 1:40.78
(50.73)
150m: 2:43.82
(1:03.04)
200m: 3:25.62
(41.80)
6 Renne Piironen 2010 Loimaan Uimaseura +0.56 168 3:26.21 +27.96
Entry time: 3:49.65 (-23.44)
50m: 47.11
100m: 1:37.80
(50.69)
150m: 2:41.18
(1:03.38)
200m: 3:26.21
(45.03)
7 Aatu Satola 2010 Rauman Uimaseura +0.76 139 3:39.71 +41.46
Entry time: 3:51.64 (-11.93)
50m: 49.08
100m: 1:44.58
(55.50)
150m: 2:51.59
(1:07.01)
200m: 3:39.71
(48.12)
Laji virallinen: 7.5.2022 11.22.09
Laji 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P13 - Finaali
Sponsori: Ortomat Herpola
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.72 322 2:46.19
Entry time: 2:48.32 (-2.13)
50m: 36.77
100m: 1:19.18
(42.41)
150m: 2:08.50
(49.32)
200m: 2:46.19
(37.69)
2 Vilho Haikonen 2009 Salon Uimarit +0.78 245 3:02.11 +15.92
Entry time: 3:02.47 (-0.36)
50m: 42.49
100m: 1:31.46
(48.97)
150m: 2:25.84
(54.38)
200m: 3:02.11
(36.27)
3 Alex Ailio 2009 Åbo Simklubb +0.75 226 3:06.89 +20.70
Entry time: 3:12.75 (-5.86)
50m: 44.79
100m: 1:35.14
(50.35)
150m: 2:27.81
(52.67)
200m: 3:06.89
(39.08)
4 Toivo Vuorenjuuri 2009 Gladius Kirkkonummi +0.79 211 3:11.22 +25.03
Entry time: 3:10.35 (+0.87)
50m: 36.03
100m: 1:27.60
(51.57)
150m: 2:28.64
(1:01.04)
200m: 3:11.22
(42.58)
5 Oliver Rantanen 2009 Uimaseura Kaarina +0.97 179 3:22.22 +36.03
Entry time: 3:41.37 (-19.15)
50m: 49.88
100m: 1:44.77
(54.89)
150m: 2:38.70
(53.93)
200m: 3:22.22
(43.52)
6 Viljami Rautiainen 2009 Porin Uimaseura +0.80 174 3:24.08 +37.89
Entry time: 3:16.86 (+7.22)
50m: 48.70
100m: 1:38.71
(50.01)
150m: 2:40.20
(1:01.49)
200m: 3:24.08
(43.88)
7 Joona Ronkainen 2009 Salon Uimarit +0.83 157 3:31.06 +44.87
Entry time: 3:41.39 (-10.33)
50m: 43.34
100m: 1:37.87
(54.53)
150m: 2:43.97
(1:06.10)
200m: 3:31.06
(47.09)
8 Eeli Mikkonen 2009 Rauman Uimaseura +0.99 146 3:36.45 +50.26
Entry time: 3:49.49 (-13.04)
50m: 49.07
100m: 1:43.89
(54.82)
150m: 2:50.51
(1:06.62)
200m: 3:36.45
(45.94)
Laji virallinen: 7.5.2022 11.22.09
Laji 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P14 - Finaali
Sponsori: Ortomat Herpola
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.73 384 2:36.84
Entry time: 2:40.98 (-4.14)
50m: 34.33
100m: 1:16.40
(42.07)
150m: 2:02.50
(46.10)
200m: 2:36.84
(34.34)
2 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.64 383 2:36.96 +0.12
Entry time: 2:36.60 (+0.36)
50m: 33.96
100m: 1:13.21
(39.25)
150m: 2:03.43
(50.22)
200m: 2:36.96
(33.53)
3 IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.74 346 2:42.24 +5.40
Entry time: 2:45.97 (-3.73)
50m: 34.58
100m: 1:19.02
(44.44)
150m: 2:06.11
(47.09)
200m: 2:42.24
(36.13)
4 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb +0.74 346 2:42.25 +5.41
Entry time: 2:43.13 (-0.88)
50m: 36.24
100m: 1:18.05
(41.81)
150m: 2:05.54
(47.49)
200m: 2:42.25
(36.71)
5 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.75 346 2:42.36 +5.52
Entry time: 2:53.44 (-11.08)
50m: 34.92
100m: 1:18.09
(43.17)
150m: 2:07.39
(49.30)
200m: 2:42.36
(34.97)
6 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb +0.72 326 2:45.60 +8.76
Entry time: 2:48.14 (-2.54)
50m: 36.98
100m: 1:21.81
(44.83)
150m: 2:08.62
(46.81)
200m: 2:45.60
(36.98)
7 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.66 285 2:53.22 +16.38
Entry time: 2:52.14 (+1.08)
50m: 37.12
100m: 1:21.63
(44.51)
150m: 2:15.47
(53.84)
200m: 2:53.22
(37.75)
8 Topi Heinonen 2008 Uimaseura Kaarina +0.86 226 3:07.03 +30.19
Entry time: 3:14.89 (-7.86)
50m: 39.50
100m: 1:29.86
(50.36)
150m: 2:27.39
(57.53)
200m: 3:07.03
(39.64)
9 Severi Saario 2008 Uinti-Vakka +0.79 208 3:12.37 +35.53
50m: 40.05
100m: 1:31.29
(51.24)
150m: 2:31.66
(1:00.37)
200m: 3:12.37
(40.71)
10 Miro Järvinen 2008 Salon Uimarit +0.82 172 3:24.77 +47.93
Entry time: 3:28.28 (-3.51)
50m: 44.70
100m: 1:43.38
(58.68)
150m: 2:42.88
(59.50)
200m: 3:24.77
(41.89)
11 Werneri Toivanen 2008 Loimaan Uimaseura +0.89 160 3:29.76 +52.92
Entry time: 3:43.91 (-14.15)
50m: 50.47
100m: 1:45.71
(55.24)
150m: 2:44.10
(58.39)
200m: 3:29.76
(45.66)
- Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.65 DSQ
SW 7.6 Yhden käden kosketus seinään
Laji virallinen: 7.5.2022 11.22.09
Laji 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P16 - Finaali
Sponsori: Ortomat Herpola
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb +0.67 470 2:26.53
Entry time: 2:22.54 (+3.99)
50m: 30.52
100m: 1:11.47
(40.95)
150m: 1:54.02
(42.55)
200m: 2:26.53
(32.51)
2 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit +0.74 457 2:28.00 +1.47
Entry time: 2:26.18 (+1.82)
50m: 30.67
100m: 1:09.24
(38.57)
150m: 1:53.59
(44.35)
200m: 2:28.00
(34.41)
3 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb +0.75 432 2:30.77 +4.24
Entry time: 2:33.99 (-3.22)
50m: 31.70
100m: 1:10.14
(38.44)
150m: 1:56.44
(46.30)
200m: 2:30.77
(34.33)
4 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb +0.70 384 2:36.73 +10.20
Entry time: 2:40.30 (-3.57)
50m: 36.48
100m: 1:17.94
(41.46)
150m: 2:02.81
(44.87)
200m: 2:36.73
(33.92)
5 Roope Piironen 2007 Loimaan Uimaseura +0.60 379 2:37.44 +10.91
Entry time: 2:47.18 (-9.74)
50m: 33.51
100m: 1:13.86
(40.35)
150m: 2:00.99
(47.13)
200m: 2:37.44
(36.45)
6 Ilari Linderborg 2006 Åbo Simklubb +0.92 326 2:45.49 +18.96
Entry time: 2:53.91 (-8.42)
50m: 36.98
100m: 1:21.49
(44.51)
150m: 2:08.78
(47.29)
200m: 2:45.49
(36.71)
7 Eliel Lintula 2007 Uimaseura Kaarina +0.95 173 3:24.34 +57.81
Entry time: 3:28.95 (-4.61)
50m: 45.46
100m: 1:35.56
(50.10)
150m: 2:39.83
(1:04.27)
200m: 3:24.34
(44.51)
Laji virallinen: 7.5.2022 11.22.09
07-05-2022 12.28.43 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Åbo Simklubb
Document
Tulokset
XIX GANT Turku Junior Games
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Allas: 50m Päivämäärä: 07 05 2022 - 07 05 2022
Laji 5, 100m Perhosuinti T12 T12 - Finaali
Sponsori: Gant ProFashion Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Laura Toivonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.77 224 1:31.27
Entry time: 1:27.98 (+3.29)
50m: 42.09
100m: 1:31.27
(49.18)
2 Maya Bergström 2010 Åbo Simklubb 217 1:32.26 +0.99
Entry time: 1:30.79 (+1.47)
50m: 42.24
100m: 1:32.26
(50.02)
3 Alisa Karttunen 2010 Salon Uimarit +0.71 208 1:33.62 +2.35
Entry time: 1:35.53 (-1.91)
50m: 42.15
100m: 1:33.62
(51.47)
4 Renja Koskela 2010 Raision Urheilijat +0.76 192 1:36.10 +4.83
Entry time: 1:34.11 (+1.99)
50m: 43.19
100m: 1:36.10
(52.91)
5 Aino-Ilona Lehtonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.73 190 1:36.47 +5.20
Entry time: 1:34.08 (+2.39)
50m: 42.11
100m: 1:36.47
(54.36)
6 Daniela Eloranta 2010 Åbo Simklubb +0.60 164 1:41.35 +10.08
Entry time: 1:43.48 (-2.13)
50m: 43.92
100m: 1:41.35
(57.43)
7 Lilja-Maria Viljanen 2010 Porin Uimaseura +0.75 123 1:51.27 +20.00
50m: 49.26
100m: 1:51.27
(1:02.01)
Laji virallinen: 7.5.2022 11.25.04
07-05-2022 11.25.31 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Åbo Simklubb
Document
Tulokset
XIX GANT Turku Junior Games
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Allas: 50m Päivämäärä: 07 05 2022 - 07 05 2022
Laji 6, 100m Perhosuinti P13 P13 - Finaali
Sponsori: DFDS
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Thomas Salonen 2009 Raision Urheilijat +0.74 208 1:23.38
Entry time: 1:23.41 (-0.03)
50m: 37.97
100m: 1:23.38
(45.41)
2 Juuso Käär 2009 Raision Urheilijat 189 1:26.14 +2.76
Entry time: 1:33.05 (-6.91)
50m: 39.46
100m: 1:26.14
(46.68)
3 Eero Carne 2009 Raision Urheilijat +0.68 162 1:30.59 +7.21
50m: 40.52
100m: 1:30.59
(50.07)
4 Taito Aaltonen 2009 Åbo Simklubb +0.96 130 1:37.40 +14.02
Entry time: 1:36.85 (+0.55)
50m: 45.33
100m: 1:37.40
(52.07)
Laji virallinen: 7.5.2022 11.25.42