2024-06-17   02:03:20
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset XIX Gant Turku Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Tulokset
XIX GANT Turku Junior Games
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Allas: 50m Päivämäärä: 07 05 2022 - 07 05 2022
Laji 2, 50m Vapaauinti P18, P11 P11 - Finaali
Sponsori: Intersport Sello
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb +0.75 246 33.34
Entry time: 34.07 (-0.73)
2 Gabriel Kannisto 2011 Porin Uimaseura +0.69 172 37.55 +4.21
Entry time: 36.94 (+0.61)
3 Matias Holma 2011 Loimaan Uimaseura 166 38.04 +4.70
Entry time: 38.64 (-0.60)
4 Peetu Oksanen 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.71 165 38.09 +4.75
Entry time: 39.89 (-1.80)
5 Miska Leivo 2012 Vesihelmen Uimaseura 148 39.49 +6.15
Entry time: 41.76 (-2.27)
6 Yicheng August Li 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.78 142 40.06 +6.72
Entry time: 45.05 (-4.99)
7 Jackson Erfe 2012 Uimaseura Kaarina +0.58 108 43.83 +10.49
Entry time: 47.67 (-3.84)
8 Niilo Arnell 2012 Åbo Simklubb +0.61 96 45.63 +12.29
Entry time: 45.31 (+0.32)
9 Justus Nieminen 2013 Loimaan Uimaseura +0.89 92 46.19 +12.85
Entry time: 49.19 (-3.00)
10 Toivo Lumiainen 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.85 89 46.83 +13.49
Entry time: 48.47 (-1.64)
11 Aleksi Pesonen 2012 Åbo Simklubb 79 48.69 +15.35
Entry time: 51.27 (-2.58)
12 Urho Ryyppö 2012 Åbo Simklubb +0.89 64 52.26 +18.92
Entry time: 48.48 (+3.78)
13 Reeti Ruohomäki 2012 Rauman Uimaseura +0.89 57 54.31 +20.97
- Lukas Salonius 2013 Uimaseura Kaarina DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 7.5.2022 10.22.24
Laji 2, 50m Vapaauinti P18, P11 P18 - Finaali
Sponsori: Intersport Sello
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb +0.63 560 25.36
Entry time: 25.03 (+0.33)
2 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb +0.55 510 26.16 +0.80
Entry time: 26.20 (-0.04)
3 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb +0.63 499 26.36 +1.00
Entry time: 26.47 (-0.11)
4 Veeti Hämäläinen 2006 Raision Urheilijat +0.67 476 26.78 +1.42
Entry time: 26.97 (-0.19)
5 Olli Havia 2004 Salon Uimarit +0.69 473 26.82 +1.46
Entry time: 26.76 (+0.06)
6 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb +0.68 459 27.10 +1.74
Entry time: 27.43 (-0.33)
7 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.66 446 27.36 +2.00
Entry time: 27.28 (+0.08)
8 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura +0.70 432 27.64 +2.28
Entry time: 27.70 (-0.06)
9 Venuel Suvila-Anton 2008 Raision Urheilijat +0.72 423 27.84 +2.48
Entry time: 28.04 (-0.20)
=10 Nardi Orenshtein 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.71 420 27.90 +2.54
Entry time: 29.10 (-1.20)
=10 Aaro Törnström 2006 Raision Urheilijat +0.70 420 27.90 +2.54
Entry time: 27.50 (+0.40)
12 Miika Nurminen 2005 Salon Uimarit +0.63 418 27.95 +2.59
Entry time: 28.31 (-0.36)
13 Kaapo Virtanen 2008 Åbo Simklubb +0.79 417 27.97 +2.61
Entry time: 28.09 (-0.12)
14 Axel Leppähaara 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.72 402 28.31 +2.95
Entry time: 28.10 (+0.21)
15 Einari Palmu 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.68 392 28.55 +3.19
Entry time: 27.78 (+0.77)
16 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb +0.69 380 28.85 +3.49
Entry time: 28.24 (+0.61)
17 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb +0.63 371 29.08 +3.72
Entry time: 29.53 (-0.45)
18 Eemeli Arnell 2005 Åbo Simklubb 370 29.11 +3.75
Entry time: 28.75 (+0.36)
19 Robert Pukki 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.73 363 29.30 +3.94
Entry time: 29.45 (-0.15)
20 Max Allén 2005 Åbo Simklubb +0.75 359 29.40 +4.04
Entry time: 28.46 (+0.94)
21 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb +0.72 347 29.75 +4.39
Entry time: 28.57 (+1.18)
22 Benjamin Salo 2006 Porin Uimaseura +0.79 344 29.82 +4.46
Entry time: 28.83 (+0.99)
23 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb +0.72 328 30.32 +4.96
Entry time: 29.76 (+0.56)
24 Juho Kallio 2007 Porin Uimaseura +0.60 327 30.33 +4.97
Entry time: 32.20 (-1.87)
25 Ilari Linderborg 2006 Åbo Simklubb +0.76 320 30.56 +5.20
Entry time: 31.08 (-0.52)
26 Eloi Norrman 2008 Åbo Simklubb +0.72 296 31.35 +5.99
Entry time: 31.63 (-0.28)
27 Roope Rantanen 2008 Åbo Simklubb +0.66 286 31.72 +6.36
Entry time: 32.42 (-0.70)
28 Jesper Isotalo 2007 Raision Urheilijat +0.71 282 31.88 +6.52
Entry time: 33.19 (-1.31)
29 Topi Heinonen 2008 Uimaseura Kaarina +0.86 279 31.97 +6.61
Entry time: 32.47 (-0.50)
30 Severi Saario 2008 Uinti-Vakka +0.74 278 32.03 +6.67
Entry time: 32.87 (-0.84)
31 Eliel Lintula 2007 Uimaseura Kaarina +0.85 241 33.56 +8.20
Entry time: 34.25 (-0.69)
32 Juska Nousiainen 2008 Åbo Simklubb +0.81 236 33.82 +8.46
Entry time: 34.55 (-0.73)
33 Tuomas Lumme 2008 Loimaan Uimaseura +0.85 230 34.09 +8.73
Entry time: 34.22 (-0.13)
34 Lauri Riitamaa 2007 Loimaan Uimaseura +0.68 188 36.44 +11.08
Entry time: 34.27 (+2.17)
35 Miro Kuosmanen 2008 Raision Urheilijat +0.64 181 36.90 +11.54
Entry time: 38.78 (-1.88)
36 Valtteri Mäkelä 2008 Loimaan Uimaseura +0.72 143 39.91 +14.55
Entry time: 42.21 (-2.30)
37 Max Kulmala 2008 Uimaseura Kaarina +0.80 137 40.47 +15.11
Entry time: 39.21 (+1.26)
- Eero Oksanen 2007 Åbo Simklubb DNS
Laji virallinen: 7.5.2022 10.22.24
07-05-2022 10.23.14 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Åbo Simklubb

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner