2024-06-19   03:41:40
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset XIX Gant Turku Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Tulokset
XIX GANT Turku Junior Games
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Allas: 50m Päivämäärä: 07 05 2022 - 07 05 2022
Laji 3, 200m Sekauinti T15, T13, T12, T11, T10 T10 - Finaali
Sponsori: Boomerang ProFashion Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Elsa Nevalainen 2012 Rauman Uimaseura +0.92 233 3:24.95
Entry time: 3:30.34 (-5.39)
50m: 47.59
100m: 1:41.70
(54.11)
150m: 2:42.37
(1:00.67)
200m: 3:24.95
(42.58)
2 Kaisa Turta 2012 Loimaan Uimaseura +0.86 194 3:37.57 +12.62
Entry time: 3:51.92 (-14.35)
50m: 53.44
100m: 1:48.96
(55.52)
150m: 2:50.27
(1:01.31)
200m: 3:37.57
(47.30)
3 Minttu Hellsten 2012 Rauman Uimaseura 179 3:43.71 +18.76
Entry time: 3:57.59 (-13.88)
50m: 51.18
100m: 1:48.43
(57.25)
150m: 2:53.34
(1:04.91)
200m: 3:43.71
(50.37)
4 Hilma Piitari 2012 Uinti-Vakka +0.55 167 3:48.65 +23.70
50m: 52.07
100m: 1:54.29
(1:02.22)
150m: 2:57.86
(1:03.57)
200m: 3:48.65
(50.79)
Laji virallinen: 7.5.2022 10.59.58
Laji 3, 200m Sekauinti T15, T13, T12, T11, T10 T11 - Finaali
Sponsori: Boomerang ProFashion Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Venla Pentikäinen 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.72 311 3:06.05
Entry time: 3:09.04 (-2.99)
50m: 39.31
100m: 1:23.77
(44.46)
150m: 2:23.57
(59.80)
200m: 3:06.05
(42.48)
2 Sienna Lehtola 2011 Rauman Uimaseura 262 3:16.86 +10.81
Entry time: 3:28.48 (-11.62)
50m: 44.38
100m: 1:36.92
(52.54)
150m: 2:34.58
(57.66)
200m: 3:16.86
(42.28)
3 Aino Rauta 2011 Åbo Simklubb +0.75 260 3:17.59 +11.54
Entry time: 3:22.89 (-5.30)
50m: 41.50
100m: 1:35.14
(53.64)
150m: 2:30.08
(54.94)
200m: 3:17.59
(47.51)
4 Aida Herranen 2011 Gladius Kirkkonummi +0.80 249 3:20.31 +14.26
Entry time: 3:19.68 (+0.63)
50m: 43.10
100m: 1:36.24
(53.14)
150m: 2:31.92
(55.68)
200m: 3:20.31
(48.39)
5 Siiri Alaluusua 2011 Raision Urheilijat +0.80 217 3:29.69 +23.64
Entry time: 3:29.65 (+0.04)
50m: 49.61
100m: 1:45.56
(55.95)
150m: 2:45.64
(1:00.08)
200m: 3:29.69
(44.05)
6 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura 217 3:29.82 +23.77
Entry time: 3:25.46 (+4.36)
50m: 47.89
100m: 1:43.28
(55.39)
150m: 2:43.81
(1:00.53)
200m: 3:29.82
(46.01)
7 Sofia Suojakari 2011 Porin Uimaseura 188 3:39.86 +33.81
Entry time: 3:38.59 (+1.27)
50m: 51.46
100m: 1:47.00
(55.54)
150m: 2:52.19
(1:05.19)
200m: 3:39.86
(47.67)
8 Lotta Kunttu 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.44 141 4:02.28 +56.23
50m: 57.13
100m: 2:02.66
(1:05.53)
150m: 3:06.71
(1:04.05)
200m: 4:02.28
(55.57)
9 Moona Korvala 2011 Kankaanpään Uimarit 137 4:04.60 +58.55
50m: 1:01.49
100m: 2:06.70
(1:05.21)
150m: 3:05.95
(59.25)
200m: 4:04.60
(58.65)
10 Venla Rainerma 2011 Kankaanpään Uimarit 122 4:14.09 +1:08.04
Entry time: 4:12.94 (+1.15)
50m: 1:04.90
100m: 2:02.64
(57.74)
150m: 3:16.45
(1:13.81)
200m: 4:14.09
(57.64)
- Miisa Pärssinen 2011 Rauman Uimaseura DSQ
SW 7.4 Pää ei rikkonut vedenpintaa uintisyklin aikana
Laji virallinen: 7.5.2022 10.59.58
Laji 3, 200m Sekauinti T15, T13, T12, T11, T10 T12 - Finaali
Sponsori: Boomerang ProFashion Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb +0.84 332 3:02.12
Entry time: 3:07.81 (-5.69)
50m: 40.73
100m: 1:29.81
(49.08)
150m: 2:23.82
(54.01)
200m: 3:02.12
(38.30)
2 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry 325 3:03.39 +1.27
Entry time: 3:05.48 (-2.09)
50m: 36.30
100m: 1:24.41
(48.11)
150m: 2:21.32
(56.91)
200m: 3:03.39
(42.07)
3 Pihla Kapanen 2010 Uimaseura Kaarina +0.84 296 3:09.12 +7.00
Entry time: 3:18.06 (-8.94)
50m: 43.14
100m: 1:32.59
(49.45)
150m: 2:29.86
(57.27)
200m: 3:09.12
(39.26)
4 Inkeri Rinnola 2010 Aurajoen Uinti Ry 295 3:09.43 +7.31
Entry time: 3:02.90 (+6.53)
50m: 45.40
100m: 1:31.60
(46.20)
150m: 2:28.54
(56.94)
200m: 3:09.43
(40.89)
5 Taimi Likki 2010 Rauman Uimaseura +0.82 277 3:13.37 +11.25
Entry time: 3:20.03 (-6.66)
50m: 46.83
100m: 1:35.17
(48.34)
150m: 2:32.25
(57.08)
200m: 3:13.37
(41.12)
6 Anna Liljeberg 2010 Åbo Simklubb +0.86 272 3:14.46 +12.34
Entry time: 3:12.98 (+1.48)
50m: 43.94
100m: 1:34.76
(50.82)
150m: 2:38.14
(1:03.38)
200m: 3:14.46
(36.32)
7 Sofia Huttunen 2010 Åbo Simklubb +0.85 270 3:14.99 +12.87
Entry time: 3:17.48 (-2.49)
50m: 44.03
100m: 1:33.90
(49.87)
150m: 2:33.83
(59.93)
200m: 3:14.99
(41.16)
8 Eevia Marjamäki 2010 Porin Uimaseura +0.70 260 3:17.47 +15.35
Entry time: 3:18.76 (-1.29)
50m: 47.03
100m: 1:38.27
(51.24)
150m: 2:35.00
(56.73)
200m: 3:17.47
(42.47)
9 Maria Laperie 2010 Gladius Kirkkonummi +0.81 238 3:23.30 +21.18
50m: 43.93
100m: 1:36.82
(52.89)
150m: 2:41.17
(1:04.35)
200m: 3:23.30
(42.13)
10 Maia Jauhonen 2010 Gladius Kirkkonummi +0.78 238 3:23.41 +21.29
50m: 39.89
100m: 1:33.25
(53.36)
150m: 2:41.03
(1:07.78)
200m: 3:23.41
(42.38)
11 Keona Avae 2010 Gladius Kirkkonummi +0.77 232 3:25.15 +23.03
Entry time: 3:33.83 (-8.68)
50m: 46.78
100m: 1:40.25
(53.47)
150m: 2:38.34
(58.09)
200m: 3:25.15
(46.81)
12 Inka Kajander 2010 Gladius Kirkkonummi +0.69 214 3:30.60 +28.48
Entry time: 3:30.16 (+0.44)
50m: 48.68
100m: 1:39.81
(51.13)
150m: 2:46.37
(1:06.56)
200m: 3:30.60
(44.23)
13 Olivia Vanne 2010 Uimaseura Kaarina +0.97 210 3:32.02 +29.90
Entry time: 3:40.70 (-8.68)
50m: 51.89
100m: 1:48.28
(56.39)
150m: 2:45.42
(57.14)
200m: 3:32.02
(46.60)
14 Saara Solkinen 2010 Salon Uimarit +0.67 193 3:38.12 +36.00
Entry time: 3:32.09 (+6.03)
50m: 47.85
100m: 1:45.68
(57.83)
150m: 2:53.91
(1:08.23)
200m: 3:38.12
(44.21)
15 Iina Raitaluoma 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.80 168 3:48.26 +46.14
Entry time: 4:13.86 (-25.60)
50m: 56.62
100m: 1:57.83
(1:01.21)
150m: 3:01.92
(1:04.09)
200m: 3:48.26
(46.34)
16 Elisa Turta 2010 Loimaan Uimaseura +0.95 157 3:53.78 +51.66
50m: 58.96
100m: 1:59.14
(1:00.18)
150m: 3:06.13
(1:06.99)
200m: 3:53.78
(47.65)
17 Aleksandra Mattila 2010 Rauman Uimaseura +0.90 156 3:53.81 +51.69
Entry time: 3:48.03 (+5.78)
50m: 58.89
100m: 1:59.12
(1:00.23)
150m: 3:02.47
(1:03.35)
200m: 3:53.81
(51.34)
18 Senni Helskyaho 2010 Salon Uimarit +0.77 154 3:55.18 +53.06
Entry time: 3:50.33 (+4.85)
50m: 51.55
100m: 1:49.71
(58.16)
150m: 3:08.19
(1:18.48)
200m: 3:55.18
(46.99)
19 Oona Kiiski 2010 Loimaan Uimaseura +0.95 126 4:11.33 +1:09.21
Entry time: 4:07.93 (+3.40)
50m: 1:01.07
100m: 2:05.16
(1:04.09)
150m: 3:14.14
(1:08.98)
200m: 4:11.33
(57.19)
Laji virallinen: 7.5.2022 10.59.58
Laji 3, 200m Sekauinti T15, T13, T12, T11, T10 T13 - Finaali
Sponsori: Boomerang ProFashion Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.73 498 2:39.08
Entry time: 2:40.04 (-0.96)
50m: 33.96
100m: 1:17.57
(43.61)
150m: 2:02.12
(44.55)
200m: 2:39.08
(36.96)
2 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti Ry 476 2:41.45 +2.37
Entry time: 2:43.67 (-2.22)
50m: 32.89
100m: 1:14.65
(41.76)
150m: 2:05.70
(51.05)
200m: 2:41.45
(35.75)
3 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb +0.79 455 2:43.92 +4.84
Entry time: 2:44.84 (-0.92)
50m: 34.58
100m: 1:15.79
(41.21)
150m: 2:04.71
(48.92)
200m: 2:43.92
(39.21)
4 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb +0.78 451 2:44.36 +5.28
Entry time: 2:45.09 (-0.73)
50m: 36.46
100m: 1:18.97
(42.51)
150m: 2:08.67
(49.70)
200m: 2:44.36
(35.69)
5 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb +0.73 439 2:45.93 +6.85
Entry time: 2:47.49 (-1.56)
50m: 37.83
100m: 1:20.13
(42.30)
150m: 2:10.28
(50.15)
200m: 2:45.93
(35.65)
6 Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.67 403 2:50.69 +11.61
Entry time: 2:54.28 (-3.59)
50m: 35.80
100m: 1:17.73
(41.93)
150m: 2:11.25
(53.52)
200m: 2:50.69
(39.44)
7 Vilma Keski-Korsu 2009 Åbo Simklubb +0.91 373 2:55.08 +16.00
Entry time: 2:58.59 (-3.51)
50m: 37.46
100m: 1:24.02
(46.56)
150m: 2:16.02
(52.00)
200m: 2:55.08
(39.06)
8 Lili Kannisto 2009 Porin Uimaseura +0.79 364 2:56.53 +17.45
Entry time: 2:56.36 (+0.17)
50m: 38.71
100m: 1:21.51
(42.80)
150m: 2:14.99
(53.48)
200m: 2:56.53
(41.54)
9 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi +0.77 314 3:05.53 +26.45
Entry time: 3:12.87 (-7.34)
50m: 43.21
100m: 1:27.50
(44.29)
150m: 2:19.55
(52.05)
200m: 3:05.53
(45.98)
10 Ida sulonen 2009 Åbo Simklubb +0.78 269 3:15.21 +36.13
Entry time: 3:08.41 (+6.80)
50m: 40.42
100m: 1:31.03
(50.61)
150m: 2:34.08
(1:03.05)
200m: 3:15.21
(41.13)
11 Sara Hakonen 2009 Porin Uimaseura 247 3:20.86 +41.78
Entry time: 3:17.41 (+3.45)
50m: 45.48
100m: 1:40.70
(55.22)
150m: 2:37.53
(56.83)
200m: 3:20.86
(43.33)
12 Lova Sandberg 2009 Åbo Simklubb +0.71 239 3:23.09 +44.01
50m: 49.24
100m: 1:44.00
(54.76)
150m: 2:42.00
(58.00)
200m: 3:23.09
(41.09)
13 Saara Sällilä 2009 Porin Uimaseura +0.80 192 3:38.56 +59.48
Entry time: 3:56.40 (-17.84)
50m: 48.12
100m: 1:47.62
(59.50)
150m: 2:52.93
(1:05.31)
200m: 3:38.56
(45.63)
- Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb +0.54 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 7.5.2022 10.59.58
Laji 3, 200m Sekauinti T15, T13, T12, T11, T10 T14 - Finaali
Sponsori: Boomerang ProFashion Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit +0.75 617 2:28.07
Entry time: 2:28.43 (-0.36)
50m: 30.70
100m: 1:08.87
(38.17)
150m: 1:53.09
(44.22)
200m: 2:28.07
(34.98)
2 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb +0.59 612 2:28.49 +0.42
Entry time: 2:31.13 (-2.64)
50m: 32.23
100m: 1:08.70
(36.47)
150m: 1:54.06
(45.36)
200m: 2:28.49
(34.43)
3 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.75 573 2:31.77 +3.70
Entry time: 2:31.20 (+0.57)
50m: 31.28
100m: 1:09.97
(38.69)
150m: 1:56.33
(46.36)
200m: 2:31.77
(35.44)
4 Venla Holma 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.78 544 2:34.41 +6.34
Entry time: 2:34.89 (-0.48)
50m: 31.05
100m: 1:10.00
(38.95)
150m: 1:58.08
(48.08)
200m: 2:34.41
(36.33)
5 Hanna Törmä 2007 Porin Uimaseura +0.87 474 2:41.70 +13.63
Entry time: 2:39.58 (+2.12)
50m: 33.84
100m: 1:15.82
(41.98)
150m: 2:04.67
(48.85)
200m: 2:41.70
(37.03)
6 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit +0.77 460 2:43.27 +15.20
Entry time: 2:40.13 (+3.14)
50m: 33.67
100m: 1:15.51
(41.84)
150m: 2:04.57
(49.06)
200m: 2:43.27
(38.70)
7 Amanda Ruusuvaara 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.78 442 2:45.52 +17.45
Entry time: 2:46.60 (-1.08)
50m: 35.57
100m: 1:15.80
(40.23)
150m: 2:08.32
(52.52)
200m: 2:45.52
(37.20)
8 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb +0.63 431 2:46.84 +18.77
Entry time: 2:53.83 (-6.99)
50m: 35.69
100m: 1:17.26
(41.57)
150m: 2:09.36
(52.10)
200m: 2:46.84
(37.48)
9 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.76 416 2:48.84 +20.77
Entry time: 2:48.22 (+0.62)
50m: 37.90
100m: 1:19.54
(41.64)
150m: 2:12.02
(52.48)
200m: 2:48.84
(36.82)
10 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.74 412 2:49.48 +21.41
Entry time: 2:42.96 (+6.52)
50m: 36.76
100m: 1:17.20
(40.44)
150m: 2:09.76
(52.56)
200m: 2:49.48
(39.72)
11 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.77 407 2:50.18 +22.11
Entry time: 2:48.69 (+1.49)
50m: 36.59
100m: 1:24.18
(47.59)
150m: 2:11.73
(47.55)
200m: 2:50.18
(38.45)
12 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb +0.42 396 2:51.72 +23.65
Entry time: 2:52.73 (-1.01)
50m: 35.38
100m: 1:20.89
(45.51)
150m: 2:13.69
(52.80)
200m: 2:51.72
(38.03)
13 Linnea Azzola 2007 Porin Uimaseura +0.74 395 2:51.86 +23.79
Entry time: 2:51.88 (-0.02)
50m: 35.74
100m: 1:22.18
(46.44)
150m: 2:11.36
(49.18)
200m: 2:51.86
(40.50)
14 Rebekka Pihl 2008 Porin Uimaseura +0.74 369 2:55.78 +27.71
Entry time: 2:54.81 (+0.97)
50m: 36.04
100m: 1:19.36
(43.32)
150m: 2:11.33
(51.97)
200m: 2:55.78
(44.45)
15 Meea Marjamäki 2008 Porin Uimaseura +0.86 327 3:02.88 +34.81
Entry time: 3:06.12 (-3.24)
50m: 39.82
100m: 1:27.55
(47.73)
150m: 2:23.99
(56.44)
200m: 3:02.88
(38.89)
16 Lotta Luotola 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.84 308 3:06.68 +38.61
Entry time: 2:53.09 (+13.59)
50m: 40.12
100m: 1:29.23
(49.11)
150m: 2:26.60
(57.37)
200m: 3:06.68
(40.08)
17 Minttu-Ilona Saine 2008 Porin Uimaseura +0.75 295 3:09.33 +41.26
Entry time: 3:08.63 (+0.70)
50m: 39.69
100m: 1:26.91
(47.22)
150m: 2:23.55
(56.64)
200m: 3:09.33
(45.78)
18 Veera Vilhelma Kiukkonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.85 259 3:17.75 +49.68
Entry time: 3:17.53 (+0.22)
50m: 43.09
100m: 1:35.91
(52.82)
150m: 2:33.33
(57.42)
200m: 3:17.75
(44.42)
19 Nea Niemi 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.85 234 3:24.53 +56.46
Entry time: 3:33.71 (-9.18)
50m: 45.08
100m: 1:40.13
(55.05)
150m: 2:43.22
(1:03.09)
200m: 3:24.53
(41.31)
20 Eevi Klaara Orenshtein 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.78 188 3:40.10 +1:12.03
50m: 55.56
100m: 1:45.68
(50.12)
150m: 2:50.39
(1:04.71)
200m: 3:40.10
(49.71)
21 Ada Sunnarborg 2008 Gladius Kirkkonummi +0.80 172 3:46.62 +1:18.55
Entry time: 3:41.31 (+5.31)
50m: 50.96
100m: 1:52.22
(1:01.26)
150m: 3:00.61
(1:08.39)
200m: 3:46.62
(46.01)
22 Yasemin Yilmaz 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.81 163 3:50.57 +1:22.50
Entry time: 3:38.85 (+11.72)
50m: 53.03
100m: 1:52.45
(59.42)
150m: 3:01.08
(1:08.63)
200m: 3:50.57
(49.49)
Laji virallinen: 7.5.2022 10.59.58
07-05-2022 11.01.35 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Åbo Simklubb

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner