2024-06-17   02:29:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset XIX Gant Turku Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Tulokset
XIX GANT Turku Junior Games
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Allas: 50m Päivämäärä: 07 05 2022 - 07 05 2022
Laji 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P11 - Finaali
Sponsori: Ortomat Herpola
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb +0.82 221 3:08.52
Entry time: 3:11.26 (-2.74)
50m: 40.85
100m: 1:29.99
(49.14)
150m: 2:28.76
(58.77)
200m: 3:08.52
(39.76)
2 Matias Holma 2011 Loimaan Uimaseura +0.77 151 3:33.96 +25.44
Entry time: 3:30.74 (+3.22)
50m: 48.91
100m: 1:45.15
(56.24)
150m: 2:49.67
(1:04.52)
200m: 3:33.96
(44.29)
3 Frans Friman 2011 Åbo Simklubb +0.76 114 3:54.75 +46.23
50m: 59.57
100m: 2:02.33
(1:02.76)
150m: 3:08.34
(1:06.01)
200m: 3:54.75
(46.41)
- Peetu Oksanen 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.58 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Akseli Tauluvuori 2011 Rauman Uimaseura +0.85 DSQ
SW 8.2 Käsien pallautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella
Laji virallinen: 7.5.2022 11.22.09
Laji 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P12 - Finaali
Sponsori: Ortomat Herpola
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.72 261 2:58.25
Entry time: 3:00.43 (-2.18)
50m: 38.85
100m: 1:23.72
(44.87)
150m: 2:19.48
(55.76)
200m: 2:58.25
(38.77)
2 Lauri Seppälä 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.75 212 3:11.10 +12.85
Entry time: 3:10.40 (+0.70)
50m: 41.23
100m: 1:30.04
(48.81)
150m: 2:27.48
(57.44)
200m: 3:11.10
(43.62)
3 Eemeli Havia 2010 Salon Uimarit +0.66 192 3:17.54 +19.29
Entry time: 3:21.19 (-3.65)
50m: 43.14
100m: 1:33.96
(50.82)
150m: 2:32.42
(58.46)
200m: 3:17.54
(45.12)
4 Venni Alho 2010 Aurajoen Uinti Ry 170 3:25.51 +27.26
Entry time: 3:23.80 (+1.71)
50m: 51.09
100m: 1:43.90
(52.81)
150m: 2:42.85
(58.95)
200m: 3:25.51
(42.66)
5 Eino Kytöjoki 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.88 170 3:25.62 +27.37
Entry time: 3:22.83 (+2.79)
50m: 50.05
100m: 1:40.78
(50.73)
150m: 2:43.82
(1:03.04)
200m: 3:25.62
(41.80)
6 Renne Piironen 2010 Loimaan Uimaseura +0.56 168 3:26.21 +27.96
Entry time: 3:49.65 (-23.44)
50m: 47.11
100m: 1:37.80
(50.69)
150m: 2:41.18
(1:03.38)
200m: 3:26.21
(45.03)
7 Aatu Satola 2010 Rauman Uimaseura +0.76 139 3:39.71 +41.46
Entry time: 3:51.64 (-11.93)
50m: 49.08
100m: 1:44.58
(55.50)
150m: 2:51.59
(1:07.01)
200m: 3:39.71
(48.12)
Laji virallinen: 7.5.2022 11.22.09
Laji 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P13 - Finaali
Sponsori: Ortomat Herpola
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.72 322 2:46.19
Entry time: 2:48.32 (-2.13)
50m: 36.77
100m: 1:19.18
(42.41)
150m: 2:08.50
(49.32)
200m: 2:46.19
(37.69)
2 Vilho Haikonen 2009 Salon Uimarit +0.78 245 3:02.11 +15.92
Entry time: 3:02.47 (-0.36)
50m: 42.49
100m: 1:31.46
(48.97)
150m: 2:25.84
(54.38)
200m: 3:02.11
(36.27)
3 Alex Ailio 2009 Åbo Simklubb +0.75 226 3:06.89 +20.70
Entry time: 3:12.75 (-5.86)
50m: 44.79
100m: 1:35.14
(50.35)
150m: 2:27.81
(52.67)
200m: 3:06.89
(39.08)
4 Toivo Vuorenjuuri 2009 Gladius Kirkkonummi +0.79 211 3:11.22 +25.03
Entry time: 3:10.35 (+0.87)
50m: 36.03
100m: 1:27.60
(51.57)
150m: 2:28.64
(1:01.04)
200m: 3:11.22
(42.58)
5 Oliver Rantanen 2009 Uimaseura Kaarina +0.97 179 3:22.22 +36.03
Entry time: 3:41.37 (-19.15)
50m: 49.88
100m: 1:44.77
(54.89)
150m: 2:38.70
(53.93)
200m: 3:22.22
(43.52)
6 Viljami Rautiainen 2009 Porin Uimaseura +0.80 174 3:24.08 +37.89
Entry time: 3:16.86 (+7.22)
50m: 48.70
100m: 1:38.71
(50.01)
150m: 2:40.20
(1:01.49)
200m: 3:24.08
(43.88)
7 Joona Ronkainen 2009 Salon Uimarit +0.83 157 3:31.06 +44.87
Entry time: 3:41.39 (-10.33)
50m: 43.34
100m: 1:37.87
(54.53)
150m: 2:43.97
(1:06.10)
200m: 3:31.06
(47.09)
8 Eeli Mikkonen 2009 Rauman Uimaseura +0.99 146 3:36.45 +50.26
Entry time: 3:49.49 (-13.04)
50m: 49.07
100m: 1:43.89
(54.82)
150m: 2:50.51
(1:06.62)
200m: 3:36.45
(45.94)
Laji virallinen: 7.5.2022 11.22.09
Laji 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P14 - Finaali
Sponsori: Ortomat Herpola
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.73 384 2:36.84
Entry time: 2:40.98 (-4.14)
50m: 34.33
100m: 1:16.40
(42.07)
150m: 2:02.50
(46.10)
200m: 2:36.84
(34.34)
2 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.64 383 2:36.96 +0.12
Entry time: 2:36.60 (+0.36)
50m: 33.96
100m: 1:13.21
(39.25)
150m: 2:03.43
(50.22)
200m: 2:36.96
(33.53)
3 IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.74 346 2:42.24 +5.40
Entry time: 2:45.97 (-3.73)
50m: 34.58
100m: 1:19.02
(44.44)
150m: 2:06.11
(47.09)
200m: 2:42.24
(36.13)
4 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb +0.74 346 2:42.25 +5.41
Entry time: 2:43.13 (-0.88)
50m: 36.24
100m: 1:18.05
(41.81)
150m: 2:05.54
(47.49)
200m: 2:42.25
(36.71)
5 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.75 346 2:42.36 +5.52
Entry time: 2:53.44 (-11.08)
50m: 34.92
100m: 1:18.09
(43.17)
150m: 2:07.39
(49.30)
200m: 2:42.36
(34.97)
6 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb +0.72 326 2:45.60 +8.76
Entry time: 2:48.14 (-2.54)
50m: 36.98
100m: 1:21.81
(44.83)
150m: 2:08.62
(46.81)
200m: 2:45.60
(36.98)
7 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.66 285 2:53.22 +16.38
Entry time: 2:52.14 (+1.08)
50m: 37.12
100m: 1:21.63
(44.51)
150m: 2:15.47
(53.84)
200m: 2:53.22
(37.75)
8 Topi Heinonen 2008 Uimaseura Kaarina +0.86 226 3:07.03 +30.19
Entry time: 3:14.89 (-7.86)
50m: 39.50
100m: 1:29.86
(50.36)
150m: 2:27.39
(57.53)
200m: 3:07.03
(39.64)
9 Severi Saario 2008 Uinti-Vakka +0.79 208 3:12.37 +35.53
50m: 40.05
100m: 1:31.29
(51.24)
150m: 2:31.66
(1:00.37)
200m: 3:12.37
(40.71)
10 Miro Järvinen 2008 Salon Uimarit +0.82 172 3:24.77 +47.93
Entry time: 3:28.28 (-3.51)
50m: 44.70
100m: 1:43.38
(58.68)
150m: 2:42.88
(59.50)
200m: 3:24.77
(41.89)
11 Werneri Toivanen 2008 Loimaan Uimaseura +0.89 160 3:29.76 +52.92
Entry time: 3:43.91 (-14.15)
50m: 50.47
100m: 1:45.71
(55.24)
150m: 2:44.10
(58.39)
200m: 3:29.76
(45.66)
- Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.65 DSQ
SW 7.6 Yhden käden kosketus seinään
Laji virallinen: 7.5.2022 11.22.09
Laji 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P16 - Finaali
Sponsori: Ortomat Herpola
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb +0.67 470 2:26.53
Entry time: 2:22.54 (+3.99)
50m: 30.52
100m: 1:11.47
(40.95)
150m: 1:54.02
(42.55)
200m: 2:26.53
(32.51)
2 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit +0.74 457 2:28.00 +1.47
Entry time: 2:26.18 (+1.82)
50m: 30.67
100m: 1:09.24
(38.57)
150m: 1:53.59
(44.35)
200m: 2:28.00
(34.41)
3 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb +0.75 432 2:30.77 +4.24
Entry time: 2:33.99 (-3.22)
50m: 31.70
100m: 1:10.14
(38.44)
150m: 1:56.44
(46.30)
200m: 2:30.77
(34.33)
4 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb +0.70 384 2:36.73 +10.20
Entry time: 2:40.30 (-3.57)
50m: 36.48
100m: 1:17.94
(41.46)
150m: 2:02.81
(44.87)
200m: 2:36.73
(33.92)
5 Roope Piironen 2007 Loimaan Uimaseura +0.60 379 2:37.44 +10.91
Entry time: 2:47.18 (-9.74)
50m: 33.51
100m: 1:13.86
(40.35)
150m: 2:00.99
(47.13)
200m: 2:37.44
(36.45)
6 Ilari Linderborg 2006 Åbo Simklubb +0.92 326 2:45.49 +18.96
Entry time: 2:53.91 (-8.42)
50m: 36.98
100m: 1:21.49
(44.51)
150m: 2:08.78
(47.29)
200m: 2:45.49
(36.71)
7 Eliel Lintula 2007 Uimaseura Kaarina +0.95 173 3:24.34 +57.81
Entry time: 3:28.95 (-4.61)
50m: 45.46
100m: 1:35.56
(50.10)
150m: 2:39.83
(1:04.27)
200m: 3:24.34
(44.51)
Laji virallinen: 7.5.2022 11.22.09
07-05-2022 12.28.43 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Åbo Simklubb

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner