Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU T-11,13,15,N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilhelmina Kosonen |
2012 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
51.08 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
55.48 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
58.87 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaisa Ikäheimonen |
2013 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
1:00.99 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aada Eloneva |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:01.80 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milana Ivonen |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
- |
|
Enna-Mari Elisa Kitinoja |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Inkeri Kujala |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU T-11,13,15,N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
40.07 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
41.67 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eveliina Kansonen |
2010 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
45.43 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lyyti Honkanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
53.16 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aada Tahvanainen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
53.38 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martta Muhonen |
2009 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
53.89 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alisa Suutarinen |
2010 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
58.43 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Uliana Lemeshko |
2010 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
1:06.66 |
+29.27 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Hilma Kotimäki |
2010 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU T-11,13,15,N 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
emma ahokas |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Taimi Tynkkynen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
43.85 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Hatakka |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
48.30 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Karjalainen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
51.92 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelly Hoikkala |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
55.69 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU T-11,13,15,N 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Sopanen |
2002 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pipsa Linteri |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
40.86 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Kouvo |
2003 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
41.39 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elle Minni Marie Salmela |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
47.62 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Karhu |
2005 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
53.36 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 16.02.22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|