2022-07-03   23:41:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Fyn Rundt 4

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Session 1

Document
Resultater
Fyn Rundt 4
Placering: Nyborg Svømme og Badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. apr  2022 to 30. apr  2022
Løb 1, 100m Frisvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anne Bruun-Petersen 2007 Tommerup Svømme Klub 1:03.27
50m: 1:03.27
2 Alvina Vahala Hvass 2006 Svendborg Svømme Klub 1:09.42 +6.15
50m: 1:09.42
3 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 1:12.04 +8.77
50m: 1:12.04
4 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub 1:12.12 +8.85
50m: 1:12.12
5 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 1:12.25 +8.98
50m: 1:12.25
6 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub 1:13.15 +9.88
50m: 1:13.15
7 Nanna Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 1:15.57 +12.30
50m: 1:15.57
8 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub 1:15.95 +12.68
50m: 1:15.95
9 Mathilde Dam 2009 Ringe Svømme Klub 1:19.72 +16.45
50m: 1:19.72
10 Freja Rex Larsen 2006 Gudme Svømme Klub 1:20.71 +17.44
50m: 1:20.71
11 Ellen Gramstrup Madsen 2010 Nyborg Svømmeklub 1:20.73 +17.46
50m: 1:20.73
12 Sofie Bolvig Christensen 2006 Gudme Svømme Klub 1:22.69 +19.42
50m: 1:22.69
13 Mathilde Møller-Andersen 2008 Tommerup Svømme Klub 1:23.97 +20.70
50m: 1:23.97
14 Justine Keinicke 2008 Ringe Svømme Klub 1:24.23 +20.96
50m: 1:24.23
15 Anna Lindstedt 2010 Nyborg Svømmeklub 1:24.67 +21.40
50m: 1:24.67
16 Sofie Langebæk 2006 Tommerup Svømme Klub 1:24.98 +21.71
50m: 1:24.98
17 Alberte Soele 2008 Gudme Svømme Klub 1:25.40 +22.13
50m: 1:25.40
18 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 1:26.22 +22.95
50m: 1:26.22
19 Lærke Johannsen 2009 Nyborg Svømmeklub 1:26.43 +23.16
50m: 1:26.43
20 Frida Krogh Kristiansen 2011 Nyborg Svømmeklub 1:27.24 +23.97
50m: 1:27.24
21 Marie Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 1:29.48 +26.21
50m: 1:29.48
22 Emilie Guldager Schmidt 2011 Nyborg Svømmeklub 1:30.91 +27.64
50m: 1:30.91
23 Alberte Bjørnø 2012 Ringe Svømme Klub 1:32.03 +28.76
50m: 1:32.03
24 Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub 1:32.13 +28.86
50m: 1:32.13
25 Alberte Hummelhoff 2010 Nyborg Svømmeklub 1:33.15 +29.88
50m: 1:33.15
26 Vera Luna Alstrup-Lopez 2011 Frem Odense 1:34.92 +31.65
50m: 1:34.92
27 Clara Rungstrøm 2010 Ringe Svømme Klub 1:35.18 +31.91
50m: 1:35.18
28 Ditte Langelund Nielsen 2009 Gudme Svømme Klub 1:35.82 +32.55
50m: 1:35.82
29 Marie Jusslin 2011 Ringe Svømme Klub 1:37.95 +34.68
50m: 1:37.95
- Josefine Steen Harboe 2011 Nyborg Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 30-04-2022 14:11:38
30-04-2022 14:11.59 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner