2024-03-02   20:57:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Bakken Kids Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 1, 400m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 5:28.11
100m: 1:16.42
200m: 2:40.48
(1:24.06)
300m: 4:06.05
(1:25.57)
400m: 5:28.11
(1:22.06)
2 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 5:35.38 +7.27
100m: 1:16.11
200m: 2:40.40
(1:24.29)
300m: 4:09.03
(1:28.63)
400m: 5:35.38
(1:26.35)
3 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 5:46.26 +18.15
100m: 1:21.21
200m: 2:49.82
(1:28.61)
300m: 4:20.71
(1:30.89)
400m: 5:46.26
(1:25.55)
4 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 5:46.35 +18.24
100m: 1:21.07
200m: 2:49.73
(1:28.66)
300m: 4:20.07
(1:30.34)
400m: 5:46.35
(1:26.28)
5 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 5:49.34 +21.23
100m: 1:21.47
200m: 2:51.15
(1:29.68)
300m: 4:22.53
(1:31.38)
400m: 5:49.34
(1:26.81)
6 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 6:01.82 +33.71
100m: 1:22.95
200m: 2:54.40
(1:31.45)
300m: 4:27.64
(1:33.24)
400m: 6:01.82
(1:34.18)
7 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 6:12.73 +44.62
100m: 1:29.32
200m: 3:04.53
(1:35.21)
300m: 4:40.01
(1:35.48)
400m: 6:12.73
(1:32.72)
8 Clara Povlsen 2010 Lyngby Svømmeklub 6:14.16 +46.05
100m: 1:24.61
200m: 3:01.65
(1:37.04)
300m: 4:39.12
(1:37.47)
400m: 6:14.16
(1:35.04)
9 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub 6:31.20 +1:03.09
100m: 1:33.86
200m: 3:13.17
(1:39.31)
300m: 4:54.20
(1:41.03)
400m: 6:31.20
(1:37.00)
10 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 6:38.96 +1:10.85
100m: 1:34.60
200m: 3:15.89
(1:41.29)
300m: 4:58.59
(1:42.70)
400m: 6:38.96
(1:40.37)
Løb officielt kl.: 24-06-2022 16:56:45
Løb 1, 400m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 4:49.87
100m: 1:07.91
200m: 2:22.49
(1:14.58)
300m: 3:36.67
(1:14.18)
400m: 4:49.87
(1:13.20)
2 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 4:51.46 +1.59
100m: 1:08.52
200m: 2:23.34
(1:14.82)
300m: 3:37.95
(1:14.61)
400m: 4:51.46
(1:13.51)
3 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim 5:12.61 +22.74
100m: 1:13.71
200m: 2:34.82
(1:21.11)
300m: 3:55.28
(1:20.46)
400m: 5:12.61
(1:17.33)
4 Freja Itenov 2008 Lyngby Svømmeklub 5:25.66 +35.79
100m: 1:13.94
200m: 2:37.02
(1:23.08)
300m: 4:03.25
(1:26.23)
400m: 5:25.66
(1:22.41)
5 Sofie Ross 2008 Lyngby Svømmeklub 5:37.95 +48.08
100m: 1:20.99
200m: 2:48.77
(1:27.78)
300m: 4:15.62
(1:26.85)
400m: 5:37.95
(1:22.33)
Løb officielt kl.: 24-06-2022 16:56:45
24-06-2022 19:09.37 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub 4:53.51
100m: 1:09.11
200m: 2:26.56
(1:17.45)
300m: 3:40.67
(1:14.11)
400m: 4:53.51
(1:12.84)
2 Mathias Hald 2009 Lyngby Svømmeklub 4:55.55 +2.04
100m: 1:08.77
200m: 2:25.98
(1:17.21)
300m: 3:40.99
(1:15.01)
400m: 4:55.55
(1:14.56)
3 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød 5:04.37 +10.86
100m: 1:12.08
200m: 2:30.20
(1:18.12)
300m: 3:48.70
(1:18.50)
400m: 5:04.37
(1:15.67)
4 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 5:11.01 +17.50
100m: 1:13.13
200m: 2:33.91
(1:20.78)
300m: 3:54.61
(1:20.70)
400m: 5:11.01
(1:16.40)
5 Bastian Johnsen 2010 Lyngby Svømmeklub 5:25.40 +31.89
100m: 1:16.82
200m: 2:40.15
(1:23.33)
300m: 4:03.69
(1:23.54)
400m: 5:25.40
(1:21.71)
6 Silas Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 5:27.00 +33.49 MD1
100m: 1:16.80
200m: 2:41.84
(1:25.04)
300m: 4:06.77
(1:24.93)
400m: 5:27.00
(1:20.23)
7 Axel Bundgaard Lorentzen 2010 Lyngby Svømmeklub 5:27.00 +33.49 MD2
100m: 1:17.80
200m: 2:42.61
(1:24.81)
300m: 4:06.78
(1:24.17)
400m: 5:27.00
(1:20.22)
8 Mikkel Skou Elgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 5:40.62 +47.11
100m: 1:20.56
200m: 2:47.70
(1:27.14)
300m: 4:15.14
(1:27.44)
400m: 5:40.62
(1:25.48)
9 Rares Enache 2010 Lyngby Svømmeklub 5:44.79 +51.28
100m: 1:22.06
200m: 2:52.34
(1:30.28)
300m: 4:21.09
(1:28.75)
400m: 5:44.79
(1:23.70)
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:06:38
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Harald Rasmus Svendsen 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 4:32.03
100m: 1:04.24
200m: 2:14.06
(1:09.82)
300m: 3:23.36
(1:09.30)
400m: 4:32.03
(1:08.67)
2 Frederik Kepp Jensen 2007 A6 JGI-Swim 4:36.90 +4.87
100m: 1:03.50
200m: 2:14.13
(1:10.63)
300m: 3:25.52
(1:11.39)
400m: 4:36.90
(1:11.38)
3 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 4:58.08 +26.05
100m: 1:08.98
200m: 2:25.62
(1:16.64)
300m: 3:42.25
(1:16.63)
400m: 4:58.08
(1:15.83)
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:06:38
24-06-2022 19:09.58 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 3, 100m Butterfly Damer Gruppe 2 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 1:21.26 Q
2 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 1:21.93 +0.67 Q
3 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub 1:28.77 +7.51 Q
4 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 1:30.33 +9.07 Q
5 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:30.60 +9.34 Q
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:23:02
Løb 3, 100m Butterfly Damer Gruppe 1 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Scheibye 2008 A6 JGI-Swim 1:11.54 DI
2 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 1:19.87 +8.33 DI
3 Liv Frost Juhler 2008 A6 JGI-Swim 1:21.94 +10.40 Q
- Melissa Walther Capito 2009 A6 Slangerup Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:23:02
24-06-2022 19:13.10 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 3, 100m Butterfly Damer Gruppe 2 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 1:18.82
2 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 1:19.65 +0.83
3 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 1:25.89 +7.07
4 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:28.56 +9.74
- Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 25-06-2022 16:29:53
Løb 3, 100m Butterfly Damer Gruppe 1 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Frost Juhler 2008 A6 JGI-Swim 1:21.69
Løb officielt kl.: 25-06-2022 16:29:53
25-06-2022 16:54.11 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 3, 100m Butterfly Damer Gruppe 2 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 1:18.82
2 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 1:19.65 +0.83
3 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 1:25.89 +7.07
4 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:28.56 +9.74
- Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 25-06-2022 16:29:53
Løb 3, 100m Butterfly Damer Gruppe 1 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Frost Juhler 2008 A6 JGI-Swim 1:21.69
Løb officielt kl.: 25-06-2022 16:29:53
25-06-2022 16:54.11 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 4, 100m Butterfly Herrer Gruppe 3 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 1:27.93 Q
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:23:38
Løb 4, 100m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matti Lundin Brockdorff 2010 Lyngby Svømmeklub 1:12.66 Q
2 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød 1:17.37 +4.71 Q
3 Axel Bundgaard Lorentzen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:18.24 +5.58 Q
4 Victor Ploug Mattson 2010 Lyngby Svømmeklub 1:26.79 +14.13 Q
5 Silas Argueta Andersen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:27.87 +15.21 Q
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:23:38
Løb 4, 100m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Uldall-Jessen 2007 A6 JGI-Swim 1:03.60 DI
2 Alexander Merl Larsen 2008 A6 JGI-Swim 1:10.00 +6.40 DI
3 Magnus Svane Hartmann 2008 A6 JGI-Swim 1:14.54 +10.94 Q
4 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 1:18.63 +15.03 Q
5 Jens Nielsen 2008 A6 JGI-Swim 1:23.25 +19.65 Q
- Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:23:38
24-06-2022 19:13.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 4, 100m Butterfly Herrer Gruppe 3 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 1:29.87
Løb officielt kl.: 25-06-2022 16:59:35
Løb 4, 100m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matti Lundin Brockdorff 2010 Lyngby Svømmeklub 1:12.91
2 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød 1:17.58 +4.67
3 Silas Argueta Andersen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:22.09 +9.18
4 Victor Ploug Mattson 2010 Lyngby Svømmeklub 1:28.81 +15.90
Løb officielt kl.: 25-06-2022 16:59:35
Løb 4, 100m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Magnus Svane Hartmann 2008 A6 JGI-Swim 1:13.73
2 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 1:20.69 +6.96
3 Jens Nielsen 2008 A6 JGI-Swim 1:23.45 +9.72
Løb officielt kl.: 25-06-2022 16:59:35
25-06-2022 17:05.16 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Celine Hide 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 1:36.39 Q
2 Andrea Møller-Sørensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:44.82 +8.43 Q
3 Sofie Amalie Morthorst 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:45.98 +9.59 Q
4 Karla Laursen 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:46.83 +10.44 Q
5 Anna Cecilie Szameitat 2012 Lyngby Svømmeklub 1:47.42 +11.03 Q
6 Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:47.60 +11.21 Q
7 Gry Mattrup Lund-Hansen 2012 A6 Svømmeklubben Laksen 1:50.75 +14.36 Q
8 Silja Zøllner 2012 Lyngby Svømmeklub 1:53.55 +17.16 Q
9 Vera Mollerup 2012 Lyngby Svømmeklub 1:57.05 +20.66 Q
10 Smilla Lemb Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:57.31 +20.92 Q
11 Ida Wahl 2012 Lyngby Svømmeklub 1:59.89 +23.50 Q
12 Annika Bendixen 2013 Lyngby Svømmeklub 2:00.66 +24.27 Q
13 Andrea Lebahn 2013 Lyngby Svømmeklub 2:01.19 +24.80
14 Martha Hyldgaard Bigum 2012 Lyngby Svømmeklub 2:01.56 +25.17
15 Sofie Christiansen 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:03.87 +27.48
16 Clara Langsager 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 2:05.18 +28.79
17 Selma El-Khattam 2013 Lyngby Svømmeklub 2:07.44 +31.05
18 Tilde Elisabeth Hansen 2012 Lyngby Svømmeklub 2:12.24 +35.85
19 Laura Reuter 2013 Lyngby Svømmeklub 2:14.54 +38.15
20 Johanna Dahl- Petersen 2013 Lyngby Svømmeklub 2:16.40 +40.01
21 Ida Hansen 2012 Lyngby Svømmeklub 2:19.38 +42.99
22 Frederikke Feldt-Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub 2:20.45 +44.06
23 Magda Emilie Holte Hansen 2013 Lyngby Svømmeklub 2:27.09 +50.70
24 Sosu L. Zhang 2013 Lyngby Svømmeklub 2:38.25 +1:01.86
- Sofie Andersen 2012 Lyngby Svømmeklub DNS
- Klara Rokkedal Jønsson 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup DNS
- Liva Larsen 2012 Lyngby Svømmeklub DNS
- Marie Larsen 2013 Lyngby Svømmeklub DNS
- Julie La Cour Marker Rasmuss 2012 Lyngby Svømmeklub DNS
- Cecilie Kruse Sidenius 2012 Lyngby Svømmeklub DNS
- Sara Nissen Suhr 2013 Lyngby Svømmeklub DNS
- Wenxi Zhang 2013 Lyngby Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:52:24
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:17.73 Q
2 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 1:18.56 +0.83 Q
3 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 1:20.54 +2.81 Q
4 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 1:20.96 +3.23 Q
5 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:21.57 +3.84 Q
6 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:24.98 +7.25 Q
7 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 1:26.69 +8.96 Q
8 Mai Ellen Frederiksen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:27.10 +9.37 Q
9 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød 1:31.08 +13.35 Q
10 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød 1:31.10 +13.37 Q
11 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:32.03 +14.30 Q
12 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 1:33.16 +15.43 Q
13 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød 1:34.00 +16.27
14 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:34.43 +16.70
15 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød 1:34.59 +16.86
16 Augusta Leonhardt Marstrand 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 1:35.53 +17.80
17 Helena Hjartar 2011 Lyngby Svømmeklub 1:40.75 +23.02
18 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 1:41.94 +24.21
19 Merle Unterberg 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 1:44.68 +26.95
20 Alma Maaslet 2010 Sigma Swim Birkerød 1:44.71 +26.98
- Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød DNS
- Paloma Alvarez Sigurd 2011 Lyngby Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:52:24
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Ross 2008 Lyngby Svømmeklub 1:21.28 Q
2 Liva Dugbæk 2009 Sigma Swim Birkerød 1:37.36 +16.08 Q
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:52:24
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederikke Malmkjær 2014 Lyngby Svømmeklub 2:33.34 Q
- Freja Andersen 2014 Lyngby Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:52:24
24-06-2022 19:13.25 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Celine Hide 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 1:36.53
2 Andrea Møller-Sørensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:41.25 +4.72
3 Anna Cecilie Szameitat 2012 Lyngby Svømmeklub 1:45.36 +8.83
4 Sofie Amalie Morthorst 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:45.55 +9.02
5 Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:48.65 +12.12
6 Karla Laursen 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:52.75 +16.22
7 Silja Zøllner 2012 Lyngby Svømmeklub 1:55.15 +18.62
8 Vera Mollerup 2012 Lyngby Svømmeklub 1:55.48 +18.95
9 Annika Bendixen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:58.24 +21.71
10 Smilla Lemb Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub 2:00.31 +23.78
11 Ida Wahl 2012 Lyngby Svømmeklub 2:10.29 +33.76
- Gry Mattrup Lund-Hansen 2012 A6 Svømmeklubben Laksen DNS
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:08:53
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 1:17.01
2 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:18.79 +1.78
3 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 1:20.28 +3.27
4 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 1:20.45 +3.44
5 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:22.44 +5.43
6 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:23.73 +6.72
7 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 1:24.91 +7.90
8 Mai Ellen Frederiksen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:26.95 +9.94
9 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød 1:29.06 +12.05
10 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:30.53 +13.52
11 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 1:32.68 +15.67
12 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød 1:33.45 +16.44
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:08:53
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Ross 2008 Lyngby Svømmeklub 1:20.27
2 Liva Dugbæk 2009 Sigma Swim Birkerød 1:37.27 +17.00
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:08:53
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Frederikke Malmkjær 2014 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:08:53
25-06-2022 17:08.58 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asbjørn Christiansen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 1:24.68 Q
2 Malthe Jensen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 1:36.70 +12.02 Q
3 Lucas Christensen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 1:38.57 +13.89 Q
4 Frederik Hald 2012 Lyngby Svømmeklub 1:44.72 +20.04 Q
5 Jonas Xiaoyan Liu 2012 Lyngby Svømmeklub 1:46.16 +21.48 Q
6 Hjalte Håkansson 2011 Lyngby Svømmeklub 1:47.34 +22.66 Q
7 Frederik Holm Nielsen 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:47.65 +22.97 Q
8 Hannibal Sejr Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:47.74 +23.06 Q
9 Nikolas Valdemar Rasmussen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:48.73 +24.05 Q
10 Simon Hammershaimb 2011 Lyngby Svømmeklub 1:49.21 +24.53 Q
11 Alexander Duckert 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:58.59 +33.91 Q
12 Ivan Buhl Lund 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 2:04.47 +39.79 Q
13 Alexander Ross 2012 Lyngby Svømmeklub 2:05.39 +40.71
14 Daniel Nissen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 2:17.44 +52.76
- Sylvester Haugsted 2011 A6 Svømmeklubben Laksen DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Nikolaj Bryde Frisk 2012 Lyngby Svømmeklub DNS
- Johan Høj 2012 A6 Slangerup Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:13:44
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub 1:14.93 Q
2 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:15.55 +0.62 Q
3 Conrad Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub 1:16.02 +1.09 Q
4 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød 1:17.16 +2.23 Q
5 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød 1:18.57 +3.64 Q
6 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 1:20.23 +5.30 Q
7 Silas Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 1:22.59 +7.66 Q
8 Malias Thirup-Bielefeldt 2009 A6 Svømmeklubben Laksen 1:24.35 +9.42 Q
9 Max Schou-Sørensen 2010 Sigma Swim Allerød 1:30.06 +15.13 Q
10 Noah Dietrichsen 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 1:31.95 +17.02 Q
11 Mads Klinkby 2010 Sigma Swim Allerød 1:32.48 +17.55 Q
12 Frederik Lollike 2010 Sigma Swim Allerød 1:33.51 +18.58 Q
13 Rasmus Kohave Sørensen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:35.13 +20.20
14 Nicklas Kofoed 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 1:37.72 +22.79
15 Marcus Sonne 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:03.51 +48.58
- Sebastian Rønnoe 2009 Sigma Swim Birkerød DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:13:44
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 1:19.74 Q
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:13:44
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Dall Kristensen 2013 A6 JGI-Swim 1:46.37 Q
2 Karl Griff Olsen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:51.04 +4.67 Q
3 Mads Skovsgaard Salling 2013 Lyngby Svømmeklub 1:52.51 +6.14 Q
4 Sebastian Munch Lange 2013 A6 JGI-Swim 2:02.38 +16.01 Q
5 Christoffer Kofoed 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:22.21 +35.84 Q
6 Mikkel Christensen 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:22.85 +36.48 Q
7 Kilian Krog Slot 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:27.92 +41.55 Q
8 Magnus Peick-Kristensen 2014 Lyngby Svømmeklub 2:45.48 +59.11 Q
- Magnus Palsgaard 2013 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:13:44
24-06-2022 19:13.35 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asbjørn Christiansen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 1:24.82
2 Malthe Jensen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 1:34.62 +9.80
3 Lucas Christensen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 1:39.58 +14.76
4 Jonas Xiaoyan Liu 2012 Lyngby Svømmeklub 1:45.31 +20.49
5 Frederik Holm Nielsen 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:45.38 +20.56
6 Hannibal Sejr Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:48.96 +24.14
7 Nikolas Valdemar Rasmussen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:49.47 +24.65
8 Hjalte Håkansson 2011 Lyngby Svømmeklub 1:50.84 +26.02
9 Frederik Hald 2012 Lyngby Svømmeklub 1:52.99 +28.17
10 Simon Hammershaimb 2011 Lyngby Svømmeklub 1:53.52 +28.70
11 Ivan Buhl Lund 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 1:57.39 +32.57
12 Alexander Duckert 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:00.59 +35.77
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:26:03
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub 1:12.47
2 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:14.31 +1.84
3 Conrad Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub 1:15.96 +3.49
4 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød 1:18.32 +5.85
5 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød 1:19.13 +6.66
6 Silas Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 1:20.69 +8.22
7 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 1:22.44 +9.97
8 Malias Thirup-Bielefeldt 2009 A6 Svømmeklubben Laksen 1:22.96 +10.49
9 Max Schou-Sørensen 2010 Sigma Swim Allerød 1:28.64 +16.17
10 Noah Dietrichsen 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 1:30.06 +17.59
11 Frederik Lollike 2010 Sigma Swim Allerød 1:34.44 +21.97
- Mads Klinkby 2010 Sigma Swim Allerød DNS
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:26:03
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 1:17.52
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:26:03
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 4 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Dall Kristensen 2013 A6 JGI-Swim 1:47.20
2 Mads Skovsgaard Salling 2013 Lyngby Svømmeklub 1:48.20 +1.00
3 Sebastian Munch Lange 2013 A6 JGI-Swim 1:52.12 +4.92
4 Christoffer Kofoed 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:21.22 +34.02
5 Mikkel Christensen 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:25.98 +38.78
- Magnus Peick-Kristensen 2014 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning
- Kilian Krog Slot 2013 A6 Slangerup Svømmeklub DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:26:03
25-06-2022 17:34.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Celine Hide 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 2:09.32 Q
2 Molly Hansen 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:09.95 +0.63 Q
3 Selma Prause-Knudsen 2013 Lyngby Svømmeklub 2:23.16 +13.84 Q
4 Klara Devalt 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 3:09.08 +59.76 Q
- Klara Rokkedal Jønsson 2012 Svømmeklubben Triton Ballerup DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:24:51
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:30.82 Q
2 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 1:31.25 +0.43 Q
3 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:32.19 +1.37 Q
4 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:35.08 +4.26 Q
5 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 1:38.12 +7.30 Q
6 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 1:38.36 +7.54 Q
7 Clara Povlsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:39.67 +8.85 Q
8 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:40.25 +9.43 Q
9 Augusta Leonhardt Marstrand 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 1:47.36 +16.54 Q
10 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød 1:49.40 +18.58 Q
11 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub 2:02.63 +31.81 Q
- Marie Guldberg-Magnusdottir 2010 Lyngby Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:24:51
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 1:17.26 Q
2 Sofie Ross 2008 Lyngby Svømmeklub 1:31.22 +13.96 Q
3 Freja Itenov 2008 Lyngby Svømmeklub 1:37.32 +20.06 Q
4 Sophia Møller 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:06.95 +49.69 Q
- Melissa Walther Capito 2009 A6 Slangerup Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:24:51
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Marie Gammelgaard San 2014 Lyngby Svømmeklub 2:47.86 Q
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:24:51
24-06-2022 19:13.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Celine Hide 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 2:03.74
2 Molly Hansen 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:06.41 +2.67
3 Selma Prause-Knudsen 2013 Lyngby Svømmeklub 2:17.95 +14.21
4 Klara Devalt 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 3:04.75 +1:01.01
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:10:01
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:30.77
2 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 1:32.38 +1.61
3 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:33.59 +2.82
4 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 1:38.19 +7.42
5 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:38.35 +7.58
6 Clara Povlsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:38.95 +8.18
7 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 1:39.07 +8.30
8 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:40.08 +9.31
9 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød 1:50.83 +20.06
10 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub 2:05.70 +34.93
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:10:01
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 1 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Ross 2008 Lyngby Svømmeklub 1:31.31
2 Freja Itenov 2008 Lyngby Svømmeklub 1:35.20 +3.89
3 Sophia Møller 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:10.18 +38.87
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:10:01
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 4 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Marie Gammelgaard San 2014 Lyngby Svømmeklub 2:51.92
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:10:01
25-06-2022 18:10.32 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 1:41.83 Q
2 Frederik Holm Nielsen 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:50.98 +9.15 Q
3 Sofus Prause-Knudsen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:54.71 +12.88 Q
4 Malthe Jensen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 2:05.53 +23.70 Q
5 Simon Hammershaimb 2011 Lyngby Svømmeklub 2:17.25 +35.42 Q
- Max Guldberg-Magnusson 2012 Lyngby Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:37:40
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød 1:26.95 Q
2 Conrad Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub 1:27.42 +0.47 Q MD1
3 Bastian Johnsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:27.43 +0.48 Q MD2
4 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød 1:30.79 +3.84 Q
5 Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød 1:33.00 +6.05 Q
6 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød 1:33.58 +6.63 DI
7 Silas Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 1:38.00 +11.05 Q
8 Rares Enache 2010 Lyngby Svømmeklub 1:38.34 +11.39 Q
9 Noah Dietrichsen 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 1:45.03 +18.08 Q
10 Nicklas Kofoed 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 1:55.66 +28.71 Q
11 Mikkel Skou Elgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 1:59.05 +32.10 Q
12 Rune Skovgaard Christiansen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:09.18 +42.23 Q
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:37:40
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jens Nielsen 2008 A6 JGI-Swim 1:30.06 Q
2 Magnus Svane Hartmann 2008 A6 JGI-Swim 1:36.22 +6.16 Q
- Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:37:40
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Radko 2014 Lyngby Svømmeklub 1:57.28 Q
2 Vilfred Skov Sejersten 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:49.35 +52.07 Q
3 Aksel Håkansson 2013 Lyngby Svømmeklub 3:06.15 +1:08.87 Q
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:37:40
24-06-2022 19:16.21 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 3 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 1:41.47
2 Frederik Holm Nielsen 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:49.17 +7.70
3 Sofus Prause-Knudsen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:54.36 +12.89
4 Malthe Jensen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 1:58.39 +16.92
5 Simon Hammershaimb 2011 Lyngby Svømmeklub 2:28.93 +47.46
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:15:07
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 2 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød 1:25.82
2 Conrad Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub 1:27.67 +1.85 MD1
3 Bastian Johnsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:27.67 +1.85 MD2
4 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød 1:30.71 +4.89
5 Silas Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 1:35.14 +9.32
6 Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød 1:35.30 +9.48
7 Rares Enache 2010 Lyngby Svømmeklub 1:41.21 +15.39
8 Noah Dietrichsen 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 1:48.39 +22.57
9 Nicklas Kofoed 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 1:53.09 +27.27
10 Mikkel Skou Elgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 1:57.58 +31.76
11 Rune Skovgaard Christiansen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 2:15.54 +49.72
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:15:07
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 1 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jens Nielsen 2008 A6 JGI-Swim 1:29.60
2 Magnus Svane Hartmann 2008 A6 JGI-Swim 1:34.22 +4.62
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:15:07
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 4 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vilfred Skov Sejersten 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:39.50
- Aksel Håkansson 2013 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Alexander Radko 2014 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 7.1 Flere butterflyben v 25 meter
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:15:07
25-06-2022 18:30.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub
Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andrea Møller-Sørensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:36.44 Q
2 Gry Mattrup Lund-Hansen 2012 A6 Svømmeklubben Laksen 1:41.15 +4.71 Q
3 Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:43.27 +6.83 Q
4 Smilla Lemb Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:48.19 +11.75 Q
5 Selma Prause-Knudsen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:53.26 +16.82 Q
6 Martha Hyldgaard Bigum 2012 Lyngby Svømmeklub 1:55.41 +18.97 Q
7 Annika Bendixen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:56.19 +19.75 Q
8 Ida Wahl 2012 Lyngby Svømmeklub 2:00.00 +23.56 Q
9 Laura Reuter 2013 Lyngby Svømmeklub 2:00.40 +23.96 Q
10 Tilde Elisabeth Hansen 2012 Lyngby Svømmeklub 2:01.30 +24.86 Q
11 Andrea Lebahn 2013 Lyngby Svømmeklub 2:02.56 +26.12 Q
12 Vera Mollerup 2012 Lyngby Svømmeklub 2:04.77 +28.33 Q
13 Ida Hansen 2012 Lyngby Svømmeklub 2:08.26 +31.82
14 Alberte Hedegaard 2012 Lyngby Svømmeklub 2:10.35 +33.91
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:57:53
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 1:05.93 Q
2 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 1:08.24 +2.31 Q
3 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 1:10.13 +4.20 Q
4 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:11.48 +5.55 Q
5 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 1:11.49 +5.56 Q
6 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 1:14.00 +8.07 Q
7 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 1:15.57 +9.64 Q
8 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 1:15.77 +9.84 Q
9 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:16.84 +10.91 Q
10 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:17.62 +11.69 Q
11 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød 1:18.43 +12.50 Q
12 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:19.63 +13.70 Q
13 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub 1:20.87 +14.94
14 Mai Ellen Frederiksen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:21.29 +15.36
15 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød 1:23.31 +17.38
16 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:23.38 +17.45
17 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød 1:25.37 +19.44
18 Alma Maaslet 2010 Sigma Swim Birkerød 1:25.73 +19.80
19 Emily Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:26.12 +20.19
20 Merle Unterberg 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 1:26.97 +21.04
21 Helena Hjartar 2011 Lyngby Svømmeklub 1:27.81 +21.88
22 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 1:28.23 +22.30
23 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:28.48 +22.55
- Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Marie Guldberg-Magnusdottir 2010 Lyngby Svømmeklub DNS
- Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:57:53
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freja Itenov 2008 Lyngby Svømmeklub 1:09.30 Q