2022-12-09   07:47:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Bakken Kids Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Eftermiddag

Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Hoe Bertelsen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:18.83 Q
2 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 1:20.55 +1.72 Q
3 Lucas Christensen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 1:32.13 +13.30 Q
4 Hjalte Håkansson 2011 Lyngby Svømmeklub 1:32.47 +13.64 Q
5 Sylvester Haugsted 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 1:32.58 +13.75 Q
6 Nikolas Valdemar Rasmussen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:34.39 +15.56 Q
7 Hannibal Sejr Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:40.02 +21.19 Q
8 Jonas Xiaoyan Liu 2012 Lyngby Svømmeklub 1:43.31 +24.48 Q
9 Alexander Duckert 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:44.93 +26.10 Q
10 Frederik Hald 2012 Lyngby Svømmeklub 1:53.65 +34.82 Q
11 Alexander Ross 2012 Lyngby Svømmeklub 1:59.76 +40.93 Q
12 Nikolaj Bryde Frisk 2012 Lyngby Svømmeklub 2:00.70 +41.87 Q
- Max Guldberg-Magnusson 2012 Lyngby Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 19:11:19
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød 1:03.63 Q
2 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub 1:05.05 +1.42 Q
3 Mathias Hald 2009 Lyngby Svømmeklub 1:06.37 +2.74 Q
4 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød 1:06.75 +3.12 Q
5 Matti Lundin Brockdorff 2010 Lyngby Svømmeklub 1:06.77 +3.14 Q
6 Marcus Albjerg 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:07.21 +3.58 Q
7 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød 1:07.89 +4.26 Q
8 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 1:10.54 +6.91 Q
9 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød 1:11.63 +8.00 Q
10 Bastian Johnsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:12.79 +9.16 Q
11 Silas Argueta Andersen 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:17.84 +14.21 Q
12 Mads Klinkby 2010 Sigma Swim Allerød 1:18.13 +14.50 Q
13 Malias Thirup-Bielefeldt 2009 A6 Svømmeklubben Laksen 1:19.89 +16.26
14 Max Schou-Sørensen 2010 Sigma Swim Allerød 1:20.12 +16.49
15 Frederik Lollike 2010 Sigma Swim Allerød 1:20.26 +16.63
16 Marcus Sonne 2010 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:53.78 +50.15
- Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød DNS
- Sebastian Rønnoe 2009 Sigma Swim Birkerød DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 19:11:19
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 1:04.07 Q
2 Parham Ahmadi Moghaddam 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:05.08 +1.01 Q
3 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 1:08.74 +4.67 Q
Løb officielt kl.: 24-06-2022 19:11:19
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Dall Kristensen 2013 A6 JGI-Swim 1:36.89 Q
2 Alexander Radko 2014 Lyngby Svømmeklub 1:37.53 +0.64 Q
3 Karl Griff Olsen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:40.74 +3.85 Q
4 Mads Skovsgaard Salling 2013 Lyngby Svømmeklub 1:51.60 +14.71 Q
5 Magnus Palsgaard 2013 Lyngby Svømmeklub 2:02.89 +26.00 Q
Løb officielt kl.: 24-06-2022 19:11:19
24-06-2022 19:29.42 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner