2022-12-09   18:10:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Bakken Kids Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Eftermiddag

Document
Resultater
Bakken Kids Cup
Placering: Lyngby Svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andrea Møller-Sørensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:36.44 Q
2 Gry Mattrup Lund-Hansen 2012 A6 Svømmeklubben Laksen 1:41.15 +4.71 Q
3 Laura Marie Dalsberg-Jensen 2012 Lyngby Svømmeklub 1:43.27 +6.83 Q
4 Smilla Lemb Sørensen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:48.19 +11.75 Q
5 Selma Prause-Knudsen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:53.26 +16.82 Q
6 Martha Hyldgaard Bigum 2012 Lyngby Svømmeklub 1:55.41 +18.97 Q
7 Annika Bendixen 2013 Lyngby Svømmeklub 1:56.19 +19.75 Q
8 Ida Wahl 2012 Lyngby Svømmeklub 2:00.00 +23.56 Q
9 Laura Reuter 2013 Lyngby Svømmeklub 2:00.40 +23.96 Q
10 Tilde Elisabeth Hansen 2012 Lyngby Svømmeklub 2:01.30 +24.86 Q
11 Andrea Lebahn 2013 Lyngby Svømmeklub 2:02.56 +26.12 Q
12 Vera Mollerup 2012 Lyngby Svømmeklub 2:04.77 +28.33 Q
13 Ida Hansen 2012 Lyngby Svømmeklub 2:08.26 +31.82
14 Alberte Hedegaard 2012 Lyngby Svømmeklub 2:10.35 +33.91
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:57:53
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 1:05.93 Q
2 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 1:08.24 +2.31 Q
3 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 1:10.13 +4.20 Q
4 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:11.48 +5.55 Q
5 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 1:11.49 +5.56 Q
6 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 1:14.00 +8.07 Q
7 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 1:15.57 +9.64 Q
8 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 1:15.77 +9.84 Q
9 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:16.84 +10.91 Q
10 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:17.62 +11.69 Q
11 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød 1:18.43 +12.50 Q
12 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:19.63 +13.70 Q
13 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub 1:20.87 +14.94
14 Mai Ellen Frederiksen 2010 Sigma Swim Birkerød 1:21.29 +15.36
15 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød 1:23.31 +17.38
16 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:23.38 +17.45
17 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød 1:25.37 +19.44
18 Alma Maaslet 2010 Sigma Swim Birkerød 1:25.73 +19.80
19 Emily Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:26.12 +20.19
20 Merle Unterberg 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 1:26.97 +21.04
21 Helena Hjartar 2011 Lyngby Svømmeklub 1:27.81 +21.88
22 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 1:28.23 +22.30
23 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:28.48 +22.55
- Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Marie Guldberg-Magnusdottir 2010 Lyngby Svømmeklub DNS
- Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød DNS
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:57:53
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freja Itenov 2008 Lyngby Svømmeklub 1:09.30 Q
2 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim 1:09.31 +0.01 Q
3 Liv Frost Juhler 2008 A6 JGI-Swim 1:10.24 +0.94 Q
4 Liva Dugbæk 2009 Sigma Swim Birkerød 1:34.79 +25.49 Q
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:57:53
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 4 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Flora Bogø 2014 A6 Slangerup Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:57:53
24-06-2022 19:09.15 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner