Resultater for Hillerød Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 15-33 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
500 |
35.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
466 |
36.82 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.30 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
|
456 |
37.09 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.24 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
423 |
38.02 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.27 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Hessner |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
384 |
39.26 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.05 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
370 |
39.76 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tia Sofie Majvig Mogensen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
367 |
39.88 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.45 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
322 |
41.66 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.26 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liva Poulsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
317 |
41.85 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.01 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
|
293 |
42.98 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.73 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
283 |
43.47 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.93 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Jørgensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
272 |
44.03 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.02 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
228 |
46.73 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.02 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 10:11:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
324 |
41.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.57 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Fortun |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
300 |
42.62 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.75 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
293 |
42.98 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.88 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
286 |
43.34 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.82 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
263 |
44.57 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.97 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caysa Fortun |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
244 |
45.69 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.20 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Marie Falk B Van |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
240 |
45.90 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.71 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Holst Krabbe |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
224 |
46.98 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.02 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
|
223 |
47.03 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.07 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Frederiksen |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
197 |
49.08 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.81 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Damm Nielsen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
187 |
49.94 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.42 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maiken Rasmussen |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
179 |
50.59 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.36 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Klara Christiansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
179 |
50.63 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.14 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
167 |
51.76 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.75 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Hansen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
155 |
53.08 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.59 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Gregersen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
144 |
54.43 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.94 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elisabeth Jensen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
107 |
1:00.13 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 10:11:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
263 |
44.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.95 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
217 |
47.49 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.33 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
198 |
48.97 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.36 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alba Sauer |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
167 |
51.77 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.85 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
152 |
53.46 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.19 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
152 |
53.47 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.56 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Scharlé |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
141 |
54.87 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.01 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Wordenskjold Nørrega |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
135 |
55.57 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Rydhof |
2011 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
132 |
55.96 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-34.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Nygaard Utiger |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
125 |
57.01 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.41 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Auna Vestergaard Frandsen |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
124 |
57.17 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.98 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikoline Mols Lindor |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
116 |
58.44 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Norma Fortun |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
115 |
58.64 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.63 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ghita Work Brodersen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Viola Xenia Randall Hansen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
arme forbi hofte hele vej |
|
|
|
|
- |
|
Asta Abildgaard Michaelsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 10:11:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 10:12.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|