Resultater for Helauinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Heinolan Isku |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
26 05 2022 - 26 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m VU T10, T12, T14, N 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
-.-- |
234 |
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.5.2022 14.31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m VU T10, T12, T14, N 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Pylvänäinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
248 |
1:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenniina Juopperi |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
240 |
1:20.79 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilhelmiina Borg |
2010 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
239 |
1:20.94 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katerina Bortsova |
2010 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
186 |
1:27.94 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Siikanen |
2011 |
Lahden Kaleva |
-.-- |
178 |
1:29.26 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Vesterinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
155 |
1:33.41 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jasmin Redman |
2011 |
Lahden Kaleva |
-.-- |
146 |
1:35.25 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annabel Salo |
2010 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.1 toinen jalka ei ollut lähtökorokkeen reunalla |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.5.2022 14.31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m VU T10, T12, T14, N 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
514 |
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saaga Pitkänen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
329 |
1:12.76 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saara Virtanen |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
311 |
1:14.10 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Suvi Sipari |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
264 |
1:18.33 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nea Kuisma |
2008 |
Heinolan Isku |
-.-- |
219 |
1:23.27 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Suomalainen |
2009 |
Lahden Kaleva |
-.-- |
204 |
1:25.25 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.5.2022 14.31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m VU T10, T12, T14, N 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kiia Kärkkäinen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
550 |
1:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Hjelt |
2004 |
Pieksän Kuutit |
-.-- |
497 |
1:03.43 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Fallström |
2007 |
Valkeakosken Uimaseura |
-.-- |
375 |
1:09.68 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Alanne |
2006 |
Lahden Kaleva |
-.-- |
269 |
1:17.81 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.5.2022 14.31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-05-2022 14.32.25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Heinolan Isku |
|
|
|
|
|
|