2022-08-16   09:22:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset HäUS GP3 2022

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Venla Eronkoski 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 2:57.16
Entry time: 3:03.61 (-6.45)
50m: 38.36
100m: 1:22.37
(44.01)
150m: 2:17.88
(55.51)
200m: 2:57.16
(39.28)
2 Ida Tuomola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 3:01.59 +4.43
Entry time: 3:03.43 (-1.84)
50m: 37.54
100m: 1:26.33
(48.79)
150m: 2:20.08
(53.75)
200m: 3:01.59
(41.51)
3 Emma Relander 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 3:05.67 +8.51
50m: 41.48
100m: 1:31.63
(50.15)
150m: 2:23.89
(52.26)
200m: 3:05.67
(41.78)
4 Tinja Valkama 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 3:18.25 +21.09
Entry time: 3:13.27 (+4.98)
50m: 45.13
100m: 1:35.23
(50.10)
150m: 2:34.62
(59.39)
200m: 3:18.25
(43.63)
5 Anna-Liisa Virtanen 1985 Hämeenlinnan Uimaseura 3:22.46 +25.30
Entry time: 3:21.70 (+0.76)
50m: 45.95
100m: 1:41.44
(55.49)
150m: 2:36.09
(54.65)
200m: 3:22.46
(46.37)
6 Loviisa Pakkala 2011 Hämeenlinnan Uimaseura 3:32.88 +35.72
Entry time: 3:31.88 (+1.00)
50m: 50.68
100m: 1:43.51
(52.83)
150m: 2:42.94
(59.43)
200m: 3:32.88
(49.94)
7 TANJA LAINE 1986 Hämeenlinnan Uimaseura 3:36.32 +39.16
Entry time: 3:33.35 (+2.97)
50m: 49.60
100m: 1:46.52
(56.92)
150m: 2:49.20
(1:02.68)
200m: 3:36.32
(47.12)
8 Melina Savolainen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 3:47.23 +50.07
50m: 50.74
100m: 1:52.55
(1:01.81)
150m: 3:01.03
(1:08.48)
200m: 3:47.23
(46.20)
9 Mea Vuohelainen 2011 Hämeenlinnan Uimaseura 3:49.02 +51.86
Entry time: 3:51.62 (-2.60)
50m: 54.22
100m: 1:54.19
(59.97)
150m: 2:52.42
(58.23)
200m: 3:49.02
(56.60)
10 Siiri Palmgren 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 3:52.76 +55.60
50m: 51.32
100m: 1:49.34
(58.02)
150m: 3:02.28
(1:12.94)
200m: 3:52.76
(50.48)
11 Anna Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 3:54.54 +57.38
50m: 48.81
100m: 1:47.11
(58.30)
150m: 2:54.96
(1:07.85)
200m: 3:54.54
(59.58)
12 Siiri Airas 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 4:03.11 +1:05.95
50m: 54.46
100m: 1:58.02
(1:03.56)
150m: 3:06.92
(1:08.90)
200m: 4:03.11
(56.19)
13 Aino Hietanen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 4:03.52 +1:06.36
Entry time: 4:12.94 (-9.42)
50m: 53.28
100m: 1:56.13
(1:02.85)
150m: 3:09.64
(1:13.51)
200m: 4:03.52
(53.88)
- Fanni Autio 2007 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ 100 m
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti
Laji virallinen: 22.5.2022 17.32.40
22-05-2022 17.32.51 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura
Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 2:36.44
Entry time: 2:37.20 (-0.76)
50m: 30.62
100m: 1:10.58
(39.96)
150m: 1:58.13
(47.55)
200m: 2:36.44
(38.31)
2 Timi Louhe 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 2:49.51 +13.07
Entry time: 2:58.18 (-8.67)
50m: 35.17
100m: 1:22.48
(47.31)
150m: 2:10.13
(47.65)
200m: 2:49.51
(39.38)
3 Max Tamminen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 2:53.66 +17.22
Entry time: 3:08.77 (-15.11)
50m: 36.64
100m: 1:21.25
(44.61)
150m: 2:13.92
(52.67)
200m: 2:53.66
(39.74)
4 Niko Aaltonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 2:56.46 +20.02
50m: 37.53
100m: 1:21.32
(43.79)
150m: 2:14.04
(52.72)
200m: 2:56.46
(42.42)
5 Teemu Rintala 1974 Hämeenlinnan Uimaseura 3:21.25 +44.81
50m: 41.31
100m: 1:37.25
(55.94)
150m: 2:34.84
(57.59)
200m: 3:21.25
(46.41)
6 Harri Koski 1957 Hämeenlinnan Uimaseura 3:27.25 +50.81
Entry time: 3:33.36 (-6.11)
50m: 42.59
100m: 1:38.74
(56.15)
150m: 2:38.03
(59.29)
200m: 3:27.25
(49.22)
7 Milo Viskari 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 3:28.06 +51.62
50m: 45.73
100m: 1:37.89
(52.16)
150m: 2:39.00
(1:01.11)
200m: 3:28.06
(49.06)
8 Otto Heinonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 3:35.78 +59.34
Entry time: 3:38.04 (-2.26)
50m: 47.66
100m: 1:48.74
(1:01.08)
150m: 2:44.79
(56.05)
200m: 3:35.78
(50.99)
9 Lauri Itkonen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 3:43.18 +1:06.74
50m: 50.33
100m: 1:47.02
(56.69)
150m: 2:56.27
(1:09.25)
200m: 3:43.18
(46.91)
- Mikko Pelkonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ 25 m ja 100 m
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti
Laji virallinen: 22.5.2022 17.44.39
22-05-2022 17.44.43 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura
Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Unna Timonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 1:20.03
Entry time: 1:22.69 (-2.66)
50m: 36.39
100m: 1:20.03
(43.64)
2 Seela Sora 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 1:31.71 +11.68
50m: 41.49
100m: 1:31.71
(50.22)
3 Emilia Paavola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 1:32.73 +12.70
50m: 43.17
100m: 1:32.73
(49.56)
4 Tilda Somervuori 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 1:35.30 +15.27
Entry time: 1:37.53 (-2.23)
50m: 40.44
100m: 1:35.30
(54.86)
5 Aino Hietanen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 1:56.16 +36.13
Entry time: 2:09.80 (-13.64)
50m: 53.34
100m: 1:56.16
(1:02.82)
- Sofia Viitanen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ Rintauinnin käsiveto pint
- Aida Niilekselä 2009 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ
Laji virallinen: 22.5.2022 17.48.20
22-05-2022 17.48.28 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura
Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Joni Routamo 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 1:03.04
Entry time: 1:02.81 (+0.23)
50m: 29.02
100m: 1:03.04
(34.02)
2 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 1:17.98 +14.94
Entry time: 1:05.35 (+12.63)
50m: 33.43
100m: 1:17.98
(44.55)
Laji virallinen: 22.5.2022 17.52.30
22-05-2022 17.52.33 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura
Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 33.01
Entry time: 33.45 (-0.44)
2 Venla Eronkoski 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 36.89 +3.88
3 Neea Väkinen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 38.61 +5.60
Entry time: 39.70 (-1.09)
4 Ida Tuomola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 38.95 +5.94
Entry time: 41.65 (-2.70)
5 Loviisa Pakkala 2011 Hämeenlinnan Uimaseura 45.10 +12.09
Entry time: 46.60 (-1.50)
6 Anna-Liisa Virtanen 1985 Hämeenlinnan Uimaseura 47.10 +14.09
7 Siiri Palmgren 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 47.78 +14.77
Entry time: 50.97 (-3.19)
8 Anna Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 50.94 +17.93
Entry time: 52.01 (-1.07)
9 Siiri Airas 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 53.65 +20.64
Entry time: 54.84 (-1.19)
10 Aino Hietanen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 58.97 +25.96
Entry time: 1:02.51 (-3.54)
- Ellen Aalto 2010 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ 50 m
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan
- Taimi Haapalahti 2011 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ 50 m
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan
Laji virallinen: 22.5.2022 17.56.54
22-05-2022 17.56.57 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura
Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Joni Routamo 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 30.78
Entry time: 31.95 (-1.17)
2 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 35.06 +4.28
Entry time: 36.93 (-1.87)
3 Antti Sauroja 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 39.90 +9.12
Entry time: 42.48 (-2.58)
4 Milo Viskari 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 43.88 +13.10
Entry time: 44.12 (-0.24)
5 Elmeri Osmala 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 44.01 +13.23
Entry time: 44.49 (-0.48)
6 Niklas Kaipainen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 44.87 +14.09
Entry time: 45.02 (-0.15)
7 Akseli Turunen 2011 Hämeenlinnan Uimaseura 49.01 +18.23
8 Lauri Itkonen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 49.19 +18.41
Entry time: 47.36 (+1.83)
- Harri Koski 1957 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ 50 m
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan
Laji virallinen: 22.5.2022 18.03.25
22-05-2022 18.03.29 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura
Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Mea Vuohelainen 2011 Hämeenlinnan Uimaseura 3:46.37
50m: 50.61
100m: 1:48.34
(57.73)
150m: 2:47.47
(59.13)
200m: 3:46.37
(58.90)
2 Anna Relander 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 3:46.84 +0.47
50m: 50.68
100m: 1:48.45
(57.77)
150m: 2:48.54
(1:00.09)
200m: 3:46.84
(58.30)
3 Anna Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 4:01.73 +15.36
50m: 54.64
100m: 1:56.48
(1:01.84)
150m: 2:59.36
(1:02.88)
200m: 4:01.73
(1:02.37)
Laji virallinen: 22.5.2022 18.07.25
22-05-2022 18.07.30 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura
Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 8, 200m Rintauinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Joni Routamo 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 2:52.78
50m: 36.43
100m: 1:20.51
(44.08)
150m: 2:06.82
(46.31)
200m: 2:52.78
(45.96)
2 Timi Louhe 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 3:02.37 +9.59
Entry time: 2:58.14 (+4.23)
50m: 39.24
100m: 1:25.59
(46.35)
150m: 2:14.15
(48.56)
200m: 3:02.37
(48.22)
3 Otto Heinonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 3:36.96 +44.18
Entry time: 3:46.10 (-9.14)
50m: 48.00
100m: 1:43.30
(55.30)
150m: 2:40.05
(56.75)
200m: 3:36.96
(56.91)
4 Teemu Rintala 1974 Hämeenlinnan Uimaseura 3:38.22 +45.44
50m: 47.57
100m: 1:42.31
(54.74)
150m: 2:40.77
(58.46)
200m: 3:38.22
(57.45)
Laji virallinen: 22.5.2022 18.07.57
22-05-2022 18.08.02 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura
Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 4:51.84
Entry time: 4:50.28 (+1.56)
50m: 32.26
100m: 1:08.90
(36.64)
150m: 1:46.34
(37.44)
200m: 2:24.12
(37.78)
250m: 3:01.76
(37.64)
300m: 3:39.53
(37.77)
350m: 4:16.61
(37.08)
400m: 4:51.84
(35.23)
2 Venla Eronkoski 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 5:20.93 +29.09
50m: 35.60
100m: 1:15.51
(39.91)
150m: 1:56.59
(41.08)
200m: 2:38.30
(41.71)
250m: 3:19.81
(41.51)
300m: 4:01.47
(41.66)
350m: 4:42.34
(40.87)
400m: 5:20.93
(38.59)
3 Tilda Somervuori 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 5:21.03 +29.19
Entry time: 5:29.68 (-8.65)
50m: 35.33
100m: 1:14.84
(39.51)
150m: 1:56.14
(41.30)
200m: 2:38.00
(41.86)
250m: 3:19.66
(41.66)
300m: 4:01.64
(41.98)
350m: 4:43.10
(41.46)
400m: 5:21.03
(37.93)
4 Unna Timonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 5:26.49 +34.65
Entry time: 5:30.61 (-4.12)
50m: 37.69
100m: 1:18.90
(41.21)
150m: 2:00.68
(41.78)
200m: 2:42.51
(41.83)
250m: 3:24.75
(42.24)
300m: 4:06.16
(41.41)
350m: 4:48.09
(41.93)
400m: 5:26.49
(38.40)
5 Seela Sora 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 5:51.56 +59.72
50m: 38.04
100m: 1:22.66
(44.62)
150m: 2:07.46
(44.80)
200m: 2:52.86
(45.40)
250m: 3:38.73
(45.87)
300m: 4:24.51
(45.78)
350m: 5:09.97
(45.46)
400m: 5:51.56
(41.59)
6 Emma Relander 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 5:52.06 +1:00.22
50m: 39.55
100m: 1:24.29
(44.74)
150m: 2:09.99
(45.70)
200m: 2:55.46
(45.47)
250m: 3:40.70
(45.24)
300m: 4:25.65
(44.95)
350m: 5:10.31
(44.66)
400m: 5:52.06
(41.75)
7 Aida Niilekselä 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 5:53.44 +1:01.60
50m: 38.83
100m: 1:22.74
(43.91)
150m: 2:07.29
(44.55)
200m: 2:52.01
(44.72)
250m: 3:38.02
(46.01)
300m: 4:23.74
(45.72)
350m: 5:09.66
(45.92)
400m: 5:53.44
(43.78)
8 Emilia Paavola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 6:05.73 +1:13.89
50m: 40.77
100m: 1:26.64
(45.87)
150m: 2:14.23
(47.59)
200m: 3:01.55
(47.32)
250m: 3:49.26
(47.71)
300m: 4:35.46
(46.20)
350m: 5:22.52
(47.06)
400m: 6:05.73
(43.21)
9 Tinja Valkama 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 6:11.76 +1:19.92
50m: 42.78
100m: 1:30.36
(47.58)
150m: 2:18.14
(47.78)
200m: 3:07.04
(48.90)
250m: 3:55.07
(48.03)
300m: 4:43.49
(48.42)
350m: 5:30.24
(46.75)
400m: 6:11.76
(41.52)
10 TANJA LAINE 1986 Hämeenlinnan Uimaseura 6:27.59 +1:35.75
Entry time: 6:14.15 (+13.44)
50m: 41.86
100m: 1:29.30
(47.44)
150m: 2:18.80
(49.50)
200m: 3:08.58
(49.78)
250m: 3:59.04
(50.46)
300m: 4:48.97
(49.93)
350m: 5:38.75
(49.78)
400m: 6:27.59
(48.84)
11 Loviisa Pakkala 2011 Hämeenlinnan Uimaseura 6:43.75 +1:51.91
50m: 46.09
100m: 1:37.68
(51.59)
150m: 2:28.52
(50.84)
200m: 3:20.06
(51.54)
250m: 4:12.29
(52.23)
300m: 5:04.67
(52.38)
350m: 5:55.97
(51.30)
400m: 6:43.75
(47.78)
Laji virallinen: 22.5.2022 18.26.28
22-05-2022 18.26.36 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura
Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Max Tamminen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 5:23.22
50m: 36.53
100m: 1:17.31
(40.78)
150m: 1:58.95
(41.64)
200m: 2:40.47
(41.52)
250m: 3:21.91
(41.44)
300m: 4:03.34
(41.43)
350m: 4:44.29
(40.95)
400m: 5:23.22
(38.93)
2 Antti Sauroja 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 5:46.59 +23.37
50m: 38.10
100m: 1:22.16
(44.06)
150m: 2:07.07
(44.91)
200m: 2:52.29
(45.22)
250m: 3:35.97
(43.68)
300m: 4:18.87
(42.90)
350m: 5:04.13
(45.26)
400m: 5:46.59
(42.46)
3 Niko Aaltonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 5:46.92 +23.70
50m: 38.03
100m: 1:21.70
(43.67)
150m: 2:06.45
(44.75)
200m: 2:52.32
(45.87)
250m: 3:36.76
(44.44)
300m: 4:22.41
(45.65)
350m: 5:06.57
(44.16)
400m: 5:46.92
(40.35)
4 Niklas Kaipainen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 5:47.69 +24.47
50m: 38.80
100m: 1:23.56
(44.76)
150m: 2:07.53
(43.97)
200m: 2:52.14
(44.61)
250m: 3:35.33
(43.19)
300m: 4:17.86
(42.53)
350m: 5:02.98
(45.12)
400m: 5:47.69
(44.71)
5 Elmeri Osmala 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 6:07.45 +44.23
50m: 40.17
100m: 1:26.31
(46.14)
150m: 2:14.12
(47.81)
200m: 3:00.88
(46.76)
250m: 3:48.27
(47.39)
300m: 4:35.81
(47.54)
350m: 5:23.15
(47.34)
400m: 6:07.45
(44.30)
6 Timo Piispanen 1968 Hämeenlinnan Uimaseura 6:28.15 +1:04.93
Entry time: 6:22.45 (+5.70)
50m: 41.28
100m: 1:29.86
(48.58)
150m: 2:19.88
(50.02)
200m: 3:10.22
(50.34)
250m: 4:01.38
(51.16)
300m: 4:52.16
(50.78)
350m: 5:43.55
(51.39)
400m: 6:28.15
(44.60)
7 Lauri Itkonen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 6:34.79 +1:11.57
50m: 42.19
100m: 1:31.94
(49.75)
150m: 2:23.36
(51.42)
200m: 3:14.55
(51.19)
250m: 4:05.87
(51.32)
300m: 4:58.82
(52.95)
350m: 5:48.44
(49.62)
400m: 6:34.79
(46.35)
Laji virallinen: 22.5.2022 18.34.28
22-05-2022 18.34.31 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura
Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 11, 200m Vapaauinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aada Viitamäki 2003 Hämeenlinnan Uimaseura 2:34.84
50m: 28.34
100m: 1:14.40
(46.06)
150m: 1:54.74
(40.34)
200m: 2:34.84
(40.10)
2 Sofia Viitanen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 2:37.15 +2.31
Entry time: 2:44.33 (-7.18)
50m: 36.17
100m: 1:16.15
(39.98)
150m: 1:57.72
(41.57)
200m: 2:37.15
(39.43)
3 Fanni Autio 2007 Hämeenlinnan Uimaseura 2:48.66 +13.82
Entry time: 2:46.71 (+1.95)
50m: 37.85
100m: 1:20.62
(42.77)
150m: 2:04.87
(44.25)
200m: 2:48.66
(43.79)
4 TANJA LAINE 1986 Hämeenlinnan Uimaseura 2:57.90 +23.06
Entry time: 2:54.34 (+3.56)
50m: 39.56
100m: 1:24.55
(44.99)
150m: 2:11.56
(47.01)
200m: 2:57.90
(46.34)
5 Anna-Liisa Virtanen 1985 Hämeenlinnan Uimaseura 2:59.54 +24.70
Entry time: 3:09.35 (-9.81)
50m: 40.30
100m: 1:25.18
(44.88)
150m: 2:12.13
(46.95)
200m: 2:59.54
(47.41)
Laji virallinen: 22.5.2022 18.41.43
22-05-2022 18.41.46 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura
Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 12, 200m Vapaauinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Timo Piispanen 1968 Hämeenlinnan Uimaseura 3:02.88
Entry time: 2:57.47 (+5.41)
50m: 41.64
100m: 1:31.02
(49.38)
150m: 2:20.21
(49.19)
200m: 3:02.88
(42.67)
2 Martti Ovaska 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 3:50.70 +47.82
50m: 47.91
100m: 1:43.42
(55.51)
150m: 2:48.73
(1:05.31)
200m: 3:50.70
(1:01.97)
Laji virallinen: 22.5.2022 18.42.09
22-05-2022 18.42.13 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura
Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 36.26
Entry time: 38.16 (-1.90)
2 Aada Viitamäki 2003 Hämeenlinnan Uimaseura 36.62 +0.36
Entry time: 36.23 (+0.39)
3 Sofia Viitanen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 43.12 +6.86
Entry time: 44.68 (-1.56)
4 Ida Tuomola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 43.43 +7.17
Entry time: 41.90 (+1.53)
5 Seela Sora 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 45.98 +9.72
Entry time: 48.37 (-2.39)
6 Aida Niilekselä 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 47.28 +11.02
Entry time: 48.75 (-1.47)
7 Emilia Paavola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 48.37 +12.11
Entry time: 49.77 (-1.40)
8 Tilda Somervuori 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 50.19 +13.93
9 Anna Relander 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 50.26 +14.00
10 Loviisa Pakkala 2011 Hämeenlinnan Uimaseura 52.70 +16.44
Entry time: 50.57 (+2.13)
11 Anna Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 53.41 +17.15
Entry time: 52.78 (+0.63)
12 Matilda Ruohonen 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 54.60 +18.34
13 Siiri Airas 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 56.99 +20.73
Entry time: 1:02.15 (-5.16)
14 Melina Savolainen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 57.34 +21.08
15 Siiri Palmgren 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 58.48 +22.22
16 Ruska Könönen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 1:04.28 +28.02
17 Aino Hietanen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 1:06.67 +30.41
Entry time: 1:10.80 (-4.13)
- Ellen Aalto 2010 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ 50 m
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Taimi Haapalahti 2011 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ Väärä laji
- Sanni Leinonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ
SW 7.2 Uintia selällään
- Mea Vuohelainen 2011 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 22.5.2022 18.52.02
22-05-2022 18.52.23 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura
Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 14, 50m Rintauinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Joni Routamo 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 33.40
Entry time: 34.45 (-1.05)
2 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 37.63 +4.23
Entry time: 38.88 (-1.25)
3 Teemu Rintala 1974 Hämeenlinnan Uimaseura 41.14 +7.74
Entry time: 39.70 (+1.44)
4 Antti Sauroja 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 43.00 +9.60
Entry time: 45.92 (-2.92)
5 Harri Koski 1957 Hämeenlinnan Uimaseura 44.01 +10.61
Entry time: 42.53 (+1.48)
6 Elmeri Osmala 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 45.42 +12.02
Entry time: 46.46 (-1.04)
7 Otto Heinonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 45.78 +12.38
Entry time: 48.10 (-2.32)
8 Niklas Kaipainen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura 46.92 +13.52
Entry time: 47.40 (-0.48)
9 Timo Piispanen 1968 Hämeenlinnan Uimaseura 48.53 +15.13
Entry time: 46.43 (+2.10)
10 Milo Viskari 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 49.20 +15.80
Entry time: 51.36 (-2.16)
11 Mikko Pelkonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 55.19 +21.79
Entry time: 54.58 (+0.61)
12 Akseli Turunen 2011 Hämeenlinnan Uimaseura 1:03.33 +29.93
Laji virallinen: 22.5.2022 18.55.38
22-05-2022 18.55.43 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura
Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 2:33.23
Entry time: 2:34.07 (-0.84)
50m: 37.11
100m: 1:16.47
(39.36)
150m: 1:56.29
(39.82)
200m: 2:33.23
(36.94)
2 Unna Timonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 2:54.10 +20.87
50m: 41.58
100m: 1:26.79
(45.21)
150m: 2:11.24
(44.45)
200m: 2:54.10
(42.86)
3 Neea Väkinen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 2:58.77 +25.54
Entry time: 3:04.25 (-5.48)
50m: 42.23
100m: 1:27.12
(44.89)
150m: 2:13.49
(46.37)
200m: 2:58.77
(45.28)
4 Loviisa Pakkala 2011 Hämeenlinnan Uimaseura 3:20.51 +47.28
50m: 48.18
100m: 1:39.65
(51.47)
150m: 2:30.77
(51.12)
200m: 3:20.51
(49.74)
Laji virallinen: 22.5.2022 18.56.31
22-05-2022 18.56.34 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura
Document
Tulokset
HäUS GP3 2022
Paikka: Hämeenlinnan uimahalli Järjestäjä: Hämeenlinnan Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 22 05 2022 - 22 05 2022
Laji 16, 200m Selkäuinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 2:41.99
50m: 38.04
100m: 1:19.49
(41.45)
150m: 2:01.50
(42.01)
200m: 2:41.99
(40.49)
2 Milo Viskari 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 3:19.42 +37.43
Entry time: 3:25.91 (-6.49)
50m: 46.15
100m: 1:38.65
(52.50)
150m: 2:30.86
(52.21)
200m: 3:19.42
(48.56)
Laji virallinen: 22.5.2022 18.59.48
22-05-2022 20.42.50 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner