2022-08-19   14:01:43
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Hela-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Tulokset
Hela-uinnit
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry ja Aurajo
Allas: 50m Päivämäärä: 26 05 2022 - 26 05 2022
Laji 13, 200m Rintauinti Naiset, T15 Sarja T15 - Finaali
Sponsori: Suomen Asunnon Osto
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Siiri Nivukoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.68 461 2:59.82
50m: 39.02
100m: 1:24.92
(45.90)
150m: 2:12.04
(47.12)
200m: 2:59.82
(47.78)
2 Alisa Nyman 2008 Cetus Espoo +0.69 443 3:02.25 +2.43
50m: 41.04
100m: 1:28.74
(47.70)
150m: 2:15.22
(46.48)
200m: 3:02.25
(47.03)
3 Eine Idman 2007 Cetus Espoo +0.79 436 3:03.19 +3.37
50m: 40.51
100m: 1:28.09
(47.58)
150m: 2:15.21
(47.12)
200m: 3:03.19
(47.98)
4 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo +0.74 432 3:03.73 +3.91
50m: 42.86
100m: 1:29.60
(46.74)
150m: 2:18.95
(49.35)
200m: 3:03.73
(44.78)
5 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb +0.72 418 3:05.76 +5.94
50m: 41.72
100m: 1:29.75
(48.03)
150m: 2:18.11
(48.36)
200m: 3:05.76
(47.65)
6 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo +0.77 416 3:06.01 +6.19
50m: 43.10
100m: 1:31.63
(48.53)
150m: 2:20.69
(49.06)
200m: 3:06.01
(45.32)
7 Eedi Imppola 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.85 412 3:06.59 +6.77
50m: 42.52
100m: 1:28.82
(46.30)
150m: 2:18.07
(49.25)
200m: 3:06.59
(48.52)
8 Aliisa Kunttu 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.69 410 3:06.94 +7.12
50m: 43.50
100m: 1:31.65
(48.15)
150m: 2:19.15
(47.50)
200m: 3:06.94
(47.79)
9 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi +0.74 407 3:07.48 +7.66
50m: 41.88
100m: 1:28.79
(46.91)
150m: 2:18.61
(49.82)
200m: 3:07.48
(48.87)
10 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo +0.88 401 3:08.38 +8.56
50m: 43.79
100m: 1:30.88
(47.09)
150m: 2:21.07
(50.19)
200m: 3:08.38
(47.31)
11 Josefiina Kinos 2009 Raision Urheilijat +0.65 394 3:09.45 +9.63
50m: 43.30
100m: 1:31.66
(48.36)
150m: 2:21.04
(49.38)
200m: 3:09.45
(48.41)
12 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo +0.75 386 3:10.80 +10.98
50m: 43.98
100m: 1:32.65
(48.67)
150m: 2:22.34
(49.69)
200m: 3:10.80
(48.46)
13 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo +0.81 384 3:11.14 +11.32
50m: 43.59
100m: 1:33.11
(49.52)
150m: 2:22.75
(49.64)
200m: 3:11.14
(48.39)
14 Anniina Taipalus 2009 Helsingfors Simsällskap +0.72 349 3:17.25 +17.43
50m: 43.41
100m: 1:33.82
(50.41)
150m: 2:25.11
(51.29)
200m: 3:17.25
(52.14)
15 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb +0.66 345 3:18.03 +18.21
50m: 44.77
100m: 1:35.59
(50.82)
150m: 2:27.45
(51.86)
200m: 3:18.03
(50.58)
16 Susanna Ilina 2010 Cetus Espoo +0.79 343 3:18.49 +18.67
50m: 45.25
100m: 1:34.45
(49.20)
150m: 2:25.86
(51.41)
200m: 3:18.49
(52.63)
17 Ilona Lehtonen 2008 Gladius Kirkkonummi +0.97 317 3:23.69 +23.87
50m: 44.87
100m: 1:35.95
(51.08)
150m: 2:30.52
(54.57)
200m: 3:23.69
(53.17)
18 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.80 313 3:24.55 +24.73
50m: 46.26
100m: 1:39.89
(53.63)
150m: 2:33.12
(53.23)
200m: 3:24.55
(51.43)
19 Kristina Lindroos 2008 Cetus Espoo +0.75 298 3:27.94 +28.12
50m: 47.26
100m: 1:41.02
(53.76)
150m: 2:35.32
(54.30)
200m: 3:27.94
(52.62)
20 Emma Kataja 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.76 292 3:29.38 +29.56
50m: 47.51
100m: 1:39.61
(52.10)
150m: 2:34.14
(54.53)
200m: 3:29.38
(55.24)
21 Senni Soininen 2009 Raision Urheilijat +0.72 266 3:35.86 +36.04
50m: 50.26
100m: 1:44.54
(54.28)
150m: 2:40.88
(56.34)
200m: 3:35.86
(54.98)
22 Henni Pyy 2012 Loimaan Uimaseura +0.63 197 3:58.68 +58.86
50m: 53.40
100m: 1:56.66
(1:03.26)
150m: 2:59.88
(1:03.22)
200m: 3:58.68
(58.80)
23 Rosa Sjöblom 2009 Salon Uimarit +0.89 195 3:59.40 +59.58
50m: 53.37
100m: 1:54.85
(1:01.48)
150m: 2:57.28
(1:02.43)
200m: 3:59.40
(1:02.12)
24 Elsa Jokela 2010 Loimaan Uimaseura +0.76 191 4:01.27 +1:01.45
50m: 51.52
100m: 1:55.20
(1:03.68)
150m: 3:00.78
(1:05.58)
200m: 4:01.27
(1:00.49)
25 Saara Aaltonen 2010 Loimaan Uimaseura +0.71 150 4:21.41 +1:21.59
50m: 52.60
100m: 1:57.73
(1:05.13)
150m: 3:10.48
(1:12.75)
200m: 4:21.41
(1:10.93)
- Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap +0.75 DNF
Laji virallinen: 26.5.2022 12.53.42
Laji 13, 200m Rintauinti Naiset, T15 Sarja Naiset - Finaali
Sponsori: Suomen Asunnon Osto
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap +0.78 628 2:42.21
50m: 38.80
100m: 1:20.59
(41.79)
150m: 2:01.69
(41.10)
200m: 2:42.21
(40.52)
2 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo +0.71 621 2:42.83 +0.62
50m: 38.31
100m: 1:20.75
(42.44)
150m: 2:03.33
(42.58)
200m: 2:42.83
(39.50)
3 Kreetta Uusitalo 2003 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.71 526 2:52.08 +9.87
50m: 38.72
100m: 1:22.28
(43.56)
150m: 2:06.55
(44.27)
200m: 2:52.08
(45.53)
4 Lilli Kulpakko 2005 Turun Urheiluliitto +0.79 491 2:56.06 +13.85
50m: 40.48
100m: 1:25.51
(45.03)
150m: 2:10.94
(45.43)
200m: 2:56.06
(45.12)
5 Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.77 428 3:04.30 +22.09
50m: 40.95
100m: 1:27.61
(46.66)
150m: 2:15.45
(47.84)
200m: 3:04.30
(48.85)
6 Ella Nore 2002 Rauman Uimaseura +0.75 410 3:06.98 +24.77
50m: 43.66
100m: 1:30.55
(46.89)
150m: 2:19.20
(48.65)
200m: 3:06.98
(47.78)
7 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.78 385 3:10.87 +28.66
50m: 41.68
100m: 1:31.50
(49.82)
150m: 2:20.71
(49.21)
200m: 3:10.87
(50.16)
8 Johanna Kara 1965 Espoon Kilpauinti +0.79 324 3:22.15 +39.94
50m: 46.52
100m: 1:37.18
(50.66)
150m: 2:30.18
(53.00)
200m: 3:22.15
(51.97)
Laji virallinen: 26.5.2022 12.53.42
26-05-2022 12.54.20 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner