2022-08-19   13:22:15
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Hela-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Tulokset
Hela-uinnit
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry ja Aurajo
Allas: 50m Päivämäärä: 26 05 2022 - 26 05 2022
Laji 18, 200m Selkäuinti Miehet, P16 Sarja P16 - Finaali
Sponsori: Vikingline
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.77 413 2:30.28
50m: 36.76
100m: 1:15.90
(39.14)
150m: 1:53.65
(37.75)
200m: 2:30.28
(36.63)
2 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo +0.62 400 2:31.89 +1.61
50m: 35.33
100m: 1:13.76
(38.43)
150m: 1:53.70
(39.94)
200m: 2:31.89
(38.19)
3 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit +0.64 387 2:33.57 +3.29
50m: 34.56
100m: 1:14.22
(39.66)
150m: 1:54.78
(40.56)
200m: 2:33.57
(38.79)
4 Artem Shorokhov 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.69 386 2:33.68 +3.40
50m: 36.35
100m: 1:14.82
(38.47)
150m: 1:54.39
(39.57)
200m: 2:33.68
(39.29)
5 Max Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti +0.88 344 2:39.63 +9.35
50m: 37.95
100m: 1:19.47
(41.52)
150m: 2:00.28
(40.81)
200m: 2:39.63
(39.35)
6 Roope Piironen 2007 Loimaan Uimaseura +0.74 343 2:39.85 +9.57
50m: 36.96
100m: 1:17.53
(40.57)
150m: 1:59.52
(41.99)
200m: 2:39.85
(40.33)
7 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo +0.69 342 2:39.96 +9.68
50m: 37.07
100m: 1:17.36
(40.29)
150m: 1:59.11
(41.75)
200m: 2:39.96
(40.85)
8 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo +0.60 341 2:40.12 +9.84
50m: 37.51
100m: 1:18.85
(41.34)
150m: 2:00.56
(41.71)
200m: 2:40.12
(39.56)
9 Julius Linde 2007 Åbo Simklubb +0.75 317 2:44.06 +13.78
50m: 37.37
100m: 1:18.31
(40.94)
150m: 2:01.68
(43.37)
200m: 2:44.06
(42.38)
10 Alex Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti +0.80 314 2:44.49 +14.21
50m: 39.75
100m: 1:21.31
(41.56)
150m: 2:04.37
(43.06)
200m: 2:44.49
(40.12)
11 Taavi  Tedresaar 2008 Cetus Espoo +0.73 313 2:44.77 +14.49
50m: 39.01
100m: 1:20.99
(41.98)
150m: 2:04.04
(43.05)
200m: 2:44.77
(40.73)
12 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.66 300 2:47.01 +16.73
50m: 38.98
100m: 1:21.40
(42.42)
150m: 2:06.06
(44.66)
200m: 2:47.01
(40.95)
13 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.84 274 2:52.27 +21.99
50m: 41.58
100m: 1:27.20
(45.62)
150m: 2:11.90
(44.70)
200m: 2:52.27
(40.37)
14 Eetu Ääri 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.59 266 2:53.92 +23.64
50m: 42.43
100m: 1:26.79
(44.36)
150m: 2:11.18
(44.39)
200m: 2:53.92
(42.74)
15 Veeti Tuulensuu 2008 Nurmijärven Uinti +0.62 255 2:56.49 +26.21
50m: 41.95
100m: 1:28.05
(46.10)
150m: 2:15.33
(47.28)
200m: 2:56.49
(41.16)
16 Arttu Kaskimies 2008 Gladius Kirkkonummi +0.69 224 3:04.05 +33.77
50m: 43.81
100m: 1:30.62
(46.81)
150m: 2:18.24
(47.62)
200m: 3:04.05
(45.81)
Laji virallinen: 26.5.2022 15.09.00
Laji 18, 200m Selkäuinti Miehet, P16 Sarja Miehet - Finaali
Sponsori: Vikingline
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.59 630 2:10.51
50m: 30.52
100m: 1:03.07
(32.55)
150m: 1:37.34
(34.27)
200m: 2:10.51
(33.17)
2 Aku Kaila 2003 Cetus Espoo +0.60 618 2:11.38 +0.87
50m: 31.24
100m: 1:04.51
(33.27)
150m: 1:38.94
(34.43)
200m: 2:11.38
(32.44)
3 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb +0.73 410 2:30.55 +20.04
50m: 34.94
100m: 1:14.04
(39.10)
150m: 1:53.23
(39.19)
200m: 2:30.55
(37.32)
Laji virallinen: 26.5.2022 15.09.00
26-05-2022 15.09.34 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner