2022-08-19   13:16:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Hela-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Tulokset
Hela-uinnit
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry ja Aurajo
Allas: 50m Päivämäärä: 26 05 2022 - 26 05 2022
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, T11 Sarja T11 - Finaali
Sponsori: Korjauspartnerit
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aino Rauta 2011 Åbo Simklubb +0.76 335 1:14.39
50m: 35.70
100m: 1:14.39
(38.69)
2 Edith Syrjänen 2011 Åbo Simklubb +0.89 258 1:21.16 +6.77
50m: 40.22
100m: 1:21.16
(40.94)
3 Jade Lehmusto 2011 Åbo Simklubb +0.79 247 1:22.37 +7.98
50m: 38.49
100m: 1:22.37
(43.88)
4 Ella Kylmämaa 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.71 224 1:25.03 +10.64
50m: 40.63
100m: 1:25.03
(44.40)
5 Kaisa Turta 2012 Loimaan Uimaseura +0.85 215 1:26.20 +11.81
50m: 40.43
100m: 1:26.20
(45.77)
6 Mia Murumäe 2012 Raision Urheilijat +0.85 209 1:27.13 +12.74
50m: 42.97
100m: 1:27.13
(44.16)
7 Emma Oikarainen 2011 Raision Urheilijat 204 1:27.77 +13.38
50m: 41.62
100m: 1:27.77
(46.15)
8 Josefine Nordman 2011 Åbo Simklubb +0.96 197 1:28.83 +14.44
50m: 41.64
100m: 1:28.83
(47.19)
9 Ronya Firtina 2012 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.76 186 1:30.51 +16.12
50m: 41.68
100m: 1:30.51
(48.83)
10 Kielo Kalliokoski 2012 Raision Urheilijat +0.58 183 1:31.08 +16.69
50m: 44.35
100m: 1:31.08
(46.73)
11 Neea Matikainen 2011 Gladius Kirkkonummi +0.95 182 1:31.22 +16.83
50m: 41.23
100m: 1:31.22
(49.99)
12 Emily Åberg 2012 Åbo Simklubb +0.57 180 1:31.42 +17.03
50m: 44.16
100m: 1:31.42
(47.26)
13 Amanda Kodisoja 2012 Raision Urheilijat +0.79 175 1:32.35 +17.96
50m: 44.44
100m: 1:32.35
(47.91)
14 Maija Sunnarborg 2011 Åbo Simklubb +0.80 175 1:32.43 +18.04
50m: 43.14
100m: 1:32.43
(49.29)
15 Anni Nyyssönen 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.73 174 1:32.54 +18.15
50m: 43.16
100m: 1:32.54
(49.38)
16 Eveliina Isojärvi 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.88 173 1:32.66 +18.27
50m: 43.97
100m: 1:32.66
(48.69)
17 Matilda Ahokas 2011 Raision Urheilijat 166 1:33.96 +19.57
50m: 44.18
100m: 1:33.96
(49.78)
18 Emma Hartiala 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.63 160 1:35.16 +20.77
50m: 44.32
100m: 1:35.16
(50.84)
19 Hedda Grönqvist 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.77 159 1:35.28 +20.89
50m: 45.41
100m: 1:35.28
(49.87)
20 Lotta Kunttu 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.70 157 1:35.75 +21.36
50m: 44.91
100m: 1:35.75
(50.84)
21 Emma Myllymaa 2011 Raision Urheilijat 143 1:38.88 +24.49
50m: 45.98
100m: 1:38.88
(52.90)
22 Linnea Niemi 2012 Raision Urheilijat +0.80 128 1:42.57 +28.18
50m: 49.58
100m: 1:42.57
(52.99)
23 Inkeri Kujala 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.85 121 1:44.38 +29.99
50m: 50.31
100m: 1:44.38
(54.07)
24 Elviira Alanko 2012 Åbo Simklubb +0.73 119 1:45.00 +30.61
50m: 47.29
100m: 1:45.00
(57.71)
25 Veera Vesterbacka 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.74 119 1:45.07 +30.68
50m: 47.85
100m: 1:45.07
(57.22)
26 Aino Sivonen 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.86 115 1:46.27 +31.88
50m: 46.44
100m: 1:46.27
(59.83)
27 Henni Pyy 2012 Loimaan Uimaseura +0.75 115 1:46.31 +31.92
50m: 49.50
100m: 1:46.31
(56.81)
28 Kiira Elisa Kautto 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.99 112 1:46.99 +32.60
50m: 51.36
100m: 1:46.99
(55.63)
29 Ida Sjöblom 2011 Salon Uimarit +0.60 109 1:47.96 +33.57
100m: 1:47.96
(1:47.96)
30 Alma Savolainen 2011 Salon Uimarit +0.86 106 1:49.09 +34.70
50m: 47.93
100m: 1:49.09
(1:01.16)
31 Pihla Halava 2011 Åbo Simklubb +0.76 104 1:49.87 +35.48
50m: 54.25
100m: 1:49.87
(55.62)
32 Valma Kuuskoski 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.84 103 1:50.19 +35.80
50m: 53.03
100m: 1:50.19
(57.16)
- Hildegard Brozinski 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.51 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Vivi Lobbas 2012 Raision Urheilijat +0.66 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 26.5.2022 15.43.52
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, T11 Sarja Naiset - Finaali
Sponsori: Korjauspartnerit
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit +0.74 660 59.39
50m: 28.84
100m: 59.39
(30.55)
2 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo +0.72 636 1:00.10 +0.71
50m: 29.06
100m: 1:00.10
(31.04)
3 Venla Päivärinta 2008 Ilmajoen Kisailijat +0.70 618 1:00.69 +1.30
50m: 28.76
100m: 1:00.69
(31.93)
4 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit +0.69 616 1:00.76 +1.37
50m: 28.43
100m: 1:00.76
(32.33)
5 Venla Holma 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.71 588 1:01.71 +2.32
50m: 29.06
100m: 1:01.71
(32.65)
6 Saima Peltonen 2007 Salon Uimarit +0.65 581 1:01.94 +2.55
50m: 30.04
100m: 1:01.94
(31.90)
7 Vuokko Suomäki 2001 Turun Urheiluliitto +0.71 577 1:02.08 +2.69
50m: 30.05
100m: 1:02.08
(32.03)
8 Matilda Laitinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.76 574 1:02.22 +2.83
50m: 29.50
100m: 1:02.22
(32.72)
9 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura +0.84 540 1:03.50 +4.11
50m: 30.26
100m: 1:03.50
(33.24)
10 Lilli Kulpakko 2005 Turun Urheiluliitto +0.75 511 1:04.67 +5.28
50m: 29.80
100m: 1:04.67
(34.87)
11 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.65 494 1:05.39 +6.00
50m: 31.22
100m: 1:05.39
(34.17)
12 Miisa Järvinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.68 489 1:05.60 +6.21
50m: 31.60
100m: 1:05.60
(34.00)
13 Emmi Heine 2002 Rauman Uimaseura +0.72 472 1:06.41 +7.02
50m: 31.89
100m: 1:06.41
(34.52)
14 Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.71 463 1:06.84 +7.45
50m: 32.34
100m: 1:06.84
(34.50)
15 Heidi Huppunen 2008 Porin Uimaseura +0.67 455 1:07.22 +7.83
50m: 32.25
100m: 1:07.22
(34.97)
16 Ella Haavisto 2007 Gladius Kirkkonummi +0.68 452 1:07.35 +7.96
50m: 31.46
100m: 1:07.35
(35.89)
17 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb +0.78 431 1:08.42 +9.03
50m: 33.35
100m: 1:08.42
(35.07)
18 Alina Niittymäki 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.87 427 1:08.62 +9.23
50m: 32.75
100m: 1:08.62
(35.87)
19 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi +0.72 427 1:08.66 +9.27
50m: 32.65
100m: 1:08.66
(36.01)
20 Sonja Aho 2008 Cetus Espoo +0.86 426 1:08.68 +9.29
50m: 32.35
100m: 1:08.68
(36.33)
21 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.68 422 1:08.91 +9.52
50m: 32.80
100m: 1:08.91
(36.11)
22 Lotta Luotola 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.71 412 1:09.49 +10.10
50m: 33.32
100m: 1:09.49
(36.17)
23 Elle Liikkanen 2009 Cetus Espoo +0.78 411 1:09.52 +10.13
50m: 33.62
100m: 1:09.52
(35.90)
24 Kaisa Heikkinen 2008 Raision Urheilijat +0.71 411 1:09.54 +10.15
50m: 33.27
100m: 1:09.54
(36.27)
25 Pipsa Linteri 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.83 404 1:09.94 +10.55
50m: 33.47
100m: 1:09.94
(36.47)
26 Linn Nickels 2007 Gladius Kirkkonummi +0.74 400 1:10.13 +10.74
50m: 33.45
100m: 1:10.13
(36.68)
27 Essi Pyykkö 2006 Salon Uimarit +0.61 379 1:11.42 +12.03
50m: 29.58
100m: 1:11.42
(41.84)
28 Roosa Lahti 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.71 378 1:11.51 +12.12
50m: 34.18
100m: 1:11.51
(37.33)
29 Emma Laaksonen 2009 Salon Uimarit +0.80 374 1:11.71 +12.32
50m: 34.61
100m: 1:11.71
(37.10)
30 Nelly Åström 2008 Cetus Espoo +0.67 374 1:11.74 +12.35
50m: 34.21
100m: 1:11.74
(37.53)
31 Emma Nygård 2008 Åbo Simklubb +0.80 374 1:11.76 +12.37
50m: 34.73
100m: 1:11.76
(37.03)
32 Mette Alanen 2008 Cetus Espoo +0.63 366 1:12.26 +12.87
50m: 34.15
100m: 1:12.26
(38.11)
33 Matilda Wuorio 2009 Cetus Espoo +0.92 357 1:12.87 +13.48
50m: 35.65
100m: 1:12.87
(37.22)
34 Emmi Pekanheimo 2010 Åbo Simklubb +0.61 356 1:12.92 +13.53
50m: 34.81
100m: 1:12.92
(38.11)
35 Sanni Ahvenniemi 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.83 356 1:12.93 +13.54
50m: 35.17
100m: 1:12.93
(37.76)
36 Elsi Tuominen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.75 352 1:13.18 +13.79
50m: 34.44
100m: 1:13.18
(38.74)
37 Peppi Pulkkinen 2009 Raision Urheilijat +0.67 349 1:13.41 +14.02
50m: 35.51
100m: 1:13.41
(37.90)
38 Veera Vilhelma Kiukkonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.85 349 1:13.43 +14.04
50m: 35.24
100m: 1:13.43
(38.19)
39 Sanni Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.62 339 1:14.14 +14.75
50m: 35.28
100m: 1:14.14
(38.86)
40 Selma Mäenpää 2007 Åbo Simklubb +0.76 332 1:14.67 +15.28
50m: 35.21
100m: 1:14.67
(39.46)
41 Pihla Kapanen 2010 Uimaseura Kaarina +0.75 328 1:14.93 +15.54
50m: 35.67
100m: 1:14.93
(39.26)
42 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi +0.74 325 1:15.16 +15.77
50m: 35.19
100m: 1:15.16
(39.97)
43 Linnea Stolt 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.83 325 1:15.20 +15.81
50m: 35.65
100m: 1:15.20
(39.55)
44 Nea Niemi 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.82 323 1:15.29 +15.90
50m: 35.96
100m: 1:15.29
(39.33)
45 Kristina Lindroos 2008 Cetus Espoo +0.73 316 1:15.88 +16.49
50m: 35.66
100m: 1:15.88
(40.22)
46 Veera Helkkala 2006 Raision Urheilijat +0.76 314 1:16.01 +16.62
50m: 36.82
100m: 1:16.01
(39.19)
47 Sofia Huttunen 2010 Åbo Simklubb +0.77 314 1:16.06 +16.67
50m: 36.50
100m: 1:16.06
(39.56)
48 Aino-Ilona Lehtonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.54 310 1:16.34 +16.95
50m: 36.22
100m: 1:16.34
(40.12)
49 Ida sulonen 2009 Åbo Simklubb +0.72 304 1:16.87 +17.48
50m: 35.57
100m: 1:16.87
(41.30)
50 Elli Sihvonen 2010 Åbo Simklubb +0.88 303 1:16.97 +17.58
50m: 37.42
100m: 1:16.97
(39.55)
51 Laura Lilja 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.81 300 1:17.20 +17.81
50m: 35.87
100m: 1:17.20
(41.33)
52 Minni-Maria Vesma 2007 Raision Urheilijat +0.87 291 1:18.01 +18.62
50m: 37.76
100m: 1:18.01
(40.25)
53 Saara Solkinen 2010 Salon Uimarit +0.69 287 1:18.31 +18.92
50m: 37.76
100m: 1:18.31
(40.55)
=54 Elsa Engström 2010 Åbo Simklubb +0.86 285 1:18.53 +19.14
50m: 37.74
100m: 1:18.53
(40.79)
=54 Neela Juvonen 2009 Cetus Espoo +0.79 285 1:18.53 +19.14
50m: 37.01
100m: 1:18.53
(41.52)
56 Rosa Sjöblom 2009 Salon Uimarit +0.91 283 1:18.69 +19.30
50m: 38.17
100m: 1:18.69
(40.52)
57 Maria Laperie 2010 Gladius Kirkkonummi +0.81 281 1:18.89 +19.50
50m: 37.91
100m: 1:18.89
(40.98)
58 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo +0.73 279 1:19.08 +19.69
50m: 36.96
100m: 1:19.08
(42.12)
59 Sofia Wigelius 2009 Åbo Simklubb +0.96 278 1:19.18 +19.79
50m: 38.90
100m: 1:19.18
(40.28)
60 Inka Kajander 2010 Gladius Kirkkonummi +0.66 277 1:19.29 +19.90
50m: 37.98
100m: 1:19.29
(41.31)
61 Anna Korpi 2008 Ilmajoen Kisailijat +0.92 269 1:20.02 +20.63
50m: 39.32
100m: 1:20.02
(40.70)
62 Daniela Eloranta 2010 Åbo Simklubb +0.66 263 1:20.66 +21.27
50m: 37.65
100m: 1:20.66
(43.01)
63 Lilja-Maria Viljanen 2010 Porin Uimaseura +0.70 249 1:22.13 +22.74
50m: 38.60
100m: 1:22.13
(43.53)
64 Eevi Klaara Orenshtein 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.81 248 1:22.23 +22.84
50m: 39.34
100m: 1:22.23
(42.89)
65 Hanna Armanto 2009 Åbo Simklubb +0.64 246 1:22.46 +23.07
50m: 40.90
100m: 1:22.46
(41.56)
66 Aava Salmiosalo 2010 Åbo Simklubb +0.87 246 1:22.50 +23.11
50m: 38.78
100m: 1:22.50
(43.72)
67 Kiira Rantanen 2010 Åbo Simklubb +0.84 246 1:22.51 +23.12
50m: 40.02
100m: 1:22.51
(42.49)
68 Olivia Vanne 2010 Uimaseura Kaarina +0.78 241 1:23.03 +23.64
50m: 39.73
100m: 1:23.03
(43.30)
69 Janessa Pihlava 2010 Åbo Simklubb +0.89 240 1:23.16 +23.77
50m: 39.56
100m: 1:23.16
(43.60)
70 Lily Pettersson 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.95 233 1:24.00 +24.61
50m: 40.70
100m: 1:24.00
(43.30)
71 Fanni Blom 2009 Åbo Simklubb +0.88 230 1:24.39 +25.00
50m: 40.54
100m: 1:24.39
(43.85)
72 Olivia Areva 2010 Salon Uimarit +0.72 227 1:24.67 +25.28
50m: 39.72
100m: 1:24.67
(44.95)
73 Venny Snellman 2009 Cetus Espoo +0.79 223 1:25.18 +25.79
50m: 41.06
100m: 1:25.18
(44.12)
74 Elisa Turta 2010 Loimaan Uimaseura +0.94 216 1:26.16 +26.77
50m: 40.31
100m: 1:26.16
(45.85)
75 Emilia Björkhem 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.61 212 1:26.62 +27.23
50m: 40.54
100m: 1:26.62
(46.08)
76 Ingrid Ahlfors 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.93 212 1:26.64 +27.25
50m: 40.03
100m: 1:26.64
(46.61)
77 Senni Helskyaho 2010 Salon Uimarit +0.74 208 1:27.21 +27.82
50m: 40.92
100m: 1:27.21
(46.29)
78 Keona Avae 2010 Gladius Kirkkonummi +0.77 207 1:27.30 +27.91
50m: 41.91
100m: 1:27.30
(45.39)
79 Ria Kiuru 2009 Salon Uimarit +0.77 207 1:27.39 +28.00
50m: 41.62
100m: 1:27.39
(45.77)
80 Saara Aaltonen 2010 Loimaan Uimaseura +0.81 201 1:28.27 +28.88
50m: 41.42
100m: 1:28.27
(46.85)
81 Janina Hyvönen 2010 Salon Uimarit +0.71 193 1:29.44 +30.05
50m: 40.00
100m: 1:29.44
(49.44)
82 Hertta Lehtinen 2010 Salon Uimarit +0.64 191 1:29.70 +30.31
50m: 42.97
100m: 1:29.70
(46.73)
83 Aina-Taika Piminäinen 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.65 190 1:29.93 +30.54
50m: 42.23
100m: 1:29.93
(47.70)
84 Frida Tallberg 2010 Gladius Kirkkonummi +0.72 177 1:31.93 +32.54
50m: 43.05
100m: 1:31.93
(48.88)
85 Eva Riquelme Mac Donald 2010 Åbo Simklubb +0.75 171 1:33.08 +33.69
50m: 44.20
100m: 1:33.08
(48.88)
86 Laura Julia Reinikka 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.75 171 1:33.15 +33.76
50m: 42.65
100m: 1:33.15
(50.50)
87 Heli Kärnä 2010 Raision Urheilijat +0.98 165 1:34.23 +34.84
50m: 45.80
100m: 1:34.23
(48.43)
88 Aada Tapiola 2010 Salon Uimarit +0.78 159 1:35.42 +36.03
50m: 44.66
100m: 1:35.42
(50.76)
89 Aada Lehtinen 2010 Åbo Simklubb +0.91 157 1:35.74 +36.35
50m: 45.00
100m: 1:35.74
(50.74)
90 Adele Rekunen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.83 150 1:37.18 +37.79
50m: 44.02
100m: 1:37.18
(53.16)
91 Oona Kiiski 2010 Loimaan Uimaseura +0.87 141 1:39.29 +39.90
50m: 46.41
100m: 1:39.29
(52.88)
92 Vilma Rehtonen 2010 Åbo Simklubb +0.97 117 1:45.43 +46.04
50m: 44.04
100m: 1:45.43
(1:01.39)
93 Vilma Kivi 2010 Åbo Simklubb +0.75 100 1:51.17 +51.78
50m: 51.68
100m: 1:51.17
(59.49)
94 Ines Kauppinen 2010 Åbo Simklubb +0.55 100 1:51.19 +51.80
50m: 50.66
100m: 1:51.19
(1:00.53)
95 Kerttu Kiviniemi 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.78 93 1:53.89 +54.50
50m: 50.11
100m: 1:53.89
(1:03.78)
- Sara Kivelä 2010 Salon Uimarit +0.35 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Minea Mäkilä 2009 Salon Uimarit +0.78 DSQ
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä
- Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry DNF
- Iina Koivisto 2010 Vesihelmen Uimaseura DNS
Laji virallinen: 26.5.2022 15.43.52
26-05-2022 15.44.24 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner