2022-12-01   17:44:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Aarhus Open 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag kl.17.00

Document
Resultater
Aarhus Open 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør AGF svømning
Svømmeh 50m Stævne dato: 20. maj  2022 to 22. maj  2022
Løb 1, 400m Medley Damer Gruppe 1 - Final
Sponsor AROS BOARD
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Søe Bach 2002 Aalborg Svømmeklub 5:06.95
Entry time: 4:58.13 (+8.82)
50m: 31.88
100m: 1:08.81
(36.93)
150m: 1:49.05
(40.24)
200m: 2:27.81
(38.76)
250m: 3:13.09
(45.28)
300m: 3:59.07
(45.98)
350m: 4:33.61
(34.54)
400m: 5:06.95
(33.34)
2 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub 5:32.34 +25.39
Entry time: 5:28.82 (+3.52)
50m: 35.19
100m: 1:16.36
(41.17)
150m: 2:03.06
(46.70)
200m: 2:49.55
(46.49)
250m: 3:32.56
(43.01)
300m: 4:16.42
(43.86)
350m: 4:55.16
(38.74)
400m: 5:32.34
(37.18)
3 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling 5:38.91 +31.96
Entry time: 5:33.58 (+5.33)
50m: 34.30
100m: 1:14.74
(40.44)
150m: 2:02.09
(47.35)
200m: 2:47.79
(45.70)
250m: 3:32.47
(44.68)
300m: 4:18.07
(45.60)
350m: 4:58.76
(40.69)
400m: 5:38.91
(40.15)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:04:24
Løb 1, 400m Medley Damer Gruppe 2 - Final
Sponsor AROS BOARD
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karoline Kjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub 5:07.16
Entry time: 4:57.88 (+9.28)
50m: 32.89
100m: 1:12.58
(39.69)
150m: 1:55.13
(42.55)
200m: 2:35.41
(40.28)
250m: 3:16.99
(41.58)
300m: 3:58.50
(41.51)
350m: 4:34.01
(35.51)
400m: 5:07.16
(33.15)
2 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub 5:18.74 +11.58
Entry time: 5:17.99 (+0.75)
50m: 31.24
100m: 1:07.11
(35.87)
150m: 1:48.95
(41.84)
200m: 2:29.59
(40.64)
250m: 3:18.03
(48.44)
300m: 4:06.51
(48.48)
350m: 4:43.01
(36.50)
400m: 5:18.74
(35.73)
3 Nicoline Astrup Jensen 2006 Herning Svømmeklub 6:50.31 +1:43.15
Entry time: 6:25.88 (+24.43)
50m: 42.34
100m: 1:36.04
(53.70)
150m: 2:27.26
(51.22)
200m: 3:18.46
(51.20)
250m: 4:16.35
(57.89)
300m: 5:16.67
(1:00.32)
350m: 6:04.64
(47.97)
400m: 6:50.31
(45.67)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:04:24
Løb 1, 400m Medley Damer Gruppe 3 - Final
Sponsor AROS BOARD
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Kristensen 2007 Silkeborg Svømmeklub 5:43.43
Entry time: 5:47.71 (-4.28)
50m: 34.70
100m: 1:14.61
(39.91)
150m: 2:01.54
(46.93)
200m: 2:48.91
(47.37)
250m: 3:35.77
(46.86)
300m: 4:23.37
(47.60)
350m: 5:04.44
(41.07)
400m: 5:43.43
(38.99)
2 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub 5:50.52 +7.09
Entry time: 5:50.00 (+0.52)
50m: 35.33
100m: 1:17.97
(42.64)
150m: 2:04.13
(46.16)
200m: 2:48.77
(44.64)
250m: 3:40.04
(51.27)
300m: 4:32.50
(52.46)
350m: 5:12.34
(39.84)
400m: 5:50.52
(38.18)
3 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub 5:53.62 +10.19
Entry time: 5:41.03 (+12.59)
50m: 35.60
100m: 1:18.78
(43.18)
200m: 2:48.89
(2:48.89)
250m: 3:41.18
(52.29)
300m: 4:34.68
(53.50)
350m: 5:14.45
(39.77)
400m: 5:53.62
(39.17)
4 Anne Stæhr 2008 Vejle Svømmeklub 5:56.13 +12.70
Entry time: 5:58.22 (-2.09)
50m: 36.28
100m: 1:18.88
(42.60)
150m: 2:06.68
(47.80)
200m: 2:53.31
(46.63)
250m: 3:42.95
(49.64)
300m: 4:34.45
(51.50)
350m: 5:16.08
(41.63)
400m: 5:56.13
(40.05)
5 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI 6:03.73 +20.30
Entry time: 5:51.81 (+11.92)
50m: 36.24
100m: 1:22.37
(46.13)
150m: 2:09.99
(47.62)
200m: 2:57.22
(47.23)
250m: 3:48.52
(51.30)
300m: 4:41.29
(52.77)
350m: 5:24.16
(42.87)
400m: 6:03.73
(39.57)
6 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub 6:04.60 +21.17
Entry time: 5:56.22 (+8.38)
50m: 37.12
100m: 1:21.52
(44.40)
150m: 2:07.92
(46.40)
200m: 2:54.15
(46.23)
250m: 3:49.21
(55.06)
300m: 4:46.21
(57.00)
350m: 5:26.40
(40.19)
400m: 6:04.60
(38.20)
7 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub 6:07.79 +24.36
Entry time: 6:00.00 (+7.79)
50m: 40.20
100m: 1:30.66
(50.46)
150m: 2:16.55
(45.89)
200m: 3:00.81
(44.26)
250m: 3:54.99
(54.18)
300m: 4:49.87
(54.88)
350m: 5:29.48
(39.61)
400m: 6:07.79
(38.31)
8 Emilia Daa Andersen 2008 Vejle Svømmeklub 6:10.70 +27.27
Entry time: 5:58.97 (+11.73)
50m: 37.95
100m: 1:23.60
(45.65)
150m: 2:12.84
(49.24)
200m: 3:00.89
(48.05)
250m: 3:53.73
(52.84)
300m: 4:48.52
(54.79)
350m: 5:30.04
(41.52)
400m: 6:10.70
(40.66)
9 Freja Monrad Kirkegaard 2008 GTI - Tune I.F. 6:13.90 +30.47
Entry time: 6:07.18 (+6.72)
50m: 38.31
100m: 1:27.45
(49.14)
200m: 3:08.80
(3:08.80)
250m: 3:58.84
(50.04)
300m: 4:49.66
(50.82)
400m: 6:13.90
(6:13.90)
10 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 6:21.26 +37.83
50m: 41.12
100m: 1:31.34
(50.22)
150m: 2:18.90
(47.56)
200m: 3:04.49
(45.59)
250m: 3:59.63
(55.14)
300m: 4:55.35
(55.72)
350m: 5:39.47
(44.12)
400m: 6:21.26
(41.79)
11 Silke Sejr Elgaard Jørgen 2007 Silkeborg Svømmeklub 6:22.34 +38.91
Entry time: 6:14.13 (+8.21)
50m: 40.21
100m: 1:34.90
(54.69)
200m: 3:11.92
(3:11.92)
250m: 4:04.92
(53.00)
300m: 4:58.54
(53.62)
350m: 5:42.75
(44.21)
400m: 6:22.34
(39.59)
12 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub 6:24.56 +41.13
Entry time: 6:08.00 (+16.56)
50m: 38.87
100m: 1:29.30
(50.43)
150m: 2:20.19
(50.89)
200m: 3:10.50
(50.31)
250m: 4:04.09
(53.59)
300m: 4:59.45
(55.36)
350m: 5:41.81
(42.36)
400m: 6:24.56
(42.75)
13 Nanna Rønnow 2008 Aarhus Swim - HEI 6:33.37 +49.94
Entry time: 6:16.62 (+16.75)
50m: 38.88
100m: 1:33.36
(54.48)
200m: 3:14.27
(3:14.27)
250m: 4:07.83
(53.56)
300m: 5:05.09
(57.26)
350m: 5:49.57
(44.48)
400m: 6:33.37
(43.80)
14 Isabell Thaison Jensen 2007 Herning Svømmeklub 6:59.27 +1:15.84
Entry time: 6:40.00 (+19.27)
50m: 44.35
100m: 1:39.26
(54.91)
150m: 2:30.89
(51.63)
200m: 3:21.08
(50.19)
250m: 4:19.37
(58.29)
300m: 5:24.08
(1:04.71)
350m: 6:12.27
(48.19)
400m: 6:59.27
(47.00)
15 Filippa Holst Rasmussen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 7:19.59 +1:36.16
50m: 46.75
100m: 1:46.90
(1:00.15)
150m: 2:41.64
(54.74)
200m: 3:36.70
(55.06)
250m: 4:39.92
(1:03.22)
300m: 5:47.18
(1:07.26)
350m: 6:35.89
(48.71)
400m: 7:19.59
(43.70)
16 Katrine Jurlander Ovesen 2008 Aarhus Swim - IHF 7:32.37 +1:48.94
50m: 44.93
100m: 1:47.63
(1:02.70)
150m: 4:46.85
(2:59.22)
200m: 3:40.50
()
300m: 5:49.06
(5:49.06)
350m: 6:41.65
(52.59)
400m: 7:32.37
(50.72)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:04:24
Løb 1, 400m Medley Damer Gruppe 4 - Final
Sponsor AROS BOARD
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim - HEI 5:56.45
Entry time: 6:10.97 (-14.52)
50m: 37.34
150m: 2:10.17
(2:10.17)
200m: 2:56.18
(46.01)
250m: 3:45.65
(49.47)
350m: 5:16.99
(5:16.99)
400m: 5:56.45
(39.46)
2 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling 6:01.49 +5.04
Entry time: 6:14.91 (-13.42)
50m: 36.50
100m: 1:21.78
(45.28)
150m: 2:11.43
(49.65)
200m: 2:58.96
(47.53)
250m: 3:49.53
(50.57)
300m: 4:42.40
(52.87)
350m: 5:23.19
(40.79)
400m: 6:01.49
(38.30)
3 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub 6:14.58 +18.13
Entry time: 7:00.00 (-45.42)
50m: 35.93
100m: 1:27.45
(51.52)
150m: 2:06.78
(39.33)
200m: 2:52.54
(45.76)
250m: 3:48.64
(56.10)
300m: 4:44.80
(56.16)
350m: 5:30.53
(45.73)
400m: 6:14.58
(44.05)
4 Anne Caroline Dahl Reher 2009 Horsens Svømmeklub 6:48.61 +52.16
Entry time: 6:50.31 (-1.70)
50m: 39.92
100m: 1:30.92
(51.00)
150m: 2:20.44
(49.52)
200m: 3:09.70
(49.26)
250m: 4:09.58
(59.88)
300m: 5:12.43
(1:02.85)
350m: 6:01.71
(49.28)
400m: 6:48.61
(46.90)
5 Caroline Szeles Poulsen 2010 Aarhus Swim - Skovbakken 7:18.58 +1:22.13
Entry time: 7:38.12 (-19.54)
50m: 49.01
100m: 1:50.17
(1:01.16)
150m: 2:45.77
(55.60)
200m: 3:41.48
(55.71)
250m: 4:42.77
(1:01.29)
300m: 5:44.86
(1:02.09)
350m: 6:32.16
(47.30)
400m: 7:18.58
(46.42)
6 Lærke Djernes 2009 Aarhus Swim - IHF 7:53.61 +1:57.16
Entry time: 9:40.50 (-1:46.89)
50m: 55.16
150m: 5:11.05
(5:11.05)
200m: 4:03.37
()
250m: 7:08.39
(3:05.02)
300m: 6:18.88
()
400m: 7:53.61
(7:53.61)
- Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub DSQ
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt v-200 m,
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:04:24
Løb 1, 400m Medley Damer Gruppe 5 - Final
Sponsor AROS BOARD
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng 7:40.71
Entry time: 7:40.71 (=)
50m: 52.82
150m: 2:59.29
(2:59.29)
200m: 3:56.01
(56.72)
250m: 4:57.40
(1:01.39)
350m: 6:54.71
(6:54.71)
400m: 7:40.71
(46.00)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:04:24
20-05-2022 18:29.39 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: AGFs Svømmeafdeling

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner