2022-09-28   12:31:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Aarhus Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl.17.00

Document
Resultater
Aarhus Open 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør AGF svømning
Svømmeh 50m Stævne dato: 20. maj  2022 to 22. maj  2022
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 5 - Indledende
Sponsor Holst Advokater
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling 52.29
Entry time: 52.60 (-0.31)
2 Alma Madrid Poulsen 2011 GTI - Tune I.F. 53.26 +0.97
Entry time: 53.72 (-0.46)
3 Laura Bertelsen 2011 Agfs Svømmeafdeling 54.72 +2.43
Entry time: 54.75 (-0.03)
4 Selma Husted Hubeishy 2011 Agfs Svømmeafdeling 57.76 +5.47
Entry time: 56.61 (+1.15)
5 Ida Ravn Olsen 2011 GTI - Greve 59.43 +7.14
Entry time: 1:00.33 (-0.90)
6 Lucca Halleskov Storgaard 2012 Agfs Svømmeafdeling 1:01.24 +8.95
7 Norah Wikman 2011 Agfs Svømmeafdeling 1:01.54 +9.25
Entry time: 1:13.06 (-11.52)
8 Agnes Mark-Nexø 2011 Agfs Svømmeafdeling 1:01.93 +9.64
Entry time: 1:00.00 (+1.93)
9 Maria Kjær Jakobsen 2012 Agfs Svømmeafdeling 1:03.46 +11.17
Entry time: 1:23.50 (-20.04)
10 Lea Marie Weiss 2011 GTI - Ishøj 1:03.59 +11.30
Entry time: 1:10.32 (-6.73)
11 Clara Funch Danielsen 2011 GTI - Ishøj 1:04.23 +11.94
Entry time: 1:03.05 (+1.18)
12 Victoria Iskov-Eskebæk 2011 GTI - Ishøj 1:04.62 +12.33
Entry time: 1:04.73 (-0.11)
13 Izabella Schultz 2012 Agfs Svømmeafdeling 1:06.21 +13.92
14 Emma Schmidt Mapashi 2012 Agfs Svømmeafdeling 1:06.33 +14.04
15 Eva Krøyer 2012 Agfs Svømmeafdeling 1:06.82 +14.53
16 Emma Emilie Aakjær Ørberg A 2012 Agfs Svømmeafdeling 1:12.00 +19.71
17 Julia Elvira Lund 2011 Agfs Svømmeafdeling 1:12.97 +20.68
- Lærke Have Lundtoft 2011 GTI - Ishøj DSQ
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan v.10 m
- Laura Wolters Sørensen 2012 Agfs Svømmeafdeling DSQ
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan v. 5-10 m.
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:22:54
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende
Sponsor Holst Advokater
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 36.59
Entry time: 38.36 (-1.77)
2 Frida Bækskov Tomzak 2009 Horsens Svømmeklub 38.65 +2.06
Entry time: 39.04 (-0.39)
3 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling 39.78 +3.19
Entry time: 39.17 (+0.61)
4 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub 40.28 +3.69
Entry time: 39.03 (+1.25)
5 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub 40.40 +3.81
Entry time: 42.09 (-1.69)
6 Maja Juul Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub 40.56 +3.97
Entry time: 42.07 (-1.51)
7 Sarah Budolph Olsen 2009 GTI - Greve 41.15 +4.56
Entry time: 39.58 (+1.57)
8 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub 41.33 +4.74
Entry time: 40.09 (+1.24)
9 Mathilde Dithmar 2009 GTI - Greve 41.53 +4.94
Entry time: 40.38 (+1.15)
10 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng 42.05 +5.46
Entry time: 43.00 (-0.95)
11 Cecilie Anna Nyborg 2010 Agfs Svømmeafdeling 43.16 +6.57
Entry time: 43.35 (-0.19)
12 Asta-Marie Rasmussen 2009 Vejle Svømmeklub 43.28 +6.69
Entry time: 43.69 (-0.41)
13 Ea T Jensen 2009 Silkeborg Svømmeklub 43.32 +6.73
Entry time: 46.41 (-3.09)
14 Silja Bregenov 2009 Aarhus Swim - IHF 43.86 +7.27
Entry time: 44.34 (-0.48)
15 Anna Friis Stenholt 2009 Silkeborg Svømmeklub 44.04 +7.45
Entry time: 44.58 (-0.54)
16 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub 44.66 +8.07
Entry time: 45.22 (-0.56)
17 Liv Lade Keller 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 45.99 +9.40
Entry time: 48.51 (-2.52)
18 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub 46.20 +9.61
Entry time: 40.00 (+6.20)
19 Josephine Siggaard Kraul 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 47.05 +10.46
Entry time: 48.54 (-1.49)
20 Christine Gam-Jørgensen 2010 GTI - Greve 47.65 +11.06
Entry time: 48.19 (-0.54)
21 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. 47.91 +11.32
Entry time: 45.20 (+2.71)
22 Hilde Jørgensen 2009 Aalborg Svømmeklub 48.14 +11.55
Entry time: 46.95 (+1.19)
23 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub 48.23 +11.64
Entry time: 51.05 (-2.82)
24 Noa Skousgaard Linding 2010 Hobro Svømmeklub 48.29 +11.70
Entry time: 52.65 (-4.36)
25 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve 49.00 +12.41
Entry time: 49.03 (-0.03)
26 Josefine Lykkegaard Rasmu 2009 Hobro Svømmeklub 49.86 +13.27
Entry time: 55.90 (-6.04)
27 Emilie Randrup 2009 Silkeborg Svømmeklub 51.25 +14.66
Entry time: 51.18 (+0.07)
28 Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling 51.65 +15.06
Entry time: 50.97 (+0.68)
29 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. 51.76 +15.17
Entry time: 50.08 (+1.68)
30 Kaja Dam Skive 2010 GTI - Ishøj 53.09 +16.50
Entry time: 53.41 (-0.32)
31 Lærke Kidmose Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub 53.42 +16.83
Entry time: 56.76 (-3.34)
32 Kaya Bull-Sørensen 2009 Vejle Svømmeklub 53.87 +17.28
Entry time: 1:04.31 (-10.44)
33 Vilma Rosendahl Veggerby 2010 GTI - Greve 55.44 +18.85
Entry time: 54.19 (+1.25)
34 Isidora Kasapinova 2010 GTI - Ishøj 56.63 +20.04
35 Mina Rasmussen 2010 GTI - Ishøj 1:00.24 +23.65
Entry time: 1:00.86 (-0.62)
- Eva Hansen 2010 GTI - Ishøj DSQ
SW 7.5 Nedadgående bentag i forbindelse med bensparket
- Ann-Maria Malou Windfeld 2009 Vejle Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:22:54
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende
Sponsor Holst Advokater
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Annika Frederiksen 2007 GTI - Tune I.F. 35.35
Entry time: 35.19 (+0.16)
2 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim - HEI 35.57 +0.22
Entry time: 35.55 (+0.02)
3 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub 36.14 +0.79
Entry time: 35.45 (+0.69)
4 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub 36.67 +1.32
Entry time: 36.36 (+0.31)
5 Celia Chili Christensen 2007 Aarhus Swim - IHF 37.39 +2.04
Entry time: 37.64 (-0.25)
6 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 37.85 +2.50
Entry time: 38.20 (-0.35)
7 Lærke Kristensen 2007 Silkeborg Svømmeklub 38.21 +2.86
Entry time: 37.90 (+0.31)
8 Marie Loft Andersen 2007 Agfs Svømmeafdeling 38.31 +2.96
Entry time: 36.05 (+2.26)
9 Nicoline Aarup Høeg 2008 Aalborg Svømmeklub 38.34 +2.99
Entry time: 43.22 (-4.88)
10 Ida-Marie J. C. Hansen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken 38.46 +3.11
Entry time: 37.75 (+0.71)
11 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub 38.50 +3.15
Entry time: 38.95 (-0.45)
12 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub 38.88 +3.53
Entry time: 41.77 (-2.89)
13 Sofia Gad 2007 Aarhus Swim - Lyseng 39.13 +3.78
Entry time: 39.24 (-0.11)
14 Julie Norman Ramer 2007 Aarhus Swim - Lyseng 39.14 +3.79
Entry time: 38.56 (+0.58)
15 Anna Fiona Nybøll 2007 Vejle Svømmeklub 39.66 +4.31
Entry time: 39.31 (+0.35)
16 Mai Murata-Broberg 2008 Grenaa Svømmeklub 40.51 +5.16
Entry time: 42.23 (-1.72)
17 Ane Walmar 2007 Swim Team Neptun 41.68 +6.33
Entry time: 40.37 (+1.31)
18 Amalie Kirkegaard 2007 Aalborg Svømmeklub 41.69 +6.34
Entry time: 40.73 (+0.96)
19 Julie Guldmann Møller 2007 Vejle Svømmeklub 41.72 +6.37
Entry time: 41.16 (+0.56)
20 Karla Nøhr Rixen 2008 Vejle Svømmeklub 41.99 +6.64
Entry time: 40.83 (+1.16)
21 Amalie Lykke Madsen 2008 GTI - Greve 42.64 +7.29
Entry time: 42.39 (+0.25)
22 Augusta Dalsgaard 2007 Vejle Svømmeklub 42.78 +7.43
Entry time: 41.73 (+1.05)
23 Olivia Akselsen 2008 Grenaa Svømmeklub 43.75 +8.40
Entry time: 46.23 (-2.48)
24 Caroline Rebo Mejlstrup 2008 Hobro Svømmeklub 43.78 +8.43
Entry time: 43.45 (+0.33)
25 Anna Bang Jensen 2008 Silkeborg Svømmeklub 44.14 +8.79
Entry time: 44.26 (-0.12)
26 Ida Siegumfeldt 2007 Swim Team Neptun 44.67 +9.32
Entry time: 42.93 (+1.74)
27 Mie Kibsgaard 2008 Thisted Svømmeklub 45.08 +9.73
Entry time: 43.00 (+2.08)
28 Maria Dyrbye 2008 Silkeborg Svømmeklub 49.78 +14.43
Entry time: 49.66 (+0.12)
29 Helene Munk Barfod 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 51.89 +16.54
Entry time: 56.28 (-4.39)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:22:54
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende
Sponsor Holst Advokater
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub 34.75
Entry time: 33.99 (+0.76)
2 Karoline Kjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub 35.01 +0.26
Entry time: 34.85 (+0.16)
3 Stine Mejdahl 2005 Aalborg Svømmeklub 35.93 +1.18
Entry time: 35.49 (+0.44)
4 Freja Krøjgaard Olesen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken 36.36 +1.61
Entry time: 35.83 (+0.53)
5 Clara Kapke 2006 Vejle Svømmeklub 36.68 +1.93
Entry time: 38.24 (-1.56)
6 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub 37.02 +2.27
Entry time: 35.83 (+1.19)
7 Sofie Dyg Holme 2005 Vejle Svømmeklub 37.43 +2.68
Entry time: 36.41 (+1.02)
8 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub 38.22 +3.47
Entry time: 36.43 (+1.79)
9 Lærke Marie Clausen 2005 GTI - Greve 38.36 +3.61
Entry time: 36.77 (+1.59)
10 Ida Hovmark 2005 Thisted Svømmeklub 38.43 +3.68
Entry time: 36.34 (+2.09)
11 Ida Emilie Hindberg 2005 Vejle Svømmeklub 39.90 +5.15
Entry time: 37.12 (+2.78)
12 Ida Søndergaard Geiger 2006 Herning Svømmeklub 40.35 +5.60
Entry time: 38.94 (+1.41)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:22:54
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende
Sponsor Holst Advokater
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Amalie Nielsen 2003 GTI - Ishøj 34.52
Entry time: 33.76 (+0.76)
2 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling 35.42 +0.90
Entry time: 33.80 (+1.62)
3 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim - Skovbakken 35.91 +1.39
Entry time: 34.68 (+1.23)
4 Martha Bjerg 2004 Aarhus Swim - Lyseng 36.79 +2.27
Entry time: 39.77 (-2.98)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:22:54
20-05-2022 18:31.53 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: AGFs Svømmeafdeling

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner