2022-08-16   14:24:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Aarhus Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl.17.00

Document
Resultater
Aarhus Open 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør AGF svømning
Svømmeh 50m Stævne dato: 20. maj  2022 to 22. maj  2022
Løb 5, 50m Butterfly Damer Gruppe 5 - Indledende
Sponsor Yak Sport
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
=1 Frederikke Lohmann Frosthol 2011 GTI - Tune I.F. 42.23
Entry time: 44.41 (-2.18)
=1 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub 29.32 -12.91 Q
Entry time: 28.53 (+0.79)
=2 Annika Frederiksen 2007 GTI - Tune I.F. 29.91 -12.32 Q
Entry time: 29.40 (+0.51)
=2 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng 43.56 +1.33
Entry time: 42.00 (+1.56)
=3 Naja O. K. Neergaard 2007 GTI - Tune I.F. 30.34 -11.89 Q
Entry time: 30.57 (-0.23)
=3 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng 45.27 +3.04
Entry time: 50.00 (-4.73)
=4 Lea Skjærris Lund 2008 Swim Team Neptun 30.42 -11.81 Q
Entry time: 33.00 (-2.58)
=4 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling 47.40 +5.17
Entry time: 46.26 (+1.14)
=5 Celina Aufeldt-Hjort 2011 GTI - Greve 53.03 +10.80
Entry time: 47.36 (+5.67)
=5 Therese Baird 2007 Thisted Svømmeklub 30.57 -11.66 Q
Entry time: 31.89 (-1.32)
=6 Julie Olsen 2008 Horsens Svømmeklub 30.58 -11.65 Q
Entry time: 29.91 (+0.67)
=6 Lea Marie Weiss 2011 GTI - Ishøj 53.58 +11.35
Entry time: 55.52 (-1.94)
=7 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim - HEI 31.01 -11.22 Q
Entry time: 31.47 (-0.46)
=7 Selma Husted Hubeishy 2011 Agfs Svømmeafdeling 54.80 +12.57
Entry time: 54.14 (+0.66)
=8 Sofia Gad 2007 Aarhus Swim - Lyseng 31.20 -11.03 Q
Entry time: 30.35 (+0.85)
=8 Lucca Halleskov Storgaard 2012 Agfs Svømmeafdeling 56.04 +13.81
=9 Alma Madrid Poulsen 2011 GTI - Tune I.F. 56.33 +14.10
Entry time: 52.07 (+4.26)
=9 Johanne Schleimann 2007 Agfs Svømmeafdeling 31.36 -10.87
Entry time: 30.30 (+1.06)
=10 Ida Ravn Olsen 2011 GTI - Greve 56.36 +14.13
Entry time: 1:00.49 (-4.13)
=10 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub 31.45 -10.78
Entry time: 30.60 (+0.85)
=11 Maria Kjær Jakobsen 2012 Agfs Svømmeafdeling 57.81 +15.58
=11 Anna Fiona Nybøll 2007 Vejle Svømmeklub 31.55 -10.68
Entry time: 31.05 (+0.50)
=12 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub 31.73 -10.50
Entry time: 36.00 (-4.27)
=12 Agnes Mark-Nexø 2011 Agfs Svømmeafdeling 58.24 +16.01
Entry time: 52.37 (+5.87)
=13 Victoria Iskov-Eskebæk 2011 GTI - Ishøj 58.62 +16.39
Entry time: 54.95 (+3.67)
=13 Liv Hjorth Jørgensen 2007 Herning Svømmeklub 31.89 -10.34
Entry time: 33.50 (-1.61)
=14 Clara Cavo Jørgensen 2007 Aarhus Swim - Lyseng 32.01 -10.22
Entry time: 31.47 (+0.54)
=14 Lærke Have Lundtoft 2011 GTI - Ishøj 1:03.89 +21.66
Entry time: 1:22.77 (-18.88)
=15 Alma Ehrenreich-Birn 2008 Vejle Svømmeklub 32.10 -10.13
Entry time: 32.54 (-0.44)
=15 Frida Gass 2011 GTI - Tune I.F. 1:04.56 +22.33
Entry time: 58.91 (+5.65)
=16 Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub 32.12 -10.11
Entry time: 31.43 (+0.69)
=16 Eva Krøyer 2012 Agfs Svømmeafdeling 1:04.92 +22.69
=17 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. 32.19 -10.04
Entry time: 31.79 (+0.40)
=17 Izabella Schultz 2012 Agfs Svømmeafdeling 1:06.84 +24.61
=18 Clara Funch Danielsen 2011 GTI - Ishøj 1:07.94 +25.71
Entry time: 1:05.88 (+2.06)
=18 Nicoline Aarup Høeg 2008 Aalborg Svømmeklub 32.23 -10.00
Entry time: 34.22 (-1.99)
19 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub 32.29 -9.94
Entry time: 34.00 (-1.71)
20 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub 32.33 -9.90
Entry time: 33.69 (-1.36)
21 Sofie Karlov Nielsen 2007 Vejle Svømmeklub 32.53 -9.70
Entry time: 33.19 (-0.66)
22 Amalie Lykke Madsen 2008 GTI - Greve 32.57 -9.66
Entry time: 31.45 (+1.12)
23 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI 32.75 -9.48
Entry time: 33.45 (-0.70)
24 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling 33.00 -9.23
Entry time: 33.41 (-0.41)
25 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub 33.06 -9.17
Entry time: 36.00 (-2.94)
26 Katrine Kjær Laugesen 2008 Hobro Svømmeklub 33.08 -9.15
Entry time: 36.21 (-3.13)
27 Júlía Gunnlaugsdóttir 2007 Aarhus Swim - HEI 33.14 -9.09
Entry time: 32.86 (+0.28)
28 Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub 33.17 -9.06
Entry time: 32.42 (+0.75)
29 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub 33.45 -8.78
Entry time: 33.13 (+0.32)
30 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub 33.53 -8.70
Entry time: 33.35 (+0.18)
31 Amalie Kirkegaard 2007 Aalborg Svømmeklub 33.60 -8.63
Entry time: 31.64 (+1.96)
32 Sofia Linnea B. Pedersen 2009 GTI - Tune I.F. 33.72 -8.51
Entry time: 33.41 (+0.31)
33 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub 33.79 -8.44
Entry time: 35.00 (-1.21)
34 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub 33.98 -8.25
Entry time: 39.00 (-5.02)
35 Kirstine Sabroe Sørensen 2008 Horsens Svømmeklub 34.12 -8.11
Entry time: 34.43 (-0.31)
36 Lærke Jervelund 2007 Vejle Svømmeklub 34.29 -7.94
Entry time: 34.12 (+0.17)
37 Jasmin A. Didriksen 2009 GTI - Tune I.F. 34.44 -7.79
Entry time: 35.09 (-0.65)
38 Isabella Høj Johansen 2008 GTI - Greve 34.73 -7.50
Entry time: 34.46 (+0.27)
39 Lærke Pilgaard Johansson 2009 Silkeborg Svømmeklub 35.00 -7.23
Entry time: 36.72 (-1.72)
40 Julie Bruun 2008 GTI - Greve 35.06 -7.17
Entry time: 36.00 (-0.94)
41 Sofia Dalsgaard Hansen 2008 Agfs Svømmeafdeling 35.31 -6.92
Entry time: 33.46 (+1.85)
42 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub 35.40 -6.83
Entry time: 39.76 (-4.36)
43 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling 35.50 -6.73
Entry time: 36.74 (-1.24)
44 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub 35.52 -6.71
Entry time: 37.00 (-1.48)
45 Nanna Rønnow 2008 Aarhus Swim - HEI 35.92 -6.31
Entry time: 35.07 (+0.85)
46 Ida Siegumfeldt 2007 Swim Team Neptun 35.97 -6.26
Entry time: 36.00 (-0.03)
47 Sarah Budolph Olsen 2009 GTI - Greve 36.23 -6.00
Entry time: 35.40 (+0.83)
48 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub 36.46 -5.77
Entry time: 38.29 (-1.83)
49 Emilia Daa Andersen 2008 Vejle Svømmeklub 36.63 -5.60
Entry time: 37.57 (-0.94)
50 Astrid Martinez Vestergaard 2009 Agfs Svømmeafdeling 36.75 -5.48
Entry time: 37.88 (-1.13)
51 Viola Bregenov 2007 Aarhus Swim - IHF 36.88 -5.35
Entry time: 37.92 (-1.04)
=52 Silke Sejr Elgaard Jørgen 2007 Silkeborg Svømmeklub 36.97 -5.26
Entry time: 37.49 (-0.52)
=52 Mie Kibsgaard 2008 Thisted Svømmeklub 36.97 -5.26
Entry time: 40.00 (-3.03)
54 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub 37.62 -4.61
Entry time: 38.18 (-0.56)
55 Kristine Øvre 2009 Silkeborg Svømmeklub 37.95 -4.28
Entry time: 42.27 (-4.32)
56 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve 38.07 -4.16
Entry time: 37.92 (+0.15)
57 Silke Østrup 2008 Aarhus Swim - IHF 38.20 -4.03
Entry time: 39.24 (-1.04)
58 Josefine Lykkegaard Rasmu 2009 Hobro Svømmeklub 38.27 -3.96
Entry time: 40.64 (-2.37)
59 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub 38.46 -3.77
Entry time: 37.25 (+1.21)
60 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj 38.47 -3.76
Entry time: 39.29 (-0.82)
61 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve 38.72 -3.51
Entry time: 39.83 (-1.11)
62 Cecilie Anna Nyborg 2010 Agfs Svømmeafdeling 38.75 -3.48
Entry time: 40.37 (-1.62)
63 Caroline Rebo Mejlstrup 2008 Hobro Svømmeklub 38.86 -3.37
Entry time: 39.11 (-0.25)
64 Anna Bang Jensen 2008 Silkeborg Svømmeklub 39.04 -3.19
Entry time: 39.56 (-0.52)
65 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 39.08 -3.15
Entry time: 40.45 (-1.37)
66 Anna Eirfeldt 2009 GTI - Greve 39.20 -3.03
Entry time: 37.43 (+1.77)
67 Kathrine R. Svendsen 2010 GTI - Tune I.F. 39.54 -2.69
Entry time: 57.07 (-17.53)
68 Anna Friis Stenholt 2009 Silkeborg Svømmeklub 39.67 -2.56
Entry time: 37.91 (+1.76)
69 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub 39.81 -2.42
Entry time: 39.33 (+0.48)
70 Freya Tormod 2009 Agfs Svømmeafdeling 39.97 -2.26
Entry time: 38.85 (+1.12)
71 Tilde Tinggård Truelsen 2008 Horsens Svømmeklub 40.05 -2.18
Entry time: 42.54 (-2.49)
72 Josephine Siggaard Kraul 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 40.13 -2.10
Entry time: 45.82 (-5.69)
73 Olivia Bonde Deeskamp 2009 Vejle Svømmeklub 40.83 -1.40
Entry time: 43.78 (-2.95)
74 Maya Kjær 2010 Hobro Svømmeklub 40.98 -1.25
Entry time: 50.85 (-9.87)
75 Hilde Jørgensen 2009 Aalborg Svømmeklub 40.99 -1.24
Entry time: 41.00 (-0.01)
76 Hannah Truelsen Duevig 2008 Horsens Svømmeklub 41.06 -1.17
Entry time: 41.10 (-0.04)
77 Ann-Maria Malou Windfeld 2009 Vejle Svømmeklub 41.53 -0.70
Entry time: 42.67 (-1.14)
78 Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling 41.80 -0.43
Entry time: 40.64 (+1.16)
79 Katrine Jurlander Ovesen 2008 Aarhus Swim - IHF 41.89 -0.34
Entry time: 42.86 (-0.97)
80 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub 42.21 -0.02
Entry time: 44.00 (-1.79)
83 Helene Munk Barfod 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 44.20 +1.97
85 Kaya Bull-Sørensen 2009 Vejle Svømmeklub 45.59 +3.36
Entry time: 45.11 (+0.48)
86 Lærke Djernes 2009 Aarhus Swim - IHF 46.97 +4.74
Entry time: 50.53 (-3.56)
97 Eva Hansen 2010 GTI - Ishøj 59.98 +17.75
Entry time: 1:05.49 (-5.51)
98 Signe Hansen 2010 Aarhus Swim - HEI 1:01.50 +19.27
- Filippa Holst Rasmussen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 36.13 -6.10
Entry time: 37.91 (-1.78)
- Julia Elvira Lund 2011 Agfs Svømmeafdeling DSQ
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene
- Emma Schmidt Mapashi 2012 Agfs Svømmeafdeling DSQ
SW 8.2 Ej synkrone arme
- Anne Stæhr 2008 Vejle Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Johanne Sørensen 2008 Grenaa Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Laura Bertelsen 2011 Agfs Svømmeafdeling DNS
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:12:24
Løb 5, 50m Butterfly Damer Gruppe 3 - Indledende
Sponsor Yak Sport
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub 29.32 Q
Entry time: 28.53 (+0.79)
2 Annika Frederiksen 2007 GTI - Tune I.F. 29.91 +0.59 Q
Entry time: 29.40 (+0.51)
3 Naja O. K. Neergaard 2007 GTI - Tune I.F. 30.34 +1.02 Q
Entry time: 30.57 (-0.23)
4 Lea Skjærris Lund 2008 Swim Team Neptun 30.42 +1.10 Q
Entry time: 33.00 (-2.58)
5 Therese Baird 2007 Thisted Svømmeklub 30.57 +1.25 Q
Entry time: 31.89 (-1.32)
6 Julie Olsen 2008 Horsens Svømmeklub 30.58 +1.26 Q
Entry time: 29.91 (+0.67)
7 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim - HEI 31.01 +1.69 Q
Entry time: 31.47 (-0.46)
8 Sofia Gad 2007 Aarhus Swim - Lyseng 31.20 +1.88 Q
Entry time: 30.35 (+0.85)
9 Johanne Schleimann 2007 Agfs Svømmeafdeling 31.36 +2.04
Entry time: 30.30 (+1.06)
10 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub 31.45 +2.13
Entry time: 30.60 (+0.85)
11 Anna Fiona Nybøll 2007 Vejle Svømmeklub 31.55 +2.23
Entry time: 31.05 (+0.50)
12 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub 31.73 +2.41
Entry time: 36.00 (-4.27)
13 Liv Hjorth Jørgensen 2007 Herning Svømmeklub 31.89 +2.57
Entry time: 33.50 (-1.61)
14 Clara Cavo Jørgensen 2007 Aarhus Swim - Lyseng 32.01 +2.69
Entry time: 31.47 (+0.54)
15 Alma Ehrenreich-Birn 2008 Vejle Svømmeklub 32.10 +2.78
Entry time: 32.54 (-0.44)
16 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. 32.19 +2.87
Entry time: 31.79 (+0.40)
17 Nicoline Aarup Høeg 2008 Aalborg Svømmeklub 32.23 +2.91
Entry time: 34.22 (-1.99)
18 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub 32.33 +3.01
Entry time: 33.69 (-1.36)
19 Sofie Karlov Nielsen 2007 Vejle Svømmeklub 32.53 +3.21
Entry time: 33.19 (-0.66)
20 Amalie Lykke Madsen 2008 GTI - Greve 32.57 +3.25
Entry time: 31.45 (+1.12)
21 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI 32.75 +3.43
Entry time: 33.45 (-0.70)
22 Katrine Kjær Laugesen 2008 Hobro Svømmeklub 33.08 +3.76
Entry time: 36.21 (-3.13)
23 Júlía Gunnlaugsdóttir 2007 Aarhus Swim - HEI 33.14 +3.82
Entry time: 32.86 (+0.28)
24 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub 33.45 +4.13
Entry time: 33.13 (+0.32)
25 Amalie Kirkegaard 2007 Aalborg Svømmeklub 33.60 +4.28
Entry time: 31.64 (+1.96)
26 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub 33.79 +4.47
Entry time: 35.00 (-1.21)
27 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub 33.98 +4.66
Entry time: 39.00 (-5.02)
28 Kirstine Sabroe Sørensen 2008 Horsens Svømmeklub 34.12 +4.80
Entry time: 34.43 (-0.31)
29 Lærke Jervelund 2007 Vejle Svømmeklub 34.29 +4.97
Entry time: 34.12 (+0.17)
30 Isabella Høj Johansen 2008 GTI - Greve 34.73 +5.41
Entry time: 34.46 (+0.27)
31 Julie Bruun 2008 GTI - Greve 35.06 +5.74
Entry time: 36.00 (-0.94)
32 Sofia Dalsgaard Hansen 2008 Agfs Svømmeafdeling 35.31 +5.99
Entry time: 33.46 (+1.85)
33 Nanna Rønnow 2008 Aarhus Swim - HEI 35.92 +6.60
Entry time: 35.07 (+0.85)
34 Ida Siegumfeldt 2007 Swim Team Neptun 35.97 +6.65
Entry time: 36.00 (-0.03)
35 Filippa Holst Rasmussen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 36.13 +6.81
Entry time: 37.91 (-1.78)
36 Emilia Daa Andersen 2008 Vejle Svømmeklub 36.63 +7.31
Entry time: 37.57 (-0.94)
37 Viola Bregenov 2007 Aarhus Swim - IHF 36.88 +7.56
Entry time: 37.92 (-1.04)
=38 Silke Sejr Elgaard Jørgen 2007 Silkeborg Svømmeklub 36.97 +7.65
Entry time: 37.49 (-0.52)
=38 Mie Kibsgaard 2008 Thisted Svømmeklub 36.97 +7.65
Entry time: 40.00 (-3.03)
40 Silke Østrup 2008 Aarhus Swim - IHF 38.20 +8.88
Entry time: 39.24 (-1.04)
41 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub 38.46 +9.14
Entry time: 37.25 (+1.21)
42 Caroline Rebo Mejlstrup 2008 Hobro Svømmeklub 38.86 +9.54
Entry time: 39.11 (-0.25)
43 Anna Bang Jensen 2008 Silkeborg Svømmeklub 39.04 +9.72
Entry time: 39.56 (-0.52)
44 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 39.08 +9.76
Entry time: 40.45 (-1.37)
45 Tilde Tinggård Truelsen 2008 Horsens Svømmeklub 40.05 +10.73
Entry time: 42.54 (-2.49)
46 Hannah Truelsen Duevig 2008 Horsens Svømmeklub 41.06 +11.74
Entry time: 41.10 (-0.04)
47 Katrine Jurlander Ovesen 2008 Aarhus Swim - IHF 41.89 +12.57
Entry time: 42.86 (-0.97)
48 Helene Munk Barfod 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 44.20 +14.88
- Anne Stæhr 2008 Vejle Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Johanne Sørensen 2008 Grenaa Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:12:24
Løb 5, 50m Butterfly Damer Gruppe 2 - Indledende
Sponsor Yak Sport
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub 28.35 Q
Entry time: 27.53 (+0.82)
2 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub 29.10 +0.75 Q
Entry time: 28.77 (+0.33)
3 Camilla Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub 29.66 +1.31 Q
Entry time: 28.80 (+0.86)
4 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub 30.26 +1.91
Entry time: 29.54 (+0.72)
5 Laura Vedel Larsen 2005 Agfs Svømmeafdeling 30.71 +2.36
Entry time: 30.62 (+0.09)
6 Clara Jensen 2005 Vejle Svømmeklub 30.94 +2.59
Entry time: 31.68 (-0.74)
7 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub 31.74 +3.39
Entry time: 30.99 (+0.75)
8 Freja Krøjgaard Olesen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken 32.30 +3.95
Entry time: 31.82 (+0.48)
9 Ida Hovmark 2005 Thisted Svømmeklub 32.61 +4.26
Entry time: 31.53 (+1.08)
10 Stine Mejdahl 2005 Aalborg Svømmeklub 33.11 +4.76
Entry time: 33.31 (-0.20)
11 Nicoline Astrup Jensen 2006 Herning Svømmeklub 35.96 +7.61
Entry time: 35.07 (+0.89)
12 Lærke Marie Clausen 2005 GTI - Greve 36.71 +8.36
Entry time: 35.43 (+1.28)
13 Freja Kvist 2006 Aarhus Swim - HEI 42.87 +14.52
Entry time: 41.42 (+1.45)
- Mia Jørgensen 2006 Aarhus Swim - Skovbakken DNS
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:12:24
Løb 5, 50m Butterfly Damer Gruppe 1 - Indledende
Sponsor Yak Sport
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Amalie Nielsen 2003 GTI - Ishøj 29.09 Q
Entry time: 28.52 (+0.57)
2 Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub 29.17 +0.08 Q
Entry time: 28.28 (+0.89)
3 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub 29.58 +0.49 Q
Entry time: 30.21 (-0.63)
4 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub 29.59 +0.50 Q
Entry time: 28.49 (+1.10)
5 Thea Søe Bach 2002 Aalborg Svømmeklub 29.91 +0.82 Q
Entry time: 29.36 (+0.55)
6 Karoline L. Kristensen 2003 Aalborg Svømmeklub 29.95 +0.86
Entry time: 28.70 (+1.25)
7 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim - Skovbakken 30.59 +1.50
Entry time: 29.72 (+0.87)
8 Sofia Ingeberg 2002 Agfs Svømmeafdeling 31.51 +2.42
Entry time: 31.32 (+0.19)
9 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub 31.99 +2.90
Entry time: 32.21 (-0.22)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:12:24
Løb 5, 50m Butterfly Damer Gruppe 4 - Indledende
Sponsor Yak Sport
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
=1 Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub 32.12
Entry time: 31.43 (+0.69)
=1 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub 28.35 -3.77 Q
Entry time: 27.53 (+0.82)
=2 Amalie Nielsen 2003 GTI - Ishøj 29.09 -3.03 Q
Entry time: 28.52 (+0.57)
=2 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub 32.29 +0.17
Entry time: 34.00 (-1.71)
=3 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub 29.10 -3.02 Q
Entry time: 28.77 (+0.33)
=3 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling 33.00 +0.88
Entry time: 33.41 (-0.41)
=4 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub 33.06 +0.94
Entry time: 36.00 (-2.94)
=4 Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub 29.17 -2.95 Q
Entry time: 28.28 (+0.89)
=5 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub 29.58 -2.54 Q
Entry time: 30.21 (-0.63)
=5 Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub 33.17 +1.05
Entry time: 32.42 (+0.75)
=6 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub 29.59 -2.53 Q
Entry time: 28.49 (+1.10)
=6 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub 33.53 +1.41
Entry time: 33.35 (+0.18)
=7 Camilla Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub 29.66 -2.46 Q
Entry time: 28.80 (+0.86)
=7 Sofia Linnea B. Pedersen 2009 GTI - Tune I.F. 33.72 +1.60
Entry time: 33.41 (+0.31)
=8 Thea Søe Bach 2002 Aalborg Svømmeklub 29.91 -2.21 Q
Entry time: 29.36 (+0.55)
=8 Jasmin A. Didriksen 2009 GTI - Tune I.F. 34.44 +2.32
Entry time: 35.09 (-0.65)
=9 Lærke Pilgaard Johansson 2009 Silkeborg Svømmeklub 35.00 +2.88
Entry time: 36.72 (-1.72)
=9 Karoline L. Kristensen 2003 Aalborg Svømmeklub 29.95 -2.17
Entry time: 28.70 (+1.25)
=10 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub 30.26 -1.86
Entry time: 29.54 (+0.72)
=10 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub 35.40 +3.28
Entry time: 39.76 (-4.36)
=11 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim - Skovbakken 30.59 -1.53
Entry time: 29.72 (+0.87)
=11 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling 35.50 +3.38
Entry time: 36.74 (-1.24)
=12 Laura Vedel Larsen 2005 Agfs Svømmeafdeling 30.71 -1.41
Entry time: 30.62 (+0.09)
=12 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub 35.52 +3.40
Entry time: 37.00 (-1.48)
=13 Clara Jensen 2005 Vejle Svømmeklub 30.94 -1.18
Entry time: 31.68 (-0.74)
=13 Sarah Budolph Olsen 2009 GTI - Greve 36.23 +4.11
Entry time: 35.40 (+0.83)
=14 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub 36.46 +4.34
Entry time: 38.29 (-1.83)
=14 Sofia Ingeberg 2002 Agfs Svømmeafdeling 31.51 -0.61
Entry time: 31.32 (+0.19)
=15 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub 31.74 -0.38
Entry time: 30.99 (+0.75)
=15 Astrid Martinez Vestergaard 2009 Agfs Svømmeafdeling 36.75 +4.63
Entry time: 37.88 (-1.13)
=16 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub 31.99 -0.13
Entry time: 32.21 (-0.22)
=16 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub 37.62 +5.50
Entry time: 38.18 (-0.56)
=17 Freja Krøjgaard Olesen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken 32.30 +0.18
Entry time: 31.82 (+0.48)
=17 Kristine Øvre 2009 Silkeborg Svømmeklub 37.95 +5.83
Entry time: 42.27 (-4.32)
=18 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve 38.07 +5.95
Entry time: 37.92 (+0.15)
=18 Ida Hovmark 2005 Thisted Svømmeklub 32.61 +0.49
Entry time: 31.53 (+1.08)
=19 Stine Mejdahl 2005 Aalborg Svømmeklub 33.11 +0.99
Entry time: 33.31 (-0.20)
=19 Josefine Lykkegaard Rasmu 2009 Hobro Svømmeklub 38.27 +6.15
Entry time: 40.64 (-2.37)
=20 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj 38.47 +6.35
Entry time: 39.29 (-0.82)
=20 Nicoline Astrup Jensen 2006 Herning Svømmeklub 35.96 +3.84
Entry time: 35.07 (+0.89)
=21 Lærke Marie Clausen 2005 GTI - Greve 36.71 +4.59
Entry time: 35.43 (+1.28)
=21 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve 38.72 +6.60
Entry time: 39.83 (-1.11)
=22 Freja Kvist 2006 Aarhus Swim - HEI 42.87 +10.75
Entry time: 41.42 (+1.45)
=22 Cecilie Anna Nyborg 2010 Agfs Svømmeafdeling 38.75 +6.63
Entry time: 40.37 (-1.62)
23 Anna Eirfeldt 2009 GTI - Greve 39.20 +7.08
Entry time: 37.43 (+1.77)
24 Kathrine R. Svendsen 2010 GTI - Tune I.F. 39.54 +7.42
Entry time: 57.07 (-17.53)
25 Anna Friis Stenholt 2009 Silkeborg Svømmeklub 39.67 +7.55
Entry time: 37.91 (+1.76)
26 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub 39.81 +7.69
Entry time: 39.33 (+0.48)
27 Freya Tormod 2009 Agfs Svømmeafdeling 39.97 +7.85
Entry time: 38.85 (+1.12)
28 Josephine Siggaard Kraul 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 40.13 +8.01
Entry time: 45.82 (-5.69)
29 Olivia Bonde Deeskamp 2009 Vejle Svømmeklub 40.83 +8.71
Entry time: 43.78 (-2.95)
30 Maya Kjær 2010 Hobro Svømmeklub 40.98 +8.86
Entry time: 50.85 (-9.87)
31 Hilde Jørgensen 2009 Aalborg Svømmeklub 40.99 +8.87
Entry time: 41.00 (-0.01)
32 Ann-Maria Malou Windfeld 2009 Vejle Svømmeklub 41.53 +9.41
Entry time: 42.67 (-1.14)
33 Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling 41.80 +9.68
Entry time: 40.64 (+1.16)
34 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub 42.21 +10.09
Entry time: 44.00 (-1.79)
35 Kaya Bull-Sørensen 2009 Vejle Svømmeklub 45.59 +13.47
Entry time: 45.11 (+0.48)
36 Lærke Djernes 2009 Aarhus Swim - IHF 46.97 +14.85
Entry time: 50.53 (-3.56)
37 Eva Hansen 2010 GTI - Ishøj 59.98 +27.86
Entry time: 1:05.49 (-5.51)
38 Signe Hansen 2010 Aarhus Swim - HEI 1:01.50 +29.38
- Mia Jørgensen 2006 Aarhus Swim - Skovbakken DNS
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:12:24
20-05-2022 20:55.52 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: AGFs Svømmeafdeling

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner