2022-09-28   12:11:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Aarhus Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl.17.00

Document
Resultater
Aarhus Open 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør AGF svømning
Svømmeh 50m Stævne dato: 20. maj  2022 to 22. maj  2022
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Gruppe 5 - Indledende
Sponsor Anlægsgartner Peter Agger
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Klinge Vølund Tømmerho 2010 GTI - Greve 37.69
Entry time: 37.84 (-0.15)
2 Bille Benjamin Drasbek 2011 Aarhus Swim - Skovbakken 43.11 +5.42
Entry time: 44.48 (-1.37)
3 Jeppe Jensen 2010 GTI - Greve 44.31 +6.62
Entry time: 45.85 (-1.54)
4 Christian Holst 2010 Aarhus Swim - HEI 44.60 +6.91
5 Benjamin Völkner 2010 GTI - Tune I.F. 46.44 +8.75
Entry time: 47.05 (-0.61)
6 Anders B. Kibsgaard Jensen 2010 Agfs Svømmeafdeling 47.78 +10.09
Entry time: 1:00.00 (-12.22)
7 Liam Romme Thomsen Casals 2010 Agfs Svømmeafdeling 50.65 +12.96
Entry time: 54.56 (-3.91)
8 Marcus Sødahl-Borresø 2010 GTI - Greve 50.83 +13.14
Entry time: 52.61 (-1.78)
9 Magnus Ørum Bodal 2010 GTI - Greve 52.64 +14.95
Entry time: 50.26 (+2.38)
10 Albert Pauli Andersen 2010 Aarhus Swim - Lyseng 52.97 +15.28
Entry time: 1:00.00 (-7.03)
11 Magnus Nordal Rask 2010 GTI - Tune I.F. 52.99 +15.30
12 Teis Rask-Hornebo 2010 Agfs Svømmeafdeling 54.08 +16.39
13 Jakob Munk Barfod 2010 Aarhus Swim - Skovbakken 54.12 +16.43
14 Villads Fast Storgaard 2010 GTI - Tune I.F. 55.81 +18.12
Entry time: 55.40 (+0.41)
15 Storm Jul From 2011 GTI - Tune I.F. 55.93 +18.24
Entry time: 56.31 (-0.38)
16 Lucas Schoubo Borup 2010 Agfs Svømmeafdeling 59.69 +22.00
Entry time: 1:02.53 (-2.84)
17 Adam Henneberg Abildtrup 2011 Agfs Svømmeafdeling 1:17.47 +39.78
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:31:24
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Gruppe 4 - Indledende
Sponsor Anlægsgartner Peter Agger
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Llobel 2009 Grenaa Svømmeklub 29.14
Entry time: 30.23 (-1.09)
2 Frederik Demant Sørensen 2009 Aalborg Svømmeklub 29.16 +0.02
Entry time: 29.05 (+0.11)
3 Viggo Rohde 2008 Agfs Svømmeafdeling 30.89 +1.75
Entry time: 30.08 (+0.81)
4 Morten Holst-Jensen 2008 Swim Team Neptun 31.02 +1.88
Entry time: 33.00 (-1.98)
5 Christian Ekander 2008 Aarhus Swim - HEI 31.69 +2.55
Entry time: 32.07 (-0.38)
6 Gustav Hansen 2008 Vejle Svømmeklub 32.20 +3.06
Entry time: 31.86 (+0.34)
7 Albert Grove 2009 Aarhus Swim - HEI 32.27 +3.13
Entry time: 34.38 (-2.11)
8 Jakob Wemmelund 2008 Horsens Svømmeklub 32.51 +3.37
Entry time: 33.42 (-0.91)
9 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub 32.67 +3.53
Entry time: 30.96 (+1.71)
10 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub 32.97 +3.83
Entry time: 37.00 (-4.03)
11 Oliver Munck Sommer 2008 Swim Team Neptun 33.03 +3.89
Entry time: 34.00 (-0.97)
12 Edvin Smajic 2008 Aalborg Svømmeklub 33.07 +3.93
Entry time: 31.50 (+1.57)
13 Storm Sall Okkels 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 33.26 +4.12
Entry time: 34.45 (-1.19)
14 Jakob Rickers 2008 Aarhus Swim - IHF 34.76 +5.62
Entry time: 34.77 (-0.01)
15 Magnus Østergaard 2008 Hobro Svømmeklub 34.92 +5.78
Entry time: 32.67 (+2.25)
16 Alexander Bjerre 2009 Aarhus Swim - Lyseng 35.08 +5.94
Entry time: 1:00.38 (-25.30)
17 Rasmus Helmark 2008 GTI - Ishøj 35.95 +6.81
Entry time: 36.13 (-0.18)
18 Adrian Gjødsbøl 2008 Horsens Svømmeklub 36.80 +7.66
Entry time: 38.61 (-1.81)
19 Clint Schrøder 2008 GTI - Greve 39.13 +9.99
Entry time: 39.04 (+0.09)
20 Alexander Breinholt 2008 Vejle Svømmeklub 39.72 +10.58
Entry time: 39.60 (+0.12)
21 Viggo Wind Løssing 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 40.08 +10.94
Entry time: 43.97 (-3.89)
22 Mathias Ankjær Pedersen 2009 GTI - Greve 40.26 +11.12
Entry time: 37.60 (+2.66)
23 Jonas Szipli Pedersen 2009 GTI - Greve 41.42 +12.28
Entry time: 40.31 (+1.11)
24 Magnus Lindberg 2008 Aarhus Swim - Lyseng 44.47 +15.33
Entry time: 45.97 (-1.50)
25 Kasper Granlund Thomsen 2009 GTI - Greve 44.87 +15.73
Entry time: 43.35 (+1.52)
26 Asger Wille Di Giuseppe 2009 Agfs Svømmeafdeling 46.26 +17.12
Entry time: 1:00.00 (-13.74)
27 Andreas Nørgård 2008 Hobro Svømmeklub 47.07 +17.93
Entry time: 51.75 (-4.68)
28 Semih Güven Karaibrahim 2009 GTI - Greve 47.08 +17.94
Entry time: 47.24 (-0.16)
29 Mikkel Olsen 2009 GTI - Tune I.F. 58.68 +29.54
Entry time: 55.77 (+2.91)
- Adam Bisgaard 2008 Agfs Svømmeafdeling DNS
- Lui Filipowicz 2008 Grenaa Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:31:24
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Gruppe 3 - Indledende
Sponsor Anlægsgartner Peter Agger
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marius Hedvang Segato 2007 GTI - Tune I.F. 27.99
Entry time: 28.84 (-0.85)
2 Mads Røddik Thøgersen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken 28.14 +0.15
Entry time: 28.87 (-0.73)
3 Toke Østergaard Pedersen 2007 Vejle Svømmeklub 28.37 +0.38
Entry time: 28.48 (-0.11)
4 Karl Korfix Barlebo 2006 Vejle Svømmeklub 28.65 +0.66
Entry time: 32.21 (-3.56)
5 Malthe Elias Wolgast 2006 Vejle Svømmeklub 28.83 +0.84
Entry time: 31.45 (-2.62)
6 Peter Suder Lassen 2007 Agfs Svømmeafdeling 29.00 +1.01
Entry time: 30.99 (-1.99)
7 William Bundgaard 2007 Aalborg Svømmeklub 29.36 +1.37
Entry time: 30.12 (-0.76)
8 Lasse Knudsgaard 2007 Horsens Svømmeklub 30.21 +2.22
Entry time: 30.89 (-0.68)
9 Frederik Klinkby 2007 Vejle Svømmeklub 30.36 +2.37
Entry time: 30.96 (-0.60)
10 Frederik William Holm 2007 GTI - Ishøj 30.53 +2.54
Entry time: 30.74 (-0.21)
11 Otto Wind Løssing 2007 Aarhus Swim - Skovbakken 31.04 +3.05
Entry time: 33.73 (-2.69)
12 Terkel Klinkowsky 2007 Vejle Svømmeklub 31.31 +3.32
Entry time: 33.50 (-2.19)
13 Mads Jeppesen 2006 Herning Svømmeklub 32.11 +4.12
Entry time: 32.21 (-0.10)
14 Christian Christensen 2007 Vejle Svømmeklub 32.15 +4.16
Entry time: 33.82 (-1.67)
15 Rasmus Norup 2007 Aalborg Svømmeklub 32.16 +4.17
Entry time: 31.23 (+0.93)
16 Peter Høenhof Vesterskov 2007 Hobro Svømmeklub 33.13 +5.14
Entry time: 36.64 (-3.51)
17 Håkon Bork Nielsen 2007 Hobro Svømmeklub 34.08 +6.09
Entry time: 34.52 (-0.44)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:31:24
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Indledende
Sponsor Anlægsgartner Peter Agger
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lars Riisgaard-Jensen 2004 Aalborg Svømmeklub 25.63
Entry time: 24.73 (+0.90)
2 Elias Marius Elsgaard 2004 Vejle Svømmeklub 25.71 +0.08
Entry time: 25.72 (-0.01)
3 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub 26.35 +0.72
Entry time: 26.65 (-0.30)
4 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub 26.60 +0.97
Entry time: 25.88 (+0.72)
5 Viktor Enevold Sørensen 2004 Thisted Svømmeklub 27.04 +1.41
Entry time: 26.99 (+0.05)
6 Villads Brasch Jensen 2004 GTI - Greve 27.15 +1.52
Entry time: 26.90 (+0.25)
7 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim - Skovbakken 27.27 +1.64
Entry time: 27.23 (+0.04)
8 Asgar Knakkergaard 2004 Aalborg Svømmeklub 27.37 +1.74
Entry time: 27.77 (-0.40)
9 Daniel Bastholm 2005 GTI - Greve 27.39 +1.76
Entry time: 27.21 (+0.18)
10 Jeppe Bayer Christensen 2005 Vejle Svømmeklub 27.52 +1.89
Entry time: 29.25 (-1.73)
11 Mads Drechsler 2005 Vejle Svømmeklub 27.59 +1.96
Entry time: 27.53 (+0.06)
12 Thor Majgård 2005 Vejle Svømmeklub 27.61 +1.98
Entry time: 27.43 (+0.18)
13 Anders Sanggaard 2005 Agfs Svømmeafdeling 27.99 +2.36
Entry time: 27.23 (+0.76)
14 Asger Mathiasen 2004 Thisted Svømmeklub 28.38 +2.75
Entry time: 29.86 (-1.48)
15 Morten H. Kobbelgaard 2005 Aalborg Svømmeklub 28.66 +3.03
Entry time: 28.06 (+0.60)
16 Lucas Rosenborg 2004 Aarhus Swim - Lyseng 28.77 +3.14
Entry time: 29.07 (-0.30)
17 Søren Winther Hald 2005 Vejle Svømmeklub 29.01 +3.38
Entry time: 30.74 (-1.73)
18 Peter Kvorning Mikkelsen 2004 Vejle Svømmeklub 29.14 +3.51
Entry time: 29.69 (-0.55)
19 Anton Hagenbruch 2005 Thisted Svømmeklub 29.65 +4.02
Entry time: 28.91 (+0.74)
20 Rasmus Thulstrup Lemming 2005 Agfs Svømmeafdeling 29.71 +4.08
Entry time: 28.65 (+1.06)
21 Thomas Kjær Thorsen 2004 Herning Svømmeklub 29.86 +4.23
Entry time: 30.03 (-0.17)
- Jacob Aagaard Andersen 2004 Aalborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:31:24
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Indledende
Sponsor Anlægsgartner Peter Agger
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofus Bolwig Balladone 2002 Agfs Svømmeafdeling 24.68
Entry time: 24.89 (-0.21)
2 Frederik Møller 2002 GTI - Tune I.F. 25.37 +0.69
Entry time: 24.58 (+0.79)
3 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub 25.63 +0.95
Entry time: 25.07 (+0.56)
4 David Hjort 2000 Agfs Svømmeafdeling 25.86 +1.18
Entry time: 25.42 (+0.44)
5 Nicklas Rasmussen 1997 Agfs Svømmeafdeling 26.01 +1.33
Entry time: 25.33 (+0.68)
6 Anton Borg Hjort 2000 Aarhus Swim - Lyseng 26.08 +1.40
Entry time: 26.09 (-0.01)
=7 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling 26.29 +1.61
Entry time: 25.68 (+0.61)
=7 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub 26.29 +1.61
Entry time: 25.96 (+0.33)
9 Mathias Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub 26.86 +2.18
Entry time: 26.78 (+0.08)
10 Daniel Damsbo 2003 Vejle Svømmeklub 27.52 +2.84
Entry time: 27.08 (+0.44)
11 Alexander L. Bjørn 2003 Vejle Svømmeklub 27.73 +3.05
Entry time: 27.97 (-0.24)
12 Mikkel Gummer 2002 GTI - Greve 27.75 +3.07
Entry time: 26.85 (+0.90)
13 Valdemar Kjærgaard 2001 Agfs Svømmeafdeling 28.29 +3.61
Entry time: 27.61 (+0.68)
14 Alexander Korsager Elkjær 2001 Aarhus Swim - Lyseng 28.90 +4.22
Entry time: 28.52 (+0.38)
15 Kasper Milton Smith 2003 Grenaa Svømmeklub 30.29 +5.61
Entry time: 31.34 (-1.05)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:31:24
20-05-2022 19:31.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: AGFs Svømmeafdeling

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner