2022-12-09   07:07:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Aarhus Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl.9.00

Document
Resultater
Aarhus Open 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør AGF svømning
Svømmeh 50m Stævne dato: 20. maj  2022 to 22. maj  2022
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 5 - Indledende
Sponsor Seier Fitness
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.85 41.86
Entry time: 45.41 (-3.55)
2 Frederikke Lohmann Frosthol 2011 GTI - Tune I.F. +0.75 42.52 +0.66
Entry time: 41.21 (+1.31)
3 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng 43.28 +1.42
Entry time: 45.00 (-1.72)
4 Celina Aufeldt-Hjort 2011 GTI - Greve +0.74 47.64 +5.78
Entry time: 48.78 (-1.14)
5 Lucca Halleskov Storgaard 2012 Agfs Svømmeafdeling +0.77 48.48 +6.62
6 Frida Gass 2011 GTI - Tune I.F. +0.80 50.92 +9.06
Entry time: 55.30 (-4.38)
7 Selma Husted Hubeishy 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.78 51.59 +9.73
Entry time: 53.60 (-2.01)
8 Agnes Mark-Nexø 2011 Agfs Svømmeafdeling 51.63 +9.77
Entry time: 55.00 (-3.37)
9 Norah Wikman 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.80 52.41 +10.55
Entry time: 56.14 (-3.73)
10 Maria Kjær Jakobsen 2012 Agfs Svømmeafdeling +0.64 53.00 +11.14
Entry time: 1:03.40 (-10.40)
11 Julia Elvira Lund 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.94 53.98 +12.12
12 Eva Krøyer 2012 Agfs Svømmeafdeling +0.78 54.36 +12.50
Entry time: 54.80 (-0.44)
13 Izabella Schultz 2012 Agfs Svømmeafdeling 59.91 +18.05
Entry time: 1:02.84 (-2.93)
14 Emma Schmidt Mapashi 2012 Agfs Svømmeafdeling +0.82 1:02.85 +20.99
Entry time: 1:04.97 (-2.12)
15 Emma Emilie Aakjær Ørberg A 2012 Agfs Svømmeafdeling +0.91 1:03.20 +21.34
Entry time: 59.66 (+3.54)
- Laura Wolters Sørensen 2012 Agfs Svømmeafdeling DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning
Løb officielt kl.: 21-05-2022 10:28:38
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende
Sponsor Seier Fitness
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Linnea B. Pedersen 2009 GTI - Tune I.F. +0.69 34.17
Entry time: 33.33 (+0.84)
2 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub +0.73 35.38 +1.21
Entry time: 36.00 (-0.62)
3 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub +0.82 36.03 +1.86
Entry time: 34.49 (+1.54)
4 Frida Bækskov Tomzak 2009 Horsens Svømmeklub 36.63 +2.46
Entry time: 36.51 (+0.12)
5 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub 37.21 +3.04
Entry time: 36.99 (+0.22)
6 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub +0.77 37.54 +3.37
Entry time: 40.00 (-2.46)
7 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.68 37.60 +3.43
Entry time: 37.88 (-0.28)
8 Kaya Bull-Sørensen 2009 Vejle Svømmeklub +0.71 40.39 +6.22
Entry time: 40.70 (-0.31)
9 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. +0.85 40.50 +6.33
Entry time: 41.44 (-0.94)
10 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub +0.61 42.10 +7.93
Entry time: 41.00 (+1.10)
11 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.71 42.60 +8.43
Entry time: 44.06 (-1.46)
12 Noa Skousgaard Linding 2010 Hobro Svømmeklub +0.98 46.63 +12.46
Entry time: 48.04 (-1.41)
13 Signe Hansen 2010 Aarhus Swim - HEI +0.78 48.83 +14.66
- Cecilie Anna Nyborg 2010 Agfs Svømmeafdeling DNS
Løb officielt kl.: 21-05-2022 10:28:38
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende
Sponsor Seier Fitness
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.63 32.79
Entry time: 32.13 (+0.66)
2 Júlía Gunnlaugsdóttir 2007 Aarhus Swim - HEI +0.61 33.46 +0.67
Entry time: 32.16 (+1.30)
3 Clara Cavo Jørgensen 2007 Aarhus Swim - Lyseng +0.58 33.70 +0.91
Entry time: 32.77 (+0.93)
4 Sofie Karlov Nielsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.63 33.86 +1.07
Entry time: 32.70 (+1.16)
5 Alberte Andersen 2008 Vejle Svømmeklub +0.69 34.50 +1.71
Entry time: 33.91 (+0.59)
6 Tilde N. H. Sørensen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.77 34.55 +1.76
Entry time: 37.77 (-3.22)
7 Julie Guldmann Møller 2007 Vejle Svømmeklub +0.70 34.77 +1.98
Entry time: 33.72 (+1.05)
8 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub +0.71 34.95 +2.16
Entry time: 33.76 (+1.19)
9 Paula Lindberg 2007 Silkeborg Svømmeklub +0.75 35.02 +2.23
Entry time: 34.51 (+0.51)
10 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub +0.71 35.91 +3.12
Entry time: 38.22 (-2.31)
11 Julie Norman Ramer 2007 Aarhus Swim - Lyseng 36.25 +3.46
Entry time: 36.39 (-0.14)
12 Sofia Gad 2007 Aarhus Swim - Lyseng +0.71 36.45 +3.66
Entry time: 34.78 (+1.67)
13 Kirstine Sabroe Sørensen 2008 Horsens Svømmeklub +0.74 36.68 +3.89
Entry time: 38.06 (-1.38)
14 Alberte Bøgeskov Johnsen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.65 36.86 +4.07
Entry time: 38.51 (-1.65)
15 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub +0.75 37.45 +4.66
Entry time: 35.33 (+2.12)
=16 Isabella Høj Johansen 2008 GTI - Greve +0.81 37.83 +5.04
Entry time: 36.99 (+0.84)
=16 Filippa Holst Rasmussen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 37.83 +5.04
Entry time: 39.27 (-1.44)
18 Lærke Damgaard 2008 Horsens Svømmeklub +0.76 38.09 +5.30
Entry time: 42.34 (-4.25)
19 Karla Nøhr Rixen 2008 Vejle Svømmeklub +0.73 38.13 +5.34
Entry time: 38.11 (+0.02)
20 Silke Sejr Elgaard Jørgen 2007 Silkeborg Svømmeklub +0.61 38.43 +5.64
Entry time: 38.36 (+0.07)
21 Isabell Thaison Jensen 2007 Herning Svømmeklub +0.70 41.77 +8.98
Entry time: 38.13 (+3.64)
22 Tilde Tinggård Truelsen 2008 Horsens Svømmeklub +0.77 43.63 +10.84
Entry time: 44.85 (-1.22)
Løb officielt kl.: 21-05-2022 10:28:38
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende
Sponsor Seier Fitness
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub +0.66 31.99
Entry time: 29.91 (+2.08)
2 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.76 32.79 +0.80
Entry time: 30.67 (+2.12)
3 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub +0.68 33.35 +1.36
Entry time: 31.99 (+1.36)
4 Clara Jensen 2005 Vejle Svømmeklub +0.62 34.02 +2.03
Entry time: 32.69 (+1.33)
5 Lærke Marie Clausen 2005 GTI - Greve +0.82 37.07 +5.08
Entry time: 35.74 (+1.33)
6 Ida Søndergaard Geiger 2006 Herning Svømmeklub +0.79 37.29 +5.30
Entry time: 37.97 (-0.68)
7 Line Gjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.92 38.31 +6.32
Entry time: 35.46 (+2.85)
8 Cecilia Dolan 2005 Aarhus Idrætsforening Af 1900 +0.80 38.88 +6.89
Entry time: 37.41 (+1.47)
Løb officielt kl.: 21-05-2022 10:28:38
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende
Sponsor Seier Fitness
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Søe Bach 2002 Aalborg Svømmeklub +0.59 32.32
Entry time: 30.91 (+1.41)
2 Martha Bjerg 2004 Aarhus Swim - Lyseng +0.68 32.50 +0.18
Entry time: 31.46 (+1.04)
3 Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub +0.71 32.56 +0.24
Entry time: 30.23 (+2.33)
4 Sofia Ingeberg 2002 Agfs Svømmeafdeling +0.66 33.41 +1.09
Entry time: 32.41 (+1.00)
5 Ella Christiansen 2003 Vejle Svømmeklub +0.76 34.13 +1.81
Entry time: 33.40 (+0.73)
Løb officielt kl.: 21-05-2022 10:28:38
21-05-2022 10:28.43 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: AGFs Svømmeafdeling

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner