2022-11-30   08:48:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Aarhus Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl.9.00

Document
Resultater
Aarhus Open 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør AGF svømning
Svømmeh 50m Stævne dato: 20. maj  2022 to 22. maj  2022
Løb 9, 200m Frisvømning Damer Gruppe 5 - Final
Sponsor Property Advice
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng 2:55.06
Entry time: 3:10.00 (-14.94)
50m: 39.64
100m: 1:25.51
(45.87)
150m: 2:12.89
(47.38)
200m: 2:55.06
(42.17)
2 Ida Ravn Olsen 2011 GTI - Greve 3:27.00 +31.94
Entry time: 3:26.66 (+0.34)
50m: 44.55
100m: 1:37.09
(52.54)
150m: 2:33.07
(55.98)
200m: 3:27.00
(53.93)
3 Frida Gass 2011 GTI - Tune I.F. 3:37.18 +42.12
Entry time: 3:36.13 (+1.05)
50m: 47.74
100m: 1:44.55
(56.81)
150m: 2:43.49
(58.94)
200m: 3:37.18
(53.69)
4 Victoria Iskov-Eskebæk 2011 GTI - Ishøj 3:43.52 +48.46
Entry time: 3:41.19 (+2.33)
50m: 47.71
100m: 1:47.20
(59.49)
150m: 2:46.64
(59.44)
200m: 3:43.52
(56.88)
5 Clara Funch Danielsen 2011 GTI - Ishøj 4:02.33 +1:07.27
Entry time: 4:23.16 (-20.83)
50m: 50.62
100m: 1:55.10
(1:04.48)
200m: 4:02.33
(4:02.33)
Løb officielt kl.: 21-05-2022 09:42:25
Løb 9, 200m Frisvømning Damer Gruppe 4 - Final
Sponsor Property Advice
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub 2:26.05
Entry time: 2:48.00 (-21.95)
50m: 32.73
100m: 1:10.03
(37.30)
150m: 1:50.11
(40.08)
200m: 2:26.05
(35.94)
2 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub 2:26.29 +0.24
Entry time: 2:27.85 (-1.56)
50m: 34.54
100m: 1:11.92
(37.38)
150m: 1:50.21
(38.29)
200m: 2:26.29
(36.08)
3 Jasmin A. Didriksen 2009 GTI - Tune I.F. 2:28.05 +2.00
Entry time: 2:25.12 (+2.93)
50m: 34.30
100m: 1:13.18
(38.88)
150m: 1:51.30
(38.12)
200m: 2:28.05
(36.75)
4 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub 2:28.50 +2.45
Entry time: 2:27.97 (+0.53)
50m: 33.69
100m: 1:11.28
(37.59)
150m: 1:51.59
(40.31)
200m: 2:28.50
(36.91)
5 Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub 2:28.53 +2.48
Entry time: 2:32.68 (-4.15)
50m: 34.68
100m: 1:12.65
(37.97)
150m: 1:51.00
(38.35)
200m: 2:28.53
(37.53)
6 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling 2:30.86 +4.81
Entry time: 2:33.01 (-2.15)
50m: 35.58
100m: 1:15.02
(39.44)
150m: 1:54.64
(39.62)
200m: 2:30.86
(36.22)
7 Asta-Marie Rasmussen 2009 Vejle Svømmeklub 2:31.80 +5.75
Entry time: 2:31.36 (+0.44)
50m: 34.81
100m: 1:14.27
(39.46)
150m: 1:53.38
(39.11)
200m: 2:31.80
(38.42)
8 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim - HEI 2:34.50 +8.45
Entry time: 2:35.01 (-0.51)
50m: 35.52
100m: 1:14.75
(39.23)
150m: 1:55.38
(40.63)
200m: 2:34.50
(39.12)
9 Mathilde Dithmar 2009 GTI - Greve 2:35.01 +8.96
Entry time: 2:37.49 (-2.48)
50m: 35.96
100m: 1:15.82
(39.86)
150m: 1:56.28
(40.46)
200m: 2:35.01
(38.73)
10 Frida V. Nierop-Andersen 2009 Silkeborg Svømmeklub 2:35.57 +9.52
Entry time: 2:34.34 (+1.23)
50m: 35.43
100m: 1:14.68
(39.25)
150m: 1:55.31
(40.63)
200m: 2:35.57
(40.26)
11 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub 2:35.62 +9.57
Entry time: 2:36.00 (-0.38)
50m: 35.52
100m: 1:15.01
(39.49)
150m: 1:56.26
(41.25)
200m: 2:35.62
(39.36)
12 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub 2:36.15 +10.10
Entry time: 2:39.57 (-3.42)
50m: 34.60
100m: 1:14.16
(39.56)
150m: 1:56.64
(42.48)
200m: 2:36.15
(39.51)
13 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub 2:37.41 +11.36
Entry time: 2:38.53 (-1.12)
50m: 34.76
100m: 1:14.82
(40.06)
150m: 1:57.19
(42.37)
200m: 2:37.41
(40.22)
14 Lærke Pilgaard Johansson 2009 Silkeborg Svømmeklub 2:37.44 +11.39
Entry time: 2:34.68 (+2.76)
50m: 36.25
100m: 1:16.59
(40.34)
150m: 1:57.51
(40.92)
200m: 2:37.44
(39.93)
15 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub 2:38.17 +12.12
Entry time: 2:39.07 (-0.90)
50m: 35.49
100m: 1:15.79
(40.30)
150m: 1:57.53
(41.74)
200m: 2:38.17
(40.64)
16 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling 2:38.45 +12.40
Entry time: 2:35.01 (+3.44)
50m: 36.83
100m: 1:18.68
(41.85)
150m: 1:59.86
(41.18)
200m: 2:38.45
(38.59)
17 Freya Tormod 2009 Agfs Svømmeafdeling 2:41.62 +15.57
Entry time: 2:58.66 (-17.04)
50m: 35.83
100m: 1:17.28
(41.45)
150m: 1:59.97
(42.69)
200m: 2:41.62
(41.65)
18 Sarah Budolph Olsen 2009 GTI - Greve 2:42.68 +16.63
Entry time: 2:42.58 (+0.10)
50m: 36.15
100m: 1:17.65
(41.50)
150m: 1:59.95
(42.30)
200m: 2:42.68
(42.73)
19 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve 2:43.08 +17.03
Entry time: 2:48.01 (-4.93)
50m: 36.08
100m: 1:18.72
(42.64)
150m: 2:03.33
(44.61)
200m: 2:43.08
(39.75)
20 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub 2:44.52 +18.47
Entry time: 2:45.00 (-0.48)
50m: 36.49
100m: 1:18.65
(42.16)
150m: 2:02.32
(43.67)
200m: 2:44.52
(42.20)
21 Anna Eirfeldt 2009 GTI - Greve 2:48.14 +22.09
Entry time: 2:54.11 (-5.97)
50m: 39.56
100m: 1:23.39
(43.83)
150m: 2:06.20
(42.81)
200m: 2:48.14
(41.94)
22 Josefine Lykkegaard Rasmu 2009 Hobro Svømmeklub 2:48.35 +22.30
Entry time: 2:57.40 (-9.05)
50m: 36.81
100m: 1:19.32
(42.51)
150m: 2:05.11
(45.79)
200m: 2:48.35
(43.24)
23 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub 2:48.58 +22.53
Entry time: 2:50.66 (-2.08)
50m: 38.20
100m: 1:22.29
(44.09)
150m: 2:06.05
(43.76)
200m: 2:48.58
(42.53)
24 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve 2:49.21 +23.16
Entry time: 2:52.18 (-2.97)
50m: 37.40
100m: 1:21.60
(44.20)
150m: 2:06.42
(44.82)
200m: 2:49.21
(42.79)
25 Ea T Jensen 2009 Silkeborg Svømmeklub 2:50.24 +24.19
Entry time: 2:46.80 (+3.44)
50m: 38.79
100m: 1:23.57
(44.78)
150m: 2:07.61
(44.04)
200m: 2:50.24
(42.63)
26 Maya Kjær 2010 Hobro Svømmeklub 2:53.98 +27.93
Entry time: 2:57.30 (-3.32)
50m: 38.19
100m: 1:21.72
(43.53)
150m: 2:08.69
(46.97)
200m: 2:53.98
(45.29)
27 Vilma Rosendahl Veggerby 2010 GTI - Greve 2:53.99 +27.94
Entry time: 3:04.53 (-10.54)
50m: 40.11
100m: 1:24.03
(43.92)
150m: 2:10.55
(46.52)
200m: 2:53.99
(43.44)
28 Olivia Bonde Deeskamp 2009 Vejle Svømmeklub 2:54.22 +28.17
Entry time: 2:55.55 (-1.33)
50m: 40.06
100m: 1:26.72
(46.66)
150m: 2:11.91
(45.19)
200m: 2:54.22
(42.31)
29 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. 2:54.80 +28.75
Entry time: 3:02.90 (-8.10)
50m: 39.51
100m: 1:26.49
(46.98)
150m: 2:13.26
(46.77)
200m: 2:54.80
(41.54)
30 Caroline Szeles Poulsen 2010 Aarhus Swim - Skovbakken 2:57.32 +31.27
Entry time: 2:53.49 (+3.83)
50m: 38.84
100m: 1:24.04
(45.20)
150m: 2:11.80
(47.76)
200m: 2:57.32
(45.52)
31 Liv Lade Keller 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 2:57.40 +31.35
Entry time: 2:55.69 (+1.71)
50m: 38.98
100m: 1:24.90
(45.92)
200m: 2:57.40
(2:57.40)
32 Anna Friis Stenholt 2009 Silkeborg Svømmeklub 2:57.81 +31.76
Entry time: 2:49.53 (+8.28)
50m: 38.57
100m: 1:23.59
(45.02)
150m: 2:10.40
(46.81)
200m: 2:57.81
(47.41)
33 Josephine Siggaard Kraul 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 2:58.24 +32.19
50m: 37.85
100m: 1:23.82
(45.97)
150m: 2:12.39
(48.57)
200m: 2:58.24
(45.85)
34 Lærke Kidmose Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub 3:01.51 +35.46
Entry time: 3:17.30 (-15.79)
50m: 42.60
100m: 1:30.30
(47.70)
150m: 2:17.53
(47.23)
200m: 3:01.51
(43.98)
35 Kathrine R. Svendsen 2010 GTI - Tune I.F. 3:09.50 +43.45
Entry time: 3:22.90 (-13.40)
50m: 37.62
150m: 2:19.03
(2:19.03)
200m: 3:09.50
(50.47)
36 Signe Hansen 2010 Aarhus Swim - HEI 3:15.43 +49.38
Entry time: 3:27.78 (-12.35)
50m: 45.10
100m: 1:35.25
(50.15)
150m: 2:27.57
(52.32)
200m: 3:15.43
(47.86)
37 Isidora Kasapinova 2010 GTI - Ishøj 3:15.87 +49.82
Entry time: 3:14.58 (+1.29)
50m: 42.55
100m: 1:33.26
(50.71)
200m: 3:15.87
(3:15.87)
38 Eva Hansen 2010 GTI - Ishøj 3:41.27 +1:15.22
Entry time: 3:39.40 (+1.87)
50m: 43.91
100m: 1:40.51
(56.60)
150m: 2:40.68
(1:00.17)
200m: 3:41.27
(1:00.59)
- Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 21-05-2022 09:42:25
Løb 9, 200m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Final
Sponsor Property Advice
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub 2:14.71
Entry time: 2:11.65 (+3.06)
50m: 31.39
100m: 1:06.45
(35.06)
150m: 1:41.12
(34.67)
200m: 2:14.71
(33.59)
2 Therese Baird 2007 Thisted Svømmeklub 2:20.19 +5.48
Entry time: 2:16.68 (+3.51)
50m: 32.05
100m: 1:08.98
(36.93)
150m: 1:44.63
(35.65)
200m: 2:20.19
(35.56)
3 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub 2:21.08 +6.37
Entry time: 2:19.13 (+1.95)
50m: 32.43
100m: 1:08.43
(36.00)
150m: 1:45.04
(36.61)
200m: 2:21.08
(36.04)
4 Liv Hjorth Jørgensen 2007 Herning Svømmeklub 2:21.26 +6.55
Entry time: 2:16.88 (+4.38)
50m: 32.55
100m: 1:08.03
(35.48)
150m: 1:44.89
(36.86)
200m: 2:21.26
(36.37)
5 Emilie Hundahl Gravesen 2007 Thisted Svømmeklub 2:22.24 +7.53
Entry time: 2:19.50 (+2.74)
50m: 33.44
100m: 1:10.16
(36.72)
150m: 1:46.82
(36.66)
200m: 2:22.24
(35.42)
6 Naja O. K. Neergaard 2007 GTI - Tune I.F. 2:22.30 +7.59
Entry time: 2:20.56 (+1.74)
50m: 31.76
100m: 1:09.45
(37.69)
150m: 1:45.84
(36.39)
200m: 2:22.30
(36.46)
7 Ida-Marie J. C. Hansen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken 2:22.42 +7.71
Entry time: 2:17.44 (+4.98)
50m: 32.63
100m: 1:08.41
(35.78)
150m: 1:45.69
(37.28)
200m: 2:22.42
(36.73)
8 Annika Frederiksen 2007 GTI - Tune I.F. 2:22.80 +8.09
Entry time: 2:20.00 (+2.80)
50m: 35.31
100m: 1:10.63
(35.32)
150m: 1:47.19
(36.56)
200m: 2:22.80
(35.61)
9 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub 2:24.82 +10.11
Entry time: 2:22.00 (+2.82)
50m: 31.80
100m: 1:08.76
(36.96)
150m: 1:47.89
(39.13)
200m: 2:24.82
(36.93)
10 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub 2:25.86 +11.15
Entry time: 2:24.77 (+1.09)
50m: 33.36
100m: 1:10.76
(37.40)
150m: 1:49.07
(38.31)
200m: 2:25.86
(36.79)
11 Lærke Jervelund 2007 Vejle Svømmeklub 2:27.01 +12.30
Entry time: 2:24.81 (+2.20)
50m: 34.13
100m: 1:11.85
(37.72)
150m: 1:49.89
(38.04)
200m: 2:27.01
(37.12)
12 Amalie Lykke Madsen 2008 GTI - Greve 2:28.13 +13.42
Entry time: 2:23.64 (+4.49)
50m: 35.05
100m: 1:13.08
(38.03)
150m: 1:51.39
(38.31)
200m: 2:28.13
(36.74)
13 Lea Skjærris Lund 2008 Swim Team Neptun 2:28.31 +13.60
Entry time: 2:25.00 (+3.31)
50m: 33.66
100m: 1:12.15
(38.49)
150m: 1:50.97
(38.82)
200m: 2:28.31
(37.34)
14 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub 2:28.62 +13.91
Entry time: 2:37.00 (-8.38)
50m: 33.97
100m: 1:11.92
(37.95)
150m: 1:50.73
(38.81)
200m: 2:28.62
(37.89)
=15 Emilia Daa Andersen 2008 Vejle Svømmeklub 2:29.82 +15.11
Entry time: 2:30.10 (-0.28)
50m: 34.47
100m: 1:12.12
(37.65)
150m: 1:51.15
(39.03)
200m: 2:29.82
(38.67)
=15 Alma Ehrenreich-Birn 2008 Vejle Svømmeklub 2:29.82 +15.11
Entry time: 2:26.64 (+3.18)
50m: 34.41
100m: 1:12.41
(38.00)
150m: 1:51.99
(39.58)
200m: 2:29.82
(37.83)
17 Emma Andersen 2007 Aalborg Svømmeklub 2:30.24 +15.53
Entry time: 2:25.92 (+4.32)
50m: 35.01
100m: 1:13.02
(38.01)
150m: 1:52.71
(39.69)
200m: 2:30.24
(37.53)
18 Anne Stæhr 2008 Vejle Svømmeklub 2:31.76 +17.05
Entry time: 2:31.24 (+0.52)
50m: 35.34
100m: 1:13.74
(38.40)
150m: 1:53.36
(39.62)
200m: 2:31.76
(38.40)
19 Alma Munk Haugaard 2007 Hobro Svømmeklub 2:31.77 +17.06
Entry time: 2:27.13 (+4.64)
50m: 34.09
100m: 1:12.77
(38.68)
150m: 1:52.68
(39.91)
200m: 2:31.77
(39.09)
20 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. 2:31.85 +17.14
Entry time: 2:29.26 (+2.59)
100m: 1:13.00
(1:13.00)
200m: 2:31.85
(2:31.85)
21 Katrine Kjær Laugesen 2008 Hobro Svømmeklub 2:31.87 +17.16
Entry time: 2:21.36 (+10.51)
50m: 34.25
100m: 1:12.72
(38.47)
150m: 1:52.74
(40.02)
200m: 2:31.87
(39.13)
22 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI 2:32.67 +17.96
Entry time: 2:29.07 (+3.60)
50m: 34.22
100m: 1:12.87
(38.65)
150m: 1:53.04
(40.17)
200m: 2:32.67
(39.63)
23 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 2:36.63 +21.92
Entry time: 2:31.97 (+4.66)
50m: 35.56
100m: 1:15.01
(39.45)
150m: 1:56.66
(41.65)
200m: 2:36.63
(39.97)
24 Silke Sejr Elgaard Jørgen 2007 Silkeborg Svømmeklub 2:37.62 +22.91
Entry time: 2:41.82 (-4.20)
50m: 35.55
100m: 1:17.16
(41.61)
150m: 1:58.88
(41.72)
200m: 2:37.62
(38.74)
25 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 2:38.25 +23.54
Entry time: 2:39.65 (-1.40)
50m: 36.58
100m: 1:17.51
(40.93)
150m: 1:58.34
(40.83)
200m: 2:38.25
(39.91)
26 Augusta Dalsgaard 2007 Vejle Svømmeklub 2:38.79 +24.08
Entry time: 2:38.08 (+0.71)
50m: 35.76
100m: 1:15.95
(40.19)
150m: 1:57.84
(41.89)
200m: 2:38.79
(40.95)
27 Julie Bruun 2008 GTI - Greve 2:38.84 +24.13
Entry time: 2:34.62 (+4.22)
50m: 36.45
100m: 1:16.20
(39.75)
150m: 1:57.99
(41.79)
200m: 2:38.84
(40.85)
28 Olivia Akselsen 2008 Grenaa Svømmeklub 2:39.52 +24.81
Entry time: 2:32.23 (+7.29)
50m: 35.86
100m: 1:16.79
(40.93)
150m: 1:58.86
(42.07)
200m: 2:39.52
(40.66)
29 Ida Siegumfeldt 2007 Swim Team Neptun 2:39.95 +25.24
Entry time: 2:43.39 (-3.44)
50m: 36.60
100m: 1:17.53
(40.93)
150m: 1:59.77
(42.24)
200m: 2:39.95
(40.18)
30 Mie Kibsgaard 2008 Thisted Svømmeklub 2:44.02 +29.31
Entry time: 3:00.00 (-15.98)
50m: 35.19
100m: 1:16.22
(41.03)
150m: 2:00.20
(43.98)
200m: 2:44.02
(43.82)
31 Silke Østrup 2008 Aarhus Swim - IHF 2:45.33 +30.62
Entry time: 2:44.96 (+0.37)
50m: 35.89
100m: 1:17.61
(41.72)
150m: 2:01.51
(43.90)
200m: 2:45.33
(43.82)
32 Maria Dyrbye 2008 Silkeborg Svømmeklub 2:49.90 +35.19
Entry time: 2:55.19 (-5.29)
50m: 39.53
100m: 1:23.62
(44.09)
150m: 2:08.03
(44.41)
200m: 2:49.90
(41.87)
33 Johanne Sørensen 2008 Grenaa Svømmeklub 2:54.21 +39.50
Entry time: 3:02.23 (-8.02)
50m: 37.68
100m: 1:22.67
(44.99)
150m: 2:09.58
(46.91)
200m: 2:54.21
(44.63)
34 Helene Munk Barfod 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 2:58.84 +44.13
Entry time: 3:03.87 (-5.03)
50m: 38.98
100m: 1:24.83
(45.85)
150m: 2:13.77
(48.94)
200m: 2:58.84
(45.07)
35 Katrine Jurlander Ovesen 2008 Aarhus Swim - IHF 3:02.31 +47.60
Entry time: 3:20.16 (-17.85)
50m: 39.73
100m: 1:29.03
(49.30)
150m: 2:18.28
(49.25)
200m: 3:02.31
(44.03)
- Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 21-05-2022 09:42:25
Løb 9, 200m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Final
Sponsor Property Advice
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub 2:09.01
Entry time: 2:05.03 (+3.98)
50m: 30.35
100m: 1:03.30
(32.95)
150m: 1:36.60
(33.30)
200m: 2:09.01
(32.41)
2 Karoline Kjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub 2:12.35 +3.34
Entry time: 2:07.98 (+4.37)
50m: 31.71
100m: 1:05.85
(34.14)
200m: 2:12.35
(2:12.35)
3 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub 2:16.36 +7.35
Entry time: 2:13.09 (+3.27)
50m: 32.31
100m: 1:06.82
(34.51)
150m: 1:41.86
(35.04)
200m: 2:16.36
(34.50)
4 Clara Kapke 2006 Vejle Svømmeklub 2:17.52 +8.51
Entry time: 2:11.49 (+6.03)
50m: 32.24
100m: 1:07.04
(34.80)
150m: 1:42.72
(35.68)
200m: 2:17.52
(34.80)
5 Laura Vedel Larsen 2005 Agfs Svømmeafdeling 2:18.06 +9.05
Entry time: 2:12.92 (+5.14)
50m: 31.94
100m: 1:06.85
(34.91)
150m: 1:42.47
(35.62)
200m: 2:18.06
(35.59)
6 Camilla Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub 2:21.22 +12.21
Entry time: 2:16.17 (+5.05)
50m: 32.32
100m: 1:07.83
(35.51)
150m: 1:44.95
(37.12)
200m: 2:21.22
(36.27)
7 Line Knudsen 2005 Silkeborg Svømmeklub 2:24.03 +15.02
Entry time: 2:19.80 (+4.23)
50m: 32.58
100m: 1:09.09
(36.51)
150m: 1:45.99
(36.90)
200m: 2:24.03
(38.04)
8 Ida Søndergaard Geiger 2006 Herning Svømmeklub 2:41.67 +32.66
Entry time: 2:37.06 (+4.61)
50m: 35.58
100m: 1:16.85
(41.27)
150m: 2:00.22
(43.37)
200m: 2:41.67
(41.45)
9 Laura Fjord Kristensen 2006 Herning Svømmeklub 2:45.41 +36.40
Entry time: 2:41.83 (+3.58)
50m: 35.34
100m: 1:16.65
(41.31)
150m: 2:01.67
(45.02)
200m: 2:45.41
(43.74)
- Mia Jørgensen 2006 Aarhus Swim - Skovbakken DNS
Løb officielt kl.: 21-05-2022 09:42:25
Løb 9, 200m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Final
Sponsor Property Advice
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Theophil Petersen 2003 Vejle Svømmeklub 2:06.40
Entry time: 2:01.87 (+4.53)
50m: 29.80
100m: 1:01.14
(31.34)
150m: 1:33.85
(32.71)
200m: 2:06.40
(32.55)
2 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub 2:08.75 +2.35
Entry time: 2:05.97 (+2.78)
50m: 30.16
150m: 1:36.12
(1:36.12)
200m: 2:08.75
(32.63)
3 Emma Kutsko Jensen 2004 Aalborg Svømmeklub 2:10.60 +4.20
Entry time: 2:09.12 (+1.48)
50m: 30.90
100m: 1:03.96
(33.06)
150m: 1:37.66
(33.70)
200m: 2:10.60
(32.94)
4 Karoline L. Kristensen 2003 Aalborg Svømmeklub 2:15.74 +9.34
Entry time: 2:12.20 (+3.54)
50m: 31.41
100m: 1:06.51
(35.10)
150m: 1:41.68
(35.17)
200m: 2:15.74
(34.06)
5 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub 2:19.60 +13.20
Entry time: 2:11.16 (+8.44)
50m: 30.97
100m: 1:05.49
(34.52)
150m: 1:41.89
(36.40)
200m: 2:19.60
(37.71)
6 Martha Bjerg 2004 Aarhus Swim - Lyseng 2:22.00 +15.60
Entry time: 2:09.16 (+12.84)
100m: 1:07.13
(1:07.13)
200m: 2:22.00
(2:22.00)
7 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub 2:24.26 +17.86
Entry time: 2:19.97 (+4.29)
50m: 33.62
100m: 1:10.09
(36.47)
150m: 1:47.54
(37.45)
200m: 2:24.26
(36.72)
Løb officielt kl.: 21-05-2022 09:42:25
21-05-2022 09:42.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: AGFs Svømmeafdeling

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner