2022-08-16   08:25:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Swim Klubmesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 1, 200m Butterfly Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karen Markussen 2007 Sigma Swim Allerød 498 2:30.82
50m: 33.60
100m: 1:12.42
(38.82)
150m: 1:51.36
(38.94)
200m: 2:30.82
(39.46)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 17:37:52
Løb 1, 200m Butterfly Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 285 3:01.69
50m: 40.52
100m: 1:26.69
(46.17)
150m: 2:15.24
(48.55)
200m: 3:01.69
(46.45)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 17:37:52
20-05-2022 17:37.57 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 2, 200m Butterfly Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Hoffmann 2003 Sigma Swim Birkerød 571 2:10.45
50m: 29.88
100m: 1:03.92
(34.04)
150m: 1:37.92
(34.00)
200m: 2:10.45
(32.53)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 17:49:44
Løb 2, 200m Butterfly Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød 577 2:09.98
50m: 29.30
100m: 1:03.68
(34.38)
150m: 1:37.95
(34.27)
200m: 2:09.98
(32.03)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 17:49:44
20-05-2022 17:49.47 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 3, 100m Butterfly Damer 18 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mia Steen Duus 2001 Sigma Swim Birkerød 616 1:04.16
50m: 30.27
100m: 1:04.16
(33.89)
2 Kajsa G. Christensen 2004 Sigma Swim Birkerød 575 1:05.65 +1.49
50m: 30.16
100m: 1:05.65
(35.49)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 17:45:18
Løb 3, 100m Butterfly Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Agnete Boelt 2006 Sigma Swim Allerød 527 1:07.57
50m: 31.52
100m: 1:07.57
(36.05)
2 Julie Hovmand 2007 Sigma Swim Birkerød 513 1:08.19 +0.62
50m: 32.05
100m: 1:08.19
(36.14)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 17:45:18
Løb 3, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 438 1:11.90
50m: 32.86
100m: 1:11.90
(39.04)
2 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød 356 1:17.01 +5.11
50m: 35.62
100m: 1:17.01
(41.39)
3 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 310 1:20.67 +8.77
50m: 36.21
100m: 1:20.67
(44.46)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 17:45:18
Løb 3, 100m Butterfly Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 349 1:17.54
50m: 35.63
100m: 1:17.54
(41.91)
2 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 258 1:25.73 +8.19
50m: 38.82
100m: 1:25.73
(46.91)
3 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 180 1:36.67 +19.13
50m: 43.32
100m: 1:36.67
(53.35)
4 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 124 1:49.25 +31.71
100m: 1:49.25
(1:49.25)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 17:45:18
20-05-2022 18:51.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 4, 100m Butterfly Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luccas Dam Brenner 2001 Sigma Swim Birkerød 552 58.24
50m: 27.05
100m: 58.24
(31.19)
2 Emil Kildahl Døssing 2002 Sigma Swim Birkerød 523 59.30 +1.06
50m: 27.89
100m: 59.30
(31.41)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 17:51:20
Løb 4, 100m Butterfly Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim Allerød 547 58.42
50m: 27.98
100m: 58.42
(30.44)
2 Frederik Gersby 2006 Sigma Swim Allerød 440 1:02.78 +4.36
50m: 29.04
100m: 1:02.78
(33.74)
3 Oliver Lassen 2005 Sigma Swim Birkerød 368 1:06.66 +8.24
50m: 30.60
100m: 1:06.66
(36.06)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 17:51:20
Løb 4, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød 476 1:01.19
50m: 28.88
100m: 1:01.19
(32.31)
2 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød 312 1:10.38 +9.19
50m: 33.38
100m: 1:10.38
(37.00)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 17:51:20
Løb 4, 100m Butterfly Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød 139 1:32.21
50m: 39.22
100m: 1:32.21
(52.99)
- Mads Klinkby 2010 Sigma Swim Allerød DNF
Løb officielt kl.: 20-05-2022 17:51:20
20-05-2022 17:53.57 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 5, 200m Medley Damer 18 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød 662 2:19.79
50m: 30.23
100m: 1:08.01
(37.78)
150m: 1:46.37
(38.36)
200m: 2:19.79
(33.42)
2 Caroline Erichsen 1998 Sigma Swim Birkerød 660 2:19.92 +0.13
50m: 29.06
100m: 1:04.90
(35.84)
150m: 1:46.81
(41.91)
200m: 2:19.92
(33.11)
3 Julie Stampe 2002 Sigma Swim Allerød 611 2:23.59 +3.80
50m: 30.90
100m: 1:06.46
(35.56)
150m: 1:50.49
(44.03)
200m: 2:23.59
(33.10)
4 Caroline Buhl Schrøder 2003 Sigma Swim Allerød 553 2:28.45 +8.66
50m: 31.43
100m: 1:08.40
(36.97)
150m: 1:54.05
(45.65)
200m: 2:28.45
(34.40)
5 Frida Buusmann 2001 Sigma Swim Allerød 191 3:31.35 +1:11.56
50m: 46.08
100m: 1:40.67
(54.59)
150m: 2:40.77
(1:00.10)
200m: 3:31.35
(50.58)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:37:07
Løb 5, 200m Medley Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mille Frydendahl 2006 Sigma Swim Allerød 599 2:24.56
50m: 31.23
100m: 1:09.74
(38.51)
150m: 1:50.20
(40.46)
200m: 2:24.56
(34.36)
2 Andrea Lindberg Vedøe 2006 Sigma Swim Allerød 559 2:27.85 +3.29
50m: 32.03
100m: 1:10.73
(38.70)
150m: 1:56.16
(45.43)
200m: 2:27.85
(31.69)
3 Nikoline R. Amstrup 2005 Sigma Swim Birkerød 488 2:34.75 +10.19
50m: 33.56
100m: 1:17.10
(43.54)
150m: 1:58.24
(41.14)
200m: 2:34.75
(36.51)
4 Vivian Bahador Snitker 2007 Sigma Swim Birkerød 382 2:47.82 +23.26
50m: 34.36
100m: 1:17.71
(43.35)
150m: 2:11.79
(54.08)
200m: 2:47.82
(36.03)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:37:07
Løb 5, 200m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Marie Frederiksen 2008 Sigma Swim Birkerød 572 2:26.80
50m: 31.90
100m: 1:07.81
(35.91)
150m: 1:52.75
(44.94)
200m: 2:26.80
(34.05)
2 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød 488 2:34.74 +7.94
50m: 34.90
100m: 1:16.50
(41.60)
150m: 1:58.41
(41.91)
200m: 2:34.74
(36.33)
3 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød 349 2:53.04 +26.24
50m: 35.37
100m: 1:18.04
(42.67)
150m: 2:11.79
(53.75)
200m: 2:53.04
(41.25)
- Liva Dugbæk 2009 Sigma Swim Birkerød DNS
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:37:07
Løb 5, 200m Medley Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 382 2:47.81
50m: 36.44
100m: 1:19.95
(43.51)
150m: 2:08.50
(48.55)
200m: 2:47.81
(39.31)
2 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 347 2:53.27 +5.46
50m: 38.44
100m: 1:21.34
(42.90)
200m: 2:53.27
(2:53.27)
3 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 334 2:55.55 +7.74
50m: 37.56
100m: 1:23.64
(46.08)
150m: 2:16.48
(52.84)
200m: 2:55.55
(39.07)
4 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 304 3:01.05 +13.24
50m: 40.00
100m: 1:26.03
(46.03)
150m: 2:22.00
(55.97)
200m: 3:01.05
(39.05)
5 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød 299 3:02.09 +14.28
50m: 39.92
100m: 1:25.91
(45.99)
150m: 2:20.88
(54.97)
200m: 3:02.09
(41.21)
6 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 259 3:11.05 +23.24
50m: 44.89
100m: 1:30.79
(45.90)
150m: 2:30.33
(59.54)
200m: 3:11.05
(40.72)
7 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød 219 3:21.88 +34.07
50m: 46.63
100m: 1:38.12
(51.49)
150m: 2:36.92
(58.80)
200m: 3:21.88
(44.96)
8 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød 198 3:28.83 +41.02
50m: 49.31
100m: 1:44.42
(55.11)
150m: 2:45.54
(1:01.12)
200m: 3:28.83
(43.29)
9 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 198 3:28.99 +41.18
50m: 43.75
100m: 1:40.42
(56.67)
150m: 2:43.53
(1:03.11)
200m: 3:28.99
(45.46)
10 Alma Maaslet 2010 Sigma Swim Birkerød 174 3:37.94 +50.13
50m: 50.46
100m: 1:45.30
(54.84)
150m: 2:48.57
(1:03.27)
200m: 3:37.94
(49.37)
11 Emily Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 153 3:47.77 +59.96
50m: 52.10
100m: 1:50.97
(58.87)
150m: 3:47.77
(1:56.80)
12 Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød 134 3:57.83 +1:10.02
50m: 1:00.29
100m: 1:58.66
(58.37)
150m: 3:11.66
(1:13.00)
200m: 3:57.83
(46.17)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:37:07
20-05-2022 18:37.16 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 6, 200m Medley Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim Birkerød 670 2:05.26
50m: 27.40
100m: 59.07
(31.67)
150m: 1:35.86
(36.79)
200m: 2:05.26
(29.40)
2 Emil Kildahl Døssing 2002 Sigma Swim Birkerød 569 2:12.24 +6.98
50m: 28.52
100m: 1:02.41
(33.89)
150m: 1:41.32
(38.91)
200m: 2:12.24
(30.92)
- Joakim Brønnum 1997 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 9.1 Forkert rækkefølge i svømmearterne
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:38:17
Løb 6, 200m Medley Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Vergereau 2004 Sigma Swim Birkerød 624 2:08.24
50m: 27.88
100m: 1:00.04
(32.16)
150m: 1:38.64
(38.60)
200m: 2:08.24
(29.60)
2 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim Allerød 517 2:16.57 +8.33
50m: 28.83
100m: 1:04.01
(35.18)
150m: 1:45.68
(41.67)
200m: 2:16.57
(30.89)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:38:17
Løb 6, 200m Medley Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Korger 2007 Sigma Swim Allerød 388 2:30.22
50m: 31.65
100m: 1:10.26
(38.61)
150m: 1:55.02
(44.76)
200m: 2:30.22
(35.20)
2 Joe Hargreaves 2008 Sigma Swim Birkerød 361 2:33.86 +3.64
50m: 34.47
100m: 1:14.48
(40.01)
150m: 1:58.29
(43.81)
200m: 2:33.86
(35.57)
3 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 297 2:44.28 +14.06
50m: 36.80
100m: 1:18.72
(41.92)
150m: 2:08.21
(49.49)
200m: 2:44.28
(36.07)
4 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 270 2:49.47 +19.25
50m: 34.89
100m: 1:16.51
(41.62)
150m: 2:11.93
(55.42)
200m: 2:49.47
(37.54)
- Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:38:17
Løb 6, 200m Medley Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød 307 2:42.42
50m: 34.38
100m: 1:16.02
(41.64)
150m: 2:06.76
(50.74)
200m: 2:42.42
(35.66)
2 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød 280 2:47.47 +5.05
50m: 36.29
100m: 1:19.13
(42.84)
150m: 2:09.39
(50.26)
200m: 2:47.47
(38.08)
3 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 274 2:48.59 +6.17
50m: 38.28
100m: 1:20.02
(41.74)
150m: 2:11.53
(51.51)
200m: 2:48.59
(37.06)
4 Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød 192 3:10.03 +27.61
50m: 39.39
100m: 1:32.01
(52.62)
150m: 2:25.74
(53.73)
200m: 3:10.03
(44.29)
- Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:38:17
20-05-2022 18:57.27 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 7, 400m Medley Damer 18 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kajsa G. Christensen 2004 Sigma Swim Birkerød 576 5:11.06
50m: 31.77
100m: 1:08.68
(36.91)
200m: 2:25.16
(2:25.16)
250m: 3:12.83
(47.67)
300m: 4:01.08
(48.25)
350m: 4:36.77
(35.69)
400m: 5:11.06
(34.29)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:39:57
Løb 7, 400m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 573 5:11.73
50m: 33.60
100m: 1:13.25
(39.65)
150m: 1:54.67
(41.42)
200m: 2:35.38
(40.71)
250m: 3:17.39
(42.01)
300m: 4:00.91
(43.52)
350m: 4:37.32
(36.41)
400m: 5:11.73
(34.41)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:39:57
Løb 7, 400m Medley Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 305 6:24.52
50m: 39.06
100m: 1:28.86
(49.80)
150m: 2:19.15
(50.29)
200m: 3:08.62
(49.47)
250m: 4:00.78
(52.16)
300m: 4:54.16
(53.38)
350m: 5:40.06
(45.90)
400m: 6:24.52
(44.46)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:39:57
20-05-2022 18:58.39 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 8, 400m Medley Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Hoffmann 2003 Sigma Swim Birkerød 536 4:48.95
50m: 29.49
100m: 1:03.81
(34.32)
150m: 1:41.28
(37.47)
200m: 2:17.12
(35.84)
250m: 3:01.53
(44.41)
300m: 3:45.77
(44.24)
350m: 4:17.47
(31.70)
400m: 4:48.95
(31.48)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:46:00
Løb 8, 400m Medley Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød 355 5:31.55
50m: 35.09
100m: 1:17.90
(42.81)
150m: 2:00.25
(42.35)
200m: 2:43.30
(43.05)
250m: 3:28.47
(45.17)
300m: 4:14.79
(46.32)
350m: 4:53.38
(38.59)
400m: 5:31.55
(38.17)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:46:00
20-05-2022 18:46.47 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 9, 800m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Lund 2003 Sigma Swim Birkerød 704 8:58.74
50m: 30.67
100m: 1:03.65
(32.98)
150m: 1:37.31
(33.66)
200m: 2:10.99
(33.68)
250m: 2:44.85
(33.86)
300m: 3:19.16
(34.31)
350m: 3:53.03
(33.87)
400m: 4:27.37
(34.34)
450m: 5:01.40
(34.03)
500m: 5:35.63
(34.23)
550m: 6:09.53
(33.90)
600m: 6:43.87
(34.34)
650m: 7:18.03
(34.16)
700m: 7:52.08
(34.05)
750m: 8:26.25
(34.17)
800m: 8:58.74
(32.49)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:13:26
Løb 9, 800m Frisvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 516 9:57.39
50m: 33.92
100m: 1:10.97
(37.05)
150m: 1:48.48
(37.51)
200m: 2:25.68
(37.20)
250m: 3:03.11
(37.43)
300m: 3:41.17
(38.06)
350m: 4:19.46
(38.29)
400m: 4:57.87
(38.41)
450m: 5:35.73
(37.86)
500m: 6:13.81
(38.08)
550m: 6:51.88
(38.07)
600m: 7:30.02
(38.14)
650m: 8:07.54
(37.52)
700m: 8:45.12
(37.58)
750m: 9:22.41
(37.29)
800m: 9:57.39
(34.98)
2 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød 516 9:57.55 +0.16
50m: 34.19
100m: 1:11.71
(37.52)
150m: 1:49.54
(37.83)
200m: 2:27.35
(37.81)
250m: 3:05.43
(38.08)
300m: 3:44.12
(38.69)
350m: 4:22.71
(38.59)
400m: 5:01.04
(38.33)
450m: 5:38.56
(37.52)
500m: 6:16.16
(37.60)
550m: 6:53.64
(37.48)
600m: 7:30.76
(37.12)
650m: 8:08.04
(37.28)
700m: 8:45.00
(36.96)
750m: 9:22.05
(37.05)
800m: 9:57.55
(35.50)
3 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød 484 10:10.37 +12.98
50m: 32.89
100m: 1:10.20
(37.31)
150m: 1:48.41
(38.21)
200m: 2:26.75
(38.34)
250m: 3:05.22
(38.47)
300m: 3:44.16
(38.94)
350m: 4:23.39
(39.23)
400m: 5:02.19
(38.80)
450m: 5:40.86
(38.67)
500m: 6:19.92
(39.06)
550m: 6:58.98
(39.06)
600m: 7:37.18
(38.20)
650m: 8:15.50
(38.32)
700m: 8:53.81
(38.31)
750m: 9:32.59
(38.78)
800m: 10:10.37
(37.78)
4 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 435 10:32.27 +34.88
50m: 35.16
100m: 1:13.84
(38.68)
150m: 1:53.81
(39.97)
200m: 2:33.83
(40.02)
250m: 3:13.90
(40.07)
300m: 3:54.13
(40.23)
350m: 4:34.76
(40.63)
400m: 5:15.42
(40.66)
450m: 5:55.86
(40.44)
500m: 6:36.85
(40.99)
550m: 7:17.64
(40.79)
600m: 7:57.86
(40.22)
650m: 8:38.54
(40.68)
700m: 9:18.44
(39.90)
750m: 9:56.54
(38.10)
800m: 10:32.27
(35.73)
5 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød 360 11:13.81 +1:16.42
50m: 36.80
100m: 1:19.48
(42.68)
150m: 2:03.72
(44.24)
200m: 2:47.24
(43.52)
250m: 3:30.19
(42.95)
300m: 4:13.58
(43.39)
350m: 4:56.48
(42.90)
400m: 5:39.55
(43.07)
450m: 6:22.68
(43.13)
500m: 7:06.71
(44.03)
550m: 7:49.78
(43.07)
600m: 8:31.72
(41.94)
650m: 9:12.57
(40.85)
700m: 9:54.91
(42.34)
750m: 10:35.85
(40.94)
800m: 11:13.81
(37.96)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:13:26
Løb 9, 800m Frisvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 396 10:52.43
50m: 35.35
100m: 1:15.95
(40.60)
150m: 1:56.96
(41.01)
200m: 2:37.83
(40.87)
250m: 3:18.94
(41.11)
300m: 4:00.57
(41.63)
350m: 4:42.48
(41.91)
400m: 5:24.38
(41.90)
450m: 6:06.15
(41.77)
500m: 6:47.78
(41.63)
550m: 7:29.00
(41.22)
600m: 8:10.89
(41.89)
650m: 8:52.02
(41.13)
700m: 9:33.34
(41.32)
750m: 10:14.24
(40.90)
800m: 10:52.43
(38.19)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:13:26
20-05-2022 19:24.13 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luccas Dam Brenner 2001 Sigma Swim Birkerød 635 16:26.59
50m: 28.83
100m: 1:01.34
(32.51)
150m: 1:33.43
(32.09)
200m: 2:06.12
(32.69)
250m: 2:38.44
(32.32)
300m: 3:11.53
(33.09)
350m: 3:44.24
(32.71)
400m: 4:17.22
(32.98)
450m: 4:49.97
(32.75)
500m: 5:23.36
(33.39)
550m: 5:56.12
(32.76)
600m: 6:28.90
(32.78)
650m: 7:01.68
(32.78)
700m: 7:33.75
(32.07)
750m: 8:07.05
(33.30)
800m: 8:39.94
(32.89)
850m: 9:13.26
(33.32)
900m: 9:46.67
(33.41)
950m: 10:19.87
(33.20)
1000m: 10:53.31
(33.44)
1050m: 11:25.80
(32.49)
1100m: 11:58.15
(32.35)
1150m: 12:31.09
(32.94)
1200m: 13:05.17
(34.08)
1250m: 13:39.12
(33.95)
1300m: 14:12.67
(33.55)
1350m: 14:46.58
(33.91)
1400m: 15:20.04
(33.46)
1450m: 15:53.30
(33.26)
1500m: 16:26.59
(33.29)
2 Andreas Hoffmann 2003 Sigma Swim Birkerød 595 16:47.77 +21.18
50m: 30.27
100m: 1:03.72
(33.45)
150m: 1:37.99
(34.27)
200m: 2:12.34
(34.35)
250m: 2:46.61
(34.27)
300m: 3:20.78
(34.17)
350m: 3:54.95
(34.17)
400m: 4:29.61
(34.66)
450m: 5:03.79
(34.18)
500m: 5:38.10
(34.31)
550m: 6:12.23
(34.13)
600m: 6:46.27
(34.04)
650m: 7:19.84
(33.57)
700m: 7:53.79
(33.95)
750m: 8:27.78
(33.99)
800m: 9:01.76
(33.98)
850m: 9:35.53
(33.77)
900m: 10:07.64
(32.11)
950m: 10:40.22
(32.58)
1000m: 11:13.54
(33.32)
1050m: 11:46.67
(33.13)
1100m: 12:19.83
(33.16)
1150m: 12:53.02
(33.19)
1200m: 13:26.80
(33.78)
1250m: 14:00.56
(33.76)
1300m: 14:34.23
(33.67)
1350m: 15:08.26
(34.03)
1400m: 15:42.28
(34.02)
1450m: 16:15.89
(33.61)
1500m: 16:47.77
(31.88)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:59:57
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim Allerød 663 16:12.16
150m: 1:33.60
(1:33.60)
200m: 2:06.12
(32.52)
250m: 2:38.35
(32.23)
300m: 3:11.70
(33.35)
350m: 3:44.27
(32.57)
400m: 4:17.51
(33.24)
450m: 4:50.13
(32.62)
500m: 5:23.41
(33.28)
550m: 5:55.96
(32.55)
700m: 7:34.31
(7:34.31)
800m: 8:40.16
(8:40.16)
900m: 9:46.89
(9:46.89)
950m: 10:19.86
(32.97)
1100m: 11:58.86
(11:58.86)
1150m: 12:28.47
(29.61)
1200m: 12:59.99
(31.52)
1450m: 15:41.44
(15:41.44)
1500m: 16:12.16
(30.72)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:59:57
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød 570 17:02.32
50m: 29.91
100m: 1:03.88
(33.97)
150m: 1:38.81
(34.93)
200m: 2:13.57
(34.76)
250m: 2:47.77
(34.20)
300m: 3:22.82
(35.05)
350m: 3:57.17
(34.35)
400m: 4:32.08
(34.91)
450m: 5:06.99
(34.91)
500m: 5:41.43
(34.44)
550m: 6:15.96
(34.53)
600m: 6:49.91
(33.95)
650m: 7:23.20
(33.29)
700m: 7:57.30
(34.10)
750m: 8:31.60
(34.30)
800m: 9:05.31
(33.71)
850m: 9:39.52
(34.21)
900m: 10:14.04
(34.52)
950m: 10:48.25
(34.21)
1000m: 11:22.22
(33.97)
1050m: 11:56.70
(34.48)
1100m: 12:31.16
(34.46)
1150m: 13:05.95
(34.79)
1200m: 13:40.42
(34.47)
1250m: 14:14.65
(34.23)
1300m: 14:48.74
(34.09)
1350m: 15:23.37
(34.63)
1400m: 15:57.34
(33.97)
1450m: 16:30.62
(33.28)
1500m: 17:02.32
(31.70)
2 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød 523 17:32.39 +30.07
50m: 31.68
100m: 1:07.11
(35.43)
150m: 1:42.31
(35.20)
200m: 2:17.16
(34.85)
300m: 3:27.42
(3:27.42)
350m: 4:02.30
(34.88)
450m: 5:12.65
(5:12.65)
500m: 5:48.25
(35.60)
550m: 6:23.16
(34.91)
700m: 8:10.25
(8:10.25)
950m: 11:19.40
(11:19.40)
1200m: 14:03.00
(14:03.00)
1450m: 16:59.13
(16:59.13)
1500m: 17:32.39
(33.26)
3 Lucas Korger 2007 Sigma Swim Allerød 461 18:17.39 +1:15.07
50m: 31.66
100m: 1:06.96
(35.30)
150m: 1:43.32
(36.36)
200m: 2:19.77
(36.45)
250m: 2:56.03
(36.26)
300m: 3:32.70
(36.67)
350m: 4:09.20
(36.50)
400m: 4:46.13
(36.93)
450m: 5:23.05
(36.92)
500m: 6:00.07
(37.02)
550m: 6:37.89
(37.82)
600m: 7:14.58
(36.69)
650m: 7:51.35
(36.77)
700m: 8:28.58
(37.23)
750m: 9:05.64
(37.06)
800m: 9:43.12
(37.48)
850m: 10:20.39
(37.27)
900m: 10:57.94
(37.55)
950m: 11:34.72
(36.78)
1000m: 12:10.82
(36.10)
1050m: 12:48.29
(37.47)
1100m: 13:25.45
(37.16)
1150m: 14:02.86
(37.41)
1200m: 14:40.24
(37.38)
1250m: 15:17.58
(37.34)
1300m: 15:54.73
(37.15)
1350m: 16:31.82
(37.09)
1400m: 17:07.85
(36.03)
1450m: 17:42.88
(35.03)
1500m: 18:17.39
(34.51)
4 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 393 19:16.91 +2:14.59
50m: 34.05
100m: 1:12.25
(38.20)
150m: 1:51.24
(38.99)
200m: 2:29.65
(38.41)
250m: 3:08.61
(38.96)
300m: 3:47.06
(38.45)
350m: 4:26.21
(39.15)
400m: 5:05.26
(39.05)
450m: 5:44.11
(38.85)
500m: 6:22.80
(38.69)
550m: 7:01.62
(38.82)
600m: 7:40.38
(38.76)
650m: 8:19.32
(38.94)
700m: 8:57.77
(38.45)
750m: 9:36.62
(38.85)
800m: 10:16.17
(39.55)
850m: 10:55.09
(38.92)
900m: 11:33.69
(38.60)
950m: 12:13.61
(39.92)
1000m: 12:52.45
(38.84)
1050m: 13:31.40
(38.95)
1100m: 14:10.11
(38.71)
1150m: 14:49.32
(39.21)
1200m: 15:28.29
(38.97)
1250m: 16:07.71
(39.42)
1300m: 16:47.12
(39.41)
1350m: 17:25.84
(38.72)
1400m: 18:05.03
(39.19)
1450m: 18:43.20
(38.17)
1500m: 19:16.91
(33.71)
5 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 392 19:18.53 +2:16.21
50m: 33.88
100m: 1:11.30
(37.42)
150m: 1:50.25
(38.95)
200m: 2:29.18
(38.93)
250m: 3:08.50
(39.32)
300m: 3:47.64
(39.14)
350m: 4:26.66
(39.02)
400m: 5:05.91
(39.25)
450m: 5:43.71
(37.80)
500m: 6:22.69
(38.98)
550m: 7:01.32
(38.63)
600m: 7:39.88
(38.56)
650m: 8:18.85
(38.97)
700m: 8:57.39
(38.54)
750m: 9:36.61
(39.22)
800m: 10:16.23
(39.62)
850m: 10:54.79
(38.56)
900m: 11:34.39
(39.60)
950m: 12:13.62
(39.23)
1000m: 12:52.02
(38.40)
1050m: 13:30.38
(38.36)
1100m: 14:09.73
(39.35)
1150m: 14:48.58
(38.85)
1200m: 15:28.28
(39.70)
1250m: 16:07.76
(39.48)
1300m: 16:46.92
(39.16)
1350m: 17:24.92
(38.00)
1400m: 18:04.42
(39.50)
1450m: 18:42.00
(37.58)
1500m: 19:18.53
(36.53)
6 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 286 21:27.03 +4:24.71
50m: 36.60
100m: 1:18.42
(41.82)
150m: 2:00.42
(42.00)
200m: 2:43.16
(42.74)
250m: 3:26.34
(43.18)
300m: 4:10.46
(44.12)
350m: 4:53.26
(42.80)
400m: 5:36.46
(43.20)
450m: 6:20.50
(44.04)
500m: 7:03.17
(42.67)
550m: 7:46.66
(43.49)
600m: 8:30.20
(43.54)
650m: 9:14.34
(44.14)
700m: 9:57.86
(43.52)
750m: 10:41.18
(43.32)
800m: 11:24.40
(43.22)
850m: 12:07.83
(43.43)
900m: 12:51.67
(43.84)
950m: 13:36.13
(44.46)
1000m: 14:19.35
(43.22)
1100m: 15:47.17
(15:47.17)
1250m: 17:57.96
(17:57.96)
1300m: 18:40.75
(42.79)
1350m: 19:22.94
(42.19)
1400m: 20:05.43
(42.49)
1450m: 20:47.42
(41.99)
1500m: 21:27.03
(39.61)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:59:57
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød 356 19:56.43
50m: 35.51
100m: 1:14.61
(39.10)
150m: 1:54.80
(40.19)
200m: 2:35.42
(40.62)
250m: 3:15.52
(40.10)
300m: 3:55.69
(40.17)
350m: 4:37.11
(41.42)
400m: 5:18.06
(40.95)
450m: 5:58.98
(40.92)
500m: 6:39.88
(40.90)
550m: 7:21.34
(41.46)
600m: 8:02.54
(41.20)
650m: 8:43.16
(40.62)
700m: 9:24.30
(41.14)
750m: 10:05.17
(40.87)
800m: 10:45.69
(40.52)
850m: 11:26.65
(40.96)
900m: 12:06.56
(39.91)
950m: 12:47.39
(40.83)
1000m: 13:27.24
(39.85)
1050m: 14:07.32
(40.08)
1100m: 14:46.73
(39.41)
1150m: 15:25.96
(39.23)
1200m: 16:05.22
(39.26)
1250m: 16:45.04
(39.82)
1300m: 17:24.55
(39.51)
1350m: 18:04.47
(39.92)
1400m: 18:43.18
(38.71)
1450m: 19:20.93
(37.75)
1500m: 19:56.43
(35.50)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:59:57
20-05-2022 20:00.03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Dicte Larsen 2014 Sigma Swim Allerød 31.50
2 Josephine Bitsch Nygreen 2014 Sigma Swim Allerød 32.90 +1.40
3 Agnes Kristiansen 2013 Sigma Swim Allerød 33.29 +1.79
4 Sine Tingskov Lönneker 2014 Sigma Swim Birkerød 35.77 +4.27
5 Rebekka Dietzel 2014 Sigma Swim Birkerød 38.97 +7.47
6 Josephine Risør 2014 Sigma Swim Allerød 41.21 +9.71
Løb officielt kl.: 21-05-2022 09:35:56
21-05-2022 09:36.08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Uofficielt resultat
Efter 2 af 2 heat
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 12, 25m Rygsvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Neil Utthasang Wolf 2013 Sigma Swim Birkerød 24.58
2 Villum Højfeldt 2014 Sigma Swim Birkerød 25.51 +0.93
3 Johan Andersen 2014 Sigma Swim Birkerød 28.40 +3.82
4 Asbjørn Andresen 2013 Sigma Swim Birkerød 30.63 +6.05
5 Kasper Sørensen 2014 Sigma Swim Birkerød 33.07 +8.49
6 Albert Rahbeck Axelsen 2013 Sigma Swim Allerød 36.38 +11.80
7 Ivan Rosendal 2015 Sigma Swim Allerød 45.54 +20.96
- Elias Nørhave 2013 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning
- Frederik Korsgaard Zimmerma 2014 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning
- Sylvester Kargaard 2013 Sigma Swim Allerød DNS
21-05-2022 09:37.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Stampe 2002 Sigma Swim Allerød +0.64 657 2:16.75
50m: 32.19
100m: 1:06.94
(34.75)
150m: 1:41.84
(34.90)
200m: 2:16.75
(34.91)
2 Maria Lund 2003 Sigma Swim Birkerød +0.67 605 2:20.57 +3.82
50m: 33.85
100m: 1:09.07
(35.22)
150m: 1:45.33
(36.26)
200m: 2:20.57
(35.24)
3 Kajsa G. Christensen 2004 Sigma Swim Birkerød +0.73 561 2:24.15 +7.40
50m: 32.55
100m: 1:08.50
(35.95)
150m: 1:45.93
(37.43)
200m: 2:24.15
(38.22)
4 Caroline Buhl Schrøder 2003 Sigma Swim Allerød +0.91 496 2:30.18 +13.43
50m: 35.33
100m: 1:13.00
(37.67)
150m: 1:51.89
(38.89)
200m: 2:30.18
(38.29)
Løb officielt kl.: 21-05-2022 09:39:03
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vivian Bahador Snitker 2007 Sigma Swim Birkerød +0.83 391 2:42.63
50m: 19.35
100m: 38.66
(19.31)
150m: 1:19.90
(41.24)
200m: 2:42.63
(1:22.73)
Løb officielt kl.: 21-05-2022 09:39:03
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Marie Frederiksen 2008 Sigma Swim Birkerød +0.67 588 2:21.92
50m: 33.31
100m: 1:08.75
(35.44)
150m: 1:45.09
(36.34)
200m: 2:21.92
(36.83)
2 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød +0.83 385 2:43.40 +21.48
50m: 38.13
100m: 1:19.99
(41.86)
150m: 2:02.18
(42.19)
200m: 2:43.40
(41.22)
3 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød +0.68 345 2:49.56 +27.64
50m: 38.23
100m: 1:20.21
(41.98)
150m: 2:04.12
(43.91)
200m: 2:49.56
(45.44)
Løb officielt kl.: 21-05-2022 09:39:03
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød +0.84 379 2:44.29
50m: 38.81
100m: 1:21.38
(42.57)
150m: 2:03.36
(41.98)
200m: 2:44.29
(40.93)
2 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød +0.81 345 2:49.54 +5.25
50m: 39.84
100m: 1:23.26
(43.42)
150m: 2:06.55
(43.29)
200m: 2:49.54
(42.99)
3 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød +0.80 236 3:12.22 +27.93
50m: 45.34
100m: 1:33.95
(48.61)
150m: 2:23.22
(49.27)
200m: 3:12.22
(49.00)
4 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød +0.86 228 3:14.44 +30.15
50m: 46.90
100m: 1:36.24
(49.34)
150m: 2:26.76
(50.52)
200m: 3:14.44
(47.68)
Løb officielt kl.: 21-05-2022 09:39:03
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer 9-10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frieda Louise Epp 2012 Sigma Swim Birkerød +0.79 132 3:53.28
200m: 3:53.28
(3:53.28)
Løb officielt kl.: 21-05-2022 09:39:03
21-05-2022 09:40.21 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød
Document
Resultater
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luccas Dam Brenner 2001 Sigma Swim Birkerød +0.67 629 2:03.28
50m: 29.00
100m: 1:00.22
(31.22)
150m: 1:31.91
(31.69)
200m: 2:03.28
(31.37)
Løb officielt kl.: 21-05-2022 09:40:26
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød +0.70 529 2:10.59
50m: 30.71
100m: 1:04.55
(33.84)
150m: 1:37.95
(33.40)
200m: 2:10.59
(32.64)
2 Frederik Gersby 2006 Sigma Swim Allerød +0.75 432 2:19.66 +9.07
50m: 32.74
100m: 1:08.79
(36.05)
200m: 2:19.66
(2:19.66)
3 Hector Kaltoft 2006 Sigma Swim Birkerød +0.75 423 2:20.68 +10.09
50m: 32.53
100m: 1:07.94
(35.41)
150m: 1:44.86
(36.92)
200m: 2:20.68
(35.82)
Løb officielt kl.: 21-05-2022 09:40:26
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød +0.76 269 2:43.46
50m: 37.64
100m: 1:20.06
(42.42)
150m: 2:02.81
(42.75)
200m: 2:43.46
(40.65)
2 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød +0.64 248 2:48.05 +4.59
50m: 38.83
100m: 1:21.55
(42.72)
150m: 2:05.58
(44.03)
200m: 2:48.05
(42.47)