2022-08-16   09:16:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Swim Klubmesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luccas Dam Brenner 2001 Sigma Swim Birkerød 635 16:26.59
50m: 28.83
100m: 1:01.34
(32.51)
150m: 1:33.43
(32.09)
200m: 2:06.12
(32.69)
250m: 2:38.44
(32.32)
300m: 3:11.53
(33.09)
350m: 3:44.24
(32.71)
400m: 4:17.22
(32.98)
450m: 4:49.97
(32.75)
500m: 5:23.36
(33.39)
550m: 5:56.12
(32.76)
600m: 6:28.90
(32.78)
650m: 7:01.68
(32.78)
700m: 7:33.75
(32.07)
750m: 8:07.05
(33.30)
800m: 8:39.94
(32.89)
850m: 9:13.26
(33.32)
900m: 9:46.67
(33.41)
950m: 10:19.87
(33.20)
1000m: 10:53.31
(33.44)
1050m: 11:25.80
(32.49)
1100m: 11:58.15
(32.35)
1150m: 12:31.09
(32.94)
1200m: 13:05.17
(34.08)
1250m: 13:39.12
(33.95)
1300m: 14:12.67
(33.55)
1350m: 14:46.58
(33.91)
1400m: 15:20.04
(33.46)
1450m: 15:53.30
(33.26)
1500m: 16:26.59
(33.29)
2 Andreas Hoffmann 2003 Sigma Swim Birkerød 595 16:47.77 +21.18
50m: 30.27
100m: 1:03.72
(33.45)
150m: 1:37.99
(34.27)
200m: 2:12.34
(34.35)
250m: 2:46.61
(34.27)
300m: 3:20.78
(34.17)
350m: 3:54.95
(34.17)
400m: 4:29.61
(34.66)
450m: 5:03.79
(34.18)
500m: 5:38.10
(34.31)
550m: 6:12.23
(34.13)
600m: 6:46.27
(34.04)
650m: 7:19.84
(33.57)
700m: 7:53.79
(33.95)
750m: 8:27.78
(33.99)
800m: 9:01.76
(33.98)
850m: 9:35.53
(33.77)
900m: 10:07.64
(32.11)
950m: 10:40.22
(32.58)
1000m: 11:13.54
(33.32)
1050m: 11:46.67
(33.13)
1100m: 12:19.83
(33.16)
1150m: 12:53.02
(33.19)
1200m: 13:26.80
(33.78)
1250m: 14:00.56
(33.76)
1300m: 14:34.23
(33.67)
1350m: 15:08.26
(34.03)
1400m: 15:42.28
(34.02)
1450m: 16:15.89
(33.61)
1500m: 16:47.77
(31.88)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:59:57
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim Allerød 663 16:12.16
150m: 1:33.60
(1:33.60)
200m: 2:06.12
(32.52)
250m: 2:38.35
(32.23)
300m: 3:11.70
(33.35)
350m: 3:44.27
(32.57)
400m: 4:17.51
(33.24)
450m: 4:50.13
(32.62)
500m: 5:23.41
(33.28)
550m: 5:55.96
(32.55)
700m: 7:34.31
(7:34.31)
800m: 8:40.16
(8:40.16)
900m: 9:46.89
(9:46.89)
950m: 10:19.86
(32.97)
1100m: 11:58.86
(11:58.86)
1150m: 12:28.47
(29.61)
1200m: 12:59.99
(31.52)
1450m: 15:41.44
(15:41.44)
1500m: 16:12.16
(30.72)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:59:57
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød 570 17:02.32
50m: 29.91
100m: 1:03.88
(33.97)
150m: 1:38.81
(34.93)
200m: 2:13.57
(34.76)
250m: 2:47.77
(34.20)
300m: 3:22.82
(35.05)
350m: 3:57.17
(34.35)
400m: 4:32.08
(34.91)
450m: 5:06.99
(34.91)
500m: 5:41.43
(34.44)
550m: 6:15.96
(34.53)
600m: 6:49.91
(33.95)
650m: 7:23.20
(33.29)
700m: 7:57.30
(34.10)
750m: 8:31.60
(34.30)
800m: 9:05.31
(33.71)
850m: 9:39.52
(34.21)
900m: 10:14.04
(34.52)
950m: 10:48.25
(34.21)
1000m: 11:22.22
(33.97)
1050m: 11:56.70
(34.48)
1100m: 12:31.16
(34.46)
1150m: 13:05.95
(34.79)
1200m: 13:40.42
(34.47)
1250m: 14:14.65
(34.23)
1300m: 14:48.74
(34.09)
1350m: 15:23.37
(34.63)
1400m: 15:57.34
(33.97)
1450m: 16:30.62
(33.28)
1500m: 17:02.32
(31.70)
2 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød 523 17:32.39 +30.07
50m: 31.68
100m: 1:07.11
(35.43)
150m: 1:42.31
(35.20)
200m: 2:17.16
(34.85)
300m: 3:27.42
(3:27.42)
350m: 4:02.30
(34.88)
450m: 5:12.65
(5:12.65)
500m: 5:48.25
(35.60)
550m: 6:23.16
(34.91)
700m: 8:10.25
(8:10.25)
950m: 11:19.40
(11:19.40)
1200m: 14:03.00
(14:03.00)
1450m: 16:59.13
(16:59.13)
1500m: 17:32.39
(33.26)
3 Lucas Korger 2007 Sigma Swim Allerød 461 18:17.39 +1:15.07
50m: 31.66
100m: 1:06.96
(35.30)
150m: 1:43.32
(36.36)
200m: 2:19.77
(36.45)
250m: 2:56.03
(36.26)
300m: 3:32.70
(36.67)
350m: 4:09.20
(36.50)
400m: 4:46.13
(36.93)
450m: 5:23.05
(36.92)
500m: 6:00.07
(37.02)
550m: 6:37.89
(37.82)
600m: 7:14.58
(36.69)
650m: 7:51.35
(36.77)
700m: 8:28.58
(37.23)
750m: 9:05.64
(37.06)
800m: 9:43.12
(37.48)
850m: 10:20.39
(37.27)
900m: 10:57.94
(37.55)
950m: 11:34.72
(36.78)
1000m: 12:10.82
(36.10)
1050m: 12:48.29
(37.47)
1100m: 13:25.45
(37.16)
1150m: 14:02.86
(37.41)
1200m: 14:40.24
(37.38)
1250m: 15:17.58
(37.34)
1300m: 15:54.73
(37.15)
1350m: 16:31.82
(37.09)
1400m: 17:07.85
(36.03)
1450m: 17:42.88
(35.03)
1500m: 18:17.39
(34.51)
4 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 393 19:16.91 +2:14.59
50m: 34.05
100m: 1:12.25
(38.20)
150m: 1:51.24
(38.99)
200m: 2:29.65
(38.41)
250m: 3:08.61
(38.96)
300m: 3:47.06
(38.45)
350m: 4:26.21
(39.15)
400m: 5:05.26
(39.05)
450m: 5:44.11
(38.85)
500m: 6:22.80
(38.69)
550m: 7:01.62
(38.82)
600m: 7:40.38
(38.76)
650m: 8:19.32
(38.94)
700m: 8:57.77
(38.45)
750m: 9:36.62
(38.85)
800m: 10:16.17
(39.55)
850m: 10:55.09
(38.92)
900m: 11:33.69
(38.60)
950m: 12:13.61
(39.92)
1000m: 12:52.45
(38.84)
1050m: 13:31.40
(38.95)
1100m: 14:10.11
(38.71)
1150m: 14:49.32
(39.21)
1200m: 15:28.29
(38.97)
1250m: 16:07.71
(39.42)
1300m: 16:47.12
(39.41)
1350m: 17:25.84
(38.72)
1400m: 18:05.03
(39.19)
1450m: 18:43.20
(38.17)
1500m: 19:16.91
(33.71)
5 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 392 19:18.53 +2:16.21
50m: 33.88
100m: 1:11.30
(37.42)
150m: 1:50.25
(38.95)
200m: 2:29.18
(38.93)
250m: 3:08.50
(39.32)
300m: 3:47.64
(39.14)
350m: 4:26.66
(39.02)
400m: 5:05.91
(39.25)
450m: 5:43.71
(37.80)
500m: 6:22.69
(38.98)
550m: 7:01.32
(38.63)
600m: 7:39.88
(38.56)
650m: 8:18.85
(38.97)
700m: 8:57.39
(38.54)
750m: 9:36.61
(39.22)
800m: 10:16.23
(39.62)
850m: 10:54.79
(38.56)
900m: 11:34.39
(39.60)
950m: 12:13.62
(39.23)
1000m: 12:52.02
(38.40)
1050m: 13:30.38
(38.36)
1100m: 14:09.73
(39.35)
1150m: 14:48.58
(38.85)
1200m: 15:28.28
(39.70)
1250m: 16:07.76
(39.48)
1300m: 16:46.92
(39.16)
1350m: 17:24.92
(38.00)
1400m: 18:04.42
(39.50)
1450m: 18:42.00
(37.58)
1500m: 19:18.53
(36.53)
6 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 286 21:27.03 +4:24.71
50m: 36.60
100m: 1:18.42
(41.82)
150m: 2:00.42
(42.00)
200m: 2:43.16
(42.74)
250m: 3:26.34
(43.18)
300m: 4:10.46
(44.12)
350m: 4:53.26
(42.80)
400m: 5:36.46
(43.20)
450m: 6:20.50
(44.04)
500m: 7:03.17
(42.67)
550m: 7:46.66
(43.49)
600m: 8:30.20
(43.54)
650m: 9:14.34
(44.14)
700m: 9:57.86
(43.52)
750m: 10:41.18
(43.32)
800m: 11:24.40
(43.22)
850m: 12:07.83
(43.43)
900m: 12:51.67
(43.84)
950m: 13:36.13
(44.46)
1000m: 14:19.35
(43.22)
1100m: 15:47.17
(15:47.17)
1250m: 17:57.96
(17:57.96)
1300m: 18:40.75
(42.79)
1350m: 19:22.94
(42.19)
1400m: 20:05.43
(42.49)
1450m: 20:47.42
(41.99)
1500m: 21:27.03
(39.61)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:59:57
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød 356 19:56.43
50m: 35.51
100m: 1:14.61
(39.10)
150m: 1:54.80
(40.19)
200m: 2:35.42
(40.62)
250m: 3:15.52
(40.10)
300m: 3:55.69
(40.17)
350m: 4:37.11
(41.42)
400m: 5:18.06
(40.95)
450m: 5:58.98
(40.92)
500m: 6:39.88
(40.90)
550m: 7:21.34
(41.46)
600m: 8:02.54
(41.20)
650m: 8:43.16
(40.62)
700m: 9:24.30
(41.14)
750m: 10:05.17
(40.87)
800m: 10:45.69
(40.52)
850m: 11:26.65
(40.96)
900m: 12:06.56
(39.91)
950m: 12:47.39
(40.83)
1000m: 13:27.24
(39.85)
1050m: 14:07.32
(40.08)
1100m: 14:46.73
(39.41)
1150m: 15:25.96
(39.23)
1200m: 16:05.22
(39.26)
1250m: 16:45.04
(39.82)
1300m: 17:24.55
(39.51)
1350m: 18:04.47
(39.92)
1400m: 18:43.18
(38.71)
1450m: 19:20.93
(37.75)
1500m: 19:56.43
(35.50)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:59:57
20-05-2022 20:00.03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner