2022-08-16   09:47:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Swim Klubmesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Sigma Klubmesterskaber 2022
Placering: Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 20. maj  2022 to 21. maj  2022
Løb 6, 200m Medley Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim Birkerød 670 2:05.26
50m: 27.40
100m: 59.07
(31.67)
150m: 1:35.86
(36.79)
200m: 2:05.26
(29.40)
2 Emil Kildahl Døssing 2002 Sigma Swim Birkerød 569 2:12.24 +6.98
50m: 28.52
100m: 1:02.41
(33.89)
150m: 1:41.32
(38.91)
200m: 2:12.24
(30.92)
- Joakim Brønnum 1997 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 9.1 Forkert rækkefølge i svømmearterne
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:38:17
Løb 6, 200m Medley Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Vergereau 2004 Sigma Swim Birkerød 624 2:08.24
50m: 27.88
100m: 1:00.04
(32.16)
150m: 1:38.64
(38.60)
200m: 2:08.24
(29.60)
2 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim Allerød 517 2:16.57 +8.33
50m: 28.83
100m: 1:04.01
(35.18)
150m: 1:45.68
(41.67)
200m: 2:16.57
(30.89)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:38:17
Løb 6, 200m Medley Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Korger 2007 Sigma Swim Allerød 388 2:30.22
50m: 31.65
100m: 1:10.26
(38.61)
150m: 1:55.02
(44.76)
200m: 2:30.22
(35.20)
2 Joe Hargreaves 2008 Sigma Swim Birkerød 361 2:33.86 +3.64
50m: 34.47
100m: 1:14.48
(40.01)
150m: 1:58.29
(43.81)
200m: 2:33.86
(35.57)
3 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 297 2:44.28 +14.06
50m: 36.80
100m: 1:18.72
(41.92)
150m: 2:08.21
(49.49)
200m: 2:44.28
(36.07)
4 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 270 2:49.47 +19.25
50m: 34.89
100m: 1:16.51
(41.62)
150m: 2:11.93
(55.42)
200m: 2:49.47
(37.54)
- Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:38:17
Løb 6, 200m Medley Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød 307 2:42.42
50m: 34.38
100m: 1:16.02
(41.64)
150m: 2:06.76
(50.74)
200m: 2:42.42
(35.66)
2 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød 280 2:47.47 +5.05
50m: 36.29
100m: 1:19.13
(42.84)
150m: 2:09.39
(50.26)
200m: 2:47.47
(38.08)
3 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 274 2:48.59 +6.17
50m: 38.28
100m: 1:20.02
(41.74)
150m: 2:11.53
(51.51)
200m: 2:48.59
(37.06)
4 Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød 192 3:10.03 +27.61
50m: 39.39
100m: 1:32.01
(52.62)
150m: 2:25.74
(53.73)
200m: 3:10.03
(44.29)
- Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:38:17
20-05-2022 18:57.27 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner