2022-10-05   07:09:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Utmanaren 22/5

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultat
Utmanaren 20220522
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 maj 2022 till den 22 maj 2022
Gren 1, 25m Ryggsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Ailsa Akhras 2014 Täby Sim -.-- DNS
Valentin Alderete 2012 Täby Sim +0.71 28.57
Edith Aronsson 2012 Täby Sim +0.65 25.37
Greta Arvidsson 2014 Täby Sim +0.72 34.39
Nora Baraka 2011 Täby Sim +0.78 23.54
Aranya Bhattacharya 2010 Täby Sim +0.76 26.33
Rui An Bian 2014 Täby Sim -.-- DNS
Michelle Billberg 2008 Täby Sim +1.01 23.29
Ida Bredin 2013 Täby Sim -.-- DNS
Sander Bråkenhielm 2009 Täby Sim +0.90 21.05
Wenduo Cai 2011 Täby Sim +0.66 32.41
Claire Cao 2014 Täby Sim +0.95 30.45
Lovisa Cao 2010 Täby Sim -.-- DNS
Alba Casas-Cordero Eriksson 2015 Täby Sim +1.25 40.56
Bianca De Sanini 2009 Täby Sim +1.21 28.16
Clara Ding 2012 Täby Sim +0.57 28.19
Elliot 2008 Täby Sim +0.89 22.11
Emilia Fenberg 2013 Täby Sim +0.92 32.41
Tobias Fenberg 2010 Täby Sim +0.92 31.52
Sofia Feng 2012 Täby Sim +1.09 31.39
Tora Fernström 2013 Täby Sim +0.77 26.77
Alma Finnström 2013 Täby Sim +0.78 26.01
Dmitry Fomin 2012 Täby Sim +0.95 33.52
Thor Greigård 2014 Täby Sim +0.36 38.17
Tanishka Gupta 2009 Täby Sim +1.09 33.83
Erik Hallin 2011 Täby Sim +1.35 24.62
Max Hallin 2011 Täby Sim +0.85 28.43
Isabelle Hasselmark 2012 Täby Sim +0.93 31.02
Jonathan Hasselmark 2010 Täby Sim +0.79 27.82
Nathalie Hedung 2015 Täby Sim +1.43 41.37
Noah Herland 2013 Täby Sim +1.30 29.15
Arvid Hilander 2013 Täby Sim +0.94 24.50
Mercedes hogg 2013 Täby Sim +0.51 31.22
Natalie Holmgren 2014 Täby Sim +1.74 32.43
William Holmgren 2010 Täby Sim +0.47 25.68
Lou Howarth 2012 Täby Sim +0.69 26.10
Alex Huang 2011 Täby Sim +0.79 33.85
Olivia Huss 2012 Täby Sim +0.79 25.31
Cecilia Jakobsson 2012 Täby Sim +0.81 29.98
robert jakobsson 2013 Täby Sim +0.87 41.39
Yiming Jin 2013 Täby Sim +1.14 40.41
Pascal Johansson 2013 Täby Sim -.-- DNS
Elly Kling 2014 Täby Sim +0.40 35.96
Maria Klinkhardt Kinnman 2012 Täby Sim +0.60 28.30
Lion Lilliesköld 2013 Täby Sim +0.68 32.25
Cecilia Lilliestråle 2014 Täby Sim +0.81 28.55
Emilia Lindberg 2013 Täby Sim +0.73 28.36
Selma Lissvik 2009 Täby Sim -.-- DNS
Ofelia Ljunggren 2008 Täby Sim +0.84 24.57
Edith Lundahl 2012 Täby Sim -.-- DNS
Vincent Lundbergh 2009 Täby Sim -.-- DNS
Ralph Luu 2014 Täby Sim +0.89 26.27
Cornelia Magnusson 2012 Täby Sim +0.66 28.89
Linn Magnusson 2012 Täby Sim +0.78 34.72
Thomas Malmberg 2012 Täby Sim +0.86 25.57
Kian Masjedi 2010 Täby Sim +0.07 24.10
Ben Norström Cahill 2013 Täby Sim +0.78 31.23
Gabriel Nyberg 2012 Täby Sim +0.72 28.34
Anna Pavlovic 2011 Täby Sim +1.02 31.19
Nelly Pedersen 2011 Täby Sim +0.71 25.68
Filip Pozarski 2015 Täby Sim +0.72 35.32
Jan Pozarski 2013 Täby Sim +0.70 31.07
Adam Rejeb 2009 Täby Sim +0.77 23.33
Leo Ren 2014 Täby Sim +0.64 26.29
Klara Sarv 2012 Täby Sim +0.76 32.25
Selma Sarv 2013 Täby Sim +0.76 26.22
Yazan Sayed 2007 Täby Sim +0.73 29.35
Filip Sjöberg 2014 Täby Sim +1.15 52.88
Qidan Tan 2011 Täby Sim +0.84 33.35
Lisa Tang 2012 Täby Sim +1.16 30.11
Axel Thermaenius 2011 Täby Sim +0.62 25.72
Arvid Thomann 2010 Täby Sim +0.35 30.36
Juliette Thomsson 2013 Täby Sim +0.61 30.45
Lucas Thomsson 2011 Täby Sim +0.05 22.33
Elise Thunström 2013 Täby Sim -.-- DNS
Ines Törnqvist 2013 Täby Sim -.-- DNS
Liam Utterström 2010 Täby Sim +0.80 34.98
Mathias Utuni Facuri Birmoser 2010 Täby Sim -.-- DNS
Ella Wahlman 2013 Täby Sim +0.68 26.53
Lucas Wallén 2010 Täby Sim -.-- DNS
Emilia Wang 2011 Täby Sim +1.17 30.75
Liwen Wei 2014 Täby Sim +0.84 39.23
Ella Wernérus 2013 Täby Sim +0.59 27.19
Lukas Wiberg 2013 Täby Sim +0.13 24.82
Elin Xiao 2011 Täby Sim +0.73 28.82
JESSICA YANG 2014 Täby Sim +0.79 35.31
Haoyan Yu 2012 Täby Sim +0.58 27.06
miaoyan zha 2012 Täby Sim -.-- DNS
ella zhang 2012 Täby Sim -.-- DNS
Henrik Zhang 2011 Täby Sim +0.91 25.44
Ludvig Zhang 2013 Täby Sim +0.76 30.41
William Zhang 2010 Täby Sim +1.02 28.19
2022-05-22 16:44:36 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20220522
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 maj 2022 till den 22 maj 2022
Gren 2, 50m Ryggsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Linnea Abrante 2008 Täby Sim 46.05
50m: 46.05
(46.05)
Isabella Akhras 2009 Täby Sim +0.69 50.43
50m: 50.43
(50.43)
Lilly Alsén 2013 Täby Sim +0.70 54.97
50m: 54.97
(54.97)
Alicia Ariamard 2010 Täby Sim 46.00
50m: 46.00
(46.00)
Oscar Avellan-Hultman 2007 Täby Sim -.-- DNS
Stina Bentley 2009 Täby Sim +0.58 47.83
50m: 47.83
(47.83)
Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim +0.81 48.21
50m: 48.21
(48.21)
Philip Carmryd 2008 Täby Sim -.-- DNS
Emil Chylek 2011 Täby Sim -.-- 49.84
50m: 49.84
(49.84)
Victor Elander Uddhammar 2012 Täby Sim +0.83 53.92
50m: 53.92
(53.92)
Filip Engberg Eriksson 2009 Täby Sim +0.56 48.80
50m: 48.80
(48.80)
Aurora Fan 2012 Täby Sim +0.82 55.43
50m: 55.43
(55.43)
Amelia Hansson 2012 Täby Sim +0.77 50.90
50m: 50.90
(50.90)
Märta Heneryd 2011 Täby Sim +0.78 54.06
50m: 54.06
(54.06)
Alexander Ivansson 2011 Täby Sim +0.73 51.74
50m: 51.74
(51.74)
Stella Jansson 2008 Täby Sim +0.62 53.34
50m: 53.34
(53.34)
Vinindu Jayasuriya 2007 Täby Sim +0.82 DSQ Felaktigt 
Rebecca Klinga 2013 Täby Sim +0.72 51.93
50m: 51.93
(51.93)
Anna Klinkhardt Kinnman 2009 Täby Sim 45.22
50m: 45.22
(45.22)
Olivia Lamberstam 2010 Täby Sim 44.90
50m: 44.90
(44.90)
Charles Lewin 2012 Täby Sim +0.71 1:00.20
50m: 1:00.20
(1:00.20)
Kerstin Lundström 2011 Täby Sim +0.78 52.21
50m: 52.21
(52.21)
Tilda Malmberg 2012 Täby Sim +0.83 53.19
50m: 53.19
(53.19)
Gustav Malmquist 2008 Täby Sim +0.87 39.04
50m: 39.04
(39.04)
Rickard Mattinson 2009 Täby Sim -.-- DNS
Akina Sehasa Meddegoda Ged 2010 Täby Sim +0.63 45.89
50m: 45.89
(45.89)
Tuva Nejdeberg 2006 Täby Sim -.-- DNS
Evan Norström Cahill 2011 Täby Sim -.-- DNS
Teodora Pop-Comanici 2010 Täby Sim +0.82 49.31
50m: 49.31
(49.31)
Ida Reinius 2013 Täby Sim +0.82 51.83
50m: 51.83
(51.83)
Mia Ristevska 2011 Täby Sim +0.79 50.86
50m: 50.86
(50.86)
Carolina Sandberg 2006 Täby Sim +0.81 1:05.07
50m: 1:05.07
(1:05.07)
Hjördis Sandberg 2012 Täby Sim +0.91 59.60
50m: 59.60
(59.60)
Melina Sjöstrand 2012 Täby Sim +1.01 54.13
50m: 54.13
(54.13)
Melker Steinle 2013 Täby Sim +0.64 50.65
50m: 50.65
(50.65)
Carmi Tamir 2010 Täby Sim +0.70 49.01
50m: 49.01
(49.01)
Grygoriy Tretyak 2012 Täby Sim +0.87 DSQ Felaktig 
Sixten Törnebohm 2008 Täby Sim -.-- DNS
Tyra Törnqvist 2006 Täby Sim DNS
Julian Watson 2010 Täby Sim 46.58
50m: 46.58
(46.58)
yuxi zhu 2012 Täby Sim +0.76 48.91
50m: 48.91
(48.91)
2022-05-22 17:31:19 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20220522
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 maj 2022 till den 22 maj 2022
Gren 3, 100m Ryggsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Raoul Danes 2008 Täby Sim +0.66 1:32.63
50m: 44.43
(44.43)
100m: 1:32.63
(1:32.63)
Isabella Ivansson 2009 Täby Sim +1.00 1:33.30
50m: 1:33.30
(1:33.30)
Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim +0.76 1:35.94
50m: 46.09
(46.09)
100m: 1:35.94
(1:35.94)
Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim +0.65 1:26.82
50m: 41.26
(41.26)
100m: 1:26.82
(1:26.82)
2022-05-22 17:27:21 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20220522
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 maj 2022 till den 22 maj 2022
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Ailsa Akhras 2014 Täby Sim -.-- 40.74
Valentin Alderete 2012 Täby Sim -.-- 30.29
Nora Baraka 2011 Täby Sim +0.90 25.30
Peter Bechta 2012 Täby Sim -.-- 34.40
Aranya Bhattacharya 2010 Täby Sim +0.84 27.29
Rui An Bian 2014 Täby Sim -.-- DNS
Oscar Björklund 2010 Täby Sim +0.65 27.79
Ida Bredin 2013 Täby Sim -.-- DNS
Florian Buhré Kervefors 2011 Täby Sim -.-- 30.77
Wenduo Cai 2011 Täby Sim +0.84 28.19
Claire Cao 2014 Täby Sim -.-- 38.70
Lovisa Cao 2010 Täby Sim +0.85 29.87
Alba Casas-Cordero Eriksson 2015 Täby Sim -.-- 40.24
Theodora Chiorescu 2012 Täby Sim -.-- DNS
Victor Chiorescu 2014 Täby Sim -.-- 36.94
Bianca De Sanini 2009 Täby Sim -.-- DNS
Filippa Ekman 2009 Täby Sim -.-- 26.35
Emilia Fenberg 2013 Täby Sim -.-- 38.57
Tobias Fenberg 2010 Täby Sim -.-- DNS
Sofia Feng 2012 Täby Sim -.-- DNS
Tora Fernström 2013 Täby Sim -.-- 35.17
Lovisa Fällman 2011 Täby Sim -.-- 35.36
Erik Hallin 2011 Täby Sim -.-- 29.98
Nathalie Hedung 2015 Täby Sim -.-- 41.31
Noah Herland 2013 Täby Sim -.-- DNS
William Holmgren 2010 Täby Sim +1.00 32.73
Lou Howarth 2012 Täby Sim +0.99 29.68
Elin Huang 2013 Täby Sim -.-- 42.25
John Håff Hedung 2010 Täby Sim +0.92 24.09
Emelie Identeg 2013 Täby Sim -.-- 36.61
Alexandra Illies 2014 Täby Sim -.-- 30.06
robert jakobsson 2013 Täby Sim -.-- 27.01
Hugo Jansson 2010 Täby Sim +0.89 26.84
Vinindu Jayasuriya 2007 Täby Sim -.-- 33.62
Selina Ji 2013 Täby Sim -.-- 48.58
Victor Jia 2013 Täby Sim -.-- 34.53
Victor Jia 2013 Täby Sim -.-- DNS
Yiming Jin 2013 Täby Sim -.-- DNS
Maria Klinkhardt Kinnman 2012 Täby Sim +0.82 29.79
Matilda Lilliestråle 2012 Täby Sim +1.00 27.73
Liam Lindberg 2010 Täby Sim +0.86 33.80
Felix Linton 2013 Täby Sim -.-- 40.73
Max Linton 2011 Täby Sim +0.84 27.68
Ofelia Ljunggren 2008 Täby Sim +0.90 27.56
Yuchen Lu 2012 Täby Sim -.-- 28.15
Edith Lundahl 2012 Täby Sim -.-- DNS
Linn Magnusson 2012 Täby Sim -.-- 33.04
Caitlin McLeod 2012 Täby Sim -.-- 42.58
Sanjhi Mohta 2013 Täby Sim -.-- 29.71
Stanislav Paplauski 2010 Täby Sim +0.92 36.54
Anna Pavlovic 2011 Täby Sim -.-- 35.06
Stella Pedersen 2011 Täby Sim +1.06 33.70
Therese Peiris 2009 Täby Sim -.-- DNS
EVELINA PLATKOVA 2011 Täby Sim -.-- 31.51
Filip Pozarski 2015 Täby Sim -.-- 36.47
Niclas Rappe 2012 Täby Sim -.-- DNS
Adrian Rosander 2012 Täby Sim -.-- 36.73
Klara Sarv 2012 Täby Sim -.-- 27.10
Selma Sarv 2013 Täby Sim -.-- 29.46
Anton Shabaltas 2013 Täby Sim -.-- 32.66
Filip Sjöberg 2014 Täby Sim -.-- 52.30
Emmy Ruixin Sun 2012 Täby Sim -.-- 34.08
Qidan Tan 2011 Täby Sim -.-- 36.58
Lisa Tang 2012 Täby Sim -.-- 29.47
Elvin Tezel 2010 Täby Sim -.-- DNS
Juliette Thomsson 2013 Täby Sim -.-- 30.04
Lucas Thomsson 2011 Täby Sim +0.71 27.58
Elise Thunström 2013 Täby Sim -.-- DNS
Ines Törnqvist 2013 Täby Sim -.-- DNS
Mathias Utuni Facuri Birmoser 2010 Täby Sim -.-- DNS
Ella Wahlman 2013 Täby Sim -.-- 31.19
Andrea Waldenström 2011 Täby Sim -.-- 33.93
Ella Wernérus 2013 Täby Sim -.-- 32.11
Gustav WIBERG 2013 Täby Sim -.-- 32.73
Lukas Wiberg 2013 Täby Sim -.-- 28.12
Isabelle Wittberg 2010 Täby Sim -.-- 27.06
Elin Xiao 2011 Täby Sim -.-- 30.17
Erik Yang 2014 Täby Sim -.-- 34.80
JESSICA YANG 2014 Täby Sim -.-- 47.83
miaoyan zha 2012 Täby Sim -.-- DNS
Ludvig Zhang 2013 Täby Sim -.-- 35.86
Zhe Zhang 2011 Täby Sim -.-- DNS
2022-05-22 17:26:52 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20220522
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 maj 2022 till den 22 maj 2022
Gren 5, 50m Bröstsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Linnea Abrante 2008 Täby Sim +0.70 46.68
50m: 46.68
(46.68)
Isabella Akhras 2009 Täby Sim +0.85 52.74
50m: 52.74
(52.74)
Lilly Alsén 2013 Täby Sim -.-- 59.32
50m: 59.32
(59.32)
Alicia Ariamard 2010 Täby Sim +0.45 53.55
50m: 53.55
(53.55)
Oscar Avellan-Hultman 2007 Täby Sim -.-- DNS
Stina Bentley 2009 Täby Sim +0.93 59.60
50m: 59.60
(59.60)
Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim +0.89 51.37
50m: 51.37
(51.37)
Philip Carmryd 2008 Täby Sim -.-- DNS
Emil Chylek 2011 Täby Sim +0.75 55.10
50m: 55.10
(55.10)
Victor Elander Uddhammar 2012 Täby Sim +0.91 1:03.51
50m: 1:03.51
(1:03.51)
Filip Engberg Eriksson 2009 Täby Sim +0.69 DSQ Felaktigt 
Aurora Fan 2012 Täby Sim -.-- 1:02.22
50m: 1:02.22
(1:02.22)
Amelia Hansson 2012 Täby Sim -.-- 1:00.25
50m: 1:00.25
(1:00.25)
Märta Heneryd 2011 Täby Sim +0.87 1:02.20
50m: 1:02.20
(1:02.20)
Alexander Ivansson 2011 Täby Sim +0.73 53.90
50m: 53.90
(53.90)
Isabella Ivansson 2009 Täby Sim +0.97 48.05
50m: 48.05
(48.05)
Stella Jansson 2008 Täby Sim +0.33 DSQ Felaktig s
Rebecca Klinga 2013 Täby Sim -.-- 58.07
50m: 58.07
(58.07)
Anna Klinkhardt Kinnman 2009 Täby Sim +0.83 53.91
50m: 53.91
(53.91)
Olivia Lamberstam 2010 Täby Sim +0.70 48.92
50m: 48.92
(48.92)
Charles Lewin 2012 Täby Sim +0.85 59.37
50m: 59.37
(59.37)
Kerstin Lundström 2011 Täby Sim +0.86 52.43
50m: 52.43
(52.43)
Tilda Malmberg 2012 Täby Sim -.-- 57.26
50m: 57.26
(57.26)
Gustav Malmquist 2008 Täby Sim +0.83 42.62
50m: 42.62
(42.62)
Rickard Mattinson 2009 Täby Sim -.-- DNS
Akina Sehasa Meddegoda Ged 2010 Täby Sim +0.85 53.25
50m: 53.25
(53.25)
Tuva Nejdeberg 2006 Täby Sim -.-- DNS
Evan Norström Cahill 2011 Täby Sim -.-- DNS
Teodora Pop-Comanici 2010 Täby Sim +0.88 49.89
50m: 49.89
(49.89)
Ida Reinius 2013 Täby Sim +0.79 53.99
50m: 53.99
(53.99)
Mia Ristevska 2011 Täby Sim +0.99 55.74
50m: 55.74
(55.74)
Hjördis Sandberg 2012 Täby Sim +0.85 54.54
50m: 54.54
(54.54)
Melina Sjöstrand 2012 Täby Sim +0.82 1:03.08
50m: 1:03.08
(1:03.08)
Melker Steinle 2013 Täby Sim +0.78 57.23
50m: 57.23
(57.23)
Carmi Tamir 2010 Täby Sim -.-- 54.68
50m: 54.68
(54.68)
Grygoriy Tretyak 2012 Täby Sim -.-- 57.54
50m: 57.54
(57.54)
Sixten Törnebohm 2008 Täby Sim -.-- DNS
Tyra Törnqvist 2006 Täby Sim -.-- DNS
Julian Watson 2010 Täby Sim +0.70 51.97
50m: 51.97
(51.97)
yuxi zhu 2012 Täby Sim +0.88 1:01.15
50m: 1:01.15
(1:01.15)
2022-05-22 17:41:49 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20220522
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 maj 2022 till den 22 maj 2022
Gren 6, 100m Bröstsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Raoul Danes 2008 Täby Sim +0.71 1:40.71
50m: 47.37
(47.37)
100m: 1:40.71
(1:40.71)
Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim +0.72 1:41.86
50m: 47.71
(47.71)
100m: 1:41.86
(1:41.86)
Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim +0.74 1:34.68
50m: 43.98
(43.98)
100m: 1:34.68
(1:34.68)
2022-05-22 17:45:38 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20220522
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 maj 2022 till den 22 maj 2022
Gren 7, 25m Frisim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Andreas Alba Andersson 2011 Täby Sim -.-- DNS
Valentin Alderete 2012 Täby Sim +0.99 26.53
Edith Aronsson 2012 Täby Sim -.-- 28.24
Greta Arvidsson 2014 Täby Sim -.-- 31.32
Nora Baraka 2011 Täby Sim +0.89 20.36
Peter Bechta 2012 Täby Sim -.-- 34.60
Michelle Billberg 2008 Täby Sim +1.01 20.26
Oscar Björklund 2010 Täby Sim +0.76 20.41
Ida Bredin 2013 Täby Sim -.-- DNS
Sander Bråkenhielm 2009 Täby Sim +0.86 18.35
Florian Buhré Kervefors 2011 Täby Sim +0.81 28.86
Wenduo Cai 2011 Täby Sim -.-- 27.10
Alex Chen 2010 Täby Sim -.-- 25.56
Victor Chiorescu 2014 Täby Sim -.-- DNS
Clara Ding 2012 Täby Sim +0.71 24.79
Filippa Ekman 2009 Täby Sim -.-- 21.51
Elliot 2008 Täby Sim +0.92 20.21
Alma Finnström 2013 Täby Sim -.-- 22.32
Dmitry Fomin 2012 Täby Sim -.-- 28.97
Thor Greigård 2014 Täby Sim -.-- 26.05
Tanishka Gupta 2009 Täby Sim -.-- 28.77
Max Hallin 2011 Täby Sim -.-- DNS
Isabelle Hasselmark 2012 Täby Sim -.-- 24.85
Jonathan Hasselmark 2010 Täby Sim +1.10 19.80
Arvid Hilander 2013 Täby Sim -.-- 23.57
Mercedes hogg 2013 Täby Sim -.-- 30.90
Natalie Holmgren 2014 Täby Sim -.-- 30.35
Alex Huang 2011 Täby Sim -.-- DNS
Elin Huang 2013 Täby Sim -.-- 38.09
Olivia Huss 2012 Täby Sim -.-- 30.24
John Håff Hedung 2010 Täby Sim +0.82 20.05
Emelie Identeg 2013 Täby Sim -.-- 29.94
Alexandra Illies 2014 Täby Sim -.-- 30.41
Cecilia Jakobsson 2012 Täby Sim -.-- 26.61
Hugo Jansson 2010 Täby Sim +0.73 18.30
Selina Ji 2013 Täby Sim -.-- 36.93
Victor Jia 2013 Täby Sim -.-- 32.42
Pascal Johansson 2013 Täby Sim +0.81 29.78
Elly Kling 2014 Täby Sim -.-- 28.84
Maria Klinkhardt Kinnman 2012 Täby Sim +0.70 24.94
Lion Lilliesköld 2013 Täby Sim -.-- 26.95
Cecilia Lilliestråle 2014 Täby Sim -.-- 28.78
Matilda Lilliestråle 2012 Täby Sim +0.88 21.05
Emilia Lindberg 2013 Täby Sim -.-- 25.74
Liam Lindberg 2010 Täby Sim -.-- 39.31
Felix Linton 2013 Täby Sim -.-- 38.41
Max Linton 2011 Täby Sim +0.83 22.99
Selma Lissvik 2009 Täby Sim -.-- DNS
Leo liu 2013 Täby Sim -.-- DNS
Ofelia Ljunggren 2008 Täby Sim +0.81 21.21
Yuchen Lu 2012 Täby Sim -.-- 27.40
Vincent Lundbergh 2009 Täby Sim -.-- DNS
Ralph Luu 2014 Täby Sim +0.44 22.12
Cornelia Magnusson 2012 Täby Sim -.-- 40.25
Thomas Malmberg 2012 Täby Sim -.-- 25.02
Kian Masjedi 2010 Täby Sim -.-- 19.67
Caitlin McLeod 2012 Täby Sim -.-- 43.19
Sanjhi Mohta 2013 Täby Sim -.-- 26.40
Ben Norström Cahill 2013 Täby Sim -.-- DNS
Gabriel Nyberg 2012 Täby Sim +0.89 25.12
Stanislav Paplauski 2010 Täby Sim +0.75 26.61
Nelly Pedersen 2011 Täby Sim -.-- 21.88
Stella Pedersen 2011 Täby Sim +0.92 26.11
Therese Peiris 2009 Täby Sim -.-- DNS
EVELINA PLATKOVA 2011 Täby Sim -.-- 27.32
Jan Pozarski 2013 Täby Sim +0.97 26.17
Niclas Rappe 2012 Täby Sim -.-- DNS
Adam Rejeb 2009 Täby Sim -.-- 19.25
Leo Ren 2014 Täby Sim -.-- 22.96
Adrian Rosander 2012 Täby Sim -.-- DNS
Klara Sarv 2012 Täby Sim -.-- 23.19
Selma Sarv 2013 Täby Sim -.-- 26.23
Yazan Sayed 2007 Täby Sim +0.82 21.69
Anton Shabaltas 2013 Täby Sim -.-- 34.84
Emmy Ruixin Sun 2012 Täby Sim -.-- 27.44
Elvin Tezel 2010 Täby Sim -.-- DNS
Axel Thermaenius 2011 Täby Sim +0.75 21.16
Arvid Thomann 2010 Täby Sim +1.15 27.96
Juliette Thomsson 2013 Täby Sim -.-- 25.13
Lucas Thomsson 2011 Täby Sim +0.50 21.92
Ines Törnqvist 2013 Täby Sim -.-- DNS
Liam Utterström 2010 Täby Sim -.-- 29.24
Andrea Waldenström 2011 Täby Sim -.-- 25.06
Emilia Wang 2011 Täby Sim +1.27 26.15
Liwen Wei 2014 Täby Sim -.-- 34.83
Ella Wernérus 2013 Täby Sim -.-- 27.51
Lukas Wiberg 2013 Täby Sim +0.25 20.71
Isabelle Wittberg 2010 Täby Sim -.-- 23.79
Erik Yang 2014 Täby Sim -.-- 34.78
Haoyan Yu 2012 Täby Sim -.-- 24.47
miaoyan zha 2012 Täby Sim -.-- DNS
ella zhang 2012 Täby Sim -.-- 25.42
Henrik Zhang 2011 Täby Sim +1.02 23.30
Ludvig Zhang 2013 Täby Sim -.-- 30.63
William Zhang 2010 Täby Sim -.-- 23.64
Zhe Zhang 2011 Täby Sim +0.65 33.38
2022-05-22 18:01:57 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20220522
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 maj 2022 till den 22 maj 2022
Gren 8, 50m Frisim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Linnea Abrante 2008 Täby Sim +0.80 38.56
50m: 38.56
(38.56)
Isabella Akhras 2009 Täby Sim +0.69 41.04
50m: 41.04
(41.04)
Lilly Alsén 2013 Täby Sim -.-- 46.86
50m: 46.86
(46.86)
Alicia Ariamard 2010 Täby Sim +0.68 40.45
50m: 40.45
(40.45)
Oscar Avellan-Hultman 2007 Täby Sim -.-- DNS
Stina Bentley 2009 Täby Sim +0.87 44.91
50m: 44.91
(44.91)
Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim +0.91 45.24
50m: 45.24
(45.24)
Philip Carmryd 2008 Täby Sim -.-- DNS
Emil Chylek 2011 Täby Sim -.-- 43.23
50m: 43.23
(43.23)
Victor Elander Uddhammar 2012 Täby Sim +0.80 41.22
50m: 41.22
(41.22)
Aurora Fan 2012 Täby Sim -.-- 53.49
50m: 53.49
(53.49)
Amelia Hansson 2012 Täby Sim -.-- 47.25
50m: 47.25
(47.25)
Märta Heneryd 2011 Täby Sim +0.88 44.37
50m: 44.37
(44.37)
Lou Howarth 2012 Täby Sim +0.86 49.76
50m: 49.76
(49.76)
Stella Jansson 2008 Täby Sim +0.70 42.89
50m: 42.89
(42.89)
Vinindu Jayasuriya 2007 Täby Sim -.-- 50.28
50m: 50.28
(50.28)
Rebecca Klinga 2013 Täby Sim +0.82 47.97
50m: 47.97
(47.97)
Olivia Lamberstam 2010 Täby Sim +0.65 39.12
50m: 39.12
(39.12)
Charles Lewin 2012 Täby Sim +0.89 53.17
50m: 53.17
(53.17)
Kerstin Lundström 2011 Täby Sim +1.00 46.25
50m: 46.25
(46.25)
Tilda Malmberg 2012 Täby Sim -.-- 47.71
50m: 47.71
(47.71)
Gustav Malmquist 2008 Täby Sim +0.85 33.67
50m: 33.67
(33.67)
Akina Sehasa Meddegoda Ged 2010 Täby Sim +0.83 39.74
50m: 39.74
(39.74)
Tuva Nejdeberg 2006 Täby Sim -.-- DNS
Evan Norström Cahill 2011 Täby Sim -.-- DNS
Teodora Pop-Comanici 2010 Täby Sim +0.87 37.91
50m: 37.91
(37.91)
Ida Reinius 2013 Täby Sim +0.88 46.58
50m: 46.58
(46.58)
Mia Ristevska 2011 Täby Sim +1.14 44.27
50m: 44.27
(44.27)
Carolina Sandberg 2006 Täby Sim -.-- 49.67
50m: 49.67
(49.67)
Hjördis Sandberg 2012 Täby Sim +0.84 54.62
50m: 54.62
(54.62)
Melina Sjöstrand 2012 Täby Sim +0.78 44.78
50m: 44.78
(44.78)
Melker Steinle 2013 Täby Sim +0.77 43.04
50m: 43.04
(43.04)
Carmi Tamir 2010 Täby Sim +0.73 41.03
50m: 41.03
(41.03)
Grygoriy Tretyak 2012 Täby Sim -.-- 55.89
50m: 55.89
(55.89)
Sixten Törnebohm 2008 Täby Sim -.-- DNS
Tyra Törnqvist 2006 Täby Sim -.-- DNS
Julian Watson 2010 Täby Sim +0.71 39.46
50m: 39.46
(39.46)
yuxi zhu 2012 Täby Sim +0.72 45.76
50m: 45.76
(45.76)
2022-05-22 18:12:22 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20220522
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 maj 2022 till den 22 maj 2022
Gren 9, 100m Frisim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Raoul Danes 2008 Täby Sim +0.74 1:21.96
50m: 38.88
(38.88)
100m: 1:21.96
(1:21.96)
Filip Engberg Eriksson 2009 Täby Sim +0.94 1:35.77
50m: 45.34
(45.34)
100m: 1:35.77
(1:35.77)
Isabella Ivansson 2009 Täby Sim +0.92 1:25.29
50m: 41.48
(41.48)
100m: 1:25.29
(1:25.29)
Anna Klinkhardt Kinnman 2009 Täby Sim +0.96 1:29.19
50m: 41.32
(41.32)
100m: 1:29.19
(1:29.19)
Rickard Mattinson 2009 Täby Sim -.-- DNS
Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim +0.79 1:25.42
50m: 39.70
(39.70)
100m: 1:25.42
(1:25.42)
Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim +0.76 1:13.71
50m: 34.40
(34.40)
100m: 1:13.71
(1:13.71)
2022-05-22 18:18:17 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20220522
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 maj 2022 till den 22 maj 2022
Gren 10, 25m Fjärilsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Linnea Abrante 2008 Täby Sim -.-- DNS
Isabella Akhras 2009 Täby Sim +0.88 24.33
Valentin Alderete 2012 Täby Sim +0.88 32.71
Lilly Alsén 2013 Täby Sim -.-- 28.70
Ida Bredin 2013 Täby Sim -.-- DNS
Wenduo Cai 2011 Täby Sim -.-- DNS
Alex Chen 2010 Täby Sim -.-- 30.58
Theodora Chiorescu 2012 Täby Sim -.-- 39.76
Victor Elander Uddhammar 2012 Täby Sim +0.79 24.26
Aurora Fan 2012 Täby Sim -.-- 24.00
Amelia Hansson 2012 Täby Sim -.-- 25.46
Märta Heneryd 2011 Täby Sim +0.77 24.83
Lou Howarth 2012 Täby Sim +1.00 31.39
Stella Jansson 2008 Täby Sim +0.60 24.40
Maria Klinkhardt Kinnman 2012 Täby Sim +0.90 31.97
Charles Lewin 2012 Täby Sim +0.75 25.52
Leo liu 2013 Täby Sim -.-- 36.68
Tilda Malmberg 2012 Täby Sim -.-- 25.12
Akina Sehasa Meddegoda Ged 2010 Täby Sim +0.93 22.67
Teodora Pop-Comanici 2010 Täby Sim +0.88 24.07
Ida Reinius 2013 Täby Sim +0.82 23.25
Mia Ristevska 2011 Täby Sim +0.94 24.76
Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim +0.70 20.40
Hjördis Sandberg 2012 Täby Sim +0.88 31.51
Klara Sarv 2012 Täby Sim -.-- 30.32
Selma Sarv 2013 Täby Sim -.-- 28.77
Carmi Tamir 2010 Täby Sim +0.58 24.49
Juliette Thomsson 2013 Täby Sim -.-- 32.15
Lucas Thomsson 2011 Täby Sim +0.53 27.05
Grygoriy Tretyak 2012 Täby Sim -.-- 29.95
Sixten Törnebohm 2008 Täby Sim -.-- DNS
Ines Törnqvist 2013 Täby Sim -.-- DNS
Tyra Törnqvist 2006 Täby Sim -.-- DNS
Lucas Wallén 2010 Täby Sim -.-- DNS
Ella Wernérus 2013 Täby Sim -.-- DNS
Gustav WIBERG 2013 Täby Sim -.-- 34.90
Lukas Wiberg 2013 Täby Sim +0.36 36.92
miaoyan zha 2012 Täby Sim -.-- DNS
Ludvig Zhang 2013 Täby Sim +1.01 35.67
yuxi zhu 2012 Täby Sim +0.89 25.78
2022-05-22 18:25:23 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20220522
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 maj 2022 till den 22 maj 2022
Gren 11, 50m Fjärilsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Gustav Malmquist 2008 Täby Sim +0.88 41.65
50m: 41.65
(41.65)
Melina Sjöstrand 2012 Täby Sim +0.70 54.31
50m: 54.31
(54.31)
Julian Watson 2010 Täby Sim +0.73 52.76
50m: 52.76
(52.76)
2022-05-22 18:27:38 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20220522
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 maj 2022 till den 22 maj 2022
Gren 12, 100m Medley Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Linnea Abrante 2008 Täby Sim +0.85 1:37.46
50m: 46.40
(46.40)
100m: 1:37.46
(1:37.46)
Alicia Ariamard 2010 Täby Sim +0.68 1:44.10
50m: 48.51
(48.51)
100m: 1:44.10
(1:44.10)
Stina Bentley 2009 Täby Sim +0.86 1:56.95
50m: 55.34
(55.34)
100m: 1:56.95
(1:56.95)
Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim +0.93 1:55.44
50m: 55.24
(55.24)
100m: 1:55.44
(1:55.44)
Emil Chylek 2011 Täby Sim -.-- 1:57.76
50m: 56.62
(56.62)
100m: 1:57.76
(1:57.76)
Raoul Danes 2008 Täby Sim +0.77 1:34.94
50m: 45.04
(45.04)
100m: 1:34.94
(1:34.94)
Filip Engberg Eriksson 2009 Täby Sim +0.83 1:45.95
50m: 51.54
(51.54)
100m: 1:45.95
(1:45.95)
Isabella Ivansson 2009 Täby Sim +0.83 1:42.41
50m: 50.22
(50.22)
100m: 1:42.41
(1:42.41)
Stella Jansson 2008 Täby Sim -.-- 1:51.02
50m: 53.47
(53.47)
100m: 1:51.02
(1:51.02)
Rebecca Klinga 2013 Täby Sim +0.80 1:57.20
50m: 56.18
(56.18)
100m: 1:57.20
(1:57.20)
Anna Klinkhardt Kinnman 2009 Täby Sim +0.98 1:44.82
50m: 50.43
(50.43)
100m: 1:44.82
(1:44.82)
Olivia Lamberstam 2010 Täby Sim +0.84 1:39.82
50m: 46.27
(46.27)
100m: 1:39.82
(1:39.82)
Kerstin Lundström 2011 Täby Sim +0.89 1:52.68
50m: 53.03
(53.03)
100m: 1:52.68
(1:52.68)
Rickard Mattinson 2009 Täby Sim -.-- DNS
Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim +0.72 1:34.87