2022-09-29   16:21:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Farum Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Farum Cup 2022
Placering: Farum Svømmehal Arrangør Farum Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. jun  2022 to 5. jun  2022
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 19-99 år - Final
FarumCu 1:51.44 Daniel Skaaning 1993 Swim Team Taastrup (DE Farum (DEN) 04-05-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Valdemar Kristensen 2003 Søllerød Svømmeklub 682 1:55.83
50m: 27.46
100m: 57.06
(29.60)
150m: 1:26.84
(29.78)
200m: 1:55.83
(28.99)
2 Alfred August Grubert 2001 Gladsaxe Svømmeklub 676 1:56.21 +0.38
50m: 27.96
100m: 57.73
(29.77)
150m: 1:27.46
(29.73)
200m: 1:56.21
(28.75)
3 Tobias Moen Olsen 2002 Stavanger SK 640 1:58.32 +2.49
50m: 28.26
100m: 57.93
(29.67)
150m: 1:28.88
(30.95)
200m: 1:58.32
(29.44)
4 Mathias Parkhøi 2003 Hvidovre Svømmeklub 607 2:00.44 +4.61
50m: 27.81
100m: 58.27
(30.46)
150m: 1:29.60
(31.33)
200m: 2:00.44
(30.84)
5 Stian Aleksander F. Pettersen 2003 Stavanger SK 569 2:03.04 +7.21
50m: 28.60
100m: 59.64
(31.04)
150m: 1:31.54
(31.90)
200m: 2:03.04
(31.50)
6 Olav Eklund 2002 Stavanger SK 568 2:03.11 +7.28
50m: 29.37
100m: 1:00.99
(31.62)
150m: 1:32.19
(31.20)
200m: 2:03.11
(30.92)
7 Peter Vinge-Maigaard 2003 Svømmeklubben MK31 490 2:09.31 +13.48
50m: 30.65
100m: 1:03.53
(32.88)
150m: 1:37.01
(33.48)
200m: 2:09.31
(32.30)
8 Rasmus Hatting Petersen 2002 Svømmeklubben MK31 487 2:09.64 +13.81
50m: 29.03
100m: 1:01.82
(32.79)
150m: 1:35.80
(33.98)
200m: 2:09.64
(33.84)
- Mathias Toft Nørskov 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 03-06-2022 17:45:07
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final
FarumCu 1:51.44 Daniel Skaaning 1993 Swim Team Taastrup (DE Farum (DEN) 04-05-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød 638 1:58.45
50m: 28.06
100m: 57.93
(29.87)
150m: 1:28.06
(30.13)
200m: 1:58.45
(30.39)
2 Gustav Krabbe Heldgaard 2006 Gladsaxe Svømmeklub 604 2:00.65 +2.20
50m: 28.60
100m: 1:00.02
(31.42)
150m: 1:30.62
(30.60)
200m: 2:00.65
(30.03)
3 Viktor Bernstein 2006 Hvidovre Svømmeklub 582 2:02.12 +3.67
50m: 28.15
100m: 59.34
(31.19)
150m: 1:31.23
(31.89)
200m: 2:02.12
(30.89)
4 Anton Rytter Bech 2005 Hvidovre Svømmeklub 575 2:02.61 +4.16
50m: 28.86
100m: 59.28
(30.42)
150m: 1:30.91
(31.63)
200m: 2:02.61
(31.70)
5 Phillip Niemann Madsen 2004 Lyngby Svømmeklub 567 2:03.20 +4.75
50m: 28.74
100m: 59.87
(31.13)
150m: 1:31.39
(31.52)
200m: 2:03.20
(31.81)
6 Viktor Junker Neldeberg 2004 Helsinge Svømmeklub 554 2:04.19 +5.74
50m: 29.39
100m: 1:00.71
(31.32)
150m: 1:31.56
(30.85)
200m: 2:04.19
(32.63)
7 Lukas Frederiksen 2004 Helsinge Svømmeklub 546 2:04.75 +6.30
50m: 29.18
100m: 1:01.08
(31.90)
150m: 1:33.15
(32.07)
200m: 2:04.75
(31.60)
8 William Leth 2004 Gladsaxe Svømmeklub 525 2:06.39 +7.94
50m: 28.57
100m: 1:00.98
(32.41)
150m: 1:34.26
(33.28)
200m: 2:06.39
(32.13)
9 Asger Bols Jeppesen 2005 Helsinge Svømmeklub 501 2:08.42 +9.97
50m: 29.43
100m: 1:01.50
(32.07)
150m: 1:34.67
(33.17)
200m: 2:08.42
(33.75)
10 Gustav Majkjær Mikkelsen 2005 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 500 2:08.45 +10.00
50m: 29.26
100m: 1:02.03
(32.77)
150m: 1:35.60
(33.57)
200m: 2:08.45
(32.85)
11 Nicklas Kolt Købsted 2006 Helsinge Svømmeklub 497 2:08.71 +10.26
50m: 30.13
100m: 1:02.29
(32.16)
150m: 1:36.67
(34.38)
200m: 2:08.71
(32.04)
12 Bjørn Cramer Hansen 2004 Helsingør Svømmeklub 483 2:10.00 +11.55
50m: 28.56
100m: 1:00.81
(32.25)
150m: 1:35.25
(34.44)
200m: 2:10.00
(34.75)
Løb officielt kl.: 03-06-2022 17:45:07
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final
FarumCu 1:51.44 Daniel Skaaning 1993 Swim Team Taastrup (DE Farum (DEN) 04-05-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Misander 2007 Gentofte Svømme Klub 562 2:03.53
50m: 29.15
100m: 1:00.72
(31.57)
150m: 1:32.01
(31.29)
200m: 2:03.53
(31.52)
2 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød 555 2:04.07 +0.54
50m: 28.56
100m: 1:00.56
(32.00)
150m: 1:33.33
(32.77)
200m: 2:04.07
(30.74)
3 Victor Juhl Hansen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 521 2:06.76 +3.23
50m: 28.81
100m: 1:00.96
(32.15)
150m: 1:34.39
(33.43)
200m: 2:06.76
(32.37)
4 Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub 506 2:07.94 +4.41
50m: 29.37
100m: 1:01.93
(32.56)
150m: 1:35.08
(33.15)
200m: 2:07.94
(32.86)
5 Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub 497 2:08.74 +5.21
50m: 30.08
100m: 1:03.35
(33.27)
150m: 1:36.66
(33.31)
200m: 2:08.74
(32.08)
6 Rio Halawi 2008 Herlev Svømning 489 2:09.45 +5.92
50m: 29.10
100m: 1:02.83
(33.73)
150m: 1:37.41
(34.58)
200m: 2:09.45
(32.04)
7 Jacob Uldall-Jessen 2007 A6 JGI-Swim 470 2:11.18 +7.65
50m: 30.01
100m: 1:03.96
(33.95)
150m: 1:38.29
(34.33)
200m: 2:11.18
(32.89)
8 Theodor Nytoft Bergmann 2007 Gentofte Svømme Klub 467 2:11.44 +7.91
50m: 29.77
100m: 1:03.79
(34.02)
150m: 1:37.66
(33.87)
200m: 2:11.44
(33.78)
9 Andreas Bartholin Bruhn 2008 Gladsaxe Svømmeklub 456 2:12.50 +8.97
50m: 30.11
100m: 1:03.52
(33.41)
150m: 1:37.64
(34.12)
200m: 2:12.50
(34.86)
10 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub 448 2:13.28 +9.75
50m: 30.29
100m: 1:04.76
(34.47)
150m: 1:39.03
(34.27)
200m: 2:13.28
(34.25)
11 Nicolaj Cortsen 2007 Herlev Svømning 442 2:13.88 +10.35
50m: 30.32
100m: 1:05.59
(35.27)
150m: 1:39.74
(34.15)
200m: 2:13.88
(34.14)
12 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød 416 2:16.61 +13.08
50m: 31.96
100m: 1:07.29
(35.33)
150m: 1:42.78
(35.49)
200m: 2:16.61
(33.83)
13 Storm Bargmann 2007 Herlev Svømning 412 2:17.06 +13.53
50m: 32.10
100m: 1:06.81
(34.71)
150m: 1:42.54
(35.73)
200m: 2:17.06
(34.52)
14 William Bendixen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 400 2:18.35 +14.82
50m: 31.18
100m: 1:06.81
(35.63)
150m: 1:41.46
(34.65)
200m: 2:18.35
(36.89)
15 Lucas Korger 2007 Sigma Swim Allerød 398 2:18.61 +15.08
50m: 30.73
100m: 1:06.28
(35.55)
150m: 1:43.25
(36.97)
200m: 2:18.61
(35.36)
16 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub 384 2:20.27 +16.74
50m: 32.58
100m: 1:08.85
(36.27)
150m: 1:45.23
(36.38)
200m: 2:20.27
(35.04)
17 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 370 2:22.02 +18.49
50m: 32.47
100m: 1:08.81
(36.34)
150m: 1:45.81
(37.00)
200m: 2:22.02
(36.21)
18 Alexander Merl Larsen 2008 A6 JGI-Swim 369 2:22.14 +18.61
50m: 30.96
100m: 1:07.06
(36.10)
150m: 1:44.74
(37.68)
200m: 2:22.14
(37.40)
19 Gustav Hørlykke 2008 Gentofte Svømme Klub 367 2:22.42 +18.89
50m: 32.52
100m: 1:08.44
(35.92)
150m: 1:45.49
(37.05)
200m: 2:22.42
(36.93)
20 Oliver Hentzen Tordrup 2008 Vest-Brøndby 361 2:23.13 +19.60
100m: 1:09.61
(1:09.61)
150m: 1:46.81
(37.20)
200m: 2:23.13
(36.32)
21 Nicklas Hiort 2008 Gladsaxe Svømmeklub 350 2:24.73 +21.20
50m: 33.70
100m: 1:10.93
(37.23)
150m: 1:47.88
(36.95)
200m: 2:24.73
(36.85)
22 Joe Hargreaves 2008 Sigma Swim Birkerød 344 2:25.48 +21.95
50m: 33.07
100m: 1:09.67
(36.60)
150m: 1:47.91
(38.24)
200m: 2:25.48
(37.57)
23 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 340 2:26.04 +22.51
50m: 32.80
100m: 1:10.95
(38.15)
150m: 1:49.38
(38.43)
200m: 2:26.04
(36.66)
24 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 285 2:34.95 +31.42
50m: 35.26
100m: 1:16.06
(40.80)
150m: 1:56.04
(39.98)
200m: 2:34.95
(38.91)
25 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 243 2:43.27 +39.74
50m: 35.75
100m: 1:17.85
(42.10)
150m: 2:02.11
(44.26)
200m: 2:43.27
(41.16)
- Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub DNS
- Jakob Sanderhoff 2007 Hvidovre Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 03-06-2022 17:45:07
03-06-2022 20:29.42 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner