2022-08-16   08:33:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Farum Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Farum Cup 2022
Placering: Farum Svømmehal Arrangør Farum Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. jun  2022 to 5. jun  2022
Løb 6, 200m Medley Herrer 19-99 år - Final
FarumCu 2:08.03 Daniel Christian 1998 Farum Svømmeklub (DEN Farum (DEN) 01-05-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alfred August Grubert 2001 Gladsaxe Svømmeklub 695 2:08.65
50m: 28.47
100m: 1:01.87
(33.40)
150m: 1:38.77
(36.90)
200m: 2:08.65
(29.88)
2 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim Birkerød 630 2:12.98 +4.33
50m: 28.01
100m: 1:01.68
(33.67)
150m: 1:42.24
(40.56)
200m: 2:12.98
(30.74)
3 Emil Kildahl Døssing 2002 Sigma Swim Birkerød 594 2:15.55 +6.90
50m: 28.83
100m: 1:04.02
(35.19)
150m: 1:44.54
(40.52)
200m: 2:15.55
(31.01)
4 Oliver Thor Sørensen 2000 Gladsaxe Svømmeklub 571 2:17.36 +8.71
50m: 27.99
100m: 1:04.87
(36.88)
150m: 1:45.97
(41.10)
200m: 2:17.36
(31.39)
5 Marcus Hiort 2003 Gladsaxe Svømmeklub 559 2:18.31 +9.66
50m: 29.50
100m: 1:05.59
(36.09)
150m: 1:46.17
(40.58)
200m: 2:18.31
(32.14)
6 Peter Vinge-Maigaard 2003 Svømmeklubben MK31 495 2:24.04 +15.39
50m: 29.11
100m: 1:08.85
(39.74)
150m: 1:50.47
(41.62)
200m: 2:24.04
(33.57)
7 Rasmus Hatting Petersen 2002 Svømmeklubben MK31 463 2:27.27 +18.62
50m: 29.84
100m: 1:10.93
(41.09)
150m: 1:53.93
(43.00)
200m: 2:27.27
(33.34)
8 Gustav Nissen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 456 2:28.07 +19.42
50m: 30.76
100m: 1:10.90
(40.14)
150m: 1:54.34
(43.44)
200m: 2:28.07
(33.73)
- Andreas Hoffmann 2003 Sigma Swim Birkerød DNS
Løb officielt kl.: 03-06-2022 19:05:28
Løb 6, 200m Medley Herrer 16-18 år - Final
FarumCu 2:08.03 Daniel Christian 1998 Farum Svømmeklub (DEN Farum (DEN) 01-05-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nicholas H. Hansen 2005 Gladsaxe Svømmeklub 593 2:15.62
50m: 29.16
100m: 1:05.69
(36.53)
150m: 1:43.75
(38.06)
200m: 2:15.62
(31.87)
2 Magnus Jacobsen 2006 Sigma Swim Birkerød 559 2:18.33 +2.71
50m: 29.68
100m: 1:08.18
(38.50)
150m: 1:46.33
(38.15)
200m: 2:18.33
(32.00)
3 William Studsgaard 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 540 2:19.91 +4.29
50m: 29.68
100m: 1:04.82
(35.14)
150m: 1:47.90
(43.08)
200m: 2:19.91
(32.01)
4 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim Allerød 540 2:19.95 +4.33
50m: 28.16
100m: 1:05.64
(37.48)
150m: 1:48.64
(43.00)
200m: 2:19.95
(31.31)
5 Anders K. Kortegaard 2004 A6 JGI-Swim 522 2:21.57 +5.95
50m: 30.21
100m: 1:06.56
(36.35)
150m: 1:47.44
(40.88)
200m: 2:21.57
(34.13)
6 Silas Waterval 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 511 2:22.54 +6.92
50m: 29.11
100m: 1:04.20
(35.09)
150m: 1:49.39
(45.19)
200m: 2:22.54
(33.15)
7 William Bendix Schmidt 2005 Gladsaxe Svømmeklub 503 2:23.29 +7.67
50m: 28.61
100m: 1:05.85
(37.24)
150m: 1:50.15
(44.30)
200m: 2:23.29
(33.14)
8 Emil Gram Peters 2005 Helsinge Svømmeklub 481 2:25.41 +9.79
50m: 29.76
100m: 1:08.51
(38.75)
150m: 1:50.66
(42.15)
200m: 2:25.41
(34.75)
9 Philip Rindum 2005 Svømmeklubben Triton Ballerup 479 2:25.69 +10.07
50m: 29.13
100m: 1:07.62
(38.49)
150m: 1:52.39
(44.77)
200m: 2:25.69
(33.30)
10 William Brix Søhoel 2006 Gladsaxe Svømmeklub 466 2:26.99 +11.37
50m: 30.37
100m: 1:07.88
(37.51)
150m: 1:53.11
(45.23)
200m: 2:26.99
(33.88)
11 Louie Uldall 2005 Helsinge Svømmeklub 452 2:28.54 +12.92
50m: 30.10
100m: 1:10.31
(40.21)
150m: 1:53.41
(43.10)
200m: 2:28.54
(35.13)
12 Jens Christian Koefoed 2006 Helsingør Svømmeklub 356 2:40.81 +25.19
50m: 31.88
100m: 1:14.27
(42.39)
150m: 2:01.43
(47.16)
200m: 2:40.81
(39.38)
- Jonas Holm Clausen 2006 Helsingør Svømmeklub DSQ
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt
- Frederik Taubert Løgager 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Nicklas Reinstrup 2006 Helsingør Svømmeklub DSQ
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt
Løb officielt kl.: 03-06-2022 19:05:28
Løb 6, 200m Medley Herrer 14-15 år - Final
FarumCu 2:08.03 Daniel Christian 1998 Farum Svømmeklub (DEN Farum (DEN) 01-05-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød 567 2:17.67
50m: 28.61
100m: 1:05.65
(37.04)
150m: 1:44.80
(39.15)
200m: 2:17.67
(32.87)
2 Harald Rasmus Svendsen 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 526 2:21.20 +3.53
50m: 29.27
100m: 1:06.89
(37.62)
150m: 1:48.50
(41.61)
200m: 2:21.20
(32.70)
3 Viktor Nymark Føge 2008 Herlev Svømning 441 2:29.70 +12.03
50m: 31.10
100m: 1:09.43
(38.33)
150m: 1:55.74
(46.31)
200m: 2:29.70
(33.96)
4 William Bendixen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 403 2:34.33 +16.66
50m: 32.43
100m: 1:12.50
(40.07)
150m: 1:56.03
(43.53)
200m: 2:34.33
(38.30)
5 Andreas Bartholin Bruhn 2008 Gladsaxe Svømmeklub 355 2:40.87 +23.20
50m: 33.72
100m: 1:16.31
(42.59)
150m: 2:05.91
(49.60)
200m: 2:40.87
(34.96)
6 Lucas Korger 2007 Sigma Swim Allerød 355 2:40.89 +23.22
50m: 34.81
100m: 1:18.49
(43.68)
150m: 2:04.98
(46.49)
200m: 2:40.89
(35.91)
7 Joe Hargreaves 2008 Sigma Swim Birkerød 345 2:42.42 +24.75
50m: 36.76
100m: 1:20.71
(43.95)
150m: 2:05.89
(45.18)
200m: 2:42.42
(36.53)
8 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub 344 2:42.64 +24.97
50m: 34.52
100m: 1:16.70
(42.18)
150m: 2:04.60
(47.90)
200m: 2:42.64
(38.04)
9 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 306 2:49.08 +31.41
50m: 36.02
100m: 1:20.90
(44.88)
150m: 2:12.69
(51.79)
200m: 2:49.08
(36.39)
=10 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 299 2:50.40 +32.73
50m: 36.83
100m: 1:19.19
(42.36)
150m: 2:14.69
(55.50)
200m: 2:50.40
(35.71)
=10 Parham Ahmadi Moghaddam 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 299 2:50.40 +32.73
50m: 35.37
100m: 1:22.74
(47.37)
150m: 2:13.43
(50.69)
200m: 2:50.40
(36.97)
12 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 283 2:53.58 +35.91
50m: 37.03
100m: 1:22.35
(45.32)
150m: 2:13.76
(51.41)
200m: 2:53.58
(39.82)
13 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 247 3:01.51 +43.84
50m: 37.62
100m: 1:24.01
(46.39)
150m: 2:18.87
(54.86)
200m: 3:01.51
(42.64)
14 Laurits Bach Holm 2008 Gladsaxe Svømmeklub 182 3:20.93 +1:03.26
50m: 47.38
100m: 1:45.11
(57.73)
150m: 2:39.45
(54.34)
200m: 3:20.93
(41.48)
- Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt
- Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 03-06-2022 19:05:28
03-06-2022 19:05.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Farum Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner