2022-08-16   08:10:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Farum Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Farum Cup 2022
Placering: Farum Svømmehal Arrangør Farum Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 3. jun  2022 to 5. jun  2022
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 18-99 år - Final
FarumCu 2:17.72 Victoria Bierre 2000 Gladsaxe Svømmeklub (D Farum (DEN) 05-05-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anne-Mari Sigmundstad Calla 2004 Stavanger SK +0.77 498 2:35.53
50m: 35.87
100m: 1:15.55
(39.68)
150m: 1:55.65
(40.10)
200m: 2:35.53
(39.88)
Løb officielt kl.: 03-06-2022 20:05:28
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final
FarumCu 2:17.72 Victoria Bierre 2000 Gladsaxe Svømmeklub (D Farum (DEN) 05-05-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anne Holmaas Johansen 2005 Stavanger SK +0.71 601 2:26.11
50m: 34.82
100m: 1:12.25
(37.43)
150m: 1:49.82
(37.57)
200m: 2:26.11
(36.29)
2 Lærke Dann-Nielsen 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.75 576 2:28.20 +2.09
50m: 34.59
100m: 1:11.84
(37.25)
150m: 1:50.02
(38.18)
200m: 2:28.20
(38.18)
3 Caroline Trøjgaard 2005 Helsingør Svømmeklub +0.61 558 2:29.78 +3.67
50m: 34.40
100m: 1:12.50
(38.10)
150m: 1:51.36
(38.86)
200m: 2:29.78
(38.42)
4 Ella Emilia Soelberg 2007 Svømmeklubben MK31 +0.64 484 2:37.07 +10.96
50m: 36.86
100m: 1:16.15
(39.29)
150m: 1:57.59
(41.44)
200m: 2:37.07
(39.48)
5 Julie Eriksen Tankmar 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.78 477 2:37.85 +11.74
50m: 37.60
100m: 1:18.64
(41.04)
150m: 1:58.91
(40.27)
200m: 2:37.85
(38.94)
6 Nadia Walløe 2007 Svømmeklubben MK31 +0.67 474 2:38.19 +12.08
50m: 36.39
100m: 1:16.06
(39.67)
150m: 1:57.57
(41.51)
200m: 2:38.19
(40.62)
7 Katja Poulsen 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 461 2:39.64 +13.53
50m: 36.66
100m: 1:16.90
(40.24)
150m: 1:58.24
(41.34)
200m: 2:39.64
(41.40)
8 Kajsa Salomonsen 2005 Svømmeklubben MK31 +0.73 446 2:41.40 +15.29
50m: 35.90
100m: 1:17.01
(41.11)
150m: 1:59.86
(42.85)
200m: 2:41.40
(41.54)
9 Rebecca Bell 2007 Lyngby Svømmeklub +0.55 439 2:42.18 +16.07
50m: 36.20
100m: 1:17.38
(41.18)
200m: 2:42.18
(2:42.18)
10 Siv Reimer 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.68 430 2:43.34 +17.23
50m: 35.98
100m: 1:16.18
(40.20)
150m: 1:58.95
(42.77)
200m: 2:43.34
(44.39)
11 Freja Rosenlund Menné 2007 Svømmeklubben MK31 +0.71 427 2:43.80 +17.69
50m: 38.61
100m: 1:19.76
(41.15)
150m: 2:01.68
(41.92)
200m: 2:43.80
(42.12)
12 Anna Merl Larsen 2006 A6 JGI-Swim +0.81 384 2:49.64 +23.53
50m: 39.03
100m: 1:22.29
(43.26)
150m: 2:06.43
(44.14)
200m: 2:49.64
(43.21)
13 Malisha Poynton 2006 Helsinge Svømmeklub +0.71 355 2:54.17 +28.06
50m: 40.41
100m: 1:24.43
(44.02)
150m: 2:09.53
(45.10)
200m: 2:54.17
(44.64)
14 Anna Dicte Bøgeskov 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.61 284 3:07.60 +41.49
50m: 41.99
100m: 1:29.92
(47.93)
150m: 2:19.25
(49.33)
200m: 3:07.60
(48.35)
- Christine Dalsgaard 2007 Hørsholm Svømmeforening DNS
Løb officielt kl.: 03-06-2022 20:05:28
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final
FarumCu 2:17.72 Victoria Bierre 2000 Gladsaxe Svømmeklub (D Farum (DEN) 05-05-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Flach 2008 Sigma Swim Allerød +0.84 505 2:34.83
50m: 36.46
100m: 1:15.06
(38.60)
150m: 1:55.13
(40.07)
200m: 2:34.83
(39.70)
2 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub +0.61 498 2:35.60 +0.77
50m: 36.61
100m: 1:16.34
(39.73)
150m: 1:56.70
(40.36)
200m: 2:35.60
(38.90)
3 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød +0.78 432 2:43.11 +8.28
50m: 38.70
100m: 1:20.74
(42.04)
150m: 2:02.85
(42.11)
200m: 2:43.11
(40.26)
4 Josefine Nyegaard 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.68 427 2:43.77 +8.94
50m: 38.99
100m: 1:22.02
(43.03)
150m: 2:03.63
(41.61)
200m: 2:43.77
(40.14)
5 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim +0.72 426 2:43.86 +9.03
50m: 38.64
100m: 1:20.83
(42.19)
150m: 2:03.33
(42.50)
200m: 2:43.86
(40.53)
6 Liva Friche Christensen 2008 Glostrup Svømmeklub +0.77 424 2:44.07 +9.24
50m: 38.04
100m: 1:19.62
(41.58)
150m: 2:02.22
(42.60)
200m: 2:44.07
(41.85)
7 Katrine Schou Jagd 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.81 418 2:44.97 +10.14
50m: 38.29
100m: 1:20.29
(42.00)
150m: 2:02.42
(42.13)
200m: 2:44.97
(42.55)
8 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub +0.88 409 2:46.05 +11.22
50m: 38.88
100m: 1:21.53
(42.65)
150m: 2:05.03
(43.50)
200m: 2:46.05
(41.02)
9 Petrea Asferg Larsson 2008 Gladsaxe Svømmeklub +0.83 382 2:49.94 +15.11
50m: 38.40
100m: 1:21.55
(43.15)
150m: 2:05.50
(43.95)
200m: 2:49.94
(44.44)
10 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub +0.76 379 2:50.33 +15.50
100m: 1:23.75
(1:23.75)
150m: 2:07.08
(43.33)
200m: 2:50.33
(43.25)
11 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub +0.73 377 2:50.71 +15.88
50m: 38.91
100m: 1:22.02
(43.11)
150m: 2:06.55
(44.53)
200m: 2:50.71
(44.16)
12 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub +0.65 374 2:51.06 +16.23
50m: 39.63
100m: 1:22.93
(43.30)
150m: 2:08.14
(45.21)
200m: 2:51.06
(42.92)
13 Caroline Jørgensen 2008 Farum Svømmeklub +0.59 362 2:52.97 +18.14
50m: 40.77
100m: 1:25.43
(44.66)
150m: 2:10.12
(44.69)
200m: 2:52.97
(42.85)
14 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.68 355 2:54.17 +19.34
50m: 41.73
100m: 1:26.02
(44.29)
150m: 2:11.08
(45.06)
200m: 2:54.17
(43.09)
15 Vega Deneke Kure 2009 Glostrup Svømmeklub +0.81 331 2:58.19 +23.36
50m: 41.77
100m: 1:27.86
(46.09)
150m: 2:14.44
(46.58)
200m: 2:58.19
(43.75)
16 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.84 313 3:01.64 +26.81
50m: 41.96
100m: 1:28.12
(46.16)
150m: 2:15.50
(47.38)
200m: 3:01.64
(46.14)
17 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub +0.70 279 3:08.55 +33.72
50m: 44.07
100m: 1:31.48
(47.41)
150m: 2:20.50
(49.02)
200m: 3:08.55
(48.05)
18 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.77 201 3:30.53 +55.70
50m: 46.46
100m: 1:40.86
(54.40)
150m: 2:36.97
(56.11)
200m: 3:30.53
(53.56)
- Ida Marie Frederiksen 2008 Sigma Swim Birkerød DNS
Løb officielt kl.: 03-06-2022 20:05:28
03-06-2022 20:05.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Farum Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner