Resultater for Farum Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag B-Flight
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Farum Svømmehal |
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. jun 2022 to 5. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 301, 100m Frisvømning Damer - Gr. 3+4 13-14 år - Indledende |
|
|
FarumCu |
54.85 |
|
|
|
Pernille Blume |
1994 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Farum (DEN) |
05-05-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
562 |
1:02.66 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
551 |
1:03.06 |
+0.40 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
537 |
1:03.58 |
+0.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
|
532 |
1:03.78 |
+1.12 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
530 |
1:03.86 |
+1.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
528 |
1:03.97 |
+1.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
526 |
1:04.05 |
+1.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
515 |
1:04.49 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
515 |
1:04.49 |
+1.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
485 |
1:05.81 |
+3.15 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
473 |
1:06.35 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
459 |
1:06.99 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
452 |
1:07.35 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
450 |
1:07.45 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
442 |
1:07.84 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
440 |
1:07.97 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
420 |
1:09.04 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
418 |
1:09.14 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
403 |
1:10.00 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
397 |
1:10.34 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
|
382 |
1:11.23 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
380 |
1:11.38 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
372 |
1:11.87 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
357 |
1:12.85 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caysa Fortun |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
345 |
1:13.70 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
343 |
1:13.82 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
318 |
1:15.71 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Frederiksen |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
318 |
1:15.74 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
298 |
1:17.41 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
292 |
1:17.91 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mille Therp |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
256 |
1:21.40 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
250 |
1:22.08 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Katrine Hermansen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
183 |
1:31.00 |
+28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 13:42:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 301, 100m Frisvømning Damer - Gr. 3+4 12 og yngre - Indledende |
|
|
FarumCu |
54.85 |
|
|
|
Pernille Blume |
1994 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Farum (DEN) |
05-05-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
487 |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
439 |
1:08.00 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
426 |
1:08.71 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
396 |
1:10.38 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
353 |
1:13.16 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Lai Byberg |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
336 |
1:14.32 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
315 |
1:15.95 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
314 |
1:16.04 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
307 |
1:16.58 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
299 |
1:17.27 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
296 |
1:17.52 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
288 |
1:18.24 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
288 |
1:18.27 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marina Lund |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
285 |
1:18.56 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
281 |
1:18.86 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
273 |
1:19.65 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
254 |
1:21.56 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
244 |
1:22.74 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
239 |
1:23.21 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
231 |
1:24.21 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
213 |
1:26.47 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
198 |
1:28.64 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
185 |
1:30.72 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
174 |
1:32.46 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
171 |
1:33.06 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
166 |
1:34.08 |
+28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
153 |
1:36.51 |
+30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Marie Monberg Søstrøm |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
144 |
1:38.44 |
+32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
116 |
1:45.75 |
+40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
104 |
1:49.67 |
+43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 13:42:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 14:48.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|